User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
117 sonuçtan 115 ile 117 arası

Konu: 1.5 TSI-TFSİ Kullanıcıları Sorun-Öneri Vb

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 tsi 130 için yazılım yaptıran oldumu

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni konu açmamak için hortlatıyorum,

1.5 tsi ilk marş sonrası motor soğuk, gaz %15-20 civarı açıkken 1500-2000rpm civarında özellikle 3-4. viteslerde hissedilen bir kesiklik yapıyor, bazen 2 silindir moduna girip çıkmış gibi bazen daha belirgin şekilde.
    cihaza bağlatmadım ama arıza kaydı yok, bujiler 58k da değişti güncel km 68k, buji değişimi öncesinde de vardı. var mıdır tecrübe eden?

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni konu açmamak için hortlatıyorum,

1.5 tsi ilk marş sonrası motor soğuk, gaz %15-20 civarı açıkken 1500-2000rpm civarında özellikle 3-4. viteslerde hissedilen bir kesiklik yapıyor, bazen 2 silindir moduna girip çıkmış gibi bazen daha belirgin şekilde.
    cihaza bağlatmadım ama arıza kaydı yok, bujiler 58k da değişti güncel km 68k, buji değişimi öncesinde de vardı. var mıdır tecrübe eden?
    Gavurların Kangarooing dedikleri bir soruna çok benzettim bendeki durumu DADA ve DPCA kodlu motorlarda varmış ama benim motor kodu DPCD
    Aşağıdaki bulduğum bilgileri kopyalıyorum

DADA-non GPF, DPCA-GPF, both engines have ACT
    (DADA and DPCA known kangaroo [hesitation] problems and flat acceleration spots at low demand and low rpm when the engine is cold,
    the cause is the wall guided direct injection leading to lean air/fuel mixture in the spark plug area).

1.5tsi-dpca, 110kw, mq281-uet, ECU sw update (in 2023) from 0863 to 1910, Kangaroo 50% fixed.

i'm 99% sure that the kangaroo is from bad ECU maps engineering.

Kangaroo is related to the exhaust camshaft advance/retard when the engine is cold/when preheating the catalitic converter.

It is because the ea211evo does not have a physical EGR, everything was made with the inlet/exhaust valve overlap in order to decrease NOx.

So don't ask for the usual power remap (with the lambda and timing advance, like all do), ask instead for the exhaust camshaft tweak at low RPM and low driver demand (for less overlap with the inlet).

SSP-253 info there, you can also check by yourself with a tester.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler