User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 406 coupe performans

Bugra06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

406 coupe performans

Merhabalar.

Yakın bir arkadaşıma 1 ay kadar önce 406 coupe 2.2 araç aldık.
    Araç gayet temiz,bakımlı bir araç ve gidişinden de şikayetçi değiliz fakat biraz birşeyler eklemek istiyoruz performans olarak.

Aracı genelde günlük kullanıyoruz.Şuan zır stock,çok aşırı bi güç beklentimiz yok.

Performans eklentisi olarak bilgili ve tahmini olan arkadaşlardan yapılabilecekler hakkında görüş almak istiyorum.
    Herkese Teşekkürler.

Mert Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arac otomatık mı ? Kac model ?

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 silindirlisini alın. piyasada hızlı sayılan ne varsa geçersiniz. Kalkıştan itibaren hemde. son sürati söylemiyorum bile. 5000 devirde kadran 250 gösteriyor. araba 6500 devire kadar çıkıyor. gerisini siz düşünün. süspansiyon ayarından ışığa duyarlı dikiz aynasına kadar her şeyi var.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 silindirlisini alın. piyasada hızlı sayılan ne varsa geçersiniz. Kalkıştan itibaren hemde. son sürati söylemiyorum bile. 5000 devirde kadran 250 gösteriyor. araba 6500 devire kadar çıkıyor. gerisini siz düşünün. süspansiyon ayarından ışığa duyarlı dikiz aynasına kadar her şeyi var.
    V6 gerçekten dahada özel fakat bu araç çok temiz düşük km li ve uygun denk geldi 2 günde aracımızı satıp alıverdik.Donanım ve uzun yol rahatlığı olarak beni çok şaşırttı pozitif yönde.

Alıntı Mert Ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac otomatık mı ? Kac model ?
    Araç 2003 model manuel vites.

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 silindirlisini alın. piyasada hızlı sayılan ne varsa geçersiniz. Kalkıştan itibaren hemde.

406 zaten sevdiğim bi araç coupe olunca daha bi başka , f/h/e yapıp tatmin etmezse motor içi girilebilir şahsen bu tarz araçlarda gürül gürül sağdan akmak bana daha cazip geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LnchCntrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

406 zaten sevdiğim bi araç coupe olunca daha bi başka , f/h/e yapıp tatmin etmezse motor içi girilebilir şahsen bu tarz araçlarda gürül gürül sağdan akmak bana daha cazip geliyor.
    Tesekkuler, f/e ilk planlarimiz arasinda ki simdilik yetecektir muhtemelen.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar bir güç istiyorsunuz ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Mert Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana kalsa hıc oynamayın aracla,temız 406 bulmak zor.. 158 beygır yeter aslında. Aracın manuel olmasıda ayrı guzel,otomatık 406 lar her zaman sıkıntı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar bir güç istiyorsunuz ?
    200 civarı fena olmaz aslında,dediğim gibi şimdilik olasılıkları değerlendiriyoruz, motor içine girmek gibi bir niyetimiz yok ama F/e/h gibi kolay aftermarket parçalar ile 30-35 hp alabilirsek bize yeticek.

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugra06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200 civarı fena olmaz aslında,dediğim gibi şimdilik olasılıkları değerlendiriyoruz, motor içine girmek gibi bir niyetimiz yok ama F/e/h gibi kolay aftermarket parçalar ile 30-35 hp alabilirsek bize yeticek.
    f/e/h ile o değerler bana her zaman zor geliyor açıkçası.

Mutlak bi artış olur fakat verdiği his pahabiçilemez

Yazılım düşünülebilir, f/e/h + yazılım ile 20 - 30 hp gelebilir, bu da tatmin eder sanırım.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapak açmadan 200 hp alamazsınız maalesef. Aracın üzerindeki egzoz manifoldu 206 GTI'dan daha iyi. Silindir kapağının vede emme manifoldunun işlenmesi yada manifoldun 206 RC manifoldu ile değişmesi ile beraber uygun yazılım ile beraber 190 hp civarında olur.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapak açmadan 200 hp alamazsınız maalesef. Aracın üzerindeki egzoz manifoldu 206 GTI'dan daha iyi. Silindir kapağının vede emme manifoldunun işlenmesi yada manifoldun 206 RC manifoldu ile değişmesi ile beraber uygun yazılım ile beraber 190 hp civarında olur.
    Anladım teşekkür ederim,bu cevap gayet iyi oldu rc parçalarının uyumunu merak ediyorduk bizde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaç vites bu arabalar ? ve 5000 devirde 250 ile giderken bu araba nasıl hızlanıcak ? 300hp bi arabadan bahsetmiyoruz mantıksız bi yorum oldugunu bile bile yapmayın lütfen ya
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5000 devir 250 ile giderken nasıl hızlanacak derken kastını anlayamadım. Ciğerli çok keyifli araç 406 coupe nin v6 sı. Araç zaten tasarım harikası , v6 ile birleşince tam oluyor da youtube kadran videoları dolaştım 4. vites 195-200de bitiyor. 6800 devir çeviriyor. Yani teoride zaten 5000 de 250 imkansız bile değil. 5000 devirle anca 210 falan diyor gördüğüm kadarıyla.
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 devir 250 ile giderken nasıl hızlanacak derken kastını anlayamadım. Ciğerli çok keyifli araç 406 coupe nin v6 sı. Araç zaten tasarım harikası , v6 ile birleşince tam oluyor da youtube kadran videoları dolaştım 4. vites 195-200de bitiyor. 6800 devir çeviriyor. Yani teoride zaten 5000 de 250 imkansız bile değil. 5000 devirle anca 210 falan diyor gördüğüm kadarıyla.
    ona bende baktım dedigin gibi 500de anca 210 falan oluyo.

kastettiğim şey bu araba 300+ hp bi araba değil ki. 5000 devirde giderken 250de olcak ve daha da gitçekmiş ?
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç vites bu arabalar ? ve 5000 devirde 250 ile giderken bu araba nasıl hızlanıcak ? 300hp bi arabadan bahsetmiyoruz mantıksız bi yorum oldugunu bile bile yapmayın lütfen ya
    aslında haklısın. ben bu arabaya binerken daha RENKLİ PLAZMA TELEVİZYON yeni çıkmıştı. Televizyon kanalı ise sadece iki tane idi. sen doğduğunda bu arabaya bindiğim için net hatırlamıyorum diyeceğim ama seyahatlere hep o araba ile gittiğimden ve o zamanlarda radar korkusu olmadan gazlayabilindiğinden hep tam gazdım. Ayrıca ben benzinin 2 tl olduğu zamanı bile çok net hatırlıyorum. (paradan altı sıfır atılmadan önceki 2 tl)....
    SIFIR KM olarak aldığım ve bindiğim arabayı siz mi bana öğreteceksiniz. Bence siz mantıksızlık yapmayın. Bence öğrenseniz bu arabaları yada keşke zamanında sıfır hallerini görebilseydiniz bu kadar konuşmazdınız.

Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O gördüğün düz viteslisidir. Zaten o da fena gidiyordu. Zamanın arabalarına göre tabiki.
    otomatik olan kalkışta o zaman popüler olan ve hızlı sayılan 106 gti yi geçiyordu.
    not: bu geçme işine yorum yapan eğer 0 km 106 veya 406 V6 sahibi olmadı ise rica ederim yorum yapmasın. yıkık arabaları birbirleri ile karşılaştırmayınız.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

EEE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında haklısın. ben bu arabaya binerken daha RENKLİ PLAZMA TELEVİZYON yeni çıkmıştı. Televizyon kanalı ise sadece iki tane idi. sen doğduğunda bu arabaya bindiğim için net hatırlamıyorum diyeceğim ama seyahatlere hep o araba ile gittiğimden ve o zamanlarda radar korkusu olmadan gazlayabilindiğinden hep tam gazdım. Ayrıca ben benzinin 2 tl olduğu zamanı bile çok net hatırlıyorum. (paradan altı sıfır atılmadan önceki 2 tl)....
    SIFIR KM olarak aldığım ve bindiğim arabayı siz mi bana öğreteceksiniz. Bence siz mantıksızlık yapmayın. Bence öğrenseniz bu arabaları yada keşke zamanında sıfır