User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: İstanbul Anadolu Yakası -BMW Turbolamak hk. (e36 veya e46)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb İstanbul Anadolu Yakası -BMW Turbolamak hk. (e36 veya e46)

Arkadaşlar merhaba,

E36 veya E46 kasa coupe araç alıp günlük kullanım için turbolamak istiyorum fakat aklımda bi ton soru var

E36 Coupe ye daha yatkınım. M50B25 motorlu E36 çok daha sağlıklı olup daha ucuza bulma şansım yüksek.E46 kasada fiyatlar uçuk durumda,M52 veya M54 motorların hararete gelmediğini biliyorum.

40-45 bin liralara eli yüzü düzgün sunroof'lu recaro'lu coupe e36 bulunabilir.Asıl mesele bundan sonra başlıyor.

1) Anadolu yakasında bu işi yıllardır yapan DM works - Doğa BMW ikilisi var. Maliyetten ziyade bu ustaların müşteri memnuniyetine ne kadar önem verdiğini öğrenmek istiyorum.
    2) M50B25 motor için tekerde 300-350hp güç ve sağlıklı bi setup ne kadar tutar.Kit,işçilik vs herşey içinde olarak ? Dolar kuruda belli
    3) Turbo işleminden önce forged yapılmalı mı ?
    4) Yakıt olayında ş.içi atmosferik 15 Litre yakan bi araç, turbolandıktan sonra ortalama kaç litre yakar ?

Saygılarımla,

cihan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Safe Zone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

E36 veya E46 kasa coupe araç alıp günlük kullanım için turbolamak istiyorum fakat aklımda bi ton soru var

E36 Coupe ye daha yatkınım. M50B25 motorlu E36 çok daha sağlıklı olup daha ucuza bulma şansım yüksek.E46 kasada fiyatlar uçuk durumda,M52 veya M54 motorların hararete gelmediğini biliyorum.

40-45 bin liralara eli yüzü düzgün sunroof'lu recaro'lu coupe e36 bulunabilir.Asıl mesele bundan sonra başlıyor.

1) Anadolu yakasında bu işi yıllardır yapan DM works - Doğa BMW ikilisi var. Maliyetten ziyade bu ustaların müşteri memnuniyetine ne kadar önem verdiğini öğrenmek istiyorum.
    2) M50B25 motor için tekerde 300-350hp güç ve sağlıklı bi setup ne kadar tutar.Kit,işçilik vs herşey içinde olarak ? Dolar kuruda belli
    4) Yakıt olayında ş.içi atmosferik 15 Litre yakan bi araç, turbolandıktan sonra ortalama kaç litre yakar ?

Saygılarımla,
    Selamlar ,
    yakın zamanda ben turboladım aracımı m50b25 var bendede .
    Mekanik işçiliğini bmw ustası biladerim yaptı. Turbo parçalarının %90 ı ben kendim piyasadan topladım diğer kısmını DMWorks'ten aldım .
    Arabanın ayarını ve fikir alışverişini neyi nasıl yapacağımı mert bilaloğlu ile çözümledik . yaklaşık 6 aydır kullanıyorum . uzun yol yaptım . 2 seans istanbul park'a çıktım çok şükür sıkıntım yok çok keyifli biniyorum .
    Dolar kurundan dolayı düzgün bir turbo setup. motor işçiliği hariç 17/18 bin min. tutar gibime geliyor .
    ben stok motora bastım turboyu ama basmadan önce komple motor sıfırladım orj. parçalarla . motor sağlıklı değilse sizede tavsiyem motor yapıp turbolamanız .
    yakıt olayına girmeyin gavur gibi benzin yakıyor 1 saat keyif yapıcam dersen 100 tl benzinin gider.
    kolay gelsin .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,

Saygılarımla,
    Hocam teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

1 saat 100tl ise çok iyi.GO-KART olmuş 15 dakikası 40 tl

Çok şanslıymışsınız mekanik işçilik kısmında. Anlıyorum ki piyasayada hakimsiniz. Bu şartlar bende olmayacak maalesef. Bütün işlemleri Mert Bey ile halledicez sanırım. Yakın zamanda uğrayacağım dükkanına zaten.

Forged motor + turbo setup + mekanik işçilik olarak toplam maliyet aşağı yukarı ne olur peki ? Gazlayacağım zaman kafamın rahat olması,uzun ömürlü olması her şeyden daha çok önemli benim için.

cihan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

1 saat 100tl ise çok iyi.GO-KART olmuş 15 dakikası 40 tl

Çok şanslıymışsınız mekanik işçilik kısmında. Anlıyorum ki piyasayada hakimsiniz. Bu şartlar bende olmayacak maalesef. Bütün işlemleri Mert Bey ile halledicez sanırım. Yakın zamanda uğrayacağım dükkanına zaten.

Forged motor + turbo setup + mekanik işçilik olarak toplam maliyet aşağı yukarı ne olur peki ? Gazlayacağım zaman kafamın rahat olması,uzun ömürlü olması her şeyden daha çok önemli benim için.
    Selamlar,
    forget motor Kol,Piston : 2500$ , Topmount 1200$ , turbo 6/7bin , beyin 1500Tl , 800cc enjektör 2500TL , intercooler 2500TL, egzoz sis.cooler borulama dp,slikon borular 2500TL , aem afr 1200TL, w.g 1000TL,BlowOf 1000TL, Benzin pompası 1250TL ,BKR7/8 Buji 500TL , Athena conta yada cometic conta JDM Mert orj elring kullanabilirsin diyor. 1850TL , Silindir kapak saplaması arp 1200TL , Methanol kit 1250TL, Motor anayatak kol yatak 2000TL , Orj. logolu yağ pompası 2500TL , motor rektefiye mekanik işçilik yağı ıvırı zıvırı 6000TL, beyin ayarı vs 1000TL ,
    Aklıma gelen parçalar bunlar . aşşağı yukarı fiyatlarınıda yazdım altı/üstü değişir . Rakamları Kafanda max canlandır ki aşşağısına topladığında mutlu olabilesin
    Son tavsiyem aracının yürüyenini güçlendir coilover ve fren sistemini %100 güçlendir.
    büyük kafa dif vs demiyoum zaten yoksa ilk gazlamada kırarsın .
    Hadi kolay gelsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler