User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: e46 330d 300.000 km ve yazılım hk.

diablopolis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

e46 330d 300.000 km ve yazılım hk.

merhaba,

bu konuya çok hakim olmadığım için fikrinizi almak istedim.
    aracım 300.000 km'ye geldi sayılır. yazılım konusu kafamı kurcalamakta fakat kilometrenin yüksek olması nedeni ile de çekincelerim var.
    araca düzgün bir soft yazılım yaptırsam kilometrenin yüksek olması dolayısı ile ne gibi sorunlar ile karşılaşabilirim ve bu işin maliyeti nedir, ekstra bir şey yapmamıza gerek var mı?
    bursa'da ecufast 750,00 TL fiyat vermişti.
    araç 2003 e46 330d m57 motor.
    Konu diablopolis tarafından (04-03-2020 Saat 15:51 ) değiştirilmiştir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel ve verimli bir motordur ama km yüksek, enjektör ve pompa değişmediyseniz pek bulaşmayın derim...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel ve verimli bir motordur ama km yüksek, enjektör ve pompa değişmediyseniz pek bulaşmayın derim...
    remaps turbo ve enjektörleri kontrol ediyoruz, sorun çıkaracaksa yapmıyoruz dedi.
    ne kadar güvenebilirim bilmiyorum tabi sizlerin düşüncesine göre karar vereceğim.
    peki yazılım haricinde bir şey yapabilir miyiz çok büyük masrafa girmeden?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim komşumda E46 touring xdrive 330d var ve şuan 300 bin km lerde dolaşıyor. Otomatikti yaptığı değişikliklerden sonra güç ve tork otomatik şanzımsn dayanmayınca manuele çevirdi yani diyeceğim şu ki pompa enjektör sorunsuz ise korkmayın düzgün bi yerde yazılım yaptırın ondaki tork 750 lerdeydi en son şuan belki daha fazladır �� reklam yasakmı bilmiyorum ama rsa da yaptırdı izmirde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı diablopolis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    remaps turbo ve enjektörleri kontrol ediyoruz, sorun çıkaracaksa yapmıyoruz dedi.
    ne kadar güvenebilirim bilmiyorum tabi sizlerin düşüncesine göre karar vereceğim.
    peki yazılım haricinde bir şey yapabilir miyiz çok büyük masrafa girmeden?
    Kendisi birde bu araca o kadar hakimki onun hem station wagon hem sürekli 4 çeker olduğundan kimse aracın detaylı bilgilerine sahip değildi kendisi senelerdir arge yaptı bilgi istersen iletişime geçtirebilirim diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tukiozg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim komşumda E46 touring xdrive 330d var ve şuan 300 bin km lerde dolaşıyor. Otomatikti yaptığı değişikliklerden sonra güç ve tork otomatik şanzımsn dayanmayınca manuele çevirdi yani diyeceğim şu ki pompa enjektör sorunsuz ise korkmayın düzgün bi yerde yazılım yaptırın ondaki tork 750 lerdeydi en son şuan belki daha fazladır �� reklam yasakmı bilmiyorum ama rsa da yaptırdı izmirde
    hocam çok yüklemek istemiyorum sadece soft yazılım düşünüyorum. araç sorunsuz ben zaten 2. sahibiyim turbosunda ve enjektörde bugüne kadar bir sorun hissetmedim ama kilometre yüksek olduğu için çekincem var. sorun yaşamayacaksam yaptırmak istiyorum. iletişime geçebilirsek çok sevinirim..

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç turbo yapılmadıysa bence turboyu ele almak mümkün. 300 binde stock araçların bile turbosu dayanmıyor riskli durum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bursa remaps’da yazılım ve egr iptali yaptık bakalım sorun çıkmaz inşallah 😬

aracı kontrol ettiler, bilgisayardan hatalara vs baktılar ve yazılıma uygun olduğu görüşünü verdiler. turboda sıkıntı olursa da hibrite çeviririz sökülmüşken diye düşündüm..

crazyngagerz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç turbo yapılmadıysa bence turboyu ele almak mümkün. 300 binde stock araçların bile turbosu dayanmıyor riskli durum.
    Merhaba 330d E46 almayı düşünüyorum tavsiye der misiniz? Yedek Parça sorunu var mı? Ortalama yakıt tüketimi kaç litre? Kullanıcısı olarak sizden tavsiye bekliyorum.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı crazyngagerz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 330d E46 almayı düşünüyorum tavsiye der misiniz? Yedek Parça sorunu var mı? Ortalama yakıt tüketimi kaç litre? Kullanıcısı olarak sizden tavsiye bekliyorum.
    Hiç kullanmadım hocam benim görüşüm sadece yüksek kilometre turboya dayanan bir yorumdu. Bilen birine sormak lazım. Ama yakıtın bildiğim kadarıyla 8-12lt arası olduğu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı crazyngagerz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    çok keyifli bir araç. yedek parça sıkıntısı bursa için konuşuyorum, yok. bulunduğunuz şehirde sıkıntı olsa da internette bütün parçaları mevcut. daha önce hep megane serileri kullandım coupe de dahil eşim fiat kullanıyor bu markalara kıyasla parçalar daha pahalı. ben aracı hasarlı aldığım için bir çok parçacıyla haşır neşir oldum. boge, febi gibi markalar tercih ettim, memnunum ancak meyle gibi 1/5 fiyata ürünleri olan markalar da var kullanmadım, kalitesi nedir bilmiyorum. yakıt tüketimi çok gazlamazsanız ortalama 8-9 litrelerde ancak uzun yolda hızı da sabitlerseniz 5 litrelere iniyor tabi benim aracım otomatik manuelde bu değerler daha da düşecektir. ancak sizi temin ederim araca biraz alıştıktan sonra bu değerlere ulaşamayacaksınız
    sonuç olarak aracı a noktasından b noktasına gitmek için kullanacaksanız tavsiye etmem ancak aradığınız otomobil kullanmak yani sürüş keyfiyse kesinlikle tavsiye ederim.
    Konu diablopolis tarafından (31-03-2020 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada egr iptali de yazılımsal olarak yapıldı. yarın mekanik olarak da egr’yi körleteceğim. dipgaz yapınca biraz duman atıyor.. bunun yanında dpf yok ise de kat iptali konusunda çok kararsızım. arkanın simsiyah olmasını istemiyorum. ne önerirsiniz?
    Konu diablopolis tarafından (01-04-2020 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı motoru kullanıyoruz m57d30 bende var 530d 2003
    yaklaşık kmlerde motorlarımız benim başıma gelenleri size aktarayım siz pay biçin

-enjektörlere bakım yaptırdım sizin de ihtiyacınız olabilir
    -egr komple iptal yerine düz boru takıldı tavsiye ederim
    -bizim araçda dpf yok direkt kat var kesinlikle iptal edin downpipe yaptırın ama güzel bir yerde
    -soft yazılım atın şimdilik yeterli olacaktır

yakında başınıza gelebilecek muhtemel olasılıklar sarj dinamonuz yanabilir devirdaim borularınız kaçırabilir depodaki ve ortadaki yakıt taşıyıcı pompalar bozulabilir bunlar maliyeti düşük şeyler ama motorunuza kolay kolay bişey olmaz kaliteli yağ kullanın 8binde bir değiştirin önce yağ sökücü ile temizleyin sonra ceratech yağ katkısı muhakkak kullanın, üst yağ havalandırma filtresini de değiştirmeyi unutmayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MRBLACK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı motoru kullanıyoruz m57d30 bende var 530d 2003
    yaklaşık kmlerde motorlarımız benim başıma gelenleri size aktarayım siz pay biçin

-enjektörlere bakım yaptırdım sizin de ihtiyacınız olabilir
    -egr komple iptal yerine düz boru takıldı tavsiye ederim
    -bizim araçda dpf yok direkt kat var kesinlikle iptal edin downpipe yaptırın ama güzel bir yerde
    -soft yazılım atın şimdilik yeterli olacaktır

yakında başınıza gelebilecek muhtemel olasılıklar sarj dinamonuz yanabilir devirdaim borularınız kaçırabilir depodaki ve ortadaki yakıt taşıyıcı pompalar bozulabilir bunlar maliyeti düşük şeyler ama motorunuza kolay kolay bişey olmaz kaliteli yağ kullanın 8binde bir değiştirin önce yağ sökücü ile temizleyin sonra ceratech yağ katkısı muhakkak kullanın, üst yağ havalandırma filtresini de değiştirmeyi unutmayın
    teşekkür ederim hocam.

enjektör bakımı yaptırmadım henüz,
    egr iptali yapıldı,
    downpipe listede,
    soft yazılım remaps'da yapıldı,
    devirdaim yazılımdan önde yenilenmişti, contalarda kaçırma vardı onları da değiştirmiştim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler