User Tag List

Sayfa 1/11 123 ... SonSon
194 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: GC8 modlamak için yardım

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

GC8 modlamak için yardım

Arkadaşlar 1997 model GC8 aldım. Araç tamamen stok sayılır. EVC-S HKS diye 2 sınıflı bir evc si var. Mantar filtre var. Eksoz 3 inç ap açık

Aracın stok hali çok derli toplu. Motoru çok çok ii durumda, servis onaylı aldık. yağ pompası cosworth ile değişmiş. trigger seti yeni değişmiş vs. Exedy baskı balata var.

Bu araca başlangıç olarak ne önerirsiniz? Hedef sağlıklı 300hp almak.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Motor içi çok iyi durumda derken Forged Ind. olarakmı toplanmış önce bunu bilmek gerek. Ondan sonra kalan reçeteyi hazırlamakta fayda var.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok forged değil, araç stok tamamen. Yani motor durumu servisten onaylı ii olarak dedim Ben motor içine girmeden, yapılabilecek değişikliklerle ilgileniyorum şuan.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

sulhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor içi forget olmadan sağlık olarak yerinde ise güzel bi vf 35 turbo ile ve ya muadili bi turbo ile 1,3 gibi barlarla o gücü alamasan bile yakınını sağlarsın..güzel 1 2 parca ekıpman ilede arabanı motor fakire düşmemesini sağlarsak sana yeticek bi subaru olur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vf35 i bikaç kişi önerdi evet. front cooler ayarlıyacağım nasipse.

evc de şuan 2 mod var; biri 0.6 ki ben hep bunla kullandım yolda, 2. si 1 bar mış kullanmadım daha.

750 km yol yaptım 7.5 lt ortalama yaktı. sürekli 120km ile geldim, sanki en rahat o hızda ilerliyordu. Bursa otobanındada 260 ı buldu, oradan içim rahatladı. Arabanın sağlık durumu ii geldi bana. İşte üstünü yavaş yavaş çıkalım istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Vf35'li bir setup için Fmic yerine Sti Tmic daha mantıklı bence.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bunun limitini neye göre belirliyoruz. Bana sanki o yukarda soğuk hava çekebilmesi pek mümkün gibi gelmiyor. sti scoop var ama ne olursa olsun mantık biraz ters geldi. Önde her halukarda fazla soğuk hava alabilir gibi geldi, ama tabiki tecrübem yok, yprumlara herzaman saygım var

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayır yukarıdan vermek evet çok iyi olmayablilr ama sunu unutma o coolerın altı komple şanzımanın oraya gidiyor yani aşağıdan sağlanan vacum ile üstten hava çekmesini sağlıyor diyebilirsin

ayrıca vf35 e FMIC 'a gerek yok bence çünkü çok aşırıbüyük geliyor zaten çok yüksek basınc basmayacağın için sıkıntı olmayacaktır hem daha az lag lı hemde daha tepkili bir araca sahip olursun
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır yukarıdan vermek evet çok iyi olmayablilr ama sunu unutma o coolerın altı komple şanzımanın oraya gidiyor yani aşağıdan sağlanan vacum ile üstten hava çekmesini sağlıyor diyebilirsin

ayrıca vf35 e FMIC 'a gerek yok bence çünkü çok aşırıbüyük geliyor zaten çok yüksek basınc basmayacağın için sıkıntı olmayacaktır hem daha az lag lı hemde daha tepkili bir araca sahip olursun
    adam ya adam adam

büyüksün ok, sti tmıc ile yola devam o halde.

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oncelikle kaput mandali almali, 200u gordugumde ucacak hissine kapildim acikcasi.
    daha once dedigim gibi ems bul once karaduzen gitmek istemiyorsan
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelikle kaput mandali almali, 200u gordugumde ucacak hissine kapildim acikcasi.
    daha once dedigim gibi ems bul once karaduzen gitmek istemiyorsan
    Büyük scoop varsa araçta kaput açılacak hissiyatı oldukça artıyo bende o unicorn görünümlü scoop'u sökünce rahatladım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük scoop varsa araçta kaput açılacak hissiyatı oldukça artıyo bende o unicorn görünümlü scoop'u sökünce rahatladım
    ya 500devir gec gelsin fmic olsun ama o sukup olmasin lutfen, yolda giderken dikkatimi dagitiyo ustundeki fiber dalgalanmalari izliyorum vs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ya 500devir gec gelsin fmic olsun ama o sukup olmasin lutfen, yolda giderken dikkatimi dagitiyo ustundeki fiber dalgalanmalari izliyorum vs
    Tüm bunlardan mütevellit Fmic ile birlikte reverse scoop diyoruz

fatiii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim yazıyı silenler 300+ hp lerde orjinal GC8 şanzumanına güveniyolar sanırım?

e hadi bi yurusunde bizde gorelim
    remaps.tr & Turbo Zone Garage

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vf35 le fmic,çok tatsız bir hal alır.Motor içi de olmadığı içide olmadıgından basınç açamıcaksın...bence hiç dokunma şimdilik.ilk önce vf35 sti tmic ile devam et...ondan sonra geri kalanlarıyla ugrasırsın motor içine girmiceksen,dp up,göstergeler filan gbi.hayırlı olsun kazasız belasız.Motor içini toparlayana kadar çok kurcamala...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Xdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vf35 le fmic,çok tatsız bir hal alır.Motor içi de olmadığı içide olmadıgından basınç açamıcaksın...bence hiç dokunma şimdilik.ilk önce vf35 sti tmic ile devam et...ondan sonra geri kalanlarıyla ugrasırsın motor içine girmiceksen,dp up,göstergeler filan gbi.hayırlı olsun kazasız belasız.Motor içini toparlayana kadar çok kurcamala...
    basinc acilamiyacagi bence yanlis inanis, pfc hydra ems vs adam gibi kontrol edilsin oktan el verdigi surece basinc acilabilir:
    td05-16G ile 1.5barda 3. vitesi kiran arkadasim oldu ama motoru 180k civarinda olmasina ragmen sorunsuz...

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi arabada beyin filan yok..yeni alınmış zaten ondan dolayıdır ki yanlıs yönlendirmemek amaçlı basınç açılmaz dedim.yoksa tabikide benzinini havasını ayarladıktan sonra düzgün bir şekilde açılır..
    ben şimdi ilk heyacan subaru=basınç olmasın diye uzun uzun yazmadım yoksa uzman ellerde gayet sıkıntısız yurur..
    benım küçükken yaptıgım hataları yapmayın bir arabayı geçicez die kuru kuruya basınc açıoduk.Yapılıyorsa tam yada hiç olmalı.
    Hee ben yine beyinden önce güzelce forgedlanmasından yanayım ondan sonra para imkan el verirse ems turbo ıntercooler enjektor vs vs diye gidilebilir,tabi...

fatiii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basinc acilamiyacagi bence yanlis inanis, pfc hydra ems vs adam gibi kontrol edilsin oktan el verdigi surece basinc acilabilir:
    td05-16G ile 1.5barda 3. vitesi kiran arkadasim oldu ama motoru 180k civarinda olmasina ragmen sorunsuz...
    2 yi kırmamasıda ya buyuk başarı yada buyuk şans.

gc8 lerde 300 hp leri bulduysanız 2 ve 3 ü peynir ekmek gibi yersiniz
    remaps.tr & Turbo Zone Garage

gurcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarkan hocam bir subaru sahibi olarak sana şunu özetleyim, subaru aldıysan, o subaruyu aldığın para kadar bir meblağ kenarda durmalıdır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)