User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: External Wastegate Çalışması Yardım

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

External Wastegate Çalışması Yardım

Merhabalar external wg hakkında irili ufaklı bilgim var sadece detaya inmek istiyorum. bildiğim kadarıyla 35 mm den başlıyor 60 70mm e kadar gidiyor benim gördüklerim bu kadar.bu ölçü ne ye göre belirleniyor peak değerini etkiler mi ? ve misal 3 bar hedefledik bunun ayarlaması nasıl olucak? gördüğüm external wg ler genelde 15 psi 7 psi aralığında değişmekte ben 3 bar istersem 45 psi boost ihtiyacım olucak bulamadım. youtubeda birkaç video izledim 3 tane yay koyuyor içine hassasiyeti etkiliyor mu etkilemiyor mu araçta nasıl bir tepki veriyor bilinmiyor bu konuya daha önceden açılmıştır diye düşünüyorum ama bulamadım yardımcı olucak herkese şimdiden teşekkür ederim

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basıncı hacimle beraber düşünmek gerekiyor, 1 litrelik pet şişe bile eğer sağlamsa 2 bar basarsın ama 10 litrelik kaba da 2 bar basabilirsin... şimdi ikisinin de kontrolünü aynı çaplı hatla yapamazsın, bahsettiğin ex. WG lerin çapları buna göre seçiliyor büyük turboyla küçük turbonun kontrolü farklı çaplı WG ile olur... yaylar ise kapalı durumdaki WG in kaç bar basıncı tutacağına göre seçilir, atıyorum 1 bar hedeflediğinizdeki yayla 2 barı hedeflediğiniz yay birbirinden farklıdır, ymuşak yay 1 bardan sonra basıncı kaçırmaya başlarken en sert olan yine atıyorum 3 bara kadar açılmaz ve basıncı tutar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basıncı hacimle beraber düşünmek gerekiyor
    ghibli06 teşekkür ederim. hacim ile beraber düşünürken bir formülü filan olması gerekmez mi ? misal ben motor hacmine göre mühendisin hangi turboyu neden seçmesini biliyorum.piston çapının yarısı turbonun turbin inducer ölçüsünü vermeli.turbo buna göre seçilir. böyle matematiksel bir formül var mı ? teşekkürler

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ghibli06 teşekkür ederim. hacim ile beraber düşünürken bir formülü filan olması gerekmez mi ? misal ben motor hacmine göre mühendisin hangi turboyu neden seçmesini biliyorum.piston çapının yarısı turbonun turbin inducer ölçüsünü vermeli.turbo buna göre seçilir. böyle matematiksel bir formül var mı ? teşekkürler
    bunu özellikle tesisat proje işleri yapanlar daha iyi bilir, illa ki bir formülü vardır...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler