User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Clio Krom Boru Hk.

SedatAdanurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Clio Krom Boru Hk.

Arkadaşlar 2 adet clio muz var '97 1.8 rsi ve '01 1.4 8v.
    İki araçta da komple düz boru sonda el yapımı warex var.Komple krom boru yaptırmak istiyoruz, hangi çapta yaptırmamız gerekiyor?
    1.8 rsi ye 60 lık 1.4 e 51 lik diye tavsiye etti birkaç kişi.
    Son olarak ta bu işi Trabzon da yapan bir kişi bulabildim o da 650 TL para istedi, bana çok geldi.(Bir araç için bu fiyat)
    Ederini pek bilmiyorum çevremde pek yaptıran yok, ne kadara nerde yaptırmalıyım?Teşekkürler.
    61 AN 589/Volkswagen Caravelle 2.5 TDI Comfortline

serci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8 rsi yürütmek istiyorsanız 51 den yana kullanın düz boruyu

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    komple krom yaptırmanın amacı neki.bedava parana yazık bence.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8 rsi'a 60 çok. Araba geri düşer. Rsi'ın o tatlı alt devirleri yerle bir olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun ömürlü olur işte fena mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem uzun ömürlülük, hem ses hem de sorunsuzluk.Her hafta kaynak yaptırmaktan bıktım açıkçası.Bir de muayenede kolaylık oluyor direk sök tak yapabiliyorsun.1.4 clio ya kaçlık tavsiye edersiniz?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SedatAdanurr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem uzun ömürlülük, hem ses hem de sorunsuzluk.Her hafta kaynak yaptırmaktan bıktım açıkçası.Bir de muayenede kolaylık oluyor direk sök tak yapabiliyorsun.1.4 clio ya kaçlık tavsiye edersiniz?
    1.4 uno-1.4 106 51 düz sonada 51 susturucu koymuştum.şuan hali hazırda bir unom daha var.51 lik düz son 51lik toyata ortası.

her aracımda düz boru yaptırırım.hiç biri ne paslandı,ne koptu.zaten muaynedede sök tak yapıyordum.kromun parasından başka bir farkını hissedemezsin 1.4 veya 1.8 clio da

zaferozturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence 1.4 clioya headers ve duz boru yaptirmalisin aracimda var memnunum oem borulari mevcut daha iyi tepkilere cevap veriyor arac

Ucanadamyoktur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 clio için 48lik daha doğru olmaz mı 51de çok gelir kanısındayım ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zaferozturhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence 1.4 clioya headers ve duz boru yaptirmalisin aracimda var memnunum oem borulari mevcut daha iyi tepkilere cevap veriyor arac
    Araçta düz boru var zaten, headers düşünmüyorum yakıtı arttırdığı için.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boru çapını bilemiycem ama fiyat bana uygun geldi

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duz boru varex yakiti arttirmiyor ama headers yakitimi arttiriyor?
    Guzel bilgiler aydinlandim bende sokturecem headersi mlum yakit 5.20oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duz boru varex yakiti arttirmiyor ama headers yakitimi arttiriyor?
    Guzel bilgiler aydinlandim bende sokturecem headersi mlum yakit 5.20oldu
    Düz boru warex için yakıtla alakalı birşey söylemedim, benim bildiğim headers(doğrusu header ama sen bilmezsin şimdi) yapıldığında boru çapı genişlediği için az da olsa yakıtta artış oluyor, yanlışım varsa düzeltirsin bu kadar basit.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SedatAdanurr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düz boru warex için yakıtla alakalı birşey söylemedim, benim bildiğim headers(doğrusu header ama sen bilmezsin şimdi) yapıldığında boru çapı genişlediği için az da olsa yakıtta artış oluyor, yanlışım varsa düzeltirsin bu kadar basit.
    Kardeşim sen bilmezsin dediğin adam subaru ile uğraşıyor. Öğrendiğin ufak detaylarla arabacı olmuyorsun.

Ben 1.6 8v aracımda 4 2 1 headers 51 lik boru 51 orta 51 son sustucu yaptırdım. Hem sessiz hem performanslı. Aynı rampayı çıkarken 1 vites fark etti. Benimde deneyip öğrendiğim yol budur. Düz boru yaptığında aracın alt devirleri öleceği için yakıt artacak haberin olsun.
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sen bilmezsin dediğin adam subaru ile uğraşıyor. Öğrendiğin ufak detaylarla arabacı olmuyorsun.

Ben 1.6 8v aracımda 4 2 1 headers 51 lik boru 51 orta 51 son sustucu yaptırdım. Hem sessiz hem performanslı. Aynı rampayı çıkarken 1 vites fark etti. Benimde deneyip öğrendiğim yol budur. Düz boru yaptığında aracın alt devirleri öleceği için yakıt artacak haberin olsun.
    Herkesin bilgisine saygı duyarım ama karşı tarafında benim bilgime doğal olarak saygı duymasını beklerim.Arabacı olmak gibi bir niyetim de yok ama subaru ile uğraşınca arabacı olunuyorsa bu konuyu düşünebilirim. Ortamı germek için yazmıyorum sadece alaycı bir yorumdu bana göre ben de aynı şekilde karşılık vermek istedim hatamız varsa affola.
    1.4 8v clioda önce kat'ı sonra son yerine warex'i taktım, en son orta'yı söktürdüm.Hepsinde aracın performansı bi tık arttı.Alt devirler ölmüş olabilir ben bi değişiklik hissetmedim üst devirlerde ciddi bir artış oldu.Ben de 2. vites çıktığım çoğu yokuşu artık 3. viteste çıkabiliyorum.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim benden 8yas kucuksun heyecanina veriyorum uslubunu. Otomotiv bilgimi seninle tartisacak degilim. Ama illa bilmek istiyorsan bir universiteyi otomotiv uzerine okudum. Sen daha hali kenarinda oyuncak arabayla oynarken biz okulda termodinamik hesaplari yapiyorduk.
    Pratik olarak uygulamayi tartisicak olursak da en az 4 arabama duz boru kombinasyonlari denemislisligim ve headers uygulamisligim var. Dogru cpta duz boru ve headers kullanirsan normal kullanmda yakitta hissedilir bir fark gormessin. Atmosferik aracin bir miktar geri basinc ihtiyaci oldugu dogrudur ama bunu headers capini dusuk turarak saglamak yerine adam gibi bastan sonra duzgun hesaplanmis eksoz sistemi yapip headers cikisina freeflow bir orta susturucu ile desteklersen yaptigin masraf biraz daha mantikli olur. He bana sorarsan 75bg clio icin gerek varmi hic birine gerek yok. Bunlara harciyacagin parayi biriktir 110hp 16v clio al.
    Aracini yermek icin soylemiyorum parana yazik.
    Bizde o yaslardayken fuzuli cook para harcadik degmeyecek araclara.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim benden 8yas kucuksun heyecanina veriyorum uslubunu. Otomotiv bilgimi seninle tartisacak degilim. Ama illa bilmek istiyorsan bir universiteyi otomotiv uzerine okudum. Sen daha hali kenarinda oyuncak arabayla oynarken biz okulda termodinamik hesaplari yapiyorduk.
    Pratik olarak uygulamayi tartisicak olursak da en az 4 arabama duz boru kombinasyonlari denemislisligim ve headers uygulamisligim var. Dogru cpta duz boru ve headers kullanirsan normal kullanmda yakitta hissedilir bir fark gormessin. Atmosferik aracin bir miktar geri basinc ihtiyaci oldugu dogrudur ama bunu headers capini dusuk turarak saglamak yerine adam gibi bastan sonra duzgun hesaplanmis eksoz sistemi yapip headers cikisina freeflow bir orta susturucu ile desteklersen yaptigin masraf biraz daha mantikli olur. He bana sorarsan 75bg clio icin gerek varmi hic birine gerek yok. Bunlara harciyacagin parayi biriktir 110hp 16v clio al.
    Aracini yermek icin soylemiyorum parana yazik.
    Bizde o yaslardayken fuzuli cook para harcadik degmeyecek araclara.
    Haklısın abi ben de çoğu bilgiyi bu forum ve senin gibi bilgili insanlar sayesinde öğrendim, açıkçası benzinli araçlar hakkında pek bir bilgimde yoktur zaten headers konusunu uzun uzun araştırdım forumda fakat direk öyle bir yorum yazınca insan ister istemez art niyet arıyor bilmiyorum belkide forumda daha önce böyle bir münakaşaya girmediğim için fazla alınganlık göstermiş olabilirim. Araç konusuna gelirsek aslında konuyu rsi olan clio için açtım iki araçta kuzenime ait 1.4 olanı 1 yıl bende kalacak kuzenim askere gittiği için boş zamanlarımda ufak tefek eksiklerini hallediyorum onu da araya kaynatıp sorayım dedim.O zaman direk headers e yöneliyorum tavsiyene bağlı kalaraktan.
    Bu arada doğru değmeyecek bir araç bence de 1.4 clio.Açıkçası performans ikinci planda benim için asıl amaç ses.Headers'in egzoz sesini pek te değiştireceğini düşünmüyorum ama aracı bi tık daha rahatlatmak için yaptırabilirim.Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim, hakkını helal et
    Konu SedatAdanurr tarafından (07-01-2017 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

Ucanadamyoktur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasıl ki 51lik boru ile 60lık boru arasında ses farkı oluşuyorsa 40-42lik header'ı 51e çıkartınca da ses değişikliği olur hemde orjinale göre gövde tipi de değişiyor illaki bir farkı oluşacak. Ki arkadaşımın honda es7sinde görmüştük bunu.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Es7'den örnek vereyim, amacım ses değildi ama yanında getirisi oldu.

oem headers+51lik düz boru olan aracın sesi benim aracın yanında duyulmuyor bile neredeyse. Uzun tip 4-1 headers+51düz boru sonda da varex var.

+olarak forumda kimin kim olduğunu tanımadan çok fazla münakaşaya girme derim. Ome_Rs'de otomotiv sektöründe çalışan biri olarak aklımda kalmış.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler