User Tag List

Sayfa 1/16 12311 ... SonSon
287 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: golf R STAGE 4 için yolcu...

typermelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

golf R STAGE 4 için yolcu...

evet arkadaşlar aracım 10 gun sonra stage 4 için tırla istanbula bayçunun yanına gidecek...türkiyede suan sanırım 3 adet cuprada stage 4 var ama başarısı ne durumda bilmiyorum...sır gibi saklanıyor değişik yorumlar dönüyor ortada en sağlıklı bilgiyi bayçudan aldım ama aracın sağlıklı yurumesını ıstıyorsan artık yarım deponun altına ındırmıceksın fazla basınctan doğan benzin çekişi arka depo içi pompanın tazzıklı alması aşırı ıvmelenmede deponun içindeki benzının yerdeğiştirmesine ve benzını sağlıkı çekememesıne sebep oluyor ve araç fakire çekiyor ve saçmalıyormuş bu sebeple kesınlıkle yarısırken yarım deponun altına inme dedi...sizce neden böyle... yada sağlıklı bir benzın pompası varmı arka depo içi ama ek olmadan ... [URL=http://img820.imageshack.us/i/20111103082208.jpg/][/URL] evet son 3 gun araç adanaki yetkılı servısınde yapım asamasına basladı allah utandırmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Waw.. Stage 4... Kulağa harika geliyor...

GokhanE. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzin pompasinin fazla isinmamasi icin de yari deponun altinda gazlamak cok saglikli bir durum degil zaten..benzin pompasinin yetmemesi durumu varsa cift pompa konulabilir.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen cok fonksiyonlu incpection a girmissin 3 5 kere uyandirmak zorunda kalicaz seni belli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GK007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin pompasinin fazla isinmamasi icin de yari deponun altinda gazlamak cok saglikli bir durum degil zaten..benzin pompasinin yetmemesi durumu varsa cift pompa konulabilir.
    zaten yapım aşaması bu şekılde ilerliyor fakat bence orjınal pompa sokulup yerıne daha tazzıklı çekebılen bır pompa olmalı bence r8 ler rs4 ler benım aracla aynı pompaya sahıp olamazkı her ıkı araçta hacmı buyuk 10 sılndır araçlar onların pompası uyumlu gelmezmı acaba...aslında bu dusuncelerı ıllakı baycuda dusunmustur fakat bana sağlıklı gelmıyor 2. bir pompa ...

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki stage 4 sadece yazılımdan oluşmuyor heralde başka ne değişiklikler olucak onlarıda yazarmısınız merakımdan soruyorum =)
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki stage 4 sadece yazılımdan oluşmuyor heralde başka ne değişiklikler olucak onlarıda yazarmısınız merakımdan soruyorum =)
    motorun içine girilecek,kol piston yay şapka saplamalar depo içi benzin pompası rektefıye görecek araç tabi ...sonra revo için en hard yazılım dedimiz stage 4 uygulanack ...

otto985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yüzünüzü kara çıkartmasın

İnşallah hayırlısıyla biter ağız tadıyla binersiniz.

Burak Kasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TSI'lar benzin pompasindan yada benzin pompasi modulunden sorun veriyor, suanda aftermarket bir cozumu yok zannedersem, herkes garantiden degistiriyor dogal olarak.

Ne gibi bir degisiklik yapilicak benzin pompasina?

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı typermelih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorun içine girilecek,kol piston yay şapka saplamalar depo içi benzin pompası rektefıye görecek araç tabi ...sonra revo için en hard yazılım dedimiz stage 4 uygulanack ...
    turbo değişmeyecek galiba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    varolan depo içi pompanın yanına ek bir pompa takılacak birlikte iş görecekler çünkü yapılan yazılım yuksek basınç ve yuksek benzın kullanımını sağlamak için yapılıyor bu sebeple beynın istediği benzın çekımını orjınal pompa sağlayamıyor ve araç fakıre cekıyor avans vuruyor saçmalıyor daha doğrusu bunu ben görmüş değilim bana anlatılan bu şekılde...umarım anladığımı doğru anlatabılmışıımdır emin değilimde o bakımdan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackEmperor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo değişmeyecek galiba
    aracım suan stage 3 yani 3071 var

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten yapım aşaması bu şekılde ilerliyor fakat bence orjınal pompa sokulup yerıne daha tazzıklı çekebılen bır pompa olmalı bence rs8 ler rs4 ler benım aracla aynı pompaya sahıp olamazkı her ıkı araçta hacmı buyuk 10 sılndır araçlar onların pompası uyumlu gelmezmı acaba...aslında bu dusuncelerı ıllakı baycuda dusunmustur fakat bana sağlıklı gelmıyor 2. bir pompa ...
    rs4 yada r8 ın pompası kac bar,senınkı kac bar basınc basıyo onları bılıp karsılastırmak lazım eger kayda deger bır artıs varsa takılır zaten.Fıyat olarak butceyı zorlayabılır.rs4 enjektorlerı o kadar pahalı degıl pompası ne durumdadır onu arastırmak lazım

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki daha yüksek basınç ve güçten sonra dsg veya diğer aktarma organlarında herhangi bir değişiklik gerekicekmi ?
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Burak Kasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    varolan depo içi pompanın yanına ek bir pompa takılacak birlikte iş görecekler çünkü yapılan yazılım yuksek basınç ve yuksek benzın kullanımını sağlamak için yapılıyor bu sebeple beynın istediği benzın çekımını orjınal pompa sağlayamıyor ve araç fakıre cekıyor avans vuruyor saçmalıyor daha doğrusu bunu ben görmüş değilim bana anlatılan bu şekılde...umarım anladığımı doğru anlatabılmışıımdır emin değilimde o bakımdan
    Merakla bekliyorum yapilicak islemleri fotoraflayip bizide bilgilendirirsen sevinirim.

Fabrika cikisi pompalar Stage 1 yazilimlarla bile problem veriyorlar bazen, ondan aftermarket bir cozum bulsaniz daha mantikli olur.

Cift pompaya gerek duyulmayabilir.

Bu arada motoru kim yapicak reklifiyesini toplamasini vs?

Ne malzemeler kullanilacak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kurtbil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rs4 yada r8 ın pompası kac bar,senınkı kac bar basınc basıyo onları bılıp karsılastırmak lazım eger kayda deger bır artıs varsa takılır zaten.Fıyat olarak butceyı zorlayabılır.rs4 enjektorlerı o kadar pahalı degıl pompası ne durumdadır onu arastırmak lazım
    aslında burda sunu bılmek lazım rs 4 yada r8 ne basabılıyor ve stage 4 ne basabılıyor R 2000cc ama karsılastırdıgım araclar 4000cc + aralarında cıttı bir basınç farkı vardır dıye dusunuyorum...tabi rakamda onemlı... bir arkadasım rs4 benzın pompası senın araca uyumluymuş demişti,ben sıkıntı ıstemıyorum yanı neolursa olsun stage 4 de gececem ama sıkıntı olacagına varsın bırazdaha bedel fazla olsun...benim için araştıranlar olabılırse cok mutlu olurum ...ben araştıramıyorum hem bu knuda yetenek özurluyum hemde ıngılızcem yeterlı değil acıkcası..yanlış bir urunde almak ıstemıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Kasim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakla bekliyorum yapilicak islemleri fotoraflayip bizide bilgilendirirsen sevinirim.

Fabrika cikisi pompalar Stage 1 yazilimlarla bile problem veriyorlar bazen, ondan aftermarket bir cozum bulsaniz daha mantikli olur.

Cift pompaya gerek duyulmayabilir.

Bu arada motoru kim yapicak reklifiyesini toplamasini vs?

Ne malzemeler kullanilacak?
    powershop daki yasin usta yonlendırme bayçu tum mağzemeler bayçu fakat benim sıkıntı olarak gordugum depo içi benzın pompası

GokhanE. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ................
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen cok fonksiyonlu incpection a girmissin 3 5 kere uyandirmak zorunda kalicaz seni belli

BlackEmperor
    Misafir
    aracım suan stage 3 yani 3071 var
    biliyorum belki büyütürsün diye düşünmüştüm hazır motor ıcıne gırmışken

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki daha yüksek basınç ve güçten sonra dsg veya diğer aktarma organlarında herhangi bir değişiklik gerekicekmi ?
    dsg yazılımı yapıldı tork lımıtı bir parça acıldı 500 nm tork sınırlı ama 600 yolu var gercı stage 4 oldumu sanırım en iyi 510 hp gibi bir değer ve 540 lardada torku olur dusuncesındeyım dsg sanzumana guvenıyorum tabı eskisi gibi başarılı değil D modunda ama yapçak bişey yok...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)