User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
88 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 106 GTİ için Modifiye Listesi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 hacimde kalmak ile 1.8 hacime çıkmak arasında sana neler getirecek ve neler götürecek farkındamısın. Yoksa büyük rakamlar iyidir diyerek mi kafandan bir setup mı oluşturdun. Ayrıca 1.8 hacim gibi olayı ben abartıcam diyip C2 VTS emmesi koyarak hayvanın ağzını elinle tutup nefes almasını azaltmaya çalışmak oluyo. Bence C2 VTS emmesi kalsın ama hacimde 1.6 kalsın.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

alpergti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah herkesin yazdığından bide google amcadan güzel bi setup olmuş

54TK434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TurboJDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekiye maliyet?
    SANIRSAM yanlıs hesaplamadıysam işçilik siz mazemeler buradan tegmin edersem 16 milyarı buluyor ebay üzerinden rusya ingiltere fıransaya giden gemici arkadaslarımla itibata gectim gitikleri limanlara o ülkelerde içeriden siparişler ve gümrük vergisiz gelen parcalar getirecekler 8.750 tl ye malediyorum mazemeleri incik boncuk ve en son ekledigim fren sistemi işçilik kaporta boya vs... 13 milyarı bulacak gibi duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 hacimde kalmak ile 1.8 hacime çıkmak arasında sana neler getirecek ve neler götürecek farkındamısın. Yoksa büyük rakamlar iyidir diyerek mi kafandan bir setup mı oluşturdun. Ayrıca 1.8 hacim gibi olayı ben abartıcam diyip C2 VTS emmesi koyarak hayvanın ağzını elinle tutup nefes almasını azaltmaya çalışmak oluyo. Bence C2 VTS emmesi kalsın ama hacimde 1.6 kalsın.
    Arkadasım haklı ola bilirsin deneyimli degilim setup konusunda danısmak için konu actık önerin nedir ? 1,6 standartında kalmak istemiyorum atmosferikle beygir yerine tork kazanmak gerekirse 2,0 kılasmanında veya 1,6 turbo klasmanında iddalı rol oynamak istiyorum

OMTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence çok acele ediyorsun biraz beklemeni tavsiye ederim. Rastgele seçmece olmasın parçaların. Yorum yapan arkadaşlar yıllarca araştırma yapmış takmış denemiş olmamış değiştirmiş adamlar. Sen ise 2 gün önce açtığın konudan edindiğin bilgilerle setup listesi yapıyorsun. 13-15 milyar para harcayıp atmosferikle alabileceğin maksimum güç belli ayrıca. İllede atmosferik tutkum hastalığım var diyorsan bişey diyemem kimse diyemez mal senin para senin. ama ciddi hedeflerin varsada sen bi turbo deneyimi olanlarla görüş derim. bahsettiğin paraları eğer cidden gözden çıkarttıysan zaten stabil yürüyecek bir araç hazırlamana hiç bir engel yok. gt25 veya dengi bir turboyla 0.8-1 barda inanılmaz keyifli bir araç çıkabilir ortaya.

kop42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ögrencı ısı modıfıye nedır ya hahauhauhaha
    et giren yere dert girmez.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kop tarifi yaz da arkadas bilgilensin.. Sonucta en fazla deneyimi olanlardansin
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tak kısayı yola devam
    buda öğrenci işi oldu sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OMTech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence çok acele ediyorsun biraz beklemeni tavsiye ederim. Rastgele seçmece olmasın parçaların. Yorum yapan arkadaşlar yıllarca araştırma yapmış takmış denemiş olmamış değiştirmiş adamlar. Sen ise 2 gün önce açtığın konudan edindiğin bilgilerle setup listesi yapıyorsun. 13-15 milyar para harcayıp atmosferikle alabileceğin maksimum güç belli ayrıca. İllede atmosferik tutkum hastalığım var diyorsan bişey diyemem kimse diyemez mal senin para senin. ama ciddi hedeflerin varsada sen bi turbo deneyimi olanlarla görüş derim. bahsettiğin paraları eğer cidden gözden çıkarttıysan zaten stabil yürüyecek bir araç hazırlamana hiç bir engel yok. gt25 veya dengi bir turboyla 0.8-1 barda inanılmaz keyifli bir araç çıkabilir ortaya.
    aldıgım parcalar yurd dısından turkiyedeki satıs degerinden asagı tegmin ediyorum gelinceye kadar farklı aklıma yatan bir setup olursa en fazla bu işi yapan usta parcaları teslim eder yeni setup parcalarını takmasını isterim ki degerinde olan parcaları o bir sekilde eritir tehlikeye atmıyorum o yüzden öneri setup varsa paylasırsan sevinirim o degerde para harcamaya hazırım suan hatta yarım yamalak kalırsa 1992 model suzuki swift 1,3 gti aracım var onu elden cıkarta bilirim

TurboJDM
    Misafir
    Alıntı 54TK434 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aldıgım parcalar yurd dısından turkiyedeki satıs degerinden asagı tegmin ediyorum gelinceye kadar farklı aklıma yatan bir setup olursa en fazla bu işi yapan usta parcaları teslim eder yeni setup parcalarını takmasını isterim ki degerinde olan parcaları o bir sekilde eritir tehlikeye atmıyorum o yüzden öneri setup varsa paylasırsan sevinirim o degerde para harcamaya hazırım suan hatta yarım yamalak kalırsa 1992 model suzuki swift 1,3 gti aracım var onu elden cıkarta bilirim
    Atmosferik yükliceksin arabanı sonra ne olucak belli bi süre sonra daha iyisini istemeyi düşüneceksin. Ama atmosferik bi noktada tıkanıp kalıcak. sonra Turboya başvuracaksın yöntem olarak bu elindeki malzemeleri aldığının daha düşük fiyata elden çıkartmaya başlıcaksın buda sana zarar ettirecek bide turbo masrafları derken içinden çıkamıcaksın. bence ilk zevkli olsun diye 0.5 barda yürüt motorun içine girmeden küçük bi bütçe ile sonra sıkıldıkça barı arttır Turbo piston söyle turbonu büyüt en azından zevkli olur benim düşüncem bu. gene karar senin. lütfen bu düşüncem hakkında olumsuz mantıksız diye yorumlar yapmayın herkesin düşüncesi kendi kararıdır. ben sadece aklımdan geçenleri söyledim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 54TK434 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginiz için teşekkür ederim gercekten benim için iç karartıcı sonuclar cıktı bir kac arkadas limit sormus 15 milyar limitim var daha üstünü harcamayı düşünmüyorum model degişikligine giderim 30 milyar üstüne klasman degiştire bilirm diye düşünüyorum sakaryada turbo ile ugrasacak anlık agırzalarda usta bulamam diye düşünüyorum atmosferige agırlık verecegim

benzın hortumunu radyatörün içinden geçir,yapılacak en ucuz yöntem bu...üst kapak taşlat sıkıştırma oranını biraz yukselt,segmanları yenile..bunların hepsını 1000 tl ye halledersın...

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TurboJDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atmosferik yükliceksin arabanı sonra ne olucak belli bi süre sonra daha iyisini istemeyi düşüneceksin. Ama atmosferik bi noktada tıkanıp kalıcak. sonra Turboya başvuracaksın yöntem olarak bu elindeki malzemeleri aldığının daha düşük fiyata elden çıkartmaya başlıcaksın buda sana zarar ettirecek bide turbo masrafları derken içinden çıkamıcaksın. bence ilk zevkli olsun diye 0.5 barda yürüt motorun içine girmeden küçük bi bütçe ile sonra sıkıldıkça barı arttır Turbo piston söyle turbonu büyüt en azından zevkli olur benim düşüncem bu. gene karar senin. lütfen bu düşüncem hakkında olumsuz mantıksız diye yorumlar yapmayın herkesin düşüncesi kendi kararıdır. ben sadece aklımdan geçenleri söyledim.
    kesinlikle katılıyorum ...
    ilk etapta ;
    pt52,tepeli piston,port polish,ince conta,chip yada yazılım operasyonu,filtre + eksoz kombinesi olmadan ; stroker işine girmen burdaki tecrübeli abilerimizi düşündürür derim ben ...

ayrıca ; alıntı yaptığım TurboJDM'in yorumlarına da son haddine kadar katılıyorum
    saygılar.
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzın hortumunu radyatörün içinden geçir,yapılacak en ucuz yöntem bu...üst kapak taşlat sıkıştırma oranını biraz yukselt,segmanları yenile..bunların hepsını 1000 tl ye halledersın...
    Benzin hortumunu radyatorun icinden mı geçirecek
    O nasıl bir fayda sağlıyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13.60 olsa da taksak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.güngör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum ...
    ilk etapta ;
    pt52,tepeli piston,port polish,ince conta,chip yada yazılım operasyonu,filtre + eksoz kombinesi olmadan ; stroker işine girmen burdaki tecrübeli abilerimizi düşündürür derim ben ...

ayrıca ; alıntı yaptığım TurboJDM'in yorumlarına da son haddine kadar katılıyorum
    saygılar.
    Turboya saygım sonsuz bende katılıyorum ucu bucagı yok bahhsettigin kombine mazemeleri zaten listede mevcut yapım asamasında ustanın yapacagı işçilikler yazılmadı burda dostum port polish,ince conta,chip gibi işlemler yapılacak 1,8 lit te piston var zaten beygirden cok tork almak daha mantıklı geliyor bana

19gokhan90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    swap olayı yokmu 106 saxolarda ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    projeyi açıklıyorum

106 kasasını alıcaksın sagını solunu kesıceksın evo motorunu getırıp guzelce yerlestırceksın 4 ceker ıcın alt kısımlarıda kesıp bıcıp guzel bır işcılıkle 4 ceker oturtmak ıcın ugrasıcaksın sonra kasada kesme bıcme ıslemlerı bıttıkden sonra arabayı guzelce mat sıyaha boyuycaksın tabı ben bu yazdıklarımı 3 4 cumleyle giriş gelişme sonuc olarak yazdım nerden baksanız 1 1 bucuk seneyi alır ondan sonra koyduğunuz motoru güçlendirip onun ustune calıscaksınız vs vs derken zaten ne sac kalır ne zaman nede para o yuzden fantazı yapmaya gerek yok 106 nın kendi motoru kendi kasasında güzel

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kop42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    projeyi açıklıyorum

106 kasasını alıcaksın sagını solunu kesıceksın evo motorunu getırıp guzelce yerlestırceksın 4 ceker ıcın alt kısımlarıda kesıp bıcıp guzel bır işcılıkle 4 ceker oturtmak ıcın ugrasıcaksın sonra kasada kesme bıcme ıslemlerı bıttıkden sonra arabayı guzelce mat sıyaha boyuycaksın tabı ben bu yazdıklarımı 3 4 cumleyle giriş gelişme sonuc olarak yazdım nerden baksanız 1 1 bucuk seneyi alır ondan sonra koyduğunuz motoru güçlendirip onun ustune calıscaksınız vs vs derken zaten ne sac kalır ne zaman nede para o yuzden fantazı yapmaya gerek yok 106 nın kendi motoru kendi kasasında güzel
    Yanlis lastigi isitiyosun baskan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahah hayatmdakı en kötu gündü ogün adam 2 direk arasını hesaplarken çöktüüü

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)