User Tag List

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
197 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Del Sol + turbo

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu güçler için sc daha mantıklı diilmi daha uygun fiyatlara çıkabilirmi ?
    atın iyisine ''Doru'' yiğidin iyisine ''Deli'' derler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo orjinal ise alınabilir ,bence turbo orjinal gibi gözüküyor çünkü 1800 dolar fiyat normal gibi geldi ,ortalama sanıyorum ki 600 -700 dolar arası orjisi zaten , geriye kalanların fiyatı hemen hemen dengeliyor,intercoller ve manifolt sorun yaratmaz diye düşünüyorum,

geriye kalan wg yi tial ile değitirirsen güzel bir kit olur bence....

delsol07
    Misafir
    Peki şöyle yapalım parça parça toplayalım .Şimdi aşağıdaki yazdığım parçalar benim motorla uyumlumudur? Bir bakarmısınız?

Precision SC61 Turbo T3/T4 Garrett 6152 6169 6176 gt35r

This auction is for a brand new Precision SC61 Turbo. This popular 61mm Turbo is comparable to a non ball bearing version of a garrett gt35r. It is rated for 630-680hp depending on the application. We are offering you your choice of Compressor Housing and Turbine Housing, the options are listed below. This is a journal bearing turbo, if you are looking for the ball bearing version of this turbo (We have those too) please email us so we can direct you to the correct auction. We are also offering this turbo with your choice of 3 different turbine wheels, both are displayed below. Please include which specs below you would like your turbo to come with and we will take care of the rest. If you are unsure of which specs would be best for your build, call or email us first so our experienced sales and tech staff can help answer all of your questions.

Precision SC61
    Turbo Option 1 Turbo Option 2 Turbo Option 3
    SC6152 SC6169 SC6176
    HP Rating
    630HP 650HP 680HP
    Compressor Wheel Inducer/Exducer
    61mm/82mm 61mm/82mm 61mm/82mm
    Compressor Housing Options
    "Housing" - In/Out
    "E" - 3.0"/2.0"
    "S" - 4.0"/2.5"
    "E" - 3.0"/2.0"
    "S" - 4.0"/2.5"
    "E" - 3.0"/2.0"
    "S" - 4.0"/2.5"

Turbine Wheel Inducer/Exducer
    70.1mm/61.9mm 74mm/61.5mm 74mm/64.5mm
    Turbine Housing Options
    "Housing" - A/R
    "Mitsu" - .63
    "T3 4Bolt" - .48,.63,.82
    "T3 5Bolt" - .63
    "T4 TAN V-Band" - .58,.68,.81
    "T4 On-Center" - .69,.85
    "Mitsu" - .63
    "T3 4Bolt" - .63,.82
    "T3 5Bolt" - .63
    "T4 TAN V-Band" - .58,.68,.81
    "T4 On-Center" - .69,.85
    "Mitsu" - .63
    "T3 4Bolt" - .63,.82
    "T3 5Bolt" - .63
    "T4 TAN V-Band" - .58,.68,.81,.96
    "T4 On-Center" - .69,.85

Tial 38mm Wastegate Real Authentic Silver *Authentic*

This Auction is for a BRAND NEW AUTHENTIC Tial 38mm Wastegate. This is not a fake or a copy. We only sell genuine Tial products. This auction is for a Silver Wastegate but BLACK, RED, BLUE, and PURPLE are also available if requested for a fee. We usually ship .6 - .9 bar wastegates but if availability is limited we will sometimes ship the next closest size to eliminate lengthy wait times. If it is important that you get exactly a .6, or if you specifically need another spring, please email us and let us know before payment.

Wastegates are an essential part of any turbocharged powerplant. Controlling boost not only ensures that you are maintaining the correct pressures for the fuel you are running, but it also prevents overboost situations where the turbocharger is forced to spin faster than it would like. In these instances, you actually can loose horsepower, as the air is being super-heated by the compressor.

This TiAL unit will handle boost control duties flawlessly when placed in a well designed system. This wastegate comes standard with TiAL's racing valve stem. The valve stem has a wear coating on it which is resistant to corrosive lead oxides that appear when running leaded racing fuels.

Bu 2 ürün 1125$ -1200$ civarı tutuyor.. ne dersiniz?

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ebaydekı turbo kıtlerdekı turboların yuzde 90 ı revızyonlu kesınlıkle tavsıye etmem. bolton bır turbo ıslemı herseyı yerlı yerınde yapılırsa 5bın lıraları net olarak buluyor. daha azını hıc bekleme derım. bu arada sız radar hondanın delsolunu almak ıcın ıstanbula gelmısmıydınız?

delsol07
    Misafir
    Manifold ile devam edeyim; bu manifolt 225$ ama markasız yada JDM olarak geçenler 75-99$ civarı??

BLOX TURBO MANIFOLD T3 B16A B18C B18 INTEGRA CIVIC GSR

BLOX turbo exhaust manifolds are cast using high silicon ductile iron for durability and strength against heat and vibration. It features a T3 flange, center wastgate placement and smoothed exhaust port openings for a more accurate flow. All manifolds come with a lifetime warranty against cracking from BLOX.

delsol07
    Misafir
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ebaydekı turbo kıtlerdekı turboların yuzde 90 ı revızyonlu kesınlıkle tavsıye etmem. bolton bır turbo ıslemı herseyı yerlı yerınde yapılırsa 5bın lıraları net olarak buluyor. daha azını hıc bekleme derım. bu arada sız radar hondanın delsolunu almak ıcın ıstanbula gelmısmıydınız?
    Vallahi, revizyon konusunda bir şey diyemem ama bu alıntı yaptığım ürünler %100 memnuniyet sergileyen, ve TOP RETED-SELLER ünvanlı bir satıcıdan, adam garret in yasal distüribitörüymüş??

Evet İstanbul'a o delsol için gelmiştim fakat olmadı nasip değilmiş? Aslında çok istemiştim ama çok ufak bir fark yüzünden olmadı. Biz tanışıyormuyuz?

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sc61 büyük gelir stock motor için gt35 ayarında bir turbodur o

sana gt28671 yada o tarzda t3/t4 turbo yeterli- t3/t04e 54trim işini görür baya 665dolarbu turbo

tial 38mm wg mv-s 269 dolar

yazdığım fiyatlar yurt dışı fiyatları

cast manifold

kale intercooler as950 yeterli baya baya

cooler ve emiş boruları downpipe yağlama rekorları

başta bunları
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delsol07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi, revizyon konusunda bir şey diyemem ama bu alıntı yaptığım ürünler %100 memnuniyet sergileyen, ve TOP RETED-SELLER ünvanlı bir satıcıdan, adam garret in yasal distüribitörüymüş??

Evet İstanbul'a o delsol için gelmiştim fakat olmadı nasip değilmiş? Aslında çok istemiştim ama çok ufak bir fark yüzünden olmadı. Biz tanışıyormuyuz?
    tanısıyoruz mehmetın samımı arkadasıyım sız geldıgınızde bende oradaydım sohbet etmıstık.

parca temını konusunda herturlu yardımcı olabılırım aklınızda bulunsun

delsol07
    Misafir
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tanısıyoruz mehmetın samımı arkadasıyım sız geldıgınızde bende oradaydım sohbet etmıstık.

parca temını konusunda herturlu yardımcı olabılırım aklınızda bulunsun
    Güzel o zaman bütün alışverişe sizde tanıklık ettiniz demekki!

Parça temini konusunda nasıl bir yardımınız olabilir? Eğer olursa tabiki kabulümdür, bunu kim redder ki zaten? Naıl yapıcaz o zaman?

Şimdi benim istediğimi sen zaten tamamı ile anlamışsındır, diğer atmosferik beslemeyle ilgili düşüncelerimide biliyorsun zaten. Buyrun sizi dinliyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senın ıstedıgını oldukca cok sekıld eyaptım halen yapıyorum hatta suan bı b16 yı yapıyoruz dukkanda.onada parcalaerı temın ettım ve suan start aldı devam edıyoruz. msnden gereklı bılgılerı verebılırım her konuda sorun deıl

Burak Kasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ole garrett gibi gozukup cakmasida olabilir bence hic guvenme derim ben sana Greddy ve HKS bazi urunler sahte ebayde dikkat edin arkadaslar.

delsol07
    Misafir
    Yaw arkadaşlar, lütfen olumlu olumsuz tüm fikirlerinizi beyan ediniz, bu yazdıklarım için;

Şimdi ben düşündüm taşındım ve kesinlikle aracımdan daha yüksek performans alabilmek için turbo lamaya karar verdim. Şimdi belkide defalarca tartışılmış bir olay gündeme getiriyor olabilirim ama bunu tartışmak isterim Aracımı e-bay deki çin menşeyli hazır turbo kit ile yüklemek niyetindeyim tahmin edeceğiniz gibi, maddi nedenlerden dolayı. Düşündüğüm kitte bu ;http://cgi.ebay.com/ebaymotors/B-Ser...Q5fAccessories, Bir kamyon malzeme var .

Lütfen, dalga dubara yapmadan olumlu olumsuz her türlü fikrinizi belirtiniz. Amaç paylaşım..

Ben bu kiti full stok motoruma uygulayıp 0,6 bar civarında 250-260hp peşindeyim..

Ryhn
    Misafir
    Valla ebay manifold ları kaynak yerlerinden çatlar yırtılır kırılır açılır genelde bir işe yaramaz. Ebaydan alıcaksan en azından döküm manifold alki kırılma yırtılama falan olmasın. Bunun dışında o gördüğün chinachargerlar yağ kaçırma pallerinin sürtmesi WG açmaması gibi bir çok ertler yaratabilir sana en iyisi hiç chinachager olayına girme istediin güçleri T25 bir turbodan elde edebilirsin ve türkiyede genelde T25 lerin fiyatları gerçekten çok uyguna gidiyor (2. eli) genelde gördüğüm GT30 altı turboya turbo diye bakmıyorlar türkiyede. Nissan CA18DET veya SR20DET ten çıkma yada Skyline (skyline dedim çünkü forumda uygun fiyata satan 1-2 arkadaş vardı) dan çıkma T25 turbolar hatta ford tan çıkma turbolarla yada subarulardan çıkma TD serileri ile o güçleri alırsın. Geri kala parçalarıda türkiyede temin etmen mümkün. O yüzden ebaydan alıcaksan dediğim gibi sadece doküm manifoldunu al gerisini tr de ayarla daha sağlıklı ve dha uygun fiyatlı bir turbo kiti yapmış olursun.

delsol07
    Misafir
    Alıntı Ryhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ebay manifold ları kaynak yerlerinden çatlar yırtılır kırılır açılır genelde bir işe yaramaz. Ebaydan alıcaksan en azından döküm manifold alki kırılma yırtılama falan olmasın. Bunun dışında o gördüğün chinachargerlar yağ kaçırma pallerinin sürtmesi WG açmaması gibi bir çok ertler yaratabilir sana en iyisi hiç chinachager olayına girme istediin güçleri T25 bir turbodan elde edebilirsin ve türkiyede genelde T25 lerin fiyatları gerçekten çok uyguna gidiyor (2. eli) genelde gördüğüm GT30 altı turboya turbo diye bakmıyorlar türkiyede. Nissan CA18DET veya SR20DET ten çıkma yada Skyline (skyline dedim çünkü forumda uygun fiyata satan 1-2 arkadaş vardı) dan çıkma T25 turbolar hatta ford tan çıkma turbolarla yada subarulardan çıkma TD serileri ile o güçleri alırsın. Geri kala parçalarıda türkiyede temin etmen mümkün. O yüzden ebaydan alıcaksan dediğim gibi sadece doküm manifoldunu al gerisini tr de ayarla daha sağlıklı ve dha uygun fiyatlı bir turbo kiti yapmış olursun.
    Peki şöyle yapsam ne olur?;

Bu kiti alıp, manifoltu takmadan modifiye etsem ( birleşim yerlerinin kaynağını güçlendirmek ) birde daha sonra turbosunu değiştirsem?

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sen Baştaş da erkan Ustayla görüştün mü hiç?
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

Ryhn
    Misafir
    Peki şöyle yapsam ne olur?;

Bu kiti alıp, manifoltu takmadan modifiye etsem ( birleşim yerlerinin kaynağını güçlendirmek ) birde daha sonra turbosunu değiştirsem?
    Boruların et kalınlıkları çok az o yüzden güçlendir et düzelt daha zor gidip drek dokum al yada T
    ürkiyede 600-800 ytl arasına birin yaptır. Üstüne birde turboyuda değiştirdin diyelim eee geriye ağır olarak ne kaldı bu kitte? intercooler mı yoksa borularımı? Kitte gördüğüm fan ve yağ suğutma petekleride var ama senin istediğin güçlerde bunları kullanmana gerek yok. Bana sorarsan dokum bir tane manifold al çıkma bir turbo T25 boyutlarında dediğim araçlardan çıkma üstünede çıkma bir intercooler bul en kötüde bir tane radyator alırsın ve bu kite harcican paradan daha aza daha mantıklı bir sistemin olur. Ama benim bu kitte görmediğim ve illa ihtiyacın olacak 1 kaç şey daha var. Yeni ve daha büyük enjektörler ve ECU. Ve benim sana tavsiyem arabana bişeyler yapıcaksan önce ECU al sonra enjektörler sonra geri kalanı tak. Eger imkanın varsa standalone ECU al bu aracının temelini oluşturacak bir parça ne tür modifiye yaparsan yap bu ecu ya illa ihtiyacın olucak. Uygun fiyatlı Megasquirt türü bir standalone bakabilirsin. Dediğim gibi paranı önce standalone a yatır sonra turbo, manifold ve diğer ıvır zıvırlarını alırsın.

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaw arkadaşlar, lütfen olumlu olumsuz tüm fikirlerinizi beyan ediniz, bu yazdıklarım için;

Şimdi ben düşündüm taşındım ve kesinlikle aracımdan daha yüksek performans alabilmek için turbo lamaya karar verdim. Şimdi belkide defalarca tartışılmış bir olay gündeme getiriyor olabilirim ama bunu tartışmak isterim Aracımı e-bay deki çin menşeyli hazır turbo kit ile yüklemek niyetindeyim tahmin edeceğiniz gibi, maddi nedenlerden dolayı. Düşündüğüm kitte bu ;http://cgi.ebay.com/ebaymotors/B-Ser...Q5fAccessories, Bir kamyon malzeme var .

Lütfen, dalga dubara yapmadan olumlu olumsuz her türlü fikrinizi belirtiniz. Amaç paylaşım..

Ben bu kiti full stok motoruma uygulayıp 0,6 bar civarında 250-260hp peşindeyim..
    fiyat performans acisindan en mantiklisi bu bence:
    http://www.prostreetonline.com/x/pea...-turbo-kit.asp
    Experience is what you get when you don't get what you want.

delsol07
    Misafir
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat performans acisindan en mantiklisi bu bence:
    http://www.prostreetonline.com/x/pea...-turbo-kit.asp
    4000$??

"Ryhn"

Bu güçler için boruların et kalınlıkları sorun çıkarmaz diye düşünüyorum?? Belkide yanılıyorumdur? Yanlız bu turboları araçlarında binlerce km kullanan ve sorun yaşamayan bir çok kullanıcı gördüm (okudum ) yabancı forumlarda, en büyük sıkıntının manifolttan çıktığını okudum bunun dışındaki parçalar hiç sorun çıkartmamışlar. En azından bu konudaki kullanıcı yorumları bu yönde!
    Ecu ya gelince standalone bir ecunun yine benim beklentim olan güçler için gerekli olmadığı kanısına vardım yine bu söylediğim güçler için, çip + yazılım yeterliymiş mevcut ecu ya.
    Enjektör ise, bu konuda haklısın zaten enjektörleri rc550 ile değiştireceğim.

Ama öncelikle, gelen kiti komple dahilindeki elemanlarını kullanarak monte ettirmek niyetindeyim.

Yani bir sorun çıkmaz ise; ( turbo salyangoz + intercooler + manifolt vb. ) Bu şekilde de devam edeceğim. Bu kiti kullananların yorumları manifolt ve turbo salyangoz hariç diğer parçaların daha fazla güçler için bile gayet yeterli olduğunu yazmışlar? turbonun küçük olduğunu, ancak kimi kullanıcıların 10k km den fazladır kullandığını ve hiç bir sorunla karşılaşmadıklarını beyan etmişler..

"Antalyalogy"

Hayır henüz görüşmedim.

Ryhn
    Misafir
    O zaman ne diğebilirimki sen seçimini yapmışsın ve bol şanslar. Ben denedim ve sadece deneyimlerimi paylaşim dedim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)