User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: focusa uygun turbo

nt_417
    Misafir
    ya kardeşim çok saol ilgilendiin için ama nebilim yaa ben alamam yani 2,0 ki babama desem yetmiomu bu dicek yani ben alacak olsam hiç düşünmem zaten onun elimdeki en uygun en ii seviyeye getirmeye çalışıorum ama en ii ve en ucuz yollardan umarım anlatabilmişimdir derdimi ama yok gerek yok diosanızda yaptırmam bana en başta karar vermem lazım mantıklı olurmu olmazmı die

Jem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var dostum sen yapmaya karar verdiğinde ben tüm parça listesini nerden nasıl temin edeceksin tek tek anlatırım.Bir süre önce baya araştırma yapmıştım bu konu ile ilgili.Ama turbo yapacaksan eğer 1,6+turbo emeğine değmez.o yüzden arabanı satıp 2.0 focus almak daha mantıklı.Zaten takasa girsen bile üste para alırsın buda turbo için işine çok yarar.Ortalama 10bin dolar gibi bir maliyeti olacaktır

1.6 neden değmio sebeb ve neden öğrenebilirmiyim teknik bi açıklama bekliorum?
    http://i37.tinypic.com/ruy141.png

Alıntı Jem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seviyosunuz bu hayatı

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    www.Turbokits.com burdan düşüebilirsin arabana turbolarını almasan bile turbo boyutları hakkında bilgin olur
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

nt_417
    Misafir
    teşekkür ederim saolsın bakıorum şimdi

nt_417
    Misafir
    evet bu site bayağı işime yaricağa benzio tekrr saol

halilcakir
    Misafir
    Alıntı Jem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 neden değmio sebeb ve neden öğrenebilirmiyim teknik bi açıklama bekliorum?
    Bir abimin 5k 1.6 focusu bir abiminde 2.0 3k focusu var.1.6 5k olan bildiğin aile arabası.3k da gayet yavaş bir araba ama en azından 2sine harcıyacağın aynı miktarda para ile 3k 2.0 olandan daha fazla güç alabilirsin ve çok daha kolay parça bulabilirsin.Şu güne kadar hiç 1.6 + turbo focus görmedim ama bundan önceki postlarımda belirttiğim gibi 2.0 turbo focus çok var usa de.Sanırım yeterli olmuştur.

TechTurkey cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .................................
    " If everything seems under control, you're just not going fast enough. "

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    söylediğin saçma kapı mapı farkı. 4kapıyada olur 2kapıyada olur.Arabayı komple deişçeğine git sadece 2.0 motoru yerleştir daha iyi ama yinede mantıksız.
    Bence 1.6yada gayet güzel basılır tabi EKİPMANLA yapıLırsada görmüş oluruz.
    Wagon 911 / Ibiza Cupra / Polo GTi

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi 1.6 2.0 olayına gelirsek. bu motorların abd ile alakası yoktur eger bu motorlar için bişey yapılacaksa avrupada aranmalıdır. 1.6 motorların turbo uygulaması yani zetec se lerin turbo uygulaması hiç tercih edilmiyor cunku bu motorlar motorsporlarımda hiç varlık gostermedi ve yol kullanımına yonelik. 2.0 lar ise milyonlarca secenege sahiptir. cosworth yapımı blok bile bulabilirsin. wrc de yarısan motorlar bıunlar halihazırda focus rs te bu motorun turbolu versiyonu mevcut oldugu gibi avrupada da cok fazla ornegi var.

www.passionford.com adresinde dolas biraz herseyi ogrenebilirsin.

benim fikrim su. bence 1.6 motora turbo uygulama. eger performans arıyosan da denildigi gibi 2.0 focus a gec zaten seni tatmin edecektir 130 hp.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Yuregi-R
    Misafir
    Gereksiz mesajlar silinerek konu tekrar açılmıştır
    Lütfen konuyu kirletmeyelim

Saygılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle şu 1.6 - 2.0 olayına cok kısa değinmek istiyorum.
    şimdi ikisine de olur ikiside yürütülür de ,,, 2.0 ların piyasa fiyatı 1-2 milyar daha düşük 1.6lardan, aynı para bile olsa 2.0 olanlar abd. de oldugu için parça sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum. Halilin bunu söylediğinde neden tepki gösterdiğinizi de anlamıyorum. Adam 1.6 focusa veya civic 1.6ies'e turbo yapınca yürümez demiyoki...
    soruyu soran arkadaş 2.0 alamıycagını söylemiş ok tartışmaya gerek yok daha, 1.6 ya turbo yapıcaksa eğer. Ankara da satılmış usta bu işi garantili yapıyor, motorunda bi sıkıntı olursa o karşılıyor(tabi ilk başta anlaşmanıza bağlı) ben bu tip bişey yapmanı önerirdim çünkü başın ağrımaz, senin kendi custom topladıgın parçalarlada kırılabilir çünkü..

deathofacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,6 focusa bolt on iyi bir markanın stok motoruna göre bir kitini gettitirebilirsin. aşağı yukarı düzgün bi sistem sana montaj dahil 8000-10000$ arası bir rakama çıkar tahminimce. stok internallerle 4-8 psi tahminim basılabilir. örnek olsun die sana şöyle bir örnek verebilirim. stock type r dan greddy bolt on kit ile 7 psi da +60 hp gibi bir rakam alınabiliyor. maliyet aynı... 1,6 lt , v-tec gibi bir teknolojiye sahip olmayan, ekonomik bir aile arabası olarak düşünülmüş bir motordan stok olarak elde edebileceğin hp yi sen tahmin et. maliyet ile kazanacağın gücü karşılatırdığında çok makul bi sonuç çıkmıyor. ama custom olarak uğraşabilirsen bu maliyet çok daha aşağılara düşecektir. aracın ağırlığını da düşününce stok mototra yapılan bi uygulama ile en fazla 106 larla yürür gibi gelior bana.

nt_417
    Misafir
    Alıntı Istilldo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle şu 1.6 - 2.0 olayına cok kısa değinmek istiyorum.
    şimdi ikisine de olur ikiside yürütülür de ,,, 2.0 ların piyasa fiyatı 1-2 milyar daha düşük 1.6lardan, aynı para bile olsa 2.0 olanlar abd. de oldugu için parça sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum. Halilin bunu söylediğinde neden tepki gösterdiğinizi de anlamıyorum. Adam 1.6 focusa veya civic 1.6ies'e turbo yapınca yürümez demiyoki...
    soruyu soran arkadaş 2.0 alamıycagını söylemiş ok tartışmaya gerek yok daha, 1.6 ya turbo yapıcaksa eğer. Ankara da satılmış usta bu işi garantili yapıyor, motorunda bi sıkıntı olursa o karşılıyor(tabi ilk başta anlaşmanıza bağlı) ben bu tip bişey yapmanı önerirdim çünkü başın ağrımaz, senin kendi custom topladıgın parçalarlada kırılabilir çünkü..
    kardeşim peki bana bu olayın maaliyeti yine 10000dolrı bulurmu
    eğer bulmazsa tam bir fiat alacağım bi yer varmıı??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aşağı yukarı 1/3 ünü bulur sato da yaptırırsan. gerçi başkasının pazarlığını biz yapmayalım sana burda ama yapılacak işlere göre sana fiyat verir. ankaradaysan seni yönlendirebiliriz.

nt_417
    Misafir
    ya işte adanadayızhatta şuan kıbrıstayım yani ben nasıl ulaşabilirm teli falan varmı yani en azından bilgim olurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özel msj attım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nt_417 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya işte adanadayızhatta şuan kıbrıstayım yani ben nasıl ulaşabilirm teli falan varmı yani en azından bilgim olurdu
    sen adanadaysan senin ilacın project 01.

killererkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok alakalı degil belki ama izmir de 3 kapı 2 litre sporttrend, arabanın sahibi Tolga Savacı ymış, amerikadan (yanlış hatırlamıyosam) Vortex supercharger getirtmiş, tekerlekte 200 Bg miş... deliymiş...
    .....Human At Sight , Monster At Heart.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet o araç politek servis te yapıldı ayhan usta ve atilla abi nin emekleriyle ,unichip ile mapping yapıldı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)