User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
95 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: madem türksün, Cufflat ürksün!

T-MIVEC
    Misafir
    Alıntı hakanTC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bu işten iyi anlıyon galiba 400M,DE 265HP LİK STİ YE KAPI BOYU FARK VEREN ARABA KAÇ HP OLUR ACABA????
    Mantığın süper. Senin mantığına göre ağırlık, aerodinamik fln hikaye. Araba hp kadar gider.
    Lotus Elise de 120hp ile 0-100e 6 küsür saniyede ulaş**ıyor zaten yalan hepsi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolun uzunluğundan çok krankın stroku kısa olması önemli, yüksek devirli araçlara bakarsak strokların kısa olduğunu görürüz, mesela stroker kitl uygulamalarından sonra motorun çevirebileceği devirler düşer, çünkü daha büyük stroklu krank kullanılarak hacim arttırılır

hakanTC
    Misafir
    maşşallah mühendisler arttı ben makina mühendisiyim 10 senedir bu işle uğraşıyorum !!!!!!!motor hacmi hesaplıyorum

T-MIVEC
    Misafir
    Mühendis birisi senin dediklerini diyorsa ben bişey demiyorum artık. Peki haklısın

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam kimse seninle kavga etmior egerki yanlış bişiler yapıorsan onu düzeltmeye bakmalısın bence bu sitedekilerin dediklerini ciddiye almalısın kimse kafadan sallamıor
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kol okey kısa F1lerin kranklarına bak istersen kküçük kollar minik eee pistonlat bi okadar hafif komple lightwight adam dönüyor 17k rpm + senin dediğin turbolar t3/t04e nin 1 barlık bastığı hava ile aynı gibidir 1.5 barda pistonlarını eritmen kesinlikle seni nsucundur yada o pistonları yapanların Egt avans ve afr değerlerin düzgün değildir + overheating yaptırıyorsan yurboya 2 bar bas 1 bar bastığın gibi gidemeessssin içeri az hava sok ama soğuk olsun
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Wink

maşşallah mühendisler arttı ben makina mühendisiyim 10 senedir bu işle uğraşıyorum !!!!!!!motor hacmi hesaplıyorum
    1.si 15 yaşında mı mühendis oldun ? 10 senedir ne ile uraşıyosun kaç senedir otomotiv sektöründe makine mühendisi senior olarak görev yapıyosun ?

2.si makina mühendisi olman Upgrade olayını bilmen demekmi oluyor biçok otomobil motorunun çalışma prensiplerini artık 7 yaşında çocuklarda internetten bulup okuyor ?

3.sü motor hacmi hesaplaman ii hoş peki konu ile alakası ne ?

4.sü madem mühendissin madem makinacısın madem bilimsel bi eğitim aldın millete benim arabam ''dostum ne demek el yapımı sen bizdeki sistemleri gorsen dışarıya para akıtmamıza gerek yok bendeki makina 0.8 barda 200-1.5barda 290 bhp'' diyip ardındanda ''dyno değil ankaralı ustalar söyledı(tahmini) 2001 stı ıle denedik grank uzun kollar kısa piston çapı 0.3 büyük emme eksoz geniş enjektörler büyük veee d.egzantirik vede chip'' diyecek kadar bilimsel yaklaşımdan uzak yazılar yazıyosun ?

5.si bu forumda biçok kişi emin ol kullandığı ve yüklediği makinayı öle HALLERE geliştirmiştirki fabrika verilerinin 5-6 katında kullanımdadır çoğu ...

o nedenle burda 17-18 yaşında arabasına filtre takıp 15 hp aldığını idda eden tiplerle yazışmadığını bu nedenlede ''maşşallah mühendisler arttı ben makina mühendisiyim 10 senedir bu işle uğraşıyorum !!!!!!!motor hacmi hesaplıyorum '' gibi anlamsız ve boş laflar etmemeni sadece bu muhabbetin sonunda düşüceğin durumu tahmin edebilen biri olarak sana sölemek isterim .

Bu yazıyı yazma sebebim :

K.Buğra YILDIRIM
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

hakanTC
    Misafir
    ef186 kayıt olurken doğumu yanlış girdim sonradan düzeltemedim yaşım 32 ben hazır parça getirerek bu arabayı toplamadım parçayı burda yaptırdım maksadım bizim yapmamız ben bu şekilde arabadan fazlasıyla verim aldım daha fazlada uzatmıyacam herkese kolay gelsin EMEĞE SAYGI EMEĞE SAYGI!!!!!!!!!!

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ef186 kayıt olurken doğumu yanlış girdim sonradan düzeltemedim yaşım 32 ben hazır parça getirerek bu arabayı toplamadım parçayı burda yaptırdım maksadım bizim yapmamız ben bu şekilde arabadan fazlasıyla verim aldım daha fazlada uzatmıyacam herkese kolay gelsin EMEĞE SAYGI EMEĞE SAYGI!!!!!!!!!!
    hava yakit karisimini nasil ayarladin peki?
    Experience is what you get when you don't get what you want.

hakanTC
    Misafir
    TIPPPP artık arabam hakkında konuşmayacağım bazı arkadaşlara kızdım ÖZÜRRR! biz STİ ile kapı farkı girdik diyoruz 400,e eğer 400 değilde 600 denesek(deneyeceğiz zaten)fark 4 arabadan daha fazla olur.çünkü crlla 3.vites yarısına kadar pati....vitesi 4ledikten sonra geçiyorum STİ,yı VE subaru gücünü yere veren en iyi araçlardan biridir .crlla gücünü yere vermede zayıftır ! KİTAPÇIĞI OKUMAKLA OLMAZ BU İŞ grsz TEKRAR ÖZÜR tool

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi konusma...
    Experience is what you get when you don't get what you want.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videoları ve dyno sheetleri buraya koyana kadar bence daha fazla konu$ma..

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu konuşmanın sonunu görüyorum demiştim ....
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    TIPPPP artık arabam hakkında konuşmayacağım bazı arkadaşlara kızdım ÖZÜRRR! biz STİ ile kapı farkı girdik diyoruz 400,e eğer 400 değilde 600 denesek(deneyeceğiz zaten)fark 4 arabadan daha fazla olur.çünkü crlla 3.vites yarısına kadar pati....vitesi 4ledikten sonra geçiyorum STİ,yı VE subaru gücünü yere veren en iyi araçlardan biridir .crlla gücünü yere vermede zayıftır ! KİTAPÇIĞI OKUMAKLA OLMAZ BU İŞ grsz TEKRAR ÖZÜR tool
    corolla gücünü çok iyi şekilde yere aktarır bunu es geçemezsin..çok yakın bir abim 98 model ae101 (std 105hp) kat iptali + açık filtre ile dynoda 109hp ve 148.9nm aldı 2003 yılında (2004 de olabilir) bu değerler yaklaşık 5 yaşında baskı, balata vs değiştirmemiş üstüne üstlük 195/55r15 jant-lastiklerle alındı.

demek istediğim corolla yeterince iyi aktarır gücünü fakat sanırım sende eksiklikler yada aksaklıklar war aktarma organlarında.
    madem 0.8 barda 200, 1.5 barda 290 hp basıyosun kilitli dif. + yarış tipi debriyaj, baskı, balata kullan derim kayıp istemiyosan.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam tıpp oynıycağına arabanın dyno sheetlerini koy buraya biz tıpp olalım bu nedir yaa bir şeylere insanları ınandırmak istiyorsan kanıt koy zaten burdaki insanları çoğu bu işlerin içinde olan kişiler bu adamlar zaten uç noktadalar lafla bu adamlara bir ispatlayamazsın kanıt koy...

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam bilgilerin fazla olabilir ama sana şunu da söleyeyim bilgine bilgi katmak açısından

eger 4 x 4 sti ile ön difrensiyali iptal edilmiş gene standart bir sti ile kaldırılırsa ne olur biliomusun ben sana söleyeyim 4 x 4 olan arkadan itişli olandan yaklaşık 3 yada 4 boy kadar geride kalır ki bu boy 5 ve 6 ncı viteslerde iicene acılır hee arac eger 2005 modelse ozaman 4 ncü viteste başlar dahada açılmaya çünkü onlar 5 vites
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

SubieGuy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara'ya yolun dusunce haber ver, bir deneyelim STI ile.
    Gule gule kullan aracini da. Kazasiz belasiz...

Yuregi-R
    Misafir
    Ya mühendislik fakültesindeki hocalar yanlış biliyor ya sende problem var, yada bu formula1 araçlarını yapan mühendisler ilkokul mezunu falan?!?!?!?
    Arabanın devir çevirmesi Rod/Stroke ratioya yani piston hızına bağlıdır, Kol nekadar uzun olur veya strok nekadar düşük olursa piston hızı düşer ve araba daha fazla devir çevirebilir, kısa biyel kolunda pistona aşırı yanal kuvvet biner, bu yanal yük devir çevirmeyi engeller, motorsikletlere bakın strokuna gore biyel çok uzundur, formula1 araçlarındada aynı şey geçerli, stroke çok azdır biyel uzundur piston buyuktur. Özetle Rod/stroke ratio su büyük olan araçlar daha fazla devir çevirmeye musaittir.
    Yanlış bilgiler vermeyelim lütfen,hala aksini iddia eden okuyabilir.

Detaylı bilgi isteyen arkadaşlara:

Connecting Rod vs. Stroke Analysis The ratio between the connecting rod length and the stroke length of a motor greatly affects the way it performs, and how long it lasts. This ratio (normally represented by “n”) can be calculated as follows:

Ratio “n” = Rod Length ÷ Stroke
    The rod’s length is measured (for this purpose) from the center of the piston-pin opening to the center of the big-end bore, not overall. There is a small range of ratios for most conventional piston engines: the rod is between roughly 1.4 and 2.2 times the stroke length. It’s not possible for the rod to be the same length as the stroke, and rods much longer than twice the stroke make the motor very tall, and are not practical for most purposes (although used for racing).
    The rod angle must not encourage excessive friction at the cylinder wall and piston skirt. A greater angle (smaller value of “n”) will occur by installing a shorter rod or by increasing the stroke. A reduced angle (larger value of “n”) will occur with a longer rod or a shorter stroke.
    If the rod length is decreased, or the stroke is increased, the “n” ratio value becomes smaller. This has several effects. The most obvious is the mechanical effect. Motors with low values of “n” (proportionately short rods or long strokes) typically exhibit the following characteristics (compared to high “n” motors):
    » physically shorter top-to-bottom & left-to-right (more oil pan, header, and air cleaner clearance)
    » lower block weight (400 vs. 440, for example)
    » higher level of vibration
    » shorter pistons, measured from the pin center to the bottom of the skirt
    » greater wear on piston skirts and cylinder walls
    » slightly higher operating temperature & oil temperature due to friction
    There are also differences in how the motor breathes:
    » intake vacuum rises sooner ATDC, allowing bigger carburetors or intake port runner & plenum volumes to be used without loss of response
    » on the negative side, a small or badly designed port will “run out of breath” sooner
    » piston motion away from BDC is slower, trapping a higher percentage of cylinder volume, making the motor less sensitive to late intake valve closing (hot cams)
    Spark advance is also affected:
    » earlier timing (more advance) is required, as the chamber volume is larger (piston is farther from TDC) at the same point of rotation
    » the motor may also be less knock-sensitive, as the chamber volume increases more rapidly ATDC, lowering combustion pressure (this is useful for nitrous & supercharged motors)

--------------------------------------------------------------------------------
    Effects of Long Rods
    Pro:
    » Provides longer piston dwell time at & near TDC, which maintains a longer state of compression by keeping the chamber volume small. This has obvious benefits: better combustion, higher cylinder pressure after the first few degrees of rotation past TDC, and higher temperatures within the combustion chamber. This type of rod will produce very good mid to upper RPM torque.
    » The longer rod will reduce friction within the engine, due to the reduced angle which will place less stress at the thrust surface of the piston during combustion. These rods work well with numerically high RPM, high gear ratios and lighter vehicles.
    » For the same total deck height, a longer rod will use a shorter (and therefore lighter) piston, and generally have a safer maximum RPM.
    Con:
    » They do not promote good cylinder filling (volumetric efficiency) at low to moderate engine speeds due to reduced air flow velocity. After the first few degrees beyond TDC piston speed will increase in proportion to crank rotation, but will be biased by the connecting rod length. The piston will descend at a reduced rate and gain its maximum speed at a later point in the crankshaft’s rotation.
    » Longer rods have greater interference with the cylinder bottom & water jacket area, pan rails, pan, and camshaft - some combinations of stroke length & rod choice are not practical.
    To take advantage of the energy that occurs within the movement of a column of air, it is important to select manifold and port dimensions that will promote high velocity within both the intake and exhaust passages. Long runners and reduced inside diameter air passages work well with long rods.
    Camshaft selection must be carefully considered. Long duration cams will reduce the cylinder pressure dramatically during the closing period of the intake cycle

Saygılar

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kötü yerrlere gidiyor istemediğim şeyleri yaptırıyorsunuz kilitlendi gerksiz uzuyor Nedeniyle
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)