User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: VP Racing mi, Tolienmi?

emre106gti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

VP Racing mi, Tolienmi?

Selamlar Herkese;

Yazılımlı araçta Vp racingmi daha etkilidir,yoksa Tolienmi? Yardımcı olursanız sevinirim

emre106gti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallaah herkesinde fikri varmis

SGTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi bildiğim kadarıyla bir hesap yapayım.Yanlışım varsa düzeltirler.Octanium 8 oktan arttırıyor 38 litrelik yakıtı (95+8)103 oktan diyelim(Pompadaki benzinin gerçek 95 oktan olduğunu varsayarak ve mon ronları tam bilmediğimide belirterek)
    Toluen 114 oktansa 114*45+95*55Litre=103.5 oktan yapar.%45 Toluen de baba rakamdır ek yakıtlarda o oranlar iyi değil diye biliyorum.Vp daha iyi bu hesaba göre, ama vp toluenin 2 katı fiyatı.Tolueni koymak gündelik arabaysa çok uğraştıran birşey, öbürkünü depoya dayamak yetiyor.

Ben nacizane bildiklerimi paylaştım işinize yarar umarım

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

OCtanium 25 22 litreye 1 tane yaklaşık %30 tolien e denk düşüyor %20 gibi de Ethanol lu beygirin aynısını yakalıyorsun avans degerleri neredeyse aynı gibi tolienin de knocking degeri düşük tolien normalde oktanı yüksek bir madde değil hersey oktan demeke değildir Yakıtta
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yuzde 30 toluen, yuzde 15 ethanol kadar retard onlemedi, retard kesmeyen yakit ise yaramis sayilirmi? Toluenmi bozuktu acaba?

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kendi tecrübe ettiğim %20 Ethanol %15 toluen e göre çok çok daha iyi ki zaten özgün ün yazdığından anladığım E20=T30 ama işin bir de yanma çabukluğu ve Ethanol un soğutma özelliği war.

Madem yakıt konusu açıldı çok iyi tanıdığım bir madeni yağ üreticisi bana hexan ı tavsiye ettiği. Çok çok yanıcı ve etkili olduğundan bahsetti
    Deneyen oldu mı hiç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

OCtanium 25 22 litreye 1 tane yaklaşık %30 tolien e denk düşüyor %20 gibi de Ethanol lu beygirin aynısını yakalıyorsun avans degerleri neredeyse aynı gibi tolienin de knocking degeri düşük tolien normalde oktanı yüksek bir madde değil hersey oktan demeke değildir Yakıtta
    yaşlandın hala sözlüksüz anlaşılmıyor

vp racing candır s3'de yaşadığım alkol olayından sonra firması belli içindeki belli ürün rahat tabi fiyatı çooook yüksek benzinin litresi 10TL oluyor.
    Vp racing için oksijen sensörüne zarar veriyor diyorlar daha başıma gelmedi fakat gelsede bir oksijen sensörü alınır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşlandın hala sözlüksüz anlaşılmıyor

vp racing candır s3'de yaşadığım alkol olayından sonra firması belli içindeki belli ürün rahat tabi fiyatı çooook yüksek benzinin litresi 10TL oluyor.
    Vp racing için oksijen sensörüne zarar veriyor diyorlar daha başıma gelmedi fakat gelsede bir oksijen sensörü alınır.
    Daha önce yaşadığınız alkol sorunu neydi kısaca anlatır mısınız
    Ürün 2.el yada fazla sulu muydu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @onurs T20 =E20 benim gözümde ama oran büyüdükce ethanol agır basar , Ethanol T20 kadar basarılı olamaz
    @ahk Octanium un uzunde kursun bazlı minik seyer var evet bozarda 100k km isee oksijen sensorun ömürü belki 95 bin olur cok deli dehset bir sıkıntı yok kesinlikle
    www.drecu.com

Erol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aq ethanolun 2 kere yeni hat yaptık pompa dail..inşallah vp racing e geçicez
    BOOSTPROJECTS
    EKK24 0-402 m. N/A Fwd TR Rekoru 11.9 sn.
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce yaşadığınız alkol sorunu neydi kısaca anlatır mısınız
    Ürün 2.el yada fazla sulu muydu
    ben her aracımda kullanırdım tayyardan önce s3 sedan vardı 96 yerine yanlışlıkla 70'lik bidondan atmışım 3-5 km sonra yolda kaldım (arıza yakınca hemen orada bıraktım arabayı belki bu kurtardı aracı) depoyu temizleyip yeni benzin koyduk marş bastık sorunsuz çalıştı. Fakat 96 ile 70 arasında bu kadar fark yapması beni korkuttu sonuçta 1-2 litre anca koyuyordum. Son kullanışım oldu şimdi vp racing pahalı fakat içinde ne var kesin olarak biliniyor.

