User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
86 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Civic ies + Turbo = ?

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wiseco - je bunlar en önde gelen firmalardır
    collar içinse crower önerilir
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

fastguy76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MUGENPOWE® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forcıddddddddddddddddd
    fORGED mARKA değildir. Dövülerek sertlik kazandırılmış manasına gelir

Materyale 2 şekilde sertlik verilir.

1. Isıl işlem : Aliminyum,Bakır,Metal,Alaşımlı çelik türü malzemelerin tavlama derecelerinde moleküllerin karbon emdirilerek moleküler yapısının sıkıştırılması ile sertlik kazandırılmasıdır. ( Basit anlatım )

2. Dövme işlemi ( FORGED ) Malzemenin moleküler yapısının tavlanıp karbon emdirilmeden ( Pistonlar non silicon aliminyum dur ) dövülerek moleküllerin sıkıştırılmasıdır.

Eğer illa stok piston kullanıp ucuz maliyetli bişiler yapmak istiyosanız aliminyum ısıl işlem ile 1 mm derinlikte forged malzeme sertliği temin edebilirsiniz.Artı 01-02 mikton teflon veya titanyum kaplatarak ki titanyum da 900-1000 derece ve üzeri sıcaklıkta özelliğinden bişi kaybetmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teflonun daha yaygın ve daha kolay elde edildigini de bilioruz ama

ayrıca nos basanlar içnde teflon önerildigini de unutmayalım
    Call for prayer
    Instagram hesabımız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtecGS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki abi en iyi piston hangisi sağlamlık acısından?
    Wiseco da istersen etekler teflon kaplı alabilme seçeneğin war. Isıl işlemci olarak materyal ve malzeme açıklamalarını incelediğimde hiçbirisinin ( JE SRP CP WISECO ARIAS ) birbirinden farklı olmadıklarını gözlemledim. Rakam olarak en pahallıları WISECO ve ARIAS... Arıas çok daha ciddi bir firma..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fastguy76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wiseco da istersen etekler teflon kaplı alabilme seçeneğin war. Isıl işlemci olarak materyal ve malzeme açıklamalarını incelediğimde hiçbirisinin ( JE SRP CP WISECO ARIAS ) birbirinden farklı olmadıklarını gözlemledim. Rakam olarak en pahallıları WISECO ve ARIAS... Arıas çok daha ciddi bir firma..
    ceyrek fiyat daha az vererek wisecodan da aynı verimi almak mümkün ama bence arias gereksiz para alıo

ayrıca en hızlı da bize wiseco yardımcı oluor
    Call for prayer
    Instagram hesabımız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ceyrek fiyat daha az vererek wisecodan da aynı verimi almak mümkün ama bence arias gereksiz para alıo

ayrıca en hızlı da bize wiseco yardımcı oluor
    Titanyum da o kadar pahallı diil artık. cm2 si 2 ytl civarı teflon sadece kayganlık sağlarken titanyum sağlamlık verir. Arias iyidir.. Top fuel araçlar genelde arias felan kullanıo

vtecGS
    Misafir
    teşekkürler...WISECO ve ARIAS ın arasında sadece fiyat olarakmı fark var¿

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknoloji ve kullanılan malzemenin aynı olduğunu düşünürsek zamanla kendilerini geliştiren firmalardır bunlar. çok büyük bi fark olacağını zannetmiyorum. Bir de fiziksel yapılarını incelersen yani işlenmelerini aşşağı yukarı aynılar dediğim gibi sadece keseye kalıo seçenek. ama stok ısıl işlem görmüş pistonlar da yabana atılmıcak kalitede oluo...

500.000 km yapmış pistonlar ile 1000 km veya 40.000 km yapmış pistonları sökün brinell cinsinden ölçtüğünüzde aralarında yüzde 30 sertlik farkı olduğunu görüceksiniz

saygılar

http://www.wiseco.com/TechTips.aspx

teknik detaylarını burdan inceleyebilirsiniz.

• Hi-tensile forged, not cast, billet material
    (4032 or 2618).

Yüksek tansiyona ( Gerilim ve Kopmaya ) dayanıklı döküm olmayan aliminyum ( 4032 - 2618 silikonsuz aliminyum dur )

• CNC machined working surfaces.

CNC merkez işmeme tezgahında işlenmiş çalışma yüzeyi

• Optimized crowns for efficient combustion.

Maksimum verimlilik için optimize işlenmiş taçlar

• Diamond-turned ellipsoidal skirt profile.

Elmas şekilli elipsioid etek profili

• All motor/Nitrous pistons feature lightweight, high strength construction.

Tüm aplikasyonlarda kullanılabilinir hafif ve kuvvetli yapı

• Turbo/Nitrous pistons feature durable, heavy-duty design.

Turbo ve Nos basılabilme özelliği olan ağır iş dizaynı

vtecGS
    Misafir
    acıklama için çok teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtecGS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acıklama için çok teşekkürler

Birşey değil

Saygılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gördüğünüz gibi spec üretilmiş Oem olmayan firmaların üretimleri sadece sertlik açısından değil kolay sıkıntısız çalışabilme ve verimlilik açısından teknik olarak yapıları ve fiziksel özellikleri de farklılaştırılmış ürünler.

Tekrar önceden de söylediğim gibi 1 bar a kadar ısıl işlem görmüş ve yapısı takviye edilmiş stok pistonlar da yardımcı olabilir size ama Forged materyalli spec üretilmiş sıkıştırmaları düşük ürünler daha fazla dayanıklılık ve motor ömrü garanti eder sizin için...

Stok pistonunuza ısıl işlem yaptırıp teflon kaplatıp kalın conta ile sıkıştırma biraz daha aşşağıya çekebilirsiniz. Eğer pistonunuz kurtarıyor ise ( Fiziki yapısı ) torna işlemi ile sıkıştırmanızı biraz daha aşşağıya çekebilirsiniz.

Sıkıştırma hesaplama tablosu

http://www.csgnetwork.com/compcalc.html

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    saol abicim.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

CanAwaR
    Misafir
    ya bikere bu işler kolay işler degil sadece maddiyatlada olmaz!!!
    araştıracaksın ewde dersine ii çalışcaksın ne istegini bilceksin...özellikle yabancı kaynaklar referans olur nie çünki türkiyede ne kadar yardım sewer insanlar olsakta insanlar kaput altlarını gizlerler genelde... sahibine sorarsın sorun warmı adm yok der ama bilsen sanayiden çıkamaz istesede... tabiki zırt pırt sorun çıkaran araba insan bıkkınlık werir ama ben turbo taktım sc koydum weya throttle uyguladım aman bundan sora başım agrımasın diemessin uygulama güzeldir kola pistona yani internal lara bişey olmaz ama silikon hortumun yırtılır...o yüzden ciddi uygulamalar yapanlar azdır...

mesela özgün dersine ii çalışır ne istegini bilir karşılıgını alır...
    T.C de öyle bi vtec yok çünki sadece para wermiyo kendini wermiş o artık arabaya onla yatıp kalkmış...cefasını çekmiş sefasını sürer Özgünüm hakkıda...

ama öyle kolaydan ciddi aplikasyon olayı yok yani dünyanın hiç biyerinde pistonda alsan en ufak bi hata piston çıkartırsdın delersin subap wurdurursun...

bladerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gördüğünüz gibi spec üretilmiş Oem olmayan firmaların üretimleri sadece sertlik açısından değil kolay sıkıntısız çalışabilme ve verimlilik açısından teknik olarak yapıları ve fiziksel özellikleri de farklılaştırılmış ürünler.

Tekrar önceden de söylediğim gibi 1 bar a kadar ısıl işlem görmüş ve yapısı takviye edilmiş stok pistonlar da yardımcı olabilir size ama Forged materyalli spec üretilmiş sıkıştırmaları düşük ürünler daha fazla dayanıklılık ve motor ömrü garanti eder sizin için...

Stok pistonunuza ısıl işlem yaptırıp teflon kaplatıp kalın conta ile sıkıştırma biraz daha aşşağıya çekebilirsiniz. Eğer pistonunuz kurtarıyor ise ( Fiziki yapısı ) torna işlemi ile sıkıştırmanızı biraz daha aşşağıya çekebilirsiniz.

Sıkıştırma hesaplama tablosu

http://www.csgnetwork.com/compcalc.html
    bilgiler süper sağol fastguy76
    ECUTECH İstanbul

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-Aracın kaç KM de?
    Eğer çok fazla değilse,
    2-Kompresyonların kaç?
    Eğer aralarında %10 dan büyük fark yoksa, (200-210-210-215 gibi)

Ben olsam -yeteri kadar param yoksa, eğer 0,5 'i geçmicem konusunda kendime güvenebiliyorsam, wideband, EGT, yağ basınç vs göstergelirm varsa, gerek montaj, gerek tune işini uzman kişilere yaptırırsam- stok motora 0,5 basardım. Hele bir de daha kalın conta takıp sıkıştırmayı aşa çekebilirsem hiç düşünmezdim.

(Aradaki fark motor rektifiye işçiliği+piston+kol+yataklar+tüm contalar+tüm bunların montajı içciliği=USD alış fiyatı ile hesaplarsak parçaları 2750 ytl en az)

CanAwaR
    Misafir
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-Aracın kaç KM de?
    Eğer çok fazla değilse,
    2-Kompresyonların kaç?
    Eğer aralarında %10 dan büyük fark yoksa, (200-210-210-215 gibi)

Ben olsam -yeteri kadar param yoksa, eğer 0,5 'i geçmicem konusunda kendime güvenebiliyorsam, wideband, EGT, yağ basınç vs göstergelirm varsa, gerek montaj, gerek tune işini uzman kişilere yaptırırsam- stok motora 0,5 basardım. Hele bir de daha kalın conta takıp sıkıştırmayı aşa çekebilirsem hiç düşünmezdim.

(Aradaki fark motor rektifiye işçiliği+piston+kol+yataklar+tüm contalar+tüm bunların montajı içciliği=USD alış fiyatı ile hesaplarsak parçaları 2750 ytl en az)
    bencede mantıklı her makinada tolerans wardır...ama bişi olmaz garantisi hiç biraplikasyonda olmaz...

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1- teflon sürtünmeyi ve aşınmayı azaltırki motora en çok istenilen budur bana kalsa motoru teflon kaplarım

2- Forged marka pistonlarda CP, Arias, Wiseco, Ross Vb gibi firmalardan korkun olmasın sorunsuz şekilde kullanabilirsin

3- Seramik kaplamak dayanıklılığı ısınmayı azalmaktadır

4- Kesinlikle Torna usulu sıkıştırma düşürmeye KARŞIYIM
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- teflon sürtünmeyi ve aşınmayı azaltırki motora en çok istenilen budur bana kalsa motoru teflon kaplarım

2- Forged marka pistonlarda CP, Arias, Wiseco, Ross Vb gibi firmalardan korkun olmasın sorunsuz şekilde kullanabilirsin

3- Seramik kaplamak dayanıklılığı ısınmayı azalmaktadır

4- Kesinlikle Torna usulu sıkıştırma düşürmeye KARŞIYIM

ben de karşıyım canımcım. Sadece 1 mm aldır tak arabana demiyorum.ama kısıtlı imkanlarla bişiler yapılmaktan bahsediliodu 1500-2000 ytl gibi . gönül ister gömleğinden saplamalarına kadar yataklarından yağ pompasına kadar spec parça kullanmak ama ekomoni Bütçe o kadar olunca piston kol gömlek girdin mi al sana şimdiden oldu bile 1500-2000 ytl

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spec parça kullanmak sorun değil adam öyle bir yön gösteriyorsun ki o şekilde piston miston kalmıcak ozaman kalın conta koysuın piston üstünden alınırmı ya bazı kurallar ve Mecburiyetler vardır 2 günlük zevk için 10 kuruşluk masraf yapmanın manası yok..2 milyarlık turbo sona 5 milyarlk masraf açar okey stock motorda yaparsın ama bazı kuralları vee bazı önemli yerleri vardır bunuda unutmayalım

Herkezin çatlatttığı Gömlekleri ben 2 bartla çatlatmadan kullandım dünyada 1 çok arkadaşım ve 1 çok firma Stock gömleklerle ucuk beygirler alıyorlar HOnda kötü motor zor çıkarır fabrikasından
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)