User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Turbo araçta inHg cinsinden vakum nasıl ölçülür?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürün orjinal, sıfır almıştım. Vatandaşın biri arabamı yaparken benden habersiz içindeki yayı değiştirmiş, şimdi de telefonu açmıyor. Ne yayı taktığı hakkında bilgim yok. Ürün kutusunun üzerinde yay rengi: Beyaz - 8PSI yazıyor.
    Ürün resimleri:

20200207 175550 - Resim Yukle - Hızlı Resim

20200207 175556 - Resim Yukle - Hızlı Resim
    orj. TIAL lerder TIA yazısının altında made in USA olur bunun gibi

sizinkinde de var mı ?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen kesinlikle var şimdi tekrar baktım geldim. Zaten maslak powershoptan almıştım çakma ürün satacaklarını sanmıyorum. Powershopu aradığımda da yedek yay satmadıklarını söylediler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen kesinlikle var şimdi tekrar baktım geldim. Zaten maslak powershoptan almıştım çakma ürün satacaklarını sanmıyorum. Powershopu aradığımda da yedek yay satmadıklarını söylediler.
    o zaman bir tüyo daha, vakum hortumunun takıldığı rekorun BOV a sıkıldığı dişlinin üzeri ve dışı düzdür şekilde yuvarlak içine aldığım gibi:

[IMG][/IMG]

sizinkinin dışı sanki dişli gibi duruyor...

çok prof replikalar var, şu anda USA fiyatı en düşük 220-250 usd, siz kaça aldınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotodan dişli gibi çıkmış şimdi tekrar kaputu açtım baktım, dışında dümdüz parlak pürüzsüz bir halka var, dişli değil yani.

Benim düşüncem yay orjinali takılsa düzelecek gibi çünkü şimdi bile kısmen çalışıyor. Vatandaşın biri benden habersiz içindeki orjinal yayı alıp ne olduğu belirsiz bi yay takmış... Yurtdışından alsam gelmesi aylar sürer, en azından geçici olarak çalıştırabilmek için ne yapabiliriz?

MEsela burda sanayide yay yapan yer var, onlarla görüşsem biraz yumuşağını yaptırsam olur mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotodan dişli gibi çıkmış şimdi tekrar kaputu açtım baktım, dışında dümdüz parlak pürüzsüz bir halka var, dişli değil yani.

Benim düşüncem yay orjinali takılsa düzelecek gibi çünkü şimdi bile kısmen çalışıyor. Vatandaşın biri benden habersiz içindeki orjinal yayı alıp ne olduğu belirsiz bi yay takmış... Yurtdışından alsam gelmesi aylar sürer, en azından geçici olarak çalıştırabilmek için ne yapabiliriz?

MEsela burda sanayide yay yapan yer var, onlarla görüşsem biraz yumuşağını yaptırsam olur mu?
    repika çıkan BOV lar sebebiyle orj e dönmüş bir adamım, yaycı yapamaz mı yapar, 3-5 tane çapı yüksekliği aynı sertliği frklı alıp denemek lazım, ben yaptırdım mesela ve de gayet sağlıklı olmuştu yay sonuçta...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamdır bana yürüme mesafesinde yaycı var yarın ilk iş ona gidip yaptırayım
    Bir de mesela şu kadar psi bu kadar psi istiyoruz diye tarif etsek anlar mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamdır bana yürüme mesafesinde yaycı var yarın ilk iş ona gidip yaptırayım
    Bir de mesela şu kadar psi bu kadar psi istiyoruz diye tarif etsek anlar mı?
    anlamaz, ancak orj yayların sertliklerini bilirsen yapabilirler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sertlikleri hakkında ne bilmem gerekiyor? Yaycı ustaya nasıl anlatabilirim? Bunun az yumuşağı şeklinde mi tarif etmeliyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sertlikleri hakkında ne bilmem gerekiyor? Yaycı ustaya nasıl anlatabilirim? Bunun az yumuşağı şeklinde mi tarif etmeliyim?
    fiziksel olarak ancak çap ve yükseklik söyleyebilirsin, yaycıların sertlik ölçtükleri bir alet var, TİAL in yaylarının değerlerini bulabilirsen belki yaycı ona göre bulabilir ya da yapabilir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamdır çok teşekkürler yardımlarınız ve değerli yorumlarıniz için. Sayenizde baya şey öğrenmiş oldum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiziksel olarak ancak çap ve yükseklik söyleyebilirsin, yaycıların sertlik ölçtükleri bir alet var, TİAL in yaylarının değerlerini bulabilirsen belki yaycı ona göre bulabilir ya da yapabilir...
    Son olarak... boost veya vakum ölçerken aracın orjinal sensöründen okuyan göstergesi veya obd den okuyan cihazlara
    mı guvenmeliyiz yoksa 1adet gösterge temin edip manifolddan okumak mı en doğru sonucu verir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son olarak... boost veya vakum ölçerken aracın orjinal sensöründen okuyan göstergesi veya obd den okuyan cihazlara
    mı guvenmeliyiz yoksa 1adet gösterge temin edip manifolddan okumak mı en doğru sonucu verir?
    aslında dijital ya da analog bütün göstergelerin bir yanılma yüzdesi var, ben olsam EVC alırdım madem yazılımlı kullanacaksın, hem basıncı görürsün hem de ayarını yaparsın, satılıklar bölümünde vardı 1-2 tane...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Big turbo setupım ve yüksek basıncım olmadığı için gerek duymadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında dijital ya da analog bütün göstergelerin bir yanılma yüzdesi var, ben olsam EVC alırdım madem yazılımlı kullanacaksın, hem basıncı görürsün hem de ayarını yaparsın, satılıklar bölümünde vardı 1-2 tane...
    Üstadım tekrar merhaba. 2 yay yaptırdım, 2.denememde hiç çalışmayan bov çalışmaya başladı. Gazlarken açılıyor, vakuma geçince kapanıyor, üst devirlerde sorun yok fakat bazen dalgalanma şeklinde hızlı hızlı inip kalkıyor. Bir de sanırım bu yüzden ki çuf sesi az. Yani valfim çok seri kapanıyor. Tamam Surge veya Flutter sesinden kurtuldum fakat bu nedendir bilgin var mı? Video linki veriyorum bakıp haber verirsen sevinirim.

Devir 2000altına indiğinde böyle yapıyor. Yay halen sert mi geliyor acaba?

YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir gariplik olduğu aşikar, gazdan çekince araç basınçtan vakuma düştüğü anda çeker bırakır, olması gereken budur, vakum mu dalgalanıyor, BOV un içinde mi bir şeyler oluyor anlayamadım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araçta şöyle oluyor. Turbo basınca ince hortumdan basınç geliyor, ayağını gazdan çek rolantiye gelene kadar vakumda kalıyor ve rolanti devri en alta inince hortumdan hiç bir şey gelmiyor. Ne vakum ve hava 0 nötr yapıyor yani hortumu.

Peki yayı az daha yumuşatsam şu dalgalanmaya faydası olur mu ki? Ya da bi vakum saati bulup oranın vakumunu ölçüp ona göre yay mı sipariş edeyim?
    Sanayide 5 yere sordum kimse vakumun ne olduğunu bilmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araçta şöyle oluyor. Turbo basınca ince hortumdan basınç geliyor, ayağını gazdan çek rolantiye gelene kadar vakumda kalıyor ve rolanti devri en alta inince hortumdan hiç bir şey gelmiyor. Ne vakum ve hava 0 nötr yapıyor yani hortumu.

Peki yayı az daha yumuşatsam şu dalgalanmaya faydası olur mu ki? Ya da bi vakum saati bulup oranın vakumunu ölçüp ona göre yay mı sipariş edeyim?
    Sanayide 5 yere sordum kimse vakumun ne olduğunu bilmiyor.
    detaylı foto var mı? benim bir alışkanlığım var, buji bile değiştirsem 40 tane foto çekerim, siz de bu tip işlemlerden önce sonra ve yapılırken mutlka her şeyi çekin, bana motorun fotosunu, vakum aldığınız yeri, vkum hortumu ve BOV un detaylı fotolarını gösterebilir misiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı alışkanlık bende de var. Albüm albüm saklarım PCde. Burdan resim yüklemek çok zor oluyor. Whatsapptan yollasam sorun olur mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel çekelim. Sanayide yaycıdan custom yumuşak yay yaptırıp vakum hortumlarını 5mm. Yapınca düzeldi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler