User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Farklı Bir Egzoz Sistemi

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bir fırsat bulup soluğu egzozcunun yanında aldım. Hemen arabayı kanala sokup derdimi anlattım. Egzozcu şöyle söyledi;
    'Kat iptali olmadan bunu yapamayız. Katın olduğu yere -Headers'ın sonuna yani- qtp denilen Y şeklindeki mekanizmayı takıp devamındaki uçların birine düz boru diğerine de iki tane tüp susturucu takıp, devamına bu iki boruyu birleştirip son susturucu çıkışını verebiliriz. Ama kat iptali olacağından iki tüp susturucu şuanki kadar sessiz yapmaz aracı. Polislik olur mu, orası şansına kalmış.' dedi.
    Fiyat olarak da kumandalı qtp mekanizması+iki tane tüp susturucu+48lik düz boru için 500tl fiyat verdi.

Kuşkuda kaldım şimdi. Susturucular aktif halde iken polis korkum olacaksa demek ki dikkat çekecek kadar bir sesi olacak, bu da amacıma ters. Ki 500 lira da az para değil. Kesin olmayan bir duruma 500 lira vermek de benim işime gelmiyor.

Fotoğrafla göstermek gerekirse;

Bu şu anki oem orta susturucum. Bu sökülüp bunun bulunduğu kısımdan yanyana bir düz boru ve tüp susturucu geçecek. Egzozcunun demesine göre sığarmış. Göz kararı da sığar gibime geliyor.

Ne diyorsunuz? Durum bu. Kararsız kaldım.

TOLGACANSAHIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

egzozcunun dediği sistem bu tarz birşey oluyor anladığım kadarıyla, kat iptali ses yapar fakat ortada susturucu olacağı için rahatsız edecek derece ses olmaz.

Sizin düşündüğünüz sistem yani düz borunun sonuna spor susturucu koymak çok daha iyi olacağı kanısındayım . Yanlışım varsa kusura bakmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TOLGACANSAHIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

egzozcunun dediği sistem bu tarz birşey oluyor anladığım kadarıyla, kat iptali ses yapar fakat ortada susturucu olacağı için rahatsız edecek derece ses olmaz.

Sizin düşündüğünüz sistem yani düz borunun sonuna spor susturucu koymak çok daha iyi olacağı kanısındayım . Yanlışım varsa kusura bakmayın.
    Bu yaptığınızın şemadakinin tam tersi olacak ama evet düşünce olarak bu. Düz borunun sonunda sadece son susturucu olacak.
    Şuan için aracın üzerinde spor susturucu var fakat hem kat. hem orta susturucu olduğundan sadece görüntü amaçlı duruyor, bir sesi yok. Ustanın 'iki tane susturucu kat. kadar kesmez sesi yine de şansına kalmış biraz polisin çevirmesi' demesi beni asıl kuşkuya düşüren.

Vaktim olduğunda iskender egzoza gitmeyi düşünüyorum, en azından tam bir sonuç çıkar ortaya.

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladığım kadarıyla bu şekilde bişey istiyorsunuz siz ?? değilmi 3d olarak elimden geldiğince modellemeye çalıştım

Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

jnrjames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok arkadaşın dediği düz boru by passının tekrar son susturucuya bağlanması.
    dinamomotorsport.net

Asimos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı olayı ben yapmak üzereyim , konuyu takipteyim.Bende warex , wanalı vs. istemeyenlerdenim.Son susturucum greddy ve sesinden çok memnunum.
    Arabamda düzboru son susturucu war fakat ses uzun yol we polislik durumlarda aşırı fazla.
    Son susturucu önüne kumandalı vana aldım fakat %20-30 dan fazla sesi kemedi , istediğim gibi olmadı ses yine çok fazla.Aslında silencer war ama onuda sök tak ciwata vs. uyuz oluyorum.

Aldığım vana şu

Bu wanayada sesi kesecek diye boşuboşuna para werdik , apexi nin motorlusu bu sakın sesi kesecek diye boşuna sizde para wermeyin.Yani burda yazılanlar gibi al apexi keyfine bak , tak cutout u sesi kessin değil gerçekler.

Ben şöyle düşündüm , bu vana egzosun hemen önünde eskisi gibi dursa başka bi boruyla tam wananın ordan ayırıp oem susturucuyuda yanına bağlasam , ama bu sefer açıkken ikisindende hawa çıkacak ? Sizin öneriniz warmı?
    PSN:dohcvtec99

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @By_Carizma
    hocam uğraşmışsınız bu kadar çok teşekkür ederim. Aslında ilk düşüncem böyleydi fakat o gizli son susturucu yerine devam edip tek son susturucuya bağlamak çok daha mantıklı geldi. Yani mantık olarak bu evet bi borunun üzerinde sadece son susturucu diğer borunun üzerinde kat+orta+son

@Asimos
    Hocam aynen dediğiniz gibi, ben tam olarak keseceğine inanmıyorum, silencer'ların da öyle. İşte usta ile konuştum, 'iki boru da açık olduğundan basınç azalacağından ses azalacak ama kat. varmış gibi ses kesme durumu olmaz ve polis işi de şansa kalmış' dedi. Zaten bu sistemi yapmaktaki %80 amaç polislik durumun önüne geçmek.
    Bakalım, araştırmadayım hala. Net bilgiye ulaşana kadar devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Varex Exhaust on an R33 GTS Skyline. - YouTube&fs=1" width="644" height="390">Varex Exhaust on an R33 GTS Skyline. - YouTube&fs=1" />BORKED

Link:Varex Exhaust on an R33 GTS Skyline. - YouTube

Bide arkadaşlar varex son susturucuda motora bağlı olan flap tamamen kapanıyor ,gördüğüm kadarıyla susturucunun ağzından gazın çıkacağı hiç boşluk yok , benim üst resimdeki motorun ucundaki flap dış çaptan biraz küçük yani dış boru ile flap arasında gazın çıkması için tek taraftan 4-5mm. boşkul war.Flapın çapını tam kapanacak gibi yada 0.5-1mm. kalacak gibi tekrar yapsam ,
    1-sorun olurmu?
    2-olursa warex nasıl tam kapalı oluyo?
    3-Elimde greddy son susturucu , motorlu flap(resmi üstte) war , warex ayarında ister sessiz ister freeflow kullanabilmek için bu 2siyle neler yapılabilir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Asimos
    Hocam aynen dediğiniz gibi, ben tam olarak keseceğine inanmıyorum, silencer'ların da öyle. İşte usta ile konuştum, 'iki boru da açık olduğundan basınç azalacağından ses azalacak ama kat. varmış gibi ses kesme durumu olmaz ve polis işi de şansa kalmış' dedi. Zaten bu sistemi yapmaktaki %80 amaç polislik durumun önüne geçmek.
    Bakalım, araştırmadayım hala. Net bilgiye ulaşana kadar devam.
    Walla silencer % 50-60 oranında sesi kesiyo bende , bu motorlu flap aynısını yapsaydı bana yeterliydi ama maalesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Warex'in işleyiş biçimini görmüşsünüzdür ama yine de bilgi amaçlı koyayım.

Warex daha çok son susturucu iptal ediyor, yani freeflow bir sistem oluyor. Kapalı halde iken susturucusundan geçiyor hava. Bu şekilde sesi kestiği söyleniyor ama hiç tanık olmadığımdan bir şey diyemeyeceğim.

Dahasını bilen kişiler yazsın ben bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim anlamadığım şu warexi hiç incelemedim , videodan gördüğüm kadarıyla çıkışın ağzını tam olarak kapatıyo.Tam olarak kapattıktan sonra başka biyerdenmi dolaştırıyo çıkacak olan gazı , dolaştırıp sesini kesip başka biyerdenmi çıkartıyo bu gazı ???İşi bilenlerin yardımlarını bekliyorum.

Edit: hmmm resimden şimdi anladım olayı galiba...Ozaman benim , bendeki flapın çapını büyütüp sesi birazdaha azaltma çabalarım yersiz gibi görünüyo...

Musti PoweR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracım 2008 model leon. senin bahsettiğin sistemin aynısı bende var.. önceki sahibi yaptırmış. Foto koymuyorum alttan çekilmiş bi foto yok , ama sistem aynı senin dediğin gibi. çift çıkış egzoz olduğu için araya bi kumandalı sistem yapılmış bi tanesi orjinal bi tanesi son susturucu.. Yapılır ama leonun altı nasıl bilemem. hiçde egzozcuya çekip kurcalamadım açıkçası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Musti PoweR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracım 2008 model leon. senin bahsettiğin sistemin aynısı bende var.. önceki sahibi yaptırmış. Foto koymuyorum alttan çekilmiş bi foto yok , ama sistem aynı senin dediğin gibi. çift çıkış egzoz olduğu için araya bi kumandalı sistem yapılmış bi tanesi orjinal bi tanesi son susturucu.. Yapılır ama leonun altı nasıl bilemem. hiçde egzozcuya çekip kurcalamadım açıkçası
    Tam olarak nasıl bir sistem var peki bir bilgin var mı? Ayrı ayrı mı aktif oluyor son susturucuların yoksa bir durumda teki diğeri durumda ikisi mi çalışıyor? Sesi kapalı durumda polisin yanından rahatça geçebileceğin düzeyde mi?
    Biraz aydınlatabilir misin? Ne kadara ve nerede yaptırdığını söyledi mi eski sahibi?
    Eğer fotoğrafını çekme durumun olursa paylaşabilirsen çok makbule geçer.

Musti PoweR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam olarak nasıl bir sistem var peki bir bilgin var mı? Ayrı ayrı mı aktif oluyor son susturucuların yoksa bir durumda teki diğeri durumda ikisi mi çalışıyor? Sesi kapalı durumda polisin yanından rahatça geçebileceğin düzeyde mi?
    Biraz aydınlatabilir misin? Ne kadara ve nerede yaptırdığını söyledi mi eski sahibi?
    Eğer fotoğrafını çekme durumun olursa paylaşabilirsen çok makbule geçer.
    mesela solda standart , sağda bağıran egzoz var , evet polisin yanından geçtiğimde orjinal sesi aracın. sanırım sistem senin anlattıgın gibi. sağdaki son susturucu varex tarzı bi susturucu çünkü ses açıkken yer gök inliyor.

edit : ne kadar verdiğini bilmiyorum ama ümraniye gider egzoz'da yaptırdığını söyledi. beyaz seat leon saygın dersen hatırlar belki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Musti PoweR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela solda standart , sağda bağıran egzoz var , evet polisin yanından geçtiğimde orjinal sesi aracın. sanırım sistem senin anlattıgın gibi. sağdaki son susturucu varex tarzı bi susturucu çünkü ses açıkken yer gök inliyor.

edit : ne kadar verdiğini bilmiyorum ama ümraniye gider egzoz'da yaptırdığını söyledi. beyaz seat leon saygın dersen hatırlar belki.
    Merak ettiğim bu mekanizma son susturucuda mı yoksa daha ortada bir yerde mi?
    Gider egzoz yaptıysa iyi bir sistemi vardır, fiyatı da iyidir.

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerinizde olsam orta susturucu ve oem son kullanırım standart boru olarak. Son susturucuya giden boru bir yerde kıvrım yapar, oranın ucuna da direk cut out koyabilirsiniz civicimde ben öyle yapmıştım. Sesini de örnek olsun diye koyayım buraya
    IMG 0075 - YouTube
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerinizde olsam orta susturucu ve oem son kullanırım standart boru olarak. Son susturucuya giden boru bir yerde kıvrım yapar, oranın ucuna da direk cut out koyabilirsiniz civicimde ben öyle yapmıştım. Sesini de örnek olsun diye koyayım buraya
    IMG 0075 - YouTube
    Oem orta susturucu ve yanına düz boru sığmıyor o kısma, o yüzden tüp susturucu düşünüyorum. Yoksa hem maliyet açısından hem ses açısından orta susturucuyu oem kullanmak işime gelir benim de. Evet o dediğiniz kıvrımdan bağlantısı olacak,
    Kapalı konumda ses nasıldı sizde? Fotoğrafları var mı aracınıza uyguladığınız sistemin?
    Emmenin sesi de çok iyi be.

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oem orta susturucu ve yanına düz boru sığmıyor o kısma, o yüzden tüp susturucu düşünüyorum. Yoksa hem maliyet açısından hem ses açısından orta susturucuyu oem kullanmak işime gelir benim de. Evet o dediğiniz kıvrımdan bağlantısı olacak,
    Kapalı konumda ses nasıldı sizde? Fotoğrafları var mı aracınıza uyguladığınız sistemin?
    Emmenin sesi de çok iyi be.
    Hepisinin fotoğrafını almamışım bu kadarı var

O emmeyi alabilmek için nerelere gittim. Şimdi söktüm ama alan yok
    .

*AddO* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın altında gerekli alan varsa çok mantıklı bir sistem.
    Ancak sistemde çift klepe kullanılması biraz tehlikeli. Herhangi bir arıza durumunda her iki hattaki klepe kapalı kalırsa pahalıya mal olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)