User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: E34 Turbolamak için ortalama ne kadar masraf olur ?

CKLC97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E34 Turbolamak için ortalama ne kadar masraf olur ?

Abilerim kardeşlerim herkese sevgiler selamlar 1993 vanoslu m50b20 e34ümü turbolamayı düşünüyorum önceden turbolayanlar yardımcı olabilirlerse sevinirim aracım 255.000 de bu zamana kadar hiç lpg takılmamış sağı solu kurcalanmamış bir araç çok fazla güç arayan birisi değilim maksat passat vb. arabalar selektör atınca içinden geçip gitsin yeter (özellikle passatlardan yıldım resmen) motor içini 2.5'e çevirip üstüne turbo koyulsa temiz bir işçilik ve kaliteli mazleme ile ortalama maaliyet nerelere kadar gider 300-350hp civarı bana fazlasıyla yeter de artar zaten komple motor içi kol piston conta saplama manifold borular frenler ve diğer yapılması gerekenler ile birlikte birde vanos sıkıntı çıkarırmı internette bayadır bakıyorum bir kesim vanossuz yapıyor diğer kesimde vanoslu yapmış yabancıların videolarında 600-700 hp civarı yükleyenler var vanosluyu bu konuya da bir açıklık getirirseniz sevinirim arabaya da çok fazla binmiyorum genelde Ankara'da hafta sonu bi 70 km gölbaşına köye gidip geliyorum o kadar onun haricinde okuldayım yanlama lastik yakma vb. olaylar ilede pek aram yok maksat elimin altında dursun beygirler ara ara koşturayım yeter

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CKLC97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim herkese sevgiler selamlar 1993 vanoslu m50b20 e34ümü turbolamayı düşünüyorum önceden turbolayanlar yardımcı olabilirlerse sevinirim aracım 255.000 de bu zamana kadar hiç lpg takılmamış sağı solu kurcalanmamış bir araç çok fazla güç arayan birisi değilim maksat passat vb. arabalar selektör atınca içinden geçip gitsin yeter (özellikle passatlardan yıldım resmen) motor içini 2.5'e çevirip üstüne turbo koyulsa temiz bir işçilik ve kaliteli mazleme ile ortalama maaliyet nerelere kadar gider 300-350hp civarı bana fazlasıyla yeter de artar zaten komple motor içi kol piston conta saplama manifold borular frenler ve diğer yapılması gerekenler ile birlikte birde vanos sıkıntı çıkarırmı internette bayadır bakıyorum bir kesim vanossuz yapıyor diğer kesimde vanoslu yapmış yabancıların videolarında 600-700 hp civarı yükleyenler var vanosluyu bu konuya da bir açıklık getirirseniz sevinirim arabaya da çok fazla binmiyorum genelde Ankara'da hafta sonu bi 70 km gölbaşına köye gidip geliyorum o kadar onun haricinde okuldayım yanlama lastik yakma vb. olaylar ilede pek aram yok maksat elimin altında dursun beygirler ara ara koşturayım yeter
    20bin tl net

CKLC97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hmm tahmin ediyordum parça fiyatlarına bakarak aşağı yukarı 30000 bütçe ayırmayı planlıyorum bende 5000 lira kozmetik iç dış ufak tefek eksikleri kalan 25de motor ve yürüyen için kullanırım diyordum 25e istediğim ayara gelirse çok iyi olur

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Strokere sağlam işçilik girecek, krank, kol, piston, saplamalar, manifold, b25 gaz kelebeği filan parçalar üç aşağı beş yukarı belli ama şöyle diyim 20'den 25'e çevirmek sadece işçilik malzeme dahil kafadan 8 10k tutar. Turbo yapsan birde 14 15'de minimum o tutar stroker b25 ne verir bilmiyorum turbo da. Ama b25 olsaydı araç stok motor içi, turbo ile 300 320hpleri alırdın krankta. Stroker için ilk fiyat al, sonra turbo maliyeti çıkar. Gerçi forged b20 motor yüksek basınç ile ne verir onuda araştırmak lazım. Takipteyim konuyu bende.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takip. İkinci şaka arabası için düşündüğüm bir proje gelecekte.

Tecrübe eden arkadaşların yorumlarını bekliyorım bende.

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbosu kolu pıstonu manıfoldu enjektoru egzostu beynı tesısatı sensoru rektıfıyesı derken temız 35.000 tl yer buna bırde debrıyajı suspansıyonu frenıde ekle ona gore dusun
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler