User Tag List

Sayfa 4/10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
174 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: T-jet MiTo'ya Garrett GT1446 Turbo Uygulaması

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üzdü :/

Rahmi bence derin bi soluk alıp bu çalışmayı sonuçlandırmalısın, bu emeğin sonucu mutluluk olmalı. elinde büyük bi potansiyel var, 2 gün sonra ah vah etmektense bir nefesle yola devam et bence

narween - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirlisi olsun rahmi bunun ustunde argesini uzun yillar yapmis tecrube kazanmis yunanlar var bunlarin onerilerini goze alarak devam edilebilirdi. Yurt disinda 1446 turbo yazilimlari mevcuttu utku bunu alip ustunden yuruseydi daha iyi birşeyler cikardi diye dusunuyorum. Zamaninda boyle bir yolu kullanarak yazan oldu bende onun yazilimiyla yuruyorum suan ama artik yazmiyor.

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kardeşim en başta söylediğim gibi kötülüğünü istemeyip maddi ve manevi olarak cümlelerim hep bu yöndeydi önceki sayfada yorumlarımda olduğu gibi. Zamanına ve emeğine yazık oldu. Box ile kullanacaksan ne gerek vardı gt14 ve 6.5 cooler nasıl yetmedi onuda anlamadım. Stock tjet Punto 3.5 lt cooler ve orjinal vl37 turbo ile nasıl verim alınıyor. vs vs çok şey yazmak istemiyorum , Arka sayfada söylediğim cümlelerin hepsine katılıyorum. Herkes her yemeği güzel yapamıyor. Her yemeğin yağı tuzu farklı olup el lezzeti de başka oluyor. Bence okadar parca toparladın ettin hakkını vermeli o araba Biliyorsun destek için her zaman burdayım.
    Konu Umut melek tarafından (29-04-2019 Saat 10:09 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jetali ark.hic motor icine girmeden buyuk turbo ile250 hp aldigini..sorunsuz bindiklerini okumustum ..sizin projenizde injektor neden yetrsiz kaldi..bilgilendirirseniz zevkle okuma ya devam edicem..8
    AFR si fakir e ceken adam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dnr1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jetali ark.hic motor icine girmeden buyuk turbo ile250 hp aldigini..sorunsuz bindiklerini okumustum ..sizin projenizde injektor neden yetrsiz kaldi..bilgilendirirseniz zevkle okuma ya devam edicem..8
    dursun abinin setuptada bildiğim kadarıyla enjektör var,stock internallerle 300 hp gibi rakamlara kadar yürüyebiliyosun ama bizdeki yakıt kalitesizliğinden 250 civarında kalıyosun

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, yapılan iyi niyetli, destek olmak amaçlı yorumlar için teşekkürler.

Ama bir önceki sayfada uzun uzun neden vazgeçtiğimi anlattım. Buna rağmen sanki ben başka şeyler demişim gibi konuyu yazılıma çekmeye çalışanlara lafım:
    İşi bugün için tamamlamamamın sebebi kesinlikle yazılım değildir. RSA ekibinin büyük emeği var, adamlar softunu da yazdı, hardını da yazdı. Araba her türlü yürüdü. Tekrardan kendilerine emekleri için teşekkür ediyorum, adamların emeğine lütfen biraz saygı.

Tekrar vurgulayayım, sıkıntı benim kafamdaki hedef ile arabada mevcut setupının uyuşmaması !!!

Arabada yapılacak olan 2 iyleştirme ile yine projeye devam edebilirim. Ama bugün için maddi manevi devam etmem mümkün değil.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Adam hem pistte gazlayabileceğim hem de günlük kullanabileceğim stabil sorunsuz bir araç istiyorum, bu sebeple mekanik iyileştirme yapmadan kullanamam demiş, bunun için de vakit ve nakit sıkıntım var demiş, hala anlamayanlar var.

İstanbul parka şu verimli arabaları bir çıkartalım bakalım 1 seans dayanabileceklermi... Rolling gazcılığı ile pist kullanımını kıyaslamasın kimse burada.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam hem pistte gazlayabileceğim hem de günlük kullanabileceğim stabil sorunsuz bir araç istiyorum, bu sebeple mekanik iyileştirme yapmadan kullanamam demiş, bunun için de vakit ve nakit sıkıntım var demiş, hala anlamayanlar var.

İstanbul parka şu verimli arabaları bir çıkartalım bakalım 1 seans dayanabileceklermi... Rolling gazcılığı ile pist kullanımını kıyaslamasın kimse burada.
    e tamamda 1446 ile günlükte'de pistte'de kullabiliyosun mekanik iyileştirme yapmadan.
    z16let opc enjektörleriyle 200 hp oluyosun zaten çok rahat.

kesmesse 1.4 na eksantirikleri ile 210 civarı çok rahat oluyorsun isteğe bağlı

Buradaki herkes güncel harita ile pist setup araçlarının arasındaki farkları biliyor ztn. Bizim demek istediğimiz denediği firmayı kötülemek değil doğru arabayı doğru kişilerin yazmasaydı.
    Konu MURAT_HLX tarafından (29-04-2019 Saat 10:49 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Haklısınız, yazılımla debriyajı kaçırttırmayan yazılımcının ellerinden öpülür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enjektör değişiyor, 300 HP lerde bile OEM kavrama şanzıman kullaniliyor. Buna pist kullanımlarıda dahil.Sorun bizde sirkülasyonu fazla olan , yürütülmeye çalışılan araçlar olmadığı için fazla ARGE yok.Beyin içinde zor diyorlar. 11-12 yıldır Türkiye'de olan bir motor, dünyada sayısız örnekleri var ama bizde maalesef yürüyen bir elin parmaklarını geçmiyor.Benim bildiğim forged harcanan çok, birde bilmediklerimiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Rahminin aracının debriyajının şu anda bu yükü kaldıramadığını, zamanla oluşan yıpranma ve eskimeden dolayı, ancak bu süre zarfında vakit ve nakit ile alakalı zamanı olmadığı için debr,yajını değiştirmeye daha doğrusu YENİLEME müsait olmadığını anlamanız için ne kadar yazmam gerekicek acaba. Sanki adam yazılımlı mito debriyaj kaçırıyor demiş. Adam kendi arabası özelinde yazıyor bunu neden anlamak istemiyorsunuz veya başka yerlere çekiyorsunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burda ne rsa'nın yaptığı işe yada rahmiye bi saygısızlık olduğunu görmedikki,rsa ücret bile talep etmemiş,rahmi'yide severim sayarım kaliteli çocuktur.

şöyle bi şeyde geçmiyor değil madem neden 1446,vl38nin bulmasının zor olduğunu biliyoruz,onun yerine vl36 tercih edilseydi ne vakit nede zaman kaybolurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda ne rsa'nın yaptığı işe yada rahmiye bi saygısızlık olduğunu görmedikki,rsa ücret bile talep etmemiş,rahmi'yide severim sayarım kaliteli çocuktur.

şöyle bi şeyde geçmiyor değil madem neden 1446,vl38nin bulmasının zor olduğunu biliyoruz,onun yerine vl36 tercih edilseydi ne vakit nede zaman kaybolurdu
    Murat hocam,
    VL36 konusunda VL38 ile aynı aileden olduğunu biliyorum ama direkt uyma / uymama konusunda çok bir bilgim yok. GT1446 konusunda kaynak bol ve önü de açık bir turbo. O sebeple GT1446'yı tercih ettim.

Sonuçta olay turbodan bağımsız, wastegate basıyor, sensörler okuyor, beyin neyi istiyorsa, manifolda onu gönderiyor. Ben de VL38'i söküp, GT1446'yı taktığımda doğrusu stock yazılım ile sağlıklı çalışmayacağı yönünde benim de kuşkularım vardı. ama ne zaman ki mekanik işi tamamladım, sağlıklı çalıştığını gördüm.

O noktada yazılıma girmem aslında şart değildi. Ama bu yola girdik, önümüze bir fırsat çıktı dedim ve o konuya da el attım. ama günün sonunda, tam olarak istediğim sonucu elde etmedim.

Kaldı ki, turbom ilk arıza yaptığında, ben aslında stock turbo olan VL38'den de çok aradım. Sök tak şeklinde 1 kerede işi bitirmek istedim. Çünkü arabanın mevcut halinden gerçekten memnundum. Dediğim gibi ısınmaya ve benim için makul bir performansı olan bir arabaydı.

Bugün için mevcut setupıma nokta koyuyorum. Ama ben kendimi de tanıyorum, burada bırakmam ben bu işi bırakamam, kaşıntım tutar yani

Ama gel gelelim özellikle zaman konusu beni çok zorluyor. Full time çalışan çocuklu bir aile babası olarak, her akşam ayar için otobana çıkmak, her hafta sonunu sanayide geçirmenin bana maalesef yan etkileri oluyor Özellikle yaz aylarının yaklaştığı bugünlerde.

Velhasıl kelam, sizleri hayal kırıklığına uğrattığımın farkındayıma ama bugün için elden gelen başka bir şey yok.

İnş, yaz sonrasında çift cooler'lı bir MiTo ile karşınıza tekrar çıkarım, Utku'nun da desteğiyle bu işi hakkıyla noktalarız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat hocam,
    VL36 konusunda VL38 ile aynı aileden olduğunu biliyorum ama direkt uyma / uymama konusunda çok bir bilgim yok. GT1446 konusunda kaynak bol ve önü de açık bir turbo. O sebeple GT1446'yı tercih ettim.

Sonuçta olay turbodan bağımsız, wastegate basıyor, sensörler okuyor, beyin neyi istiyorsa, manifolda onu gönderiyor. Ben de VL38'i söküp, GT1446'yı taktığımda doğrusu stock yazılım ile sağlıklı çalışmayacağı yönünde benim de kuşkularım vardı. ama ne zaman ki mekanik işi tamamladım, sağlıklı çalıştığını gördüm.

O noktada yazılıma girmem aslında şart değildi. Ama bu yola girdik, önümüze bir fırsat çıktı dedim ve o konuya da el attım. ama günün sonunda, tam olarak istediğim sonucu elde etmedim.

Kaldı ki, turbom ilk arıza yaptığında, ben aslında stock turbo olan VL38'den de çok aradım. Sök tak şeklinde 1 kerede işi bitirmek istedim. Çünkü arabanın mevcut halinden gerçekten memnundum. Dediğim gibi ısınmaya ve benim için makul bir performansı olan bir arabaydı.

Bugün için mevcut setupıma nokta koyuyorum. Ama ben kendimi de tanıyorum, burada bırakmam ben bu işi bırakamam, kaşıntım tutar yani

Ama gel gelelim özellikle zaman konusu beni çok zorluyor. Full time çalışan çocuklu bir aile babası olarak, her akşam ayar için otobana çıkmak, her hafta sonunu sanayide geçirmenin bana maalesef yan etkileri oluyor Özellikle yaz aylarının yaklaştığı bugünlerde.

Velhasıl kelam, sizleri hayal kırıklığına uğrattığımın farkındayıma ama bugün için elden gelen başka bir şey yok.

İnş, yaz sonrasında çift cooler'lı bir MiTo ile karşınıza tekrar çıkarım, Utku'nun da desteğiyle bu işi hakkıyla noktalarız.
    rahmi selam;

tabiki dediklerine katılıyorum,bundan yana sıkıntımız yok.senin içine sindiyse bize laf düşmez,vl 36-37-38 sadece emme tarafları farklı egzozlar aynı.biliyorsun 1446 bende aldım,ancak takasladığımız üründe benim tarafta sıkıntı çıkınca birazcık ertelemek durumunda kaldım,maddiyat tabiki önemli.

misal 1446 ve vl36 arasında yaklaşık 1000 lira gibi rakam yukarı atıyor 1446 ancak aralarında 20 hp civarı fark oluyor değermi değmezmi mevzuları dönmüyor değil bendede.

hayırlısı olsun diyorum,ilerleyen dönemde illaki güzel şeylere imza atılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanayide rahoylada konustuk, otobana cikalim roll yapalım sonra 15dk dakika araba sogutalim kafasinda bir arac hic istemedi raho (onun gozu bnm 105 jtdm giumdaydi ), ona korfezde 30 tur atip sonra ustune izmir e geri donecek, hafta ici mesaisinde uras pasa tasimacilik yapacak sorunsuz az yakan arac lasım. Bu sartlarda da bu kadar guce arabaya uymuyor maalesef. yazilimin kisilmasi lazim e madem yazilim kisilacak onun verdiginin belki biraz azi bile olsa box zaten verecek bu sefer butceyi zorlamanin manasi yok. o yuzden adami zorlamanin manasi yok, yazilim yap, sonra debrj yap, sonra araba isininca meth yap vs vs is baya uzayacak mevcut sartlarda kisik yazilimdansa boxla da gayet guzel isler cıkaracak.
    ins yaz sonunda kaputu keseriz rahat rahat hava alir mitocuk
    Konu sanctuary35 tarafından (29-04-2019 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dnr1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Basıncın açılması durumunda sadece benim araç için değil, tüm büyük turbolu t-jet'ler enjektör istiyor. Turbo çünkü gerçekten bolca hava basabiliyor, enjektörün çalışma duty cycle'ı 25-26 ms'lere çıkıyor, bu değer stock halind 21ms civarında. Bu durumda da stock enjektörler yetersiz kalıyor. Genellikle Opel'in opc enjektörü bu noktada doğru adres oluyor.
    Konu rahmitanir tarafından (29-04-2019 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En doğru kararı vermişsin, enjektör diye başlar sonu gelmez o işin, burdan sonrası için artık sabır, vakit ve nakit lazım. Gündelik kullanımdan çıkar artık araba. Ben bu tür olumsuz yorumlarda bulunan kişilerin pist kullanımından son derece uzak olduklarını düşünüyorum. Pistte standart arabayı yürütmenin masrafı bile can yakıyor, özel setup araba harbi zor iş. Sen hepimize göre işçilikte kat kat daha rahat etmene rağmen korkuyosan iş gayet normal. Methanol çok mantıklı işte ama hem pahalı hem de sürekli methanol temini zor iş.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolar olmuş 6 tl, evi barklı çoluk çocuk sahibi bir araç sahibi için hele ki bu ortamda piyasada ucu açık bir projeye girişmek ciddi bir olay haline geldi... herşeyin hayırlısı, piyasa açık olsa kazancımız yükselse dolar 2.5 lira olsa böyle mi olurdu...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basınç açıldığında iat ne oluyordu en fazla.okadar korkulucak kadar yükseliyormuydu.

tabi yazın birde izmir sıcağında baya-baya artar o iat bunuda göz önünde bulundurmak lazım.keşke kat.ı komple iptal etseydin.

yinede eline kesene bereket rahmi en iyisini sen bilirsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler