User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Aem v1 methanol damlatma sorunu

forever_eg6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aem v1 methanol damlatma sorunu

Selam,
    Aem v1 methanol kit var ve damlatma yapiyor bu sorun icin ne yapabiliriz? Test icin cikardim icine su koyup kontro ettim. Sonuç aşagıdaki linkde mevcut.
    2019-07-08_8jvnjh6q | Files.fm.

F4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam nozzle olmadan damlatır. nozzle takıp öyle deneyin. Gerçi V1 lerde nozzle taksan da damlatıyor. Nozzle içinde cekvalf var, zamanla kirleniyor, nozzle içindeki tel süzgeç pislik doluyor falan. temizlemek lazım. 1-2 püf noktası var temizlerken, eve geçince resimli anlatırım. ayrıca nozzle dan önce selenoid koyarsanız ve bunu da kontaga bağlarsanız araç çalışmıyorken olan damlatma sorununu %100 çözersiniz. Ben çok uğraştım damlatma olayı ile ama hallettim şimdi çok şükür. detaylı anlatıcam müsait olunca
    01 CLIO RS
    00 CLIO RS
    13 POLO GTI
    09 LEON CUPRA

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deponun pompa seviyesini nozzle seviyesinin altına dudururseniz sorun büyük oranda çözülüyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorun benım montaj yaptıgım leon Fr araçta vardı
    nozeel damlatıyor sabahaları araba geç çalışıyordu
    nozzelı soktuk baktık cıddın ufak ufak kacırıyor.

Daha sonra bosbours dan nozel alıp taktık tetık ıle calısıyor kesınlıkle damlatma yapmıyor

Kemal Ertek ıle ırtıbata gecersenız sıze yardımcı olabılır gayet guzel oldu tavsıye ederım
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı F4R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam nozzle olmadan damlatır. nozzle takıp öyle deneyin. Gerçi V1 lerde nozzle taksan da damlatıyor. Nozzle içinde cekvalf var, zamanla kirleniyor, nozzle içindeki tel süzgeç pislik doluyor falan. temizlemek lazım. 1-2 püf noktası var temizlerken, eve geçince resimli anlatırım. ayrıca nozzle dan önce selenoid koyarsanız ve bunu da kontaga bağlarsanız araç çalışmıyorken olan damlatma sorununu %100 çözersiniz. Ben çok uğraştım damlatma olayı ile ama hallettim şimdi çok şükür. detaylı anlatıcam müsait olunca
    Öncelikle tesekkur ederim. Ama sistem arabada takiliyken (yani nozzle varken ) de damlatma yapiyor 1 kez coolar icine doldu az kalsin motor kiriyordum deponun 4 de 3 ü cooler iconde dolmustu. Nozzle sokup kontrol edecegim. Resimleri bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deponun pompa seviyesini nozzle seviyesinin altına dudururseniz sorun büyük oranda çözülüyor...
    Abi o biraz zor cunki evim yukus asagi sokakda birda o sekilde aklim hep orda olur riske giremem cunki bi kez sorun yasadim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun benım montaj yaptıgım leon Fr araçta vardı
    nozeel damlatıyor sabahaları araba geç çalışıyordu
    nozzelı soktuk baktık cıddın ufak ufak kacırıyor.

Daha sonra bosbours dan nozel alıp taktık tetık ıle calısıyor kesınlıkle damlatma yapmıyor

Kemal Ertek ıle ırtıbata gecersenız sıze yardımcı olabılır gayet guzel oldu tavsıye ederım
    Eğer temizleme veya baska bir care bulamazsam bende degistirecegim iletisim bilgileri varsa ozelden gonderir misiniz bir görüşeyim yinede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam öncelik olarak aşağıda resmini gönderdiğim selenoidden alıp nozula yakın bir yere monte etmenizi tavsiye ederim. Nozuldan ne kadar uzak olursa o kadar fazla damlatma yapacaktır. Malesef AEM'de hele hele v1 nozulda damlatmanın önüne geçemiyorsunuz, bir süre sonra yine damlatıyor. damlayan su silindirler içine birikirse (bazı araçlarda nozul konumundan ve motorun konumundan dolayı sızan sular silindir içine girebiliyor) marş yaptığınızda direkt kol eğersiniz, kaçarı yok. selenoidin elektriğini kontağa bağlayabilirsiniz yada benim gibi meth kitin anahtarına bağlayabilirsiniz. Meth kiti açınca nozzleda açılır. Meth kit kapalı iken kesinlikle damlatma yapmaz.

eğer V2 moeth kitiniz varsa selenoid çok daha verimli kullanılıyor çünkü AEM v2'nin beyninde direkt selenoid çıkışı var, meth püskürteceği zaman selenoidi açıyor. Kısacası meth kitiniz açık olsa bile damlatma yapmıyor ve mükemmel çalışıyor.

tekrar belirtiyorum, selenoid kesinlikle edinin, meth kit de sigorta görevi görüyor.

- Tork marka
    - normalde kapalı
    - 12v
    - fittingsleri 6mm boruya uygun

Ayrıca fittingsler için aşağıdaki metal olanlardan kullanırsanız kesinlikle hortum çıkma, atma, kaçırma vs yapmaz. AEM'in kendi meth borular 6,2mm (USA standartı), bizim buradakiler ise 6,0mm. Bu yüzden bazı fittingslerde atma, kaçırma yapabiliyor. Bende başıma geldi. Bu sebeple hepsini metal yaptım.

nozul temizliğini ise aşağıdaki gibi nozulu pense / anahtar yardımı ile sökerek yapın. Ben temizlerken sirke + diş fırçası kullandım, hem gayet güzel temizliyor, hem de kireci söküyor. Aşağıdaki resimde nozulun içindekilerin sıralamasını vereceğim. kaçırma genellikle 4 - 6 - 7 nolu parçalardan yapıyor. aşağıda hepsini anlatacağım.

- 4 nolu parçayı fırca ile güzelce temizleyip üfleyerek varsa içindeki kum, kireç vs kalıntılarını temizleyin. süzgeç tıkanınca meth akışı da azalıyor.

- 6 numaralı parça çekvalf, işte asıl damlatma sorunu bu parçadan geliyor, zamanla içine kum, çamur vs dolup oringten kaçırma yapıyor. oringe baskı yapan yaylı pimi tırnağınızla çekerek içine kuvvetlice üfleyin. Birkaç kez tekrarlayın. içinin tamamen temizlendiğinden emin olun. oringi tam ortalayarak konumlandırın.

- 7 nolu parçayı takarken kesinlikle sıvı conta ile takın ve KESİNLİKLE fazla sıkmayın. Malesef çoğu kişi bunu fazla sıkıp 7 nolu oringin büzüşmesine ve kaçırmasına sebep oluyor. aşağıda bununla ilgili bir resim atıyorum.

temizleme olayı öyle sanıyorum 6-12 ay gibi bir sürede yapsanız yeter. Meth kite kesinlikle hazır şu koyun, çeşme suyu kullanmayın, kireçlenme yapıyor ve içindeki kum, çamur vs tıkanmayı arttırıyor. Meth kitinizde aşağıdaki gibi bir filtre yoksa bir şekilde edinin ve bunu pompadan hemen sonraya bağlayın.

ben yukarıda belirttiğim şekilde temizledikten sonra damlatma olayını tamamen kestim. sadece yılda 1 kere temizlesem yeter diye düşünüyorum. Aşağıda temizledikten sonraki ilk test videomu görebilirsiniz.

01 CLIO RS
    00 CLIO RS
    13 POLO GTI
    09 LEON CUPRA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    be de selenoid ekleyeceğim, ekstra bir özelliği var mı kullandığınızın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı F4R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam öncelik olarak aşağıda resmini gönderdiğim selenoidden alıp nozula yakın bir yere monte etmenizi tavsiye ederim. Nozuldan ne kadar uzak olursa o kadar fazla damlatma yapacaktır. Malesef AEM'de hele hele v1 nozulda damlatmanın önüne geçemiyorsunuz, bir süre sonra yine damlatıyor. damlayan su silindirler içine birikirse (bazı araçlarda nozul konumundan ve motorun konumundan dolayı sızan sular silindir içine girebiliyor) marş yaptığınızda direkt kol eğersiniz, kaçarı yok. selenoidin elektriğini kontağa bağlayabilirsiniz yada benim gibi meth kitin anahtarına bağlayabilirsiniz. Meth kiti açınca nozzleda açılır. Meth kit kapalı iken kesinlikle damlatma yapmaz.

eğer V2 moeth kitiniz varsa selenoid çok daha verimli kullanılıyor çünkü AEM v2'nin beyninde direkt selenoid çıkışı var, meth püskürteceği zaman selenoidi açıyor. Kısacası meth kitiniz açık olsa bile damlatma yapmıyor ve mükemmel çalışıyor.

tekrar belirtiyorum, selenoid kesinlikle edinin, meth kit de sigorta görevi görüyor.

- Tork marka
    - normalde kapalı
    - 12v
    - fittingsleri 6mm boruya uygun

Ayrıca fittingsler için aşağıdaki metal olanlardan kullanırsanız kesinlikle hortum çıkma, atma, kaçırma vs yapmaz. AEM'in kendi meth borular 6,2mm (USA standartı), bizim buradakiler ise 6,0mm. Bu yüzden bazı fittingslerde atma, kaçırma yapabiliyor. Bende başıma geldi. Bu sebeple hepsini metal yaptım.

nozul temizliğini ise aşağıdaki gibi nozulu pense / anahtar yardımı ile sökerek yapın. Ben temizlerken sirke + diş fırçası kullandım, hem gayet güzel temizliyor, hem de kireci söküyor. Aşağıdaki resimde nozulun içindekilerin sıralamasını vereceğim. kaçırma genellikle 4 - 6 - 7 nolu parçalardan yapıyor. aşağıda hepsini anlatacağım.

- 4 nolu parçayı fırca ile güzelce temizleyip üfleyerek varsa içindeki kum, kireç vs kalıntılarını temizleyin. süzgeç tıkanınca meth akışı da azalıyor.

- 6 numaralı parça çekvalf, işte asıl damlatma sorunu bu parçadan geliyor, zamanla içine kum, çamur vs dolup oringten kaçırma yapıyor. oringe baskı yapan yaylı pimi tırnağınızla çekerek içine kuvvetlice üfleyin. Birkaç kez tekrarlayın. içinin tamamen temizlendiğinden emin olun. oringi tam ortalayarak konumlandırın.

- 7 nolu parçayı takarken kesinlikle sıvı conta ile takın ve KESİNLİKLE fazla sıkmayın. Malesef çoğu kişi bunu fazla sıkıp 7 nolu oringin büzüşmesine ve kaçırmasına sebep oluyor. aşağıda bununla ilgili bir resim atıyorum.

temizleme olayı öyle sanıyorum 6-12 ay gibi bir sürede yapsanız yeter. Meth kite kesinlikle hazır şu koyun, çeşme suyu kullanmayın, kireçlenme yapıyor ve içindeki kum, çamur vs tıkanmayı arttırıyor. Meth kitinizde aşağıdaki gibi bir filtre yoksa bir şekilde edinin ve bunu pompadan hemen sonraya bağlayın.

ben yukarıda belirttiğim şekilde temizledikten sonra damlatma olayını tamamen kestim. sadece yılda 1 kere temizlesem yeter diye düşünüyorum. Aşağıda temizledikten sonraki ilk test videomu görebilirsiniz.

Bilgiler için teşekkür ederim.
    Selenoidi internetten temin edebilirim heralde ortalama fiyatı nedir. Bu çok mantıklı geldi mutlaka uygulayacağım. Muhtemelen aç kapaya bağlarım.
    fittingslerden hortum hiç çıkmadı ama riske girmemek gerek fittingslerileri de netten bakacağım yada Dudullu imesden bulabilirim sanırım.

Nozzle temizliği için bahsettiğiniz gibi nozzle parçaladım ve sonucu aşağıya eklıyorum 6 numaralı cek valf de sadece işaretlediğim pislik çıktı 4 numarada küçük bitane çıktı ama o önemsiz gibi.

Testler tamamen bittiğinde arabaya yeniden monte ederken sıvı conta işlemini yapacağım.
    Suyu her seferinde 5 litrelik içme suyundan kullandım o yüzden pek kireç çıkmadı. 1 yıldan fazladır kullanıyordum yaklaşık 3-5 ay hiç met kullnamadım ve 3-5 ay sonra tekrar met koydum ve o zaman damlatmaya başlamıştı.

Bu arada bu filitre v2 lerde çıkıyordu diyebiliyorum ayrı olarak nereden temin edebilirim?

Bu işlemlerden sonra sonucu paylaşağaım.

Yardımların için tektat teşekkür ederim.
    Konu forever_eg6 tarafından (11-07-2019 Saat 07:56 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de aklımdaki bu olayı ötelememek için malzemeleri aldım hemen:

bugun yarın monte ederim

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bosphorus kemaldeki selenoidler gayet verimli, bence her aem v1 v2 ye takılması şart. damlatmanın önüne kolay kolay geçilmiyor malesef
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de aklımdaki bu olayı ötelememek için malzemeleri aldım hemen:

bugun yarın monte ederim
    Maşallah abi hızlı çıktın Nereden kaça aldın bi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herhangi bir hidrolikçide rahat bulunuyor Ankara'da... marka zaten kaliteli, çin malı falan değil... solenoidi 97 tl ye aldım fittingslerle beraber 110 tl verdim... fittingsler geçmeli-sıkmalı, diğerleri kaçırma yapıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herhangi bir hidrolikçide rahat bulunuyor Ankara'da... marka zaten kaliteli, çin malı falan değil... solenoidi 97 tl ye aldım fittingslerle beraber 110 tl verdim... fittingsler geçmeli-sıkmalı, diğerleri kaçırma yapıyor...
    Eyw abi. Ben istanbulda bi tedarikcide buldum 34€+ kdv dedi. Bana biraz fazla geldi bende bi hidrilikçiden bakayim fittingslerde ayni yerde vardir sanirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı forever_eg6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyw abi. Ben istanbulda bi tedarikcide buldum 34€+ kdv dedi. Bana biraz fazla geldi bende bi hidrilikçiden bakayim fittingslerde ayni yerde vardir sanirim.
    Valfler | HİDROKONTROL

hocam burda fittingsler de var, dün kır saçlı bir abi almış dersen bilirler belki 34 euro nedir yahu???? buraya geçersin parayı verirler kargoya en kötü, 12 V 16 bar olacak ve de akım yokken kapalı durumda olacak solenoid...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valfler | HİDROKONTROL

hocam burda fittingsler de var, dün kır saçlı bir abi almış dersen bilirler belki 34 euro nedir yahu???? buraya geçersin parayı verirler kargoya en kötü, 12 V 16 bar olacak ve de akım yokken kapalı durumda olacak solenoid...
    Valla öyle abi firma ismi vermek istemiyorum

Tamam abi yarin iletisime gececegim.
    Konu forever_eg6 tarafından (11-07-2019 Saat 19:15 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    be de selenoid ekleyeceğim, ekstra bir özelliği var mı kullandığınızın?
    merhaba, yok hocam ekstra özelliği, hatta belirttiğim marka olmasına da gerek yok. Normalde kapalı tip, 12v diye söylemeniz yeterli. Gördüğüm kadarıyla tüm seti almışsınız zaten En güzeli, kafanız rahat olacaktır. Küçük birşey gibi gözüküyor ama motor kırmaya kadar gidiyor damlatma sorunu. Ayrıca cooler borusuna biriken methi araba daha motor ısınmadan çekiyor ve bujileri bozuyor. 2 kere buji bozdum sorunu anlayıp çözene kadar. İyi olmuş valla hemen almanız Bu arada aklınızda bulunsun V2 deki gibi basınc ile çalışsan bir sistem yapılabilir selenoid'e, bunun için normalde kapalı tip basit bir basınc switchi (rolesi) alıp, selenoidin tetiğini switchden verebilirsiniz. ama swtich bozulursa meth basmama ihtimali var, riskli olur.

Bilginiz olsun.

Alıntı forever_eg6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için teşekkür ederim.
    Selenoidi internetten temin edebilirim heralde ortalama fiyatı nedir. Bu çok mantıklı geldi mutlaka uygulayacağım. Muhtemelen aç kapaya bağlarım.
    fittingslerden hortum hiç çıkmadı ama riske girmemek gerek fittingslerileri de netten bakacağım yada Dudullu imesden bulabilirim sanırım.

Nozzle temizliği için bahsettiğiniz gibi nozzle parçaladım ve sonucu aşağıya eklıyorum 6 numaralı cek valf de sadece işaretlediğim pislik çıktı 4 numarada küçük bitane çıktı ama o önemsiz gibi.

Testler tamamen bittiğinde arabaya yeniden monte ederken sıvı conta işlemini yapacağım.
    Suyu her seferinde 5 litrelik içme suyundan kullandım o yüzden pek kireç çıkmadı. 1 yıldan fazladır kullanıyordum yaklaşık 3-5 ay hiç met kullnamadım ve 3-5 ay sonra tekrar met koydum ve o zaman damlatmaya başlamıştı.

Bu arada bu filitre v2 lerde çıkıyordu diyebiliyorum ayrı olarak nereden temin edebilirim?

Bu işlemlerden sonra sonucu paylaşağaım.

Yardımların için tektat teşekkür ederim.

Hocam selenoidin şuanki fiyatını bilmiyorum açıkcası ama Ghibli06 bulmuş sanırım, mesajında belirtmiş. O aralıklardadır fiyatı. temizlemeniz iyi olmuş, montaj yaparken belirtiğim gibi sıvı conta sürdükten sonra 8 nolu parçayı çok sıkmayın.

Harici meth filtresini nereden bulabilirsiniz bilmiyorum ama foruma konu falan açarsanız illaki vardır birilerinde. İstanbul'da iseniz PowerShop'a bir sorun isterseniz.
    01 CLIO RS
    00 CLIO RS
    13 POLO GTI
    09 LEON CUPRA

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar,

Aem v2 de solenoid çıkışı var. V1 kittede led çıkışından role ile tetik alıp solenoid açtırmanız gerekiyor.

Bunları yaptıktan sonrada Aemin nozzleı içindeki yaylı olan çek valf sistemini iptal etmeniz gerekiyor.

https://tr.bosphorusinnovations.com/...oid-valve-kit/

Solenoidi yollarken filtrede yolluyorum.

Solenoid valf, filtre ve rekorlarını sitemizden direk satın alabilirsiniz. 324,89 TL + KDV

Ayrıca isteyenler için ekstra olarak hat üstü filtremizde mevcut.

https://tr.bosphorusinnovations.com/...inline-filter/ 246,8 TL + KDV

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler