User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
70 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Fiat Marea ELX 1.6 16v

Bulut Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RCkid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de işte yanlış yönlendirme veya sonradan hayal kırıkları olmasın diye tecrübeli arkadaşlarımız/abilermiz yazsın diyorum

hörmetler
    10 krkter

bas_shock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo parçalarında tanıdık bi abi var o ayarlayacak intercooler ve boruları imaalatı yapan bi arkadaşta var oda oradan ucuza gelecek tek sıkıntım motor içi parçaları nerden bulacam ne bulacam ne kullanacam neler yapmam gerekli hiç bi bilgim yok bu işte yeniyim daha şuan araçta sadece 0rta susturucudan sonra 51lik ve çakma otto tipi eksoz var kat iptal açık hava filtresi el yapımı cai sadece bu kadar motorda chip desem maliyetine göre fiat motorlarında aşırı güç vermiyor degmez yanii atmosferik tatmin etmeyecegi için ona verecegim parayı turbo işlemine harcarım diye düşünüyorum araç degişikligi yapamam ama belki kazalı bi marea blup hlx üstüne swap yapmak olabilir gibime geliyor bu aracı hiç satmak istemiyorum....

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bas_shock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo parçalarında tanıdık bi abi var o ayarlayacak intercooler ve boruları imaalatı yapan bi arkadaşta var oda oradan ucuza gelecek tek sıkıntım motor içi parçaları nerden bulacam ne bulacam ne kullanacam neler yapmam gerekli hiç bi bilgim yok bu işte yeniyim daha şuan araçta sadece 0rta susturucudan sonra 51lik ve çakma otto tipi eksoz var kat iptal açık hava filtresi el yapımı cai sadece bu kadar motorda chip desem maliyetine göre fiat motorlarında aşırı güç vermiyor degmez yanii atmosferik tatmin etmeyecegi için ona verecegim parayı turbo işlemine harcarım diye düşünüyorum araç degişikligi yapamam ama belki kazalı bi marea blup hlx üstüne swap yapmak olabilir gibime geliyor bu aracı hiç satmak istemiyorum....
    swap + turbo güzel düşüncede maliyeti daha fazla olmazmı o zaman? 5 binden fazla çıkamam demişsiniz.ki o zaman toplam harcanak para 5.000'i çok çok rahat geçer tahminimce.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yabancı sitelerde araştırıcaksın ben herseyi fitfreakten arastırıyorum valla brezilya sitelerini öneriririm adamlar baya ugrasıyorlar marealarla

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alfa q4 yada lancia delta nın pistonu yada punto gt nin felan muhtemeln bunlardan biri senin arabaya uyucaktır koluyla beraber yine ii bi debriyaj lazım olucak cooler headers felan bunlar basit olanlar beyin wideband ve enj lazım olucak ama nerden bakarsan bak ii bişi için 6000 gibi bi rakamdan aşağı bulmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allahın izniyle bu işin altında kalkacagım ya öyle ya böyle yapacagım bu arabayı sizlerinde yardımları tecrübeleri ve desteklerinizle inş olacak herşey için çok tşk ederim şu öss sitresini atıp kendimi bu işe verecegim yazın umarım emegin karşılıgını verir marea swap konusuna gelince arabayı satıp hlx almaktansa swap yaparım çünkü satamam bu aracı bendeki yeri çok ama çok farklı belki ileride allah nasip ederde iyi bi işim ve gelirim olursa ozamanki duruma göre belki satarım allah hepimizin yardımcısı olsun herkeze ayrı ayrı tşk ederim çok yardımcı oldunuz banaa bu konuda ...

-batu- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KKK K03s Turbo ( S ler nadir, ama K03 çok bulunuyor fiyatlarıda uygun)
    Custom Intercooler (Orjinalden turbo bir arabanınkini almak en akıllıcası, verimleri gayet yüksek)
    MAP Sensor
    WideBand (AEM iyidir, bolda bulunuyor)
    Enjektörler
    Piggyback (AEM FIC )
    Egzoz Manifoldu (araban için hazır yoksa, log tipi yaptır, gayet ucuz)
    Down Pipe + Turbo sonrası egzoz
    Benzin Pompası + Fuel Pressure Regulator
    Oil cooler (Şart değil, ama olsa iyi olur)
    BOV

Bu benim listem, benim için şu andan sonra bunları toplamak yaklaşık 3000-3500 liraya mal olucak. Ancak şu var ben Yaylarımı amortisörlerimi frenlerimi gergilerimi debriyajımı aldım. Alt yapı hazır durumda, seninde aynını yapmanı öneriyorum. İlk olarakta FIC Wideband vs almanı öneririm herhangi bir durumda elden çıkarması da kolay olucaktır.
    Tahminen Stock motorda, kompressyonu düşürmeden 0,6-0,7 barda 160-170 hp alabilirsin. Son olarak, hayal kurmak gerçekten çok zevkli ama ilk işin gidip kompressyon testi ve yatakların kontrolü olsun, motorun durumunu gör sağlıklıysa çeyizini toplamaya başla derim.
    Benden bu gecelik bu kadar, yardımcı olabildiysem ne mutlu,
    takipteyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonradan turbolama işlemlerinde AS950 kamyon intercoolerını kullanan baya insan var. aklında bulunsun..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı corolla117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KKK K03s Turbo ( S ler nadir, ama K03 çok bulunuyor fiyatlarıda uygun)
    Custom Intercooler (Orjinalden turbo bir arabanınkini almak en akıllıcası, verimleri gayet yüksek)
    MAP Sensor
    WideBand (AEM iyidir, bolda bulunuyor)
    Enjektörler
    Piggyback (AEM FIC )
    Egzoz Manifoldu (araban için hazır yoksa, log tipi yaptır, gayet ucuz)
    Down Pipe + Turbo sonrası egzoz
    Benzin Pompası + Fuel Pressure Regulator
    Oil cooler (Şart değil, ama olsa iyi olur)
    BOV

Bu benim listem, benim için şu andan sonra bunları toplamak yaklaşık 3000-3500 liraya mal olucak. Ancak şu var ben Yaylarımı amortisörlerimi frenlerimi gergilerimi debriyajımı aldım. Alt yapı hazır durumda, seninde aynını yapmanı öneriyorum. İlk olarakta FIC Wideband vs almanı öneririm herhangi bir durumda elden çıkarması da kolay olucaktır.
    Tahminen Stock motorda, kompressyonu düşürmeden 0,6-0,7 barda 160-170 hp alabilirsin. Son olarak, hayal kurmak gerçekten çok zevkli ama ilk işin gidip kompressyon testi ve yatakların kontrolü olsun, motorun durumunu gör sağlıklıysa çeyizini toplamaya başla derim.
    Benden bu gecelik bu kadar, yardımcı olabildiysem ne mutlu,
    takipteyim
    bu iki parçayı almaktansa 200 300 tl daha verip megasquirt almak daha mantıklı hem standalone hem daha çok özelliği mevcut lunch control boost control 3 farklı map distribütörü iptal edip bobinli ateşleme gibi pek çok özelliği mevcut bence ii araştırın bikere alın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepinize çok tşk ederim sayenizde bilgi sahibi oluyorum ve şuana dek bi çok yanlışımın farkına vardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MAP ı fazladan yazmış zaten. FIC ın kendi MAP sensörü var.
    Hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır. / Bayezid i Bistami

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merruse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MAP ı fazladan yazmış zaten. FIC ın kendi MAP sensörü var.

evet olmasaydı napardık heee bu arada unutmadan sürekli benim postlarımdaki (sana göre eksik ve hatalarımı düzelttiğin için teşekkürler her üyenin böle birine ihtiyacı war

mapı war yada yok belki 10 bar basıcak adam extradan map sensörüne ihtiyaç duyuyo sonuçta ms le uğraşmış biri olarak sen fic alırmısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla sürekli senin postlarını düzeltmek gibi bir niyetim falan yok. Hatta farkında bile değilim. Ben genelde cevap yazarken kime yazdığıma falan çok dikkat etmem açıkcası. Dolayısı ile emin ol sana özel birşey yapıyor falan değilim. Herhangi bir nedenden yada yazdığım birşeyden dolayı alındıysanda kusura bakma.. Emin ol kişisel değil.

MS in üzerindeki yanlış hatırlamıyorsam 3.5 bar MAP olması lazım. E o da 2.5 bar boost a kadar işini görecek demektir. Fiat motoruna 2 bar basmak için ciddi bir setup lazım, eğer öyle bir niyet varsa zaten MS ile de uğraşmayıp profesyonel bir standalone almak gerekir.
    Ben MS ile uğraştım, hala uğraşıyorum, ama şu an arabamda FIC kullanıyorum.

--..-.----.-..

Ryhn
    Misafir
    Valla sürekli senin postlarını düzeltmek gibi bir niyetim falan yok. Hatta farkında bile değilim. Ben genelde cevap yazarken kime yazdığıma falan çok dikkat etmem açıkcası. Dolayısı ile emin ol sana özel birşey yapıyor falan değilim. Herhangi bir nedenden yada yazdığım birşeyden dolayı alındıysanda kusura bakma.. Emin ol kişisel değil.

MS in üzerindeki yanlış hatırlamıyorsam 3.5 bar MAP olması lazım. E o da 2.5 bar boost a kadar işini görecek demektir. Fiat motoruna 2 bar basmak için ciddi bir setup lazım, eğer öyle bir niyet varsa zaten MS ile de uğraşmayıp profesyonel bir standalone almak gerekir.
    Hmmm sakincasi yoksa sebebini aciklayabilirmisin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ben cok alingan davrandim ozaman. sen kusura bakma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ryhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmmm sakincasi yoksa sebebini aciklayabilirmisin?
    Yok yaw ne sakıncası olacak. Arabada ESP, TCS, Cruise control cart curt var. Standalone a geçsem bile gaz kelebeğini gene arabanın kendi ECU suna kontrol ettirmem gerekecekti. E madem kendi ECU su duracak o zaman standalone a gerek yok mantığı ile FIC takmıştım. Birazda macera arıyordum galiba.. Yakın zamanda standalone takacağım.. Zaman bulunca tabi..

Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben cok alingan davrandim ozaman. sen kusura bakma
    Olur öyle boşver..

--..-.----.-..

Ryhn
    Misafir
    Yok yaw ne sakıncası olacak. Arabada ESP, TCS, Cruise control cart curt var. Standalone a geçsem bile gaz kelebeğini gene arabanın kendi ECU suna kontrol ettirmem gerekecekti. E madem kendi ECU su duracak o zaman standalone a gerek yok mantığı ile FIC takmıştım. Birazda macera arıyordum galiba.. Yakın zamanda standalone takacağım.. Zaman bulunca tabi..
    Ben ilk aracimda Cruise oldugundan dolayi MS'i paralel olarak bagladim ve bir sorun yasamadim. Aracimin (MX5 92 model 1.6 us edition) ecusu max 330cc ye kadar enjektorleri desteklediginden piggyback yada standalone ihtiyacim vardi ve 700$ a PNP (tam anlami ile PNP) MS bulunca drek aldim. Ve suanda kullandigim MS te paralel olarak. Yani bir anlamda piggyback olarak kullaniyorum. Bence bu paralara alinabilecek en iyi piggyback yada Standalone secegi megasquirt.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cruise control gaz kelebeğinden kontrol edildiği için sorun değil. Daha doğrusu telli tip araçlarda gaz kelebeğini kontrol ederek hız sabitlendiği için o kadar dert değil. Ama mondeo Drive By wire. MS de taksam başka birşeyde takmış olsam gaz kelebeğini arabanın kendi ECU suna bırakmış olacağım. Standalone için kasmaya gerek yok mantığı ile hareket etmiştim ama benim araba cins. 4 silindir V gibi çalışıyor ve toplamda 4 tane o2 sensörü var. Onlar bireaz uğraştırıyor beni. Eğer sorun çözülmezse MS e geçeceğim zaten. Gerekli hazırlıklara başladım bile..

--..-.----.-..

Ozzy45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mareanın 2.0 20v li turbo olan versiyonundaki orjinal turboyu kullanabilirsin. ülkemizde yok die biliyorum brezilyanın turbo mareası türkiyenin vti gibi bişi çok uğraşıolar orada

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)