User Tag List

1 sonuçtan 1 ile 1 arasý

Konu: Nä°ssan patrol rd28t bä°g turbo ã–nerä°sä°

erayunal07 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    ANTALYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Nissan patrol rd28t big turbo onerisi...

Herkese iyi forumlar

Dag bayýr gezmek için kullandýðým 1991 nissan patrol k260 aracýmýn sezon yaklaþmasýndan dolayý hazýrlamaya baþladým
    aracým orjinalden nissan benzinli rb26 rb28 motorlarýn dizel versiyonu olan düz 6 silindir rd28t kodlu motor orjinalden 116 bg eski tip pompalý yazýlýma müsait olmayan kimisinin yarým dizel diye adlandýrdýðý mazotun silindir kapaðýnda patladýðý oem hali hantal bir motor türkiyede az olmasýndan dolayý uðraþaný ve referans alabileceðim kimseyi görmedim

arac tek kapý olmasýna raðmen aðýr bir araç ve üzerinde 35 lastik mevcut

üzerindeki orjinal turbo küçük bir garrett tb2527 Su soðutmalý ve orjinalden intercoll olmayan bir motor

kendi turbosun emme pali 1 týk büyütüldü hibrit yapýldý kaç mm oldu bilmiyorum ama þu an 1.0-1.1 barda araç eskiye göre daha seri olsada turbo halen yetersiz geliyor özellikle rampalarda

araca intercoll baðlanacak ve daha büyük bir turboya geçiþ yapýlacak ancak alt devirleri çok öldürmeden çünkü arazide turbo doldurmasý bekleme gibi bir þansýmýz malesef yok aracýma uygun turbo tavsiyelerinizi bekliyorum

2.0 bar gibi aþýrý bir basýnç basmýcaz kafamda bilyalý olmasý ve aracýmda da orjinal turbosunun su soðutma giriþi olduðu için bulunmasý zorda olsa gt2260 vklr var (uygun olurmu büyük mü olur küçük mü bilmiyorum)

öneri olarak 1 2 kiþi gt1749 yada gt2056 önerdi ancak burdaki tecrübeli arkadaþlarýnda fikirlerini tavsiyelerini bekliyorum þimdiden herkese tavsiyesi için teþekkürler
    Konu erayunal07 tarafýndan (26-09-2021 Saat 16:32 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Baþlýk yazýmý bozuk çýkýyor
    Aþk acýsý da neymiþ, sizin hiç arabanýz çizildi mi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler