User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Golf 7 gti devam eden devırdaim problemi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Golf 7 gti devam eden devırdaim problemi ?

Arkadaslar golf 7gti aracım var, sürekli olarak devırdaim problemi yaşıyorum ortalama 3bın km de devırdaim değiştiriyorum ,araçta yazılım ve filtre var.

Problemin çözümünü bilen yada yardımcı olabilecek kimse varmı?
    COOPER'S
    2*11'CUPRA
    2*13'CUPRA
    12'POLOGTİ
    2,0TFSİ LEON CUPRA 50 AR821

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun nedir su mu kaçırıyor ses mi yapıyor bide orjinal parça mı takılıyor bunları belirtirseniz daha çabuk yardım gelir gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su eksıltıyor devırdaım tahliyeden
    COOPER'S
    2*11'CUPRA
    2*13'CUPRA
    12'POLOGTİ
    2,0TFSİ LEON CUPRA 50 AR821

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir arkadaşım aynı sorunu yine aynı Golf 7 GTI aracında yaşamıştı. en son dayanamayıp aracı satmıştı. hatırladığım kadarıyla 4 veya 5 kez değişti o da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı racer50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar golf 7gti aracım var, sürekli olarak devırdaim problemi yaşıyorum ortalama 3bın km de devırdaim değiştiriyorum ,araçta yazılım ve filtre var.

Problemin çözümünü bilen yada yardımcı olabilecek kimse varmı?
    Maslak Sanayi 1. Kısım da Gümüşok Servis Oktay Usta var. Onun ile iletişime geç . Mutlaka yardımcı olucaktır.

PoWDeR! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scirocco aracimda 5-6 kez degistirdim diyebilirim
    Ilk baslarda ses yapiyor sonra dagiliyor. Dayanamadim ben de sattim araci

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Can sıkıcı bir problem inşallah çok çabuk çözersiniz . Sizin araç siyah renk mı Avanos taki ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ingilizcemi kullanarak araştırıp sonuca götürecek birşey bulmaya çalıştım ama açıkcası çok maalesef çok çok sayıda insan bundan s3 ve mk6 + mk7 gti'dan arıza yaşamış öyle değiştirmek dışında çözümde göremedim.

fakat bunların geneli daha büyük km aralıklarında hep değiştirmiş (5000-35000 aralıklarla) sizin 3000binde bir yaşamış olmanız

1) acep gittiğiniz ustayı değiştirsekmi
    2) kullandığımız yeni parça gerçekten OEM VAG mı yoksa yan sanayi OE mi?
    3) tam ekipmanıyla değiştiriyormuyuz? geneli waterpump,thermostat housing birlikte değiştirilmeli demiş (%95 diyebilirim)
    4) yine çok çok önemli dip not'da bir kaç uzman demişki VAG'ın bu parçayı değiştirirken vede suyu yeniden koyarken kullandığı özel anahtar takımı varmış bu takım olmadan suyun havasını almak neredeyse imkansız takım ile bile çok zor demiş adam.

acep havasını aldık sanıyor ve sizinkinde hava sıkışıp arızayı dahada erken kılıyor olabilirmi?

yakın zamana kadar mk7 gti ve s3 bakan biri olarak çok üzüldüm adınıza,umarım en hızlı şekilde çözüm bulursunuz geçmiş olsun

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingilizcemi kullanarak araştırıp sonuca götürecek birşey bulmaya çalıştım ama açıkcası çok maalesef çok çok sayıda insan bundan s3 ve mk6 + mk7 gti'dan arıza yaşamış öyle değiştirmek dışında çözümde göremedim.

fakat bunların geneli daha büyük km aralıklarında hep değiştirmiş (5000-35000 aralıklarla) sizin 3000binde bir yaşamış olmanız

1) acep gittiğiniz ustayı değiştirsekmi
    2) kullandığımız yeni parça gerçekten OEM VAG mı yoksa yan sanayi OE mi?
    3) tam ekipmanıyla değiştiriyormuyuz? geneli waterpump,thermostat housing birlikte değiştirilmeli demiş (%95 diyebilirim)
    4) yine çok çok önemli dip not'da bir kaç uzman demişki VAG'ın bu parçayı değiştirirken vede suyu yeniden koyarken kullandığı özel anahtar takımı varmış bu takım olmadan suyun havasını almak neredeyse imkansız takım ile bile çok zor demiş adam.

acep havasını aldık sanıyor ve sizinkinde hava sıkışıp arızayı dahada erken kılıyor olabilirmi?

yakın zamana kadar mk7 gti ve s3 bakan biri olarak çok üzüldüm adınıza,umarım en hızlı şekilde çözüm bulursunuz geçmiş olsun
    Evet termostat housing ile birlikte değişir zaten atölye el kitabına göre.

Soğutma suyu sistemi havası alınması için özel aleti var fakat... Bu problemlerden çok sonra çıktı bu cihaz 1 yıl oldu aşağı yukarı diye hatırlıyorum. Odis ile özel fonksiyonlar ile soğutma sisteminin havası alınır.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzer sorunu ben yaşadım ama punto tjette aracım standartta değil stg2 ,

garantiden 2 sefer su pompam değişti sorun çözülmedi en son servis ikame araba verip sorunumu çözdü,

3.kez su pompası değişip antifirizi contaları garantiden değişip motor tapalarını yenileyince şuanlık bi şey gözükmüyor

vw konusunda fazla bilgim yok ama başımdan geçeni yazmak istedim sadece

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 7R yada 7.5R ların pompası farklı mı? Farklıysa onlar uymuyor mu ? Çünkü sorun yaşayan birisi gözüme çarpmadı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aksine golf 7r sahipleri hem daha yüksek arıza oranına hem daha kısa aralıklarla tekrarlarına sahip gibi, en azından benim dün araştırma sırasında gördüğüm bariz fark 7r 'ın daha sıkıntılı olduğu

olaya bir ısı trasferi mühendisi demişki sebeb parçanın motorun çokça ısı dağıtığı yerde olup metal yerine kırılganlığa musait plastikten yapılmış olmasıymış,
    plastik sertleşiyor ve sonunda kılcal çatlaklar oluşuyor.

sanırım bu durumda yazılım yada extra gücün getirdiği extra ısı dahada bu durumu kötüleştiriyordur.

bu arada ne kadar doğru bilmiyorum gerisini okuyamamıştım ama audi'de kullanılan bir parça kodunu bu araçlar için yeni tavsiye edilen parça olarak tanımlamış vag usa

parça 06L-121-012-A

aslında trdede buladildim:Audi A7 Devridaim [orjinal-] (06l121012a) - n11.com

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aksine golf 7r sahipleri hem daha yüksek arıza oranına hem daha kısa aralıklarla tekrarlarına sahip gibi, en azından benim dün araştırma sırasında gördüğüm bariz fark 7r 'ın daha sıkıntılı olduğu

olaya bir ısı trasferi mühendisi demişki sebeb parçanın motorun çokça ısı dağıtığı yerde olup metal yerine kırılganlığa musait plastikten yapılmış olmasıymış,
    plastik sertleşiyor ve sonunda kılcal çatlaklar oluşuyor.

sanırım bu durumda yazılım yada extra gücün getirdiği extra ısı dahada bu durumu kötüleştiriyordur.

bu arada ne kadar doğru bilmiyorum gerisini okuyamamıştım ama audi'de kullanılan bir parça kodunu bu araçlar için yeni tavsiye edilen parça olarak tanımlamış vag usa

parça 06L-121-012-A

aslında trdede buladildim:Audi A7 Devridaim [orjinal-] (06l121012a) - n11.com
    Plastik mi kullanmışlar devir daimi. Aferim üstün alman mühendislerine. Caddy almıştım. 2 yaşına gelmeden oda devirdaim patlattı plastik. Sonra metalini taktılar. Akıllanmamışlar yani.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devirdaim o kadar sacma uretilmis ki, bozulmamasi mucize olur zaten...

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhangi bir güncelleme var mı ? Bende de daha önce konusunu açtığım su eksiltme durumu sanki tekrar boy gösterdi, ufak ufak MIN'in altına inmiş bugün G13 sipariş ettim ilave edeceğim. İnternette "MK7 GTI / R Coolant Water Issue" yazınca dediğiniz gibi binlerce problem çıkıyor belli ki kronik bir problem ama spesifik olarak after market upgraded water pump üreten var mı acaba ? Gerçi varsa da 10 tane OEM fiyatına dır. İşin tuhaf kısmı, ilk eksilttiğinde pompa ile test ettirdim herhangi bir yerde kaçak yok, gözle bakıyorum herhangi bir yerde yine kaçak yok. Koku yok, leke yok (antifiriz) nereye gidiyor anlamadım.

Serviste şansını deneyen var mı ? Bütün bakımları servis geçmişi olup, iyi niyetten değiştiren vs. ?
    ABO TRADING
    STR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler