User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
140 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Impreza WRX'e LPG uygulaması yapan var mı?

Ahmet_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence vazgeçsin gt den az yakan bi dizel alsın
    barnak bassam olurmu ?

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "sen bılıyosun 4 senedır yanlıs arabaya bınıyormusuk"
    Hahahaha
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mrtcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben günlük kullanıyorum, günlük kullanımda 13lt/100km civarında yakıyor (yani km'de 40 kuruş). Günlük 50 km yol yaptığım göz önünde bulundurulursa her gün 20 tl benzin eder ve bu bile Subaru'nun verdiği boxer sesi ve 4 çeker keyfini etkileyecek bir etken değildir.
    Aynen hergün biniyorum bende aracıma 12-13 litre arası geziyor yakıt ben gayet memnunum bu keyfe Lpg sıkılmaz

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

sulhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaw alması binmesin subaruyu anmasın hem sıkıcak hemde parasına kıyamıycak gitsin şahin alsın...reno 9alsın toros alsın...kartal alsın 87 eskı kasa doğan alsın ama subaru almasın adını anmasın lpg takanlarıda kınıyorum onlarda arabalarına satsınlar..utansınlar!!!! darlandım bee

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sulhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw alması binmesin subaruyu anmasın hem sıkıcak hemde parasına kıyamıycak gitsin şahin alsın...reno 9alsın toros alsın...kartal alsın 87 eskı kasa doğan alsın ama subaru almasın adını anmasın lpg takanlarıda kınıyorum onlarda arabalarına satsınlar..utansınlar!!!! darlandım bee
    Subaru'ya Lpg takan eller kırılsın

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    antalyada istanbulda deli gibi taktıran subaru sahipleri var hatta lpglerine geç saatlerde alıyorlar bunlar bizim aramızda olmayan insanlar ama inanmıyacağınız kadar lpgli subaru var.Herkez arabayla bizim gibi mezara gitmeyi düşünmüyo bence taksınlar zevk onlara kalmış adamlar sıfır cayenne turbolara takıyo subaruyada taksınlar ..emin olun bu amerikalı çok beğenilen yapılan firmalar bu ülkede olsalardı bu fiyatlara benzin alsalardı kapılarına yazarlardı güle güle chip tuning hoş geldin tüp tuning
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Hamster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kum grisi 2.5sti da var. Gorunce cok sasirmistim.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

DogukanB
    Misafir
    Bu yazıyı arıyordum detaylı bilgi için yeni buldum. Burayada 'Subieguy' nickiyle üye olan 'Barış' Abi' nin lpg ile ilgili yazısı:

Benim görüşüm, turbo ve performanslı bir araç ile, henüz hala iptidai kalmış olan LPG enjeksiyon sistemlerinin bağdaşmadığı yönünde. Atmosferikler için sistem az çok çözülmüş durumda (bence hala gelişme marjini çok büyük, daha çok ilgilenilmesi gereke konusu var) , ve LPG'nin ekonomik artısı kadar negatif yanları da biliniyor, ve amaç performans olmadığı için sineye çekiliyor.

Bahsettiğiniz konu, naçizane tahminimce; turbo olan aracınızın ilk boost geldiğinde LPG sisteminin yetişmemesi sebebi ile hava/yakıt karışımının fakir kalmasından ileri geliyor. Bu sorunu sitemizden AS Ağabeyimiz çift regulatör-çift LPG besleme ve tank basıncı belirli bir miktarın altına düştüğünde direk benzine geçme usulü ile başetmiş idi, ama onda da kurulan sistemin elektrik tesisatının fabrikadan hatalı üretilmiş olması sebebi ile sistem benzine otomatik geçmediği için conta yakma ve hararet sorunu başgöstermiş idi.

LPG'de kapalı devre lambda kontrolü içeren bir tekilduran beyin olmadığı sürece, benzin enjektörleri sinyalinden alınan T'lerle kumanda eden mevcut sistemlerin bence uzun vadede turbo araçta başarı addetmesi pek mümkün değil. Bir de buna, ideal şartlarda (belki) uyumlu çalışabilen bir LPG enjeksiyon sisteminin, Subaru boxer ve turbo yapısını bilmeyen kişilerce, standart kalibrasyonlar üzerinden basmakalıp gidilerek "ayarlanması" bence sistemin başarısız olma ihtimalini çok artırıyor. Şu anda her LPG montajcısında bir adet kendinden menkul "tuner" bulunduğu , ve yaptıkları işin, İtalya'dan kendilerine gönderilen "map"ları araçlara yüklemekten ve her araca atmosferikte öğrendikleri "Gaz ayarı" üzerinden attıklarından mevcut olduğu için, AFR'si, avansı, boost kontrolü ayrı birer canavarcık olan turbo subaru'larımız bu "ehilliği tartışılır" ellerde
    kaçınılmaz arızalara yol alıyorlar.

Kısacası, bence uğraşmayın, ama madem bu yolda para ve zaman harcadınız, daha da harcamaya niyetiniz var ise, Turbo aracınızı LPG ile yürütmek için, atmosferik ayar ve ekipmanın yetmeyeceğini kurulumu yapacak yere öğretin, ekstra regulatör ve besleme, belki daha büyük enjektörler ve daha da önemlisi, atmosferik araçlardan farklı AFR (hava/yakıt karışımı) ve boost ilk geldiğinde akselerasyon zenginleştirmesi olarak anılan düzeltmelerin doğru yapılmasını talep ediniz.

Saygılarımla,

Barış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bundan 2 sene önce ankarada arkadaşımın çalıştığı lpg firmasında 0 km sti ya uygulama yapılmıştı bizde çok konuşmuştuk bu konu hakkında yapıldıktan 6ay sonra ankara-istanbul arası yatak sardı 160 ın altına hiç düşmemiş sahibinin dediğine göre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde kafam buna basmıyor işte.. Madem ekonomi düşünüyor ve LPG dönüşümü yapıyorsun, ne işin var top speed lerde?

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim satacağım kişi aldıkdan sonra bilsem lpg takacağını inan satmam öle tiplere,
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence bayrampaşaya yakın biryerde oturuyorsa CNG (doğalgaz) taksın, hem LPG nin yarı fiyatı hemde motorun ömrü açısında daha yararlı birşey.. şahsen ben turbo aracıma CNG düşünüyorum ama hala araştırmalarım sürüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşı vazgeçirmiş durumdayım. araç kefeni yırttı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bencede vazgecsin veya 1.4 1.6 daha ekonomik bir arac alsın
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

mitsubishi_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmadı 125cc moto alsın.Bugyde LPG'ye karşıyım..

tyfn
    Misafir
    Bence yazık performansa yonelık arac ıcın lpg ters orantılı bence , ekonomı dusunuluyorsa madem ,dizel bir araba almak en mantıklısı , lpg arac için cokta saglıklı bırsey değil , ama gunumuz benzın fıyatları bazen bunlara sebep oluyor fakat ben sahsı dusuncem , gıdıp subaru ya lpg taktırcagıma hıc bulasmam ekonomık bırsey alıp oyle dewam ederım yoluma ... saygı duyarım herkesın dusuncesıne ,bu şahsi fikrim ...

mrtcn
    Misafir
    Geçen hafta aldığım Focus'un 11lt/100km yakması sebebiyle LPG taktırmaya götürdüm, 2 araba gittik, Impreza'yı LPG'cinin önüne bile çekmedim, biri resim çeker yalan uydurur rezil olurum diye

highpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba arkadaslar ben daha önce cok sayıda Subaru Forester araca lpg montajı yaptım.Egerki aracda herhangi modifikasyon yok ise özellikle chip herhangi sorun olmaz.Taktığımız kitte turbo araclar için 2.5 bar map sensörü var.Bunun yanında silindir basına 60 hp ye kadar destekleyen enj. var.Kalibrasyon konusunda ise iş aracın benzinli haline kalıyo.Eğer benzinli hali düzgün ise kalibrasyon yolda sürüş esnasında yapıldığı için program direkt olarak benzinli halinden az miktarda zengin yürüyecek şekilde kendini ayarlıyor.Tabikide görsel olarak bir cihaz yardımıyla afr yi ayarlamak herzaman daha iyi olur ama programın kalibrasyonun kaliteli olması ve programı yapan kişin teknik bilgisi bu anlamda ön planda.bnece eger arac sıkıntısız ise yani benzinli hali düzgün ve herhangi bir modifikasyona maruz kalmamaıs ise hiç bir problem olmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)