User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 6 silindir 3000 CC motords 800 HP setup için kullanmam gereken turbo ne olmalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

6 silindir 3000 CC motords 800 HP setup için kullanmam gereken turbo ne olmalı

Merhabalar. Aracım 6 silindir 3000cc motor alt yapısı 900 beygir e kadar kaldırabilecek yapıda ortalama 750 - 800 beygir alabilmem için nasıl bir turbo kullanmam lazım Borg Wagner düşünüyorum ama yanlış seçim yapmaktan korkuyorum. İşi bilen arkadaşların yardımını bekliyorum teşekkürler

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, aslında sadece hacim dışında başka faktörler de var. Örneğin 3.0 stroker yapılmış M52B20 kapaklı bir BMW motoruyla RB26 kapaklı bir RB30 blok Nissan motorunun kullandıkları turbo arasında büyük fark olabilir.

Bir fikir vermesi açısından Garrett gibi firmaların internet sitelerinde turboların hangi güç aralıkları için uygun oldukları yazar onları inceleyebilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam GTX3071 600hp gibi bir güce kadar destekliyor diye yazıyordu.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim yorumunuz için. Aslında 2jz doldurduk. Hani 2jz yapıyorsun turboyu nasıl bilmezsin gibi yorum almamak için yazmadım. Yay şapka , cp piston , kol ve saplamaları değiştik. Aklımda olan 750-800 bg almak. Sipariş geçtim turboyu ama sonradan 4000 devirlerde anca doldurursun dediler iptal ettim. Borg Wagner s366 modeli.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı securtyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yorumunuz için. Aslında 2jz doldurduk. Hani 2jz yapıyorsun turboyu nasıl bilmezsin gibi yorum almamak için yazmadım. Yay şapka , cp piston , kol ve saplamaları değiştik. Aklımda olan 750-800 bg almak. Sipariş geçtim turboyu ama sonradan 4000 devirlerde anca doldurursun dediler iptal ettim. Borg Wagner s366 modeli.
    Çift turbo yapıp 1 tanesini alt devirler diğerini üst devirler için kullanabiirsin.

Twin turbo emsalleri var bildiğim kadarıyla.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çift turbo yapıp 1 tanesini alt devirler diğerini üst devirler için kullanabiirsin.

Twin turbo emsalleri var bildiğim kadarıyla.
    Araç zaten twinturbo. 450 bg üretmekte. İstediğim güçlere çıkmak için tek turboya çeviriyorum.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı securtyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç zaten twinturbo. 450 bg üretmekte. İstediğim güçlere çıkmak için tek turboya çeviriyorum.
    Araç nedir bu arada,

Tek turbo ile o güçlerde turbo lag ın önüne geçmek zor olacaktır, ama 4.000 devirde anca doldurursun diyenlerde aracı zaten 3000 devir altı kullanılmayacağını bilirler muhtemelen.

SNN S14 de tek turbo var galiba 1000 hp + üretebiliyor diye biliyorum.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç nedir bu arada,

Tek turbo ile o güçlerde turbo lag ın önüne geçmek zor olacaktır, ama 4.000 devirde anca doldurursun diyenlerde aracı zaten 3000 devir altı kullanılmayacağını bilirler muhtemelen.

SNN S14 de tek turbo var galiba 1000 hp + üretebiliyor diye biliyorum.
    3300 devirlerde doldurabilir. BMW araç. Araç şu durumda 1200 bg kaldırır ama egzantrik ve diğer kullanacağım parçalar için 70 bin TL gibi bir fiyat farkı çıkıyor. En mantıklı değerler 700-800 bg arası makul fiyatlara çıktı. Üste koyacağım 200-300 bg için çok fazla maliyet çıkıyor keza yürürü anca kaldırır bu durumda.

tunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    precision 6466 GEN2 ile çok keyifli olur hem alttan dolar hem üstlerde keyifli gider
    Konu tunch tarafından (24-04-2021 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.
    Recent Project: ''Sharky'' E36 323TI Turbo
    Daily Drive: Mini Countryman Diesel

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler