User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yazılım=REMAPS AMAN UZAK DURUN!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yazılım=REMAPS AMAN UZAK DURUN!

Başlık umarım forumdaşların işine yarar diyerek anlatmaya başlıyorum;

Sıfır aldığım BMW 4.18i aracımı bir süre stok bindikten sonra arkadaş tavsiyesi ile Ankara'da "ünlü" Remaps'e yazılım için götürdüm. Yazılım yapıldı. Sorun olmaz değil mi dediğimde testler gayet iyi, birçok araca yapıldığını daha sorun çıkan araç görmediklerini söylediler. Bir süre gayet iyiydi gerçekten. Çok hızlı kullanan veya ani kalkışlar yapan biri sayılmam; sadece "seri olması gereken anlarda" ayağımın altında seri araba olsun isterim. Yaklaşık 6-7 bin km sonra Kızılay'ın ortasında tam da memur çıkış saati dur kalk trafiğinde vuruntu yapmaya başladı, araç yürüyor ama 30-40 km üzerine çıkmıyordu. Ekranda acil servise gitmem gerektiği yazıyordu. Götürdük... Bir de ne görelim 1 pistonda kırık diğerinde çatlaklar var. Ustam "erime değil" net kırıklar var yani "yazılım araca ağır gelmiş" dedi. Fotoğrafları çekip tanıdığım bir kaç iyi BMW motor ustasına da gösterdim. Yazılım mı vardı araçta? Basınç fazla geldiğinde böyle kırık olur dediler. Yani yine bütün kapılar yazılıma çıktı. Yazılımı yapan Remaps'i aradık falan ama hiç oralı dahi olmadılar. O araçların motorunda asıl problem diyerek mevzuyu geçiştirmeye çalıştılar. Etmeyin eylemeyin araç daha 29 binde bari yarı yarıya masrafı paylaşalım falan dedik ama mükemmel yazılım yaptığını düşünen insafsız bir kardeşimiz var işin başında maalesef... Remaps'in yaptığı "sözde mükemmel yazılım" bana yaklaşık 20 bin TL'ye patlamış oldu.

Demem o ki; madem o araçlarda sorun var, neden yazılım yapıyorsunuz?
    Madem yazılımı yapıyorsunuz neden arkasında durmuyorsunuz?
    Arkasında durmayacağınız yazılımı neden satıyorsunuz?
    Bir de "yazılım kaynaklı aracınıza herhangi bir zarar gelmeyeceğine dair garanti veriyoruz" diye niye ucuz tüccarlık peşindesiniz?
    Çünkü BMW'nin nispeten yeni ürettiği motor hatalı, Remaps'in yazdığı yazılım mükemmel... Şaka mısınız?
    Remaps eşittir PİŞMANLIKTIR, Aman UZAK DURUN!
    Umarım aynı araca binen ve aklında yazılım olan forumdaşlara bir fikir verebilmişimdir...

Raindrops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/asir..._problemi.html

Geçmiş olsun. Keşke önce araştırma yapsaydınız da öyle yazılım yaptırsaydınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim Raindrops, işte konuşurken motor sağlığı için marj bırakıyoruz, bir şey olması çok düşük ihtimal, daha problem çıkan araç görmedik falan denilince akıl tutulması oluyor sanırım. Bu yazıyı da beni daha önce telefonla arayıp aynı araca sahip olduğunu söyleyen ve aynı yerde yaptırmak istediğini söyleyen şehir dışındaki tanımadığım arkadaşlara uyarı olsun diye bırakmak istedim.
    Bilmeden bir kaç kişinin canını yakmış olmayayım, çünkü olumlu konuşmuştum. Muhtemelen onlar da beni Remaps üzerinden referans diye buldular...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Geçmiş olsun
    3 silindir BMW üniteleri malesef mimli, keşke yaptırmadan önce arastirsaymissiniz biraz nutuk tutulmuş anladığım kadarıyla
    f ve g kasalarda remaps tr de en çok araba yapan firma bildiğim kadarıyla. Geçmişte probl yaşamamış olup size denk gelmesi kotu olmus
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biliyorum işte o yüzden başlık açmak lazımdı. Hiç bir şekilde arkasında durulmuyor yazılımın, keşke bana da "size denk geldi tüh yahu" deyip bir cevap verselerdi. Yazılımımız mükemmel demeye devam ediyorlar... Aman kardeşler uzak durun...

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b38 motorlar fabrikadan sıkıtırma oranı yüksek oldugu için özellikle ankara gibi rakımı yüksek yerlerde daha da titizlikle yapılması gerekiyor. Tecrübeniz kötü olmuş fakat ben 190 hp bandında 80 bin km dir f30 318i aracım var ve kullanmaktayım. Demem o ki motorun kronik sıkıntıları var o doğru fakat yapılan yazılımında malesef büyük bir titizlik ile yapılması gerekiyor. Yaşadığınız olaya üzüldüm geçmiş olsun
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en büyük sorun şu, yeni nesil her araçta umuyoruz ki 50cc motor olsa yine 200 hp alınabiliyor... özellikle büyük markalar neden her kasada 4-5 tane farklı motor kullanıyor iyi araştırmak lazım, BMW 3 silindir b38 motorları ya benzin ekonomisi+ucuz prestij+düşük emisyon olsun diye ya da hybirdlerdeki hafif ,düşük hacimli ,benzinli güç ünitesi olarak geliştirdi... hybridlerde asıl güç elektrikten gelirken, standart tekil kullanılan araçlarda da gerekli yakıt tasarrufunu sağladılar, bunun ötesinde neden sürekli bir şeyler deniyoruz ki? BMW gitti bunu 4 kasalara koydu 4.18i olarak bedava paraya sattı, binin prestijini yaşayın; yok illa 200 hp olacak, falanca yapmış araba ok gibi olmuş, filancayı don lastiği gibi geçmiş... arkadaşlar sene 2020, elinizin altında dünya kaynak var, sorun soruşturun okuyun... biz söyleyince ters anlaşılıyor da google amcaya 'bmw b38 engine problems' yazınca 257.000 konu çıkıyor... geçmiş olsun, moral bozmak gibi olması da motoru inşallah iyi bir garajda 3 silindir toplamayı bilen bir ustada yaptırmışsınızdır..
    Konu ghibli06 tarafından (12-10-2020 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun dileklerinize ve ilginize çok teşekkür ederim. Ben aracın standart halinden çok memnundum. Yazılım yapılınca uçar, kaçar cümleleri havada uçuşur bilirsiniz. utkunoa'nın dediği gibi titizlikle yapılmayan bir iş olduğu belli oldu. Can da acıttı vesselam... ghibli06 üstadın dediği gibi bi dünya kaynak var açıp araştırmak gerekirmiş. Olan oldu, çok iyi bir BMW ustası kardeşim ile orijinal parçalar ile hallettik. Orijinal parçalara ulaşmak için de biraz kıvrandık ama neyse... Bu yaz yazılımsız olarak tabii ki; İstanbul - İzmir otobanında aracı yine sevmeye başladım. Şu an bir sorun yok ve umarım daha da olmaz...

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun bir anlık hevesle çıkılan yolda böyle şeylere denk gelmek insanın cidden hevesini ve güvenini kırıyor. 3 silindirli motorlara stok harici binmemek gerek sanırım arada kötü sürprizlerle karşılaşabiliyor büyük ve masraflı bir hayat tecrübesi olmuş size üzüldüm tekrar yaşamamanız dileğiyle iyi sürüşler
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son zamanlarda sıkça gördüğümüz konu başlıklarından biri, Garaj kötüleme veya yazılım firması kötüleme. Bmw nin 3 silindirli motorları stock ken bile kırılabiliyor keşke biraz araştırma yapsaydınız. Yazılım firmasından nasıl bir garanti bekliyorsunuz her yaptığı arabaya garanti verse o adam batar , Motor durumu iyi olmayan biri art niyetli motoruna zarar vererek bunun vebalini firmayada yükleyebilir? Ha birde sanayideki ustaların en sevdigi olay araçta bir sorun varsa hemen YAZILIMDAN demesi paha biçilmez, aracın camı bozulsa yazılımdan diyen ustalar gördüm ben. Geçmiş olsun diyorum ama biri ile sorununuz varsa herkesin yeri yurdu belli bence bu şekilde konu başlıkları acılmasını dogru bulmuyorum
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en büyük sorun şu, yeni nesil her araçta umuyoruz ki 50cc motor olsa yine 200 hp alınabiliyor... özellikle büyük markalar neden her kasada 4-5 tane farklı motor kullanıyor iyi araştırmak lazım, BMW 3 silindir b38 motorları ya benzin ekonomisi+ucuz prestij+düşük emisyon olsun diye ya da hybirdlerdeki hafif ,düşük hacimli ,benzinli güç ünitesi olarak geliştirdi... hybridlerde asıl güç elektrikten gelirken, standart tekil kullanılan araçlarda da gerekli yakıt tasarrufunu sağladılar, bunun ötesinde neden sürekli bir şeyler deniyoruz ki? BMW gitti bunu 4 kasalara koydu 4.18i olarak bedava paraya sattı, binin prestijini yaşayın; yok illa 200 hp olacak, falanca yapmış araba ok gibi olmuş, filancayı don lastiği gibi geçmiş... arkadaşlar sene 2020, elinizin altında dünya kaynak var, sorun soruşturun okuyun... biz söyleyince ters anlaşılıyor da google amcaya 'bmw b38 engine problems' yazınca 257.000 konu çıkıyor... geçmiş olsun, moral bozmak gibi olması da motoru inşallah iyi bir garajda 3 silindir toplamayı bilen bir ustada yaptırmışsınızdır..
    +1

Geçmiş olsun.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son söz de yazılımcıya olsun, belki binlerce iyi işi vardır ve de çoğunu da bilirim... ben olsam riskli sınıftaki motorlara yazılım yapmam, yaparsam da arkasında dururum, sonuçta kimse gelip de zorla yazılım yaptırmıyor, araç sahibine bütün riskler anlatılmalı...

zamanında Ankara Büyükşehir Belediyesinin bir binasını yapıyorum, müdüre hanım illa girişe cilalı granit istedi, dedim ki 'sayın müdürem, üstte saçak yok, yağmur yağarsa insanlar kayar düşer, gel şunu yakılmış ya da kumlanmış granit yapalım kimse kaymasın!'... 'olur mu öyle şey, parlak parlak çok seviyorum ben' dedi, işi tamamladık onların istediği gibi, 1 hafta sonra telefon geldi binanın önünü değiştirelim diye, biri düşmüş kolunu kırmış... diyeceğim o ki, işini iyi bilenler müşteriyi uyarmalı, çoğunluğumuz zaten bile bile lades diyoruz sonuçlarını az çok bilerek katlanıyoruz ama bazen özellikle genç arkadaşları dinlerken ağzım açık kalıyor, hiç bir yazılımın riski yokmuş, her motor %30 sıkıntısız güçlenirmiş, yazılımsız arabaya mı binilirmiş vs vs... sonrası ne yazık ki büyük hayal kırıklığı olabiliyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.

3 silindir motorlar maalesefki böyle, yazılımı hiç sevmiyorlar.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılımcıya ben şurada suç bulurum , yazılımı hatalı olmayabilir ama ben bile bu işin bayağı dışında olduğum halde 50 kere bu 1.5 lerin kırdığını duydum. Adamı uyarırsın bak bu motorlarda böyle bir problem var, riski alıyorsan yaptır, benden söylemesi demeli. 3 kuruş alıcam diye bunu söylemiyorsa orada esnaflıkta sıkıntı vardır , yazılımda değil.

418i zaten sıkıntılı bir araç , o kasaya o motor kaldırmıyor, üstüne sıkıştırma, sonuç kaçınılmaz.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.
    4.18 lerin sıkıntılı olduğunu bilmeyeni döverler yazılımcı mı bilmeyecek?
    Burda iyi niyet göremiyorum. İyi bir esnaf bu dipnotu kullanıcı ile paylaşır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı firma giulietta için aradığımda yok kardeşim yazmıyoruz adamlar 1.4den 170 beygir almış demişti bana halbuki
    06 SS 0006

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşki altınızdaki makineyi birazcık araştırıp ona göre işlem yapsaydınız,geçmiş olsun

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu yavaş yavaş "eşeği çalanın hiç mi suçu yok"a dönüyor

Geçmiş olsun

Konuları görünce daha once başka aracıma yazılım yaptırmış olmama ragmen, mevcut 1.16d aracıma yaptırmaya korkuyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler