User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Fiat Brava hakkında bir kaç soru ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiat Brava hakkında bir kaç soru ?

Merhabalar,

2000 model türkiye üretimli 1,6 Brava sahibiyim. Araç 139 k kmde. yaklaşık 5 k km önce usta hatasıdan dolayı fiat yetkili servisinde komple motor revizyonuna girdi. Aracın performansı şuan oldukça iyi, ancak arttırmak için uygulamak istediğim bir kaç işlem var, burada sizlere sormak danışmak istedim.
    işlemleri şu şekilde sıralayacak olursam;

1- dereceli egzantrik: palio sporting egzantiriği, Colombo&Bariani marka cadde tipi egzantirik bulunduğunu duymuştum. Başka bir alternatif mevcut mu ?

2- header- egzoz manifoldu: uzun bir süredir araştırıyorum ancak hiç bir yerde bulamadım. Yine palio sporting header ı var ancak ne kadar faydalı olacaktır?

3- komple düz boru + son susturucu: boru çapı kaç mm olmalıdır??

4- chip tuning uygulaması.

Ayrıca HGT gaz kelebeği, enjektörleri vs bu motorda da kullanılabilirmi? Bilindiği üzere bu motor palio hl dede kullanılıyor. Forumumuzda daha önce bu motorda bu tarz işlemlere giren bir üyemiz vardır diye düşünüyorum.

Bu uygulamaların güç bakımından getirisi tahmini ne olacaktır? Maliyet kısmı çok önemli değil, önemli olan yapılacak masrafa değecekmi ? Manisa merkezde ikamet ediyorum izmire yakın olmamda bir avantaj. parçaları temin edebileceğim yada bu işlemleri yapabilecek birileri var mıdır ??

şimdiden teşekkürler...

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla chip tuning işi 600 liraya 3-4 hp zor alıyosunuz gereksiz atmosferik bir araç için diyelim.

Komple düz boru son susturucu 51mm düz boru uyar .. alt devirler iyice ölür haberiniz olsun

Header monifold işi costum yapıcaksınız cnkü aftermarket ürünü yok. Ve buda emin olun perfonmansı daha geriye cekicektir.

Egzantirk olayı karmaşa aslında benm araçtada colombo&bariani egzantirk var diyolardı onceki sahibi almış takmış. bilmiyorum normal marealardan daha iyi gidiyo aracım ama hiç kapak acıp bakmadım.. Eger bulursanız kesinlikle bi katkısı olucaktır.
    Elleme Sekelesin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm işlemlerden sonra chip in faydalı olacağını düşünüyorum. Teşekkürler cevabın için....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yokmu arkadaşlar fikir verebilecek biri ?

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaan abi görürse yazar görkem abi görürse yazar konuya. Esas turan abi var hgt turbosu var ciddi giden bir arabaydı yani.
    doğuştan araba manyağı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)