User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Cai sorunsalı :(

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cai sorunsalı :(

Selamlar

Öncelikle daha önce hiç açık hava filtresi kullanmamış biri olarak,sorular çok saçma olabilir

Bugün HKS'in Mantar filtresinden aldım.. 80mm. Aynı zamanda bugün yine krom boru yapıldı..Standart kapalı kutu yerine krom kapalı bir kutu yapılıp içine konması planlanıyordu.Boru ve kutunun üzeri yalıtım malzemesi ile kaplanacak ve sis farının yanından çekilecek bir boru da bu kutuya verilecek..Yarın montaj olacaktı ancak biraz soruşturunca soğudum daha takmadan filtreden.Edindiğim bilgilerin hangisi doğru hangisi yanlış emin değilim...Bir okuduğum diğer okuduğumu tutmadığı için bir de buraya sormak istedim.

1."HKS Mantar yağlı olduğu için MAF ' ı bozar,veya MAF arızası verir". ? Doğru mudur yanlış mıdır? Arıza vermesi durumunda ne yapılması gerekir?

2."HKS Mantar filtre sünger olduğu için flow ve performansı diğer filtrelere göre düşüktür." ??

3."Bu filtrenin aralıkları fazla olduğu için toz-kir ve partikülleri turboya çekebilir.Yağ kirlenmesine sebep olur ve daha kısa sürelerde yağ değişimi gerektirir."

.....

4.Yukardaki sorularıma ek olarak önerileriniz nelerdir?? Kafam karıştı gerçekten yaa,girmese miydim hiç filtre işine bilemiyorum

ClioSportAge
    Misafir
    söylediklerinin hepsini ustan söylediyse başka ustaya geç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ClioSportAge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söylediklerinin hepsini ustan söylediyse başka ustaya geç
    Usta söylemedi tabiki sağdan soldan. Ustaya göre bir sorun olmaz ancak tabiki daha önce opel üzerinde çalışmış birisi değil.

gambit49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk olarak yagli oldugu icin bozma riski vardir. fakat bu risk fazla yaglama yapıldıgında sorun oluyor
    2 konu hakkindan tam hakim bir bilgim yok ama sunger filtre kullanan ve cok memnun olan arkadaslar var
    3.ksin olmamakla beraber oyle toz cekti v.s olcagini sanmiyorum gecrgenligi fazla normal kagit filtrelere gore
    4. bence kullan almissin emek etmissin sonucda aldigin markakendini kanitlamisbir firma

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hks fıltre yaglı fıltre deılkı ne yaglaması?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağlama mı? Sürekli yağlamamız mı gerekiyor???

Benim bildiğim de sünger filtreler yağlı olmuıyor mu STP?

mar1lyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 eğer gerçekse 2 imkansız

mertk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emre bende bu soruyu merak ediyordum. ustaya sorduğumda sensorü bozabiliceğini söyledi bana ama birazda sans olduğunu soyledi .hks konusundada bende bu filtreyi düsünüyorum ama banada yağlı dediler daha cabuk pislenip ,içeri daha cok pislik vs cekiyormus. (mus ama kesin bisi yok usta öle demisti bana) sonra soğumustum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla yabancı kaynaklardan okudugum kadarıyla hem performans hem de filitrasyon konusunda en kötü filtre HKS olarak görünüyor..Sadece ismin sattığı belirtiliyor..Çoğu teste göre en iyi filtrasyon Apex'i power intake ve ondan sonra da KN de.. AEM Dryflow da HKSden iyi değil testlere ve yazılara göre..Al birini vur ötekine sanırım.

UnnAmeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar

Öncelikle daha önce hiç açık hava filtresi kullanmamış biri olarak,sorular çok saçma olabilir

Bugün HKS'in Mantar filtresinden aldım.. 80mm. Aynı zamanda bugün yine krom boru yapıldı..Standart kapalı kutu yerine krom kapalı bir kutu yapılıp içine konması planlanıyordu.Boru ve kutunun üzeri yalıtım malzemesi ile kaplanacak ve sis farının yanından çekilecek bir boru da bu kutuya verilecek..Yarın montaj olacaktı ancak biraz soruşturunca soğudum daha takmadan filtreden.Edindiğim bilgilerin hangisi doğru hangisi yanlış emin değilim...Bir okuduğum diğer okuduğumu tutmadığı için bir de buraya sormak istedim.

1."HKS Mantar yağlı olduğu için MAF ' ı bozar,veya MAF arızası verir". ? Doğru mudur yanlış mıdır? Arıza vermesi durumunda ne yapılması gerekir?

2."HKS Mantar filtre sünger olduğu için flow ve performansı diğer filtrelere göre düşüktür." ??

3."Bu filtrenin aralıkları fazla olduğu için toz-kir ve partikülleri turboya çekebilir.Yağ kirlenmesine sebep olur ve daha kısa sürelerde yağ değişimi gerektirir."

.....

4.Yukardaki sorularıma ek olarak önerileriniz nelerdir?? Kafam karıştı gerçekten yaa,girmese miydim hiç filtre işine bilemiyorum

hem sunger hem yaglı fıltre olmaz bıldıgım kadarıyla.hks mantarda sunger fıltredır ve yagsızdır.bence flow ve maf ı yaglama olarak duydukların mantıksız.flow neysede maf ın yaglanması soz konusu degıl.sunger oldugu ıcınde dıger fıltrelere gore gozeneklerı daha buyuk ve flowu daha ıyıdır dıye dusunuyorum.sadece 3. secenek mantıklı geldı.sonucta gecırgenlıgı yuksek oldugu ıcın toz tutuculugu dusebılır.turbona bı zararı olacagını sanmıyorum ama yagı kırletırmı bır fıkrım yok.benım onerım turbo aracta sunger fıltredır markası ne olursa olsun cok dandık olmadıkca.ben suan aem dry kullanıyorum maf yuzunden ama bende mantara gecıcem yakında.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hksler yagsı fıltre yaglanmaz yaglanırsa havada emmez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)