Sanırım oktanın çok yüksek olmasıda (ayar yapılmadıysa) problem bu yüzden 1,5 depoda bir kullanıyorum, sonuçta tamamen bir çözelti olmuyor hatta benzinle karışınca emülsiyon mu ne halt oldugunu bilmiyorum....
    Etanole de zararlı dediler GT 86'yı 20.000km e85 ile kullandım ki sadece yazılım vardı yakıt hattı vs. orjinaldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aq ethanolun 2 kere yeni hat yaptık pompa dail..inşallah vp racing e geçicez
    kullanmayı biliceksin
    www.drecu.com

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de başka bir soru ile konuya dahil olayım;

Torco'nun sunduğu bu tabloya göre (93 oktan benzin baz alınarak); demiş ki 18.8 litreye (19 litre diyelim) 273 ml Torco (çeyrek şişe) ilave edildiğinde +4-5 oktan bir artış gösteriyor.(Farklı bir tabloda da +5 oktan olarak vermiş).
    Kendi 95 Oktan pompa benzinimizin de 93-94 oktan çıktığını varsayarsak, bu orandaki karışımla sanırım 98 oktan civarında yakıt elde edebiliyoruz. (Tamamen kağıt üstündeki verilere göre tabi.)

Basit matematik hesabına göre 95 Oktan pompa benzini ve E20 karışımı da yaklaşık 98 oktana takabül ettiğini varsayalım. (109x0.20 + 95x0.80 = 97.8)

Uzun lafı kısası, teoride E20 ile eş değer olan 19 litre benzine çeyrek kutu Torco, pratikte de aynı değerleri sağlatır mı ?

Ve bu VP Racing, Torco gibi yarış yakıtları, E15-E20 ile günlük kullanılan araçlarda bu şekilde kullanılabilir mi ?

Ethanolun litresini 7.5 TL olduğunu farzedip 19 LT benzinle E20'nin maliyeti 37.5 TL olurken, 19 Lt benzine çeyrek kutu Torco'nun maliyeti de kutusunun 150 TL civarında olduğunu ele alırsak 37.5 TL yani etanol ile aynı paraya geliyor. Eğer öyle ise, etanolün hamallığını çekmeye değmez diye düşünüyorum ?

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende sorayim %40 toulien kullaniyorum agresif ayarda,bunun yerine torco kullansam ne oranda karistirmsm lzm
    20 litreye 1 kutu torco is gorurmu ?
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya sadece oktan olarak değil de kolay yanması, motoriçi ni soğutması gibi farklı açılardan da bakmak gerekir. Bu açıdan Ethanol bana optimum geliyor.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya sadece oktan olarak değil de kolay yanması, motoriçi ni soğutması gibi farklı açılardan da bakmak gerekir. Bu açıdan Ethanol bana optimum geliyor.
    Ethanol istedigin kadar koyamiyorsun ama enjektor yetmiyor yuksek yuzde icin
    Team PAŞAOĞLU

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vp Racingin kalorisi toliene göre ne alemde? Oktan artıyorda belli bir noktadan sonra kalori azalıyor...vs çok ciddi yemek tarifi gibi bu işler valla Eto kadar etkiliyse zaten etoyla uğraşmaya gerek yok dökerken zaten yarısnı dışarı döküyoz etonun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ethanol istedigin kadar koyamiyorsun ama enjektor yetmiyor yuksek yuzde icin
    Ewet haklısın belki de aşınmadan sonra en büyük sorun enjektör

Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vp Racingin kalorisi toliene göre ne alemde? Oktan artıyorda belli bir noktadan sonra kalori azalıyor...vs çok ciddi yemek tarifi gibi bu işler valla Eto kadar etkiliyse zaten etoyla uğraşmaya gerek yok dökerken zaten yarısnı dışarı döküyoz etonun

Pompa işe yarıyor, yada 30lt lık bidon ile satın alırsan onlarda musluk var 2.5kt lık şişeye oradan da depoya kolayca döjebilirsin

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben %50 toluen + %50 pompa benzinli halimle 1.55 bar üzerine çıkamamıştım. Araç izin vermiyordu kelebek kapıyordu vs..
    Hesaplama ile uğraşırken tinerci gibi kokluyosun kafan güzel oluyor falan

Sonra bir gün VP'nin katkısını denedim. 25-30 litreye 2 tane attım ilk (meğersem ikinciyi boşuna atmışım) 1.7-1.8 açtım çok rahat arabada hiç bir ayarı değiştirmeden...
    Sonra 20-25 litreye 1 tane ekledim. En son 2 barı açtım problemsiz kullandım.
    Bildiğim kadarıyla bidon olarak satılıyor toluen. 20 litresi 300 tl mi neydi.
    Diğeri 50-55 dolar, 1 litre. tek denemelik ara büyük rahatlık. Bagajda da ekstra 1 tane hep bulunurdu her an denemeye gerekebilir diye

Kısacası VP
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)