User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: 1.4 TSİ 125 Islık sesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.4 TSİ 125 Islık sesi

Herkese selamlar
    1.4 Tsi 125 Lik manual motorlu aracım var ilk sahibiyim şu an aracım 50.000km de turbosunda 1500 ile 2000 devirde ambulans sireni gibi bir ses var herneyse önce hortumlar kontrol edildi bir sıkıntı çıkmadı daha sonra turbocuya gittim turbosunun balans yaptığını sökülüp onarılabilirse onarılacağını söylediler ancak turbo onarılmadı balans problemi varmış daha sonra yeni turbo ile değişim yaptık aradan daha 1 hafta geçmeden yine aynı sesi yaptı bu sefer garantiden turbo tekrardan değişecek sorum şu aracımda ki problem 1 haftada yeni turboyu da aynı şekilde problem çıkmasından bir başka problem de mi var acaba diye düşündürttü aracımda yazılım var 1.2 bar ile pick yapıyor daha sonrasında 0.9 0.8 bar lara düşüyor soft bir yazılım var şimdi dump valve satın aldım forge 2.el turboya yardımcı olsun diye yeni turbom da haftaya gelecek onunda montajı yapılacak yine aynı sorunu yaşamaktan çekiniyorum açıkçası yeni turbo 1 haftada yine aynı sesi çıkarınca insan düşünüyor birde yeni turboyu taktıktan sonra yağ değişimi yaptırmadım problem olur diyen var gerek yok diyen var nedir ne değildir durumun aslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Islık sesi ne zaman geliyor? rolantide mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    balans problemi onarılamayan bir durum muymuş ilk defa duydum yeni turbo almak zorunda kalanı.

ses ile birlikte çekişte düşme oluyor mu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Islık sesi ne zaman geliyor? rolantide mi?
    Sadece 1500-2000 devirde oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    balans problemi onarılamayan bir durum muymuş ilk defa duydum yeni turbo almak zorunda kalanı.

ses ile birlikte çekişte düşme oluyor mu.
    Şoyle ki 5. 6. Vitesde cekis problemim var bir gidip bir duruyor gibi bi hissiyat var ancak 1 2 3 4 viteste devirliyken bu sorum yok

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Video koyabilir misin
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam yeni turbo takılırken yağ yağ filtresi değişir kural böyledir diye biliyorum hatta turbo 0 ise yağ kanalından turboyu yağlarlar ilk çalıştırmada yağsız çalışmasın diye konuyla alakası pek yok ama bilgi olsun diye yazdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video koyabilir misin
    https://yadi.sk/i/feE1IW9lpwIV0g
    https://yadi.sk/i/KgWzS-AjpIkn4Q
    1500 İLE 2000 Devir arasındaki ambulans sireni gibi olan ses

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba;

Islık sesi turbonuz yüke bindiği anda geliyor ve yağsız kaldığından kaynaklı gelmiş gibi geliyor. turboyu dağıtıldığında milinden durum zaten belli olur.

Şimdi bazı eksik noktalar var anlamadığım ilk değiştiğinde turbo serviste mi değişti? Yetkili serviste değişmiş ise atölye el kitabına hareket ettiklerinden dolayı turbo değişiminde motor yağı yağ filtresi ve hava filtresi değişir. Bunun amacı yağda herhangi bir mikron seviyede olsa yabancı madde varsa yüksek devirler gören turbo ya gitmemesi için. kısa süre aynı şey olmasından dolayı turbonun yağ gidiş ve dönüş hatlarını her ihtimali karşı kontrol ettiriniz turboya giden yağ miktarı az olabilir.

Eğer turboyu turbocuda değişecekse değiştikten sonra daha marş basmadan motor yağ yağ filtresini değiştiriniz.

Turbo hibrid falan değil dimi stock turbodan bahsediyoruz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Islık sesi turbonuz yüke bindiği anda geliyor ve yağsız kaldığından kaynaklı gelmiş gibi geliyor. turboyu dağıtıldığında milinden durum zaten belli olur.

Şimdi bazı eksik noktalar var anlamadığım ilk değiştiğinde turbo serviste mi değişti? Yetkili serviste değişmiş ise atölye el kitabına hareket ettiklerinden dolayı turbo değişiminde motor yağı yağ filtresi ve hava filtresi değişir. Bunun amacı yağda herhangi bir mikron seviyede olsa yabancı madde varsa yüksek devirler gören turbo ya gitmemesi için. kısa süre aynı şey olmasından dolayı turbonun yağ gidiş ve dönüş hatlarını her ihtimali karşı kontrol ettiriniz turboya giden yağ miktarı az olabilir.

Eğer turboyu turbocuda değişecekse değiştikten sonra daha marş basmadan motor yağ yağ filtresini değiştiriniz.

Turbo hibrid falan değil dimi stock turbodan bahsediyoruz ?
    Yetkili serviste degismedi turbo disarida degistirildi yag ve yag filtresi degismedi dedigim gibi bakim yaptirali kac km oldu dedi 3000 dedim o zaman gerek yok dedi direk montaj yapildi yaglama ile olan sorun kismini tekrardan bir soracagim yeni turbo geliyor garantiden yani firmanin insiyatifi ile degisicek turbom bunun haricinde ben dump valve aldim onun montaji yapilacak turboya bir artisi bir rahatlatmasi olur mu birde 50.000 km de sifir aldigim arac neden boyle oldu kullanici hatasi mı, yoksa sans isi mi ben neden oldugu kismindayim hala ve neden degistikten sonra yine oldugu kismindayim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo stok turbo hybrid vs değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kyazmaci468 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili serviste degismedi turbo disarida degistirildi yag ve yag filtresi degismedi dedigim gibi bakim yaptirali kac km oldu dedi 3000 dedim o zaman gerek yok dedi direk montaj yapildi yaglama ile olan sorun kismini tekrardan bir soracagim yeni turbo geliyor garantiden yani firmanin insiyatifi ile degisicek turbom bunun haricinde ben dump valve aldim onun montaji yapilacak turboya bir artisi bir rahatlatmasi olur mu birde 50.000 km de sifir aldigim arac neden boyle oldu kullanici hatasi mı, yoksa sans isi mi ben neden oldugu kismindayim hala ve neden degistikten sonra yine oldugu kismindayim
    dump valve turboyu korur ve ve turbo kompresör pallerin ani yavaşlamasını önler. Ürün kaynaklı arıza gibi geldi bana. Ama turbo değişiminde dediklerimi uygulamayı ihmal etmeyiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler