User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Farklı Bir Egzoz Sistemi

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Farklı Bir Egzoz Sistemi

Öncelikle aracım Ek kasa Civic 1.4is. Aracı ilk aldığım üzerinde düz boru ve son susturucu vardı ve sesi gerçekten çok güzeldi. Ama gerek muayeneden geçmem gerektiğinden gerek ailecek kullandığımdan gerekse polis korkusundan oem sisteme geri dönmek zorunda kaldım. Ama akılda kaldı bir kere o ses, şimdi hem oem sistemi kullanıp hem de gerektiği zaman düz boru sesini alabileceğim bir sistem düşünüyorum. Kafamdan böyle bir sistem geçiyor? Oluru var mıdır? Performans beklentim olmadığından aracı sıkar gitmez üst devirlerin ölür aracın ağırlaşır gibi şeyler pek önemli değil benim için. Tamamiyle düz boru sesini ara sıra da olsa duymak istediğimden.
    İstediğim ses bir tane olduğundan warex benim isteğimi karşılamıyor, ben normal son susturucu kullanıp bu sistemi yapmak istiyorum. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    Tam açıklama yapabilmem için bir şeyler çizmeye çalıştım, umarım açıklayıcı olmuştur.
    -Y şeklindeki kısımda qtp gibi bir motorlu bir yol ayrımı.-

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılamaz değil yapılır ama altta bu kadar yer yoktur sanırım civicte

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2tane 48lik boru yanyana sığıyosa direk kaynatarak yapabilirsin,tek bir taşıyıcı olur(egzoz lastiği) komple gelir.

sol taraf atıyorum tek çıkış ss egzoz ucu takarsın(standart egzoz ucuna)
    sağ taraf gene aynı egzoz ucunu takarsın ama spor kısım olur..

olmaz diye bişey yok
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçta düz boru varken bu şekildeydi. Göz kararı olmaz tabi bunlar ama bu alandan yanyana tüp susturucu+düz boru geçebilir mi acaba?

SGTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunun için çift vana gerekiyor sanırım.buna ek olarak bu kadar geniş bir sistem olurmu olmazmı orasıda muamma yani yer yeterliliği açısından.Aslında sizin sitem varex e benziyor.Yani demek istediğiniz varexin bir başka versiyonu.Oda sessiz modda kanal ve susturucuların içinden geçiyor.Sessiz modda direk olarak dışarı veriyor.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    mantıken geçemez (orta susturucuyu spor tip bile yapsan (yuvarlak) gene geçemez,enli olursa zaten en olarak tam o bosluga oturuyo..

ya da standart sistemde orta kullanmicaksın anca o şekil..
    - K -

________
    Dr.Ecu

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    qtp yap ne ugraşyosun ?
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SGTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun için çift vana gerekiyor sanırım.buna ek olarak bu kadar geniş bir sistem olurmu olmazmı orasıda muamma yani yer yeterliliği açısından.Aslında sizin sitem varex e benziyor.Yani demek istediğiniz varexin bir başka versiyonu.Oda sessiz modda kanal ve susturucuların içinden geçiyor.Sessiz modda direk olarak dışarı veriyor.
    Mantık aynı evet ama bu sistem warex'in neredeyse 5'te 1 fiyatına gelecek belki, ayrıca tipik warex sesi yerine airmass, ss magnum gibi sesleri de kullanabilirim düşüncesi var aklımda.

Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantıken geçemez (orta susturucuyu spor tip bile yapsan (yuvarlak) gene geçemez,enli olursa zaten en olarak tam o bosluga oturuyo..

ya da standart sistemde orta kullanmicaksın anca o şekil..
    Orta kullanmaktaki tek derdim sessiz istediğim borunun oem'e yakın olması. Yani kat+oem susturucu da yine bana sıkıntı olacak ses konusunda. Spor tip dememin sebebi de daha küçük olması.
    Yani şu orta susturucudan bahsediyorum. O kadar büyük bir şey mi ki?

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    qtp yap ne ugraşyosun ?
    Abi aslında yine qtp var sistemde. O ayrımda qtp var. Ama qtp'nin bir ağızı boruda diğer ağızı boşta şekilde takılıyor. Ben o boştaki ağıza böyle bir sistemle devam etme düşüncesideyim. Yani manifoltu patlak şahin gibi kuru gürültü olmasın egzoz gürültüsü olsun istiyorum.

Git egzozcuna konuş diyen biri çıkana kadar devam bakalım.

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacı arabayı bı egsozcuya sokucaksın,arabanın altına giriceksiniz elinizde ortayla-katla usta bakıcak edıcek olurdu olmazdı sonuc cıkar ortaya ama bence olur gibi.
    resımde koydugun orta susturucudan gerekırse 2 tane koyarsın, kat.koymazsın (yer kaplamaması acısından)

SGTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru sanırsam vana spor ve sessiz eksoz yolunun tam başlangıç noktasındaki ayrıma konucak.Bu durumda kapak mutlaka tam yerine oturucak kaçak olmaması için.peki kaçak olmasa o kapak o kadar sıkışık vaziyette nasıl hareket edicek.İlla bir pay bırakılması lazım yoksa sürekli elektronik sıkıntı olur vana kapağının kumandasında(kumandalı yapacağınızı varsayıyorum).Bir miktar pay verilirse de bu sefer spor tipten tam performans alınmaz bir miktarda olsa kaçak olucak çünkü sessiz eksoz yoluna.Bunlar benim tahminlerim.

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Git egzozcuna konuş diyen biri çıkana kadar devam bakalım.

hahahahaha bunu yeni gördüm walla

ssdriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tüp orta susturucunun iç kesiti nasıl bilen var mı ? yani içi boş mu yoksa amyant vs. ses yutucu birşeyler var mı ?

civelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ses eskisi kadar olmayacak egsoz gazı oem taraftanda çıkacak halıyle spor egzosun oldugu hatta basınç azalacagından seste azalıcak
    '' Titremene gerek yok, ben kral değilim. Kureyşli kuru ekmek yiyen bir kadının oğluyum..!!'' Hz.Muhammed s.a.v

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ENGean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hacı arabayı bı egsozcuya sokucaksın,arabanın altına giriceksiniz elinizde ortayla-katla usta bakıcak edıcek olurdu olmazdı sonuc cıkar ortaya ama bence olur gibi.
    resımde koydugun orta susturucudan gerekırse 2 tane koyarsın, kat.koymazsın (yer kaplamaması acısından)
    Alıntı ENGean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahahahaha bunu yeni gördüm walla
    Kat'ı oem sistemi anlatmak için yazdım, kat olmadan iki orta da bana yeterse öyle olur, yeter ki ses sorunu olmasın.
    Bari hemen sonraki postta yazmasaydın ya.

Alıntı SGTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru sanırsam vana spor ve sessiz eksoz yolunun tam başlangıç noktasındaki ayrıma konucak.Bu durumda kapak mutlaka tam yerine oturucak kaçak olmaması için.peki kaçak olmasa o kapak o kadar sıkışık vaziyette nasıl hareket edicek.İlla bir pay bırakılması lazım yoksa sürekli elektronik sıkıntı olur vana kapağının kumandasında(kumandalı yapacağınızı varsayıyorum).Bir miktar pay verilirse de bu sefer spor tipten tam performans alınmaz bir miktarda olsa kaçak olucak çünkü sessiz eksoz yoluna.Bunlar benim tahminlerim.
    Açıkçası tam olarak sistemi bilmiyorum, qtp'nin mantığına bakarsak düz olan kısım hep aktif diğer taraf da ek olarak açılıyor, yani benim bu anlattığım sistemde bile sanırım ya biri aktif yada ikisi birden aktif olacak. Durum böyle olursa düz kısma düz boruyu, diğer kısma da susturuculu olan borucu takmak gerekir. Bu sefer de düz borunun sesini tam olarak keser mi sorusu aklıma geliyor.

Hiç kullanan eden yok mudur forumda?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende lionfire var açılır kapanır eksoz varex benzeri.. araç içine monte edilecek bir cam düğmesi ile istediğin gibi açıp kapatabilirsin..

düşünürsen PM atabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende lionfire var açılır kapanır eksoz varex benzeri.. araç içine monte edilecek bir cam düğmesi ile istediğin gibi açıp kapatabilirsin..

düşünürsen PM atabilirsin.
    Teşekkür ederim hocam ama böyle bir egzoz istemediğimden farklı sistemler düşünüyorum.

Alıntı civelek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ses eskisi kadar olmayacak egsoz gazı oem taraftanda çıkacak halıyle spor egzosun oldugu hatta basınç azalacagından seste azalıcak
    Qtp kapalı iken sadece düz boru aktif olacak, qtp açıkken her iki taraf da kullanılıyor olacak bu sefer basınç düşecek ki zaten beklentim de bu sesi kesmesi açısından. Yanlış mı düşünüyorum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bostancı'da Süreyya usta benzer bir sistem yapıyor sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit: Mesajlar karışmış.

CoRsa'n adındaki araçta bu sistem olduğu yazan post silinmiş. Albüm gözükmüyordu fotoğraflarını koyma imkanınız var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edit: Mesajlar karışmış.

CoRsa'n adındaki araçta bu sistem olduğu yazan post silinmiş. Albüm gözükmüyordu fotoğraflarını koyma imkanınız var mıdır?
    Video arkadaşlar'a paylaşıldığı için kaldırdım.
    Resimler;

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)