User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.2 TSi Stage 3 Egzoz Sorunsalı

ekoman245 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 1.2 TSi Stage 3 Egzoz Sorunsalı

Merhabalar. Polo 1.2 TSi aracım var. Şu an araç üzerinde;

-Kutu içi filtre
    -Downpipe
    -IHI Turbo
    -Dr.Ecu custom yazılım

mevcut. 1.3-1.4 barda yürüyor. Susturucular tamamen orijinal. Sadece egzoz ucu BlueMotion tampon kullandığım için aşağı doğru kıvrık.

5000 devirden sonra aracın gidişinde bir isteksizlik mevcut. Vagcom ile loglara baktığımda 6000 devire kadar sabit basınç bastığı görünüyor fakat gidiş yavaşlıyor. Ve 175km/h hızlardan sonra (4.vites 5000 devir) egzozdan ciddi üfleme sesi geliyor. EGT'ye bakmak aklıma gelmedi ama ya susturucular, ya da kıvrık uç yanmış gazı dışarı atmakta yetersiz kalıyorlar. Bu yüzden hızlanmadaki lineerlik bozuluyor.

Fikir vermesi açısından 50-150 hızlanması: YouTube

Soruya gelirsek; bu araca günlük keyifli kullanımı bozmayacak şekilde hangi düzende bir egzoz sistemi yapılması gerekir? Gazlarken önemi olmamakla birlikte, sakin kullanırken ses çıkmasın istiyorum. Tamamen düz boru gibi seçeneklere uygun değilim. Gidişi arttırmaya yönelik neler yapılabilir?

Teşekkürler.
    Konu ekoman245 tarafından (05-08-2019 Saat 17:00 ) değiştirilmiştir. Sebep: Video ekleme

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sona ve ortaya spor bir susturucu koyarsaniz seste gelmez sorununuzda ortadan kalkar diye dusunuyorum butcenize bagli tabiki supersprint
    "josephine_dti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sona ve ortaya spor bir susturucu koyarsaniz seste gelmez sorununuzda ortadan kalkar diye dusunuyorum butcenize bagli tabiki supersprint
    İki susturucuyu da spor olan ile değiştirmeliyim yani? Bu spor olanın hava geçirgenliği veya iç çapları markaya göre değişiyor herhalde. Bu yüzden performans ve ses de markaya bağlı olarak değişecektir. Önerebileceğiniz bir marka var mı? Supersprint sürekli karşıma çıkıyor evet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ekoman245 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki susturucuyu da spor olan ile değiştirmeliyim yani? Bu spor olanın hava geçirgenliği veya iç çapları markaya göre değişiyor herhalde. Bu yüzden performans ve ses de markaya bağlı olarak değişecektir. Önerebileceğiniz bir marka var mı? Supersprint sürekli karşıma çıkıyor evet.
    Evet ici capi vs degisiyor tsi grubunda milltek , supersprint kullanabilirsiniz hatta supersprint tuv onayli muane kismindada sorun yasamazsiniz. Şuan supersprint in sitesine baktigimdada araciniza direk uyumlu sistem gozukuyor
    "josephine_dti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ici capi vs degisiyor tsi grubunda milltek , supersprint kullanabilirsiniz hatta supersprint tuv onayli muane kismindada sorun yasamazsiniz. Şuan supersprint in sitesine baktigimdada araciniza direk uyumlu sistem gozukuyor
    Şunu demeyi unutmuşum. Kur farkindan dolayi saçma fiyatlar çıkabiliyor trde iskender ustaya vs tarif edipte yaptırabilirsiniz
    "josephine_dti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de baktım şimdi. Tüm egzoz tiplerinde orta iptali yapmışlar. Sadece sonu seçebiliyoruz, düz boru mu, spor susturucu mu diye. Siz ortayı da spora çevirin demiştiniz. Hangisi daha mantıklı acaba?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de baktım şimdi. Tüm egzoz tiplerinde orta iptali yapmışlar. Sadece sonu seçebiliyoruz, düz boru mu, spor susturucu mu diye. Siz ortayı da spora çevirin demiştiniz. Hangisi daha mantıklı acaba?
    1.2 tsi da 1.0 tsi gibi ise sadece orta iptali ile ses çıkmayacağını düşünüyorum, hacim yok ve turbo da susturucu gibi davranış gösteriyor.

Biraz deneme yanılma olabilir belki ama orta iptal sona da 1.4 tsi susturucusu belki olabilir diye düşünmeden edemedim.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sessiz olması için sanırım en mantıklısı dp değişmek. 200lük spor kat ve sonrasında sadece sonda spor susturucu yeterli olur diye düşünüyorum.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımcı ne diyor? Bana hacimsizlikten ötürü üstlerde nefesinin tükenmesi normal geliyor

Standart 1.2 tsi polo kullanıyorum ben de, sadece yazılım var. 3 bin devirde tam güç yürümeye başlıyorsa zaten 5 bin devirden sonra boşa çeviriyor gibi geliyor

İskender ustaya bir danışabilirsiniz markalara göre daha uyguna gelir ve nokta atışı isteğinizi yerine getirir mutlaka. ama çok yoğundur kaç ayda yaptırabilirsiniz bilmem, alternatiflere de yönelinebilir ama memnuniyet garantisi veremem başkasını tecrübe etmediğim için

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    superchips sitesinden motor güç grafiğine baktığımızda 5000devir sonrası aracın gücü sabit kalıyor (nefesi yetmiyor)

5000devir sonrası gitmemesi normal gözüküyor.

Seat IBIZA FR

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Küçük hacimli turbo makineler dizel mantığıyla çalışıyor gibi zaten altları güçlü üstleri stabil bildiğimden değilde sürdüğümde öyle hissetmiştim sadece ki 175 km gibi hızlarda zorlanması bencede normal.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet haklısınız hacimden dolayı üst devirlerde isteksizlik mevcut ama sonuçta 1.4 TSi turbosunu 1.3 barda kullanıyorum. Stage 2 140hp'ler de mi benim yaşadığım problemleri yaşıyorlar acaba? Egzoz modifiyesi ile üst devirlerde gidişi arttıramıyor muyum kısaca?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Supersprint sesli bir egzoz degil sadece sona bile koysaniz tatli bir ses gelir sanirim ortayi iptal edip dp sona susturucu mantigiyla bir egzoz yapmislar oyle deneyebilirsiniz bi gorusmekte fayda var tr saticilariyla veya direk supersprint e email atip
    "josephine_dti

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    110 luk stock 1.2 TSi Leon kullanıyorum, o da 5000 devirlere geldi mi ölüyor, bu motorun karakteristiği bu sanırım.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet haklısınız hacimden dolayı üst devirlerde isteksizlik mevcut ama sonuçta 1.4 TSi turbosunu 1.3 barda kullanıyorum. Stage 2 140hp'ler de mi benim yaşadığım problemleri yaşıyorlar acaba? Egzoz modifiyesi ile üst devirlerde gidişi arttıramıyor muyum kısaca?
    Downpipe ile zaten çıkışı rahatlatmışsınız, orta ve son susturucuyu sökmek downpipe kadar etkili olmuyor akış konusunda. Ama dilerseniz 60'lık spor susturucularla sistemi yeniden yaptırabilirsiniz. Maksimum verimi almış olursunuz gün sonunda. Susturucuları yaptırırken de akışı en az, sesi en çok kesecek şekilde yapılmasını isteyebilirsiniz

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence orta susturucu alt devirler için durmalı son susturucu iptal edilip denenmeli. Sonucta arabada büyük turbo stage 3 yazılım var standartın çok üstünde, son susturucu engel oluyor olabilir. Egsozcuya gidip son susturucuyu kessin çıkartsın, hemen çıkıp dene ona göre yol izle. Eğer bi fark olmuyorsa orta iptali sona warex denenebilir o zaman da altlar da ölme olur mu bilmiyorum araç stage 3 olabilir de olmayabilir de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet denenmesi en kolay sanırım bu. Son susturucu iptali ile süre almak lazım. Çok mantıklı, deneyeceğim.

Spor susturucu dediğimiz parça standart sanayi egzozcusunda bulunur mu yoksa markalı bir yerden mi almam gerekir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet denenmesi en kolay sanırım bu. Son susturucu iptali ile süre almak lazım. Çok mantıklı, deneyeceğim.

Spor susturucu dediğimiz parça standart sanayi egzozcusunda bulunur mu yoksa markalı bir yerden mi almam gerekir?
    Markaya gerek yok bence gereksiz para, ama iskender usta gibi işi bilen birilerinden yönlendirme almakta da fayda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orta ve sona sessiz bir şekilde aracı yürütecek free flow koymak da çözüm olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler