User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
98 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1.6 Si uygulamalar

kadir jdm civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Efekan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D16a9 için fazla para harcama alcağın verim az paran çok gider, 4-2-1 headers, crx 3-4-5, 48'lik düz boru, sona ss(supersprint ) koy güzel bi soğuk hava akışı sağlayacak filtre kiti yeter ve arabanın avans subap ayarını yaptır..
    burada amaç nedir önemli olan o.

az keyif versin derseniz dediginiz specler ztn suan uygulanan seyler.

sayet biraz daha ileri setup portpolish oversize siboblar ince conta yazılım olur.

bu setuplada stock veya f h e li vteclerle gtı vts ile aracınız yürür.

tabi contalı kısalı yazlımlı 106 yı gecemezsınız.

4 2 1 hedears suan piyasada 2. el 250 tl ye var

crx 3 4 5 dişliyi takmak işçilikle beraber 1000 tl yi bulur

stage 1 baskı balata gerekli 400 tl

hava filtresi egzos sistemı 300 tl.

porpolish kapak söktak ile 750 tl

ince conta 350 tl ye ebaydan geliyor.

vtec gaz kelebegi 150 tl

yazılım 500 tl

bu setupla alacagın Sİ nın motoruna 4000 tl harcarsın anca vteclerle yürürsün işte buna göre pay biç.

4 bın tl ye turbo yaparım daha iyi en azından daha keyif alırsın tabi motoru kırma riskin daha fazla.
    MSG GARAJ ANTALYA MUSTAFA GENÇ

RottingChrist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende merak ettim en yüklü si ı.

RottingChrist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bekliyorum kadirim. senin azmin beni korkutuyor.

Alıntı kadir jdm civic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    timur abi sana supriz yapıcam görcen D16a9ile neler oluyormuş sana özel KAN ile deneyeceğim.

Efekan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burada amaç nedir önemli olan o.

az keyif versin derseniz dediginiz specler ztn suan uygulanan seyler.

sayet biraz daha ileri setup portpolish oversize siboblar ince conta yazılım olur.

bu setuplada stock veya f h e li vteclerle gtı vts ile aracınız yürür.

tabi contalı kısalı yazlımlı 106 yı gecemezsınız.

4 2 1 hedears suan piyasada 2. el 250 tl ye var

crx 3 4 5 dişliyi takmak işçilikle beraber 1000 tl yi bulur

stage 1 baskı balata gerekli 400 tl

hava filtresi egzos sistemı 300 tl.

porpolish kapak söktak ile 750 tl

ince conta 350 tl ye ebaydan geliyor.

vtec gaz kelebegi 150 tl

yazılım 500 tl

bu setupla alacagın Sİ nın motoruna 4000 tl harcarsın anca vteclerle yürürsün işte buna göre pay biç.

4 bın tl ye turbo yaparım daha iyi en azından daha keyif alırsın tabi motoru kırma riskin daha fazla.

tamam biz ne dedik ,4000 tl harcarsın fhe li vtecler rakibin olur işte , turboya flan gerek yok ,ince contalı kapak işlemeli bi si ilede çok rahat araban motor kırar .. ,, doğru sölemişler si çok güzel arabadır ama en dolusu bile bi iş yapamaz..

92Sİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendede zamanında dolu bi si vardı ama ne yalan söyliyim o kadar sıkmama rağmen neredeyse hiç bir sıkıntı çıkarmamıştı bana.. çünkü bakımlarını en geç 4,000 kmde yapıyodum.. Şu da bir gerçek o kadar dolu olmasına rağmen yürüdüğümüz arabalar f-e-h vteclerdi o da ayrı bi mesele..
    34 EVH 16 CİVİC Sİ (94) 26 KZ 693 CİVİC Sİ (92)
    34 RBM 72 CİVİC Sİ (93)
    52 AZ 885 CİVİC Sİ (92)
    34 JA 3602 CİVİC Sİ (92)
    39 TC 045 CİVİC Sİ (94)

92Sİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ama şimdi ilanlara bakıyorum adamın arabasında egsoz sistemi bile yok ama vteclerle veya 306 gti larla kafa kafaya yürütüyomuş..
    34 EVH 16 CİVİC Sİ (94) 26 KZ 693 CİVİC Sİ (92)
    34 RBM 72 CİVİC Sİ (93)
    52 AZ 885 CİVİC Sİ (92)
    34 JA 3602 CİVİC Sİ (92)
    39 TC 045 CİVİC Sİ (94)

serkandevran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merak ettim en dolusu derken araçın specleri nelerdir???
    aracımız carbon si turbo harıcı gırtlak yukludur ve daha once turbolanmıs bır arabadır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşının yerinde olsam yüklenıyım derken bi 5 bini gidicek 1 2 sene standart binsin sonra b16 swap 10 bin civarı + - muhtemelen olucaktır.
    kuruyemişçi kuruyemiş satana, ayakkabıcı ayakkabı satana deniyorsa arabacı da araba satana denir, denmeli..

edit: pompacının konuyla alakası yoktur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam biz ne dedik ,4000 tl harcarsın fhe li vtecler rakibin olur işte , turboya flan gerek yok ,ince contalı kapak işlemeli bi si ilede çok rahat araban motor kırar .. ,, doğru sölemişler si çok güzel arabadır ama en dolusu bile bi iş yapamaz..
    9.3 veya 9.5 cr sıkıştırma oranına sahip motordur. Suan dünya üzerinde çok kullanılan bir motor değildir. o sebeble piston egzantirik bu motor için üretilmemiştir. başka şekillerde bu işlemler yapılmaktadır fakat maliyeti alınan verimlere değmez.

tabi bunu türkiyede yapan olmadığı için 11 veya 11. cr sıkıştırma emme kelebek portpolish yazlım ile çok rahat 160 hp üstü güç alınır araçtan .

yağlama sorunu diyen olursada orjinal yağ pompasına bilinçli kişiler tarafından yapılan işlemler ile 7 bar basmaktadır. ve Alüminyum karter ve crx yağ sogutucu ile desteklenirse bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Ben kendım D16A9 Supercharge yapıcam stock motor 180-190 hp aralığında olacak

SC yapacağım için atmosferik yapmıyacam dedim ama mayısa kadar atmosferik D16a9 yapıcam videolarını burada yayınlar sonuçlarını hepberaber görürüz. bir işe yaramaz motor mu degil mı diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkandevran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımız carbon si turbo harıcı gırtlak yukludur ve daha once turbolanmıs bır arabadır..
    Carbon Sİ nedir arkadaşım düzcede eyüp arkadaşımızda eski TS var onumu kast ediyorsun.

bana aracın speclerini söylersen senı daha iyi anlarım. araç ile ilgili detaylı bilgi bilmiyor isen gırtak yüklü diye bir söylemde bulunman yalnış.

neden soruyorum D16A9 ile çok ugraşan yok sayılı kişileriz kim neler yaptı az cok biliyoruz başka bisey yapıldı ise ögrenmek isterim bizde örnek alırız.

BEEPower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bilmem abi Turbo iken Cok zevk aliyordum .stock B16 Koydum Huzur Spec sakin sakin dekor yapıyorum.
    Egon Ağırlık Yapıyor Dostum ...

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    si alınca sağlam bile olsa önce;
    yağ pompası, yatakları orjinal ile değiş, filtre headers eksoz jant ve yay
    daha ötesini yapmayı düşünüyorsan harcıyacağın paraya vti almak bana daha mantıklı geliyor
    yıllar önce 270 bin de orjinal si yım vardı beyaz sedan. ondan aldığım zevki hiçbi arabadan almadım üstelik stock olmasına rağmen yarım saat gaz kesmeden 220-230 ile gittiğimi bilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

..

9.3 veya 9.5 cr sıkıştırma oranına sahip motordur. Suan dünya üzerinde çok kullanılan bir motor değildir. o sebeble piston egzantirik bu motor için üretilmemiştir. başka şekillerde bu işlemler yapılmaktadır fakat maliyeti alınan verimlere değmez.

tabi bunu türkiyede yapan olmadığı için 11 veya 11. cr sıkıştırma emme kelebek portpolish yazlım ile çok rahat 160 hp üstü güç alınır araçtan .

yağlama sorunu diyen olursada orjinal yağ pompasına bilinçli kişiler tarafından yapılan işlemler ile 7 bar basmaktadır. ve Alüminyum karter ve crx yağ sogutucu ile desteklenirse bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Ben kendım D16A9 Supercharge yapıcam stock motor 180-190 hp aralığında olacak

SC yapacağım için atmosferik yapmıyacam dedim ama mayısa kadar atmosferik D16a9 yapıcam videolarını burada yayınlar sonuçlarını hepberaber görürüz. bir işe yaramaz motor mu degil mı diye.
    bay herşeyi iyi bilen arkadaşım,, sen yap ondan sonra ben video çekerim 106 ımla herkes bindi etti bi biz bilmiyoruz aq mun arabasını,, si yüklüyeciğne vtec yüklemek her zaman daha sağlıklı ve daha verimlidir ,senin derdini anlamış değilim bunu ,burdan değil ustalarımzdan ,tecrübelerimzden söylüyoruz biz ,sen hala birşeyleri söleme peşindesin ..

Takata54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki benim uygulamak istediğim specler çoğu araçta zaten var, dyno verisi nedir 160hp görür müyüz ? Çoğu kişi de harcanan para ve emekle aracın yürürü konusunda pek iç açıcı bakmamış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

..

Alıntı Takata54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki benim uygulamak istediğim specler çoğu araçta zaten var, dyno verisi nedir 160hp görür müyüz ? Çoğu kişi de harcanan para ve emekle aracın yürürü konusunda pek iç açıcı bakmamış.

160* hp kesinlikle alamasssın kardeşim ,,

Takata54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o halde stock kalacaz, çıtırdan hava filtresi egoz headers yapalım, fazla masrafa girmeye değer bi sonuç çıkmayacak anlaşılan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bay herşeyi iyi bilen arkadaşım,, sen yap ondan sonra ben video çekerim 106 ımla herkes bindi etti bi biz bilmiyoruz aq mun arabasını,, si yüklüyeciğne vtec yüklemek her zaman daha sağlıklı ve daha verimlidir ,senin derdini anlamış değilim bunu ,burdan değil ustalarımzdan ,tecrübelerimzden söylüyoruz biz ,sen hala birşeyleri söleme peşindesin ..
    orada teknik verilerden bahsettim istersen manuelin bakabilirsin. dünyada yapılmışları araştırabilirsin.

suan tr de civic Sİ d19a9 motoru kullanıpta ne olduğunu bilmeyen çok kişi var.

farkedersin ki arkadaşın konusu Sİ ye modifiye konusu, arkadaş konuyu söyle açsaydı senın dediklerin olurdu;

Arkadaşlar bütcem sukadar araba yükleyecem kafamda 106 vtec Si var hangisini yükleyeyim ?

bu konu altında benım tek yazacagım sey.

Ahm garaj suan 6 - 8 bın tl ye piston egzantirik kısa yazlım portpolish egzos sitemi hepsini yapıyor al bitik bir 106 veya vts yüklet derim typerlarla denersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tr de 154 hp d16 a9 da görülmüştür. 34 ja plakalı Sİ deydi Recep Kardeşimizdeyken.

En yakın zamanda Tekirdagdan Günkurt kardeşimiz yükledi 150-155 hp aralıgında techte konusu vardır.

https://www.facebook.com/photo.php?v=10200652663853488

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orada teknik verilerden bahsettim istersen manuelin bakabilirsin. dünyada yapılmışları araştırabilirsin.

suan tr de civic Sİ d19a9 motoru kullanıpta ne olduğunu bilmeyen çok kişi var.

farkedersin ki arkadaşın konusu Sİ ye modifiye konusu, arkadaş konuyu söyle açsaydı senın dediklerin olurdu;

Arkadaşlar bütcem sukadar araba yükleyecem kafamda 106 vtec Si var hangisini yükleyeyim ?

bu konu altında benım tek yazacagım sey.

Ahm garaj suan 6 - 8 bın tl ye piston egzantirik kısa yazlım portpolish egzos sitemi hepsini yapıyor al bitik bir 106 veya vts yüklet derim typerlarla denersin.

arkadaşım ısrarla cevap verme peşindesin ,benim yazdıklarıma cevap verme zorunluluğn yok bunu bil, kardeşimiz konu açmış bunları yapmayı düşünüyoruz die çok masraflı olur ve o masrafa değmez yaptıkları istediği verimi alamaz dedik ,doğru birşey dedik en fazla f-h-e vtec lerle yürürsün dedik ,,, adam oraya yazmış headersla egzoz la filtrelyle kısayla beyinle 160 hp alırmıyım die bizde alamasssın dedik , arabası crx olsaydı farklı şeyler sölerdik, ufakta olsa si dan farklılıkları var hem motorda hemde kasa hafif olduğundan , crx videosu paylaşmana gerek yok ,, ayrıca bahsettiğin 106 speclerini çoğu garaj yapmaktadır. reklam yapmana gerek yok , biz yapıyoruz gerekirse en kralınıda yaparız ,honda si gerçekten çok harika bir arabadır ama arkadaş yürütmek istiyo bizde gereksiz yere masraf yapmamasını istedik iyiliğini istedik ,heyecan yaratmak değil , ama bakıyorum sen çok iddalısın yap araba ,napıo kimlerle yürüyo görelim..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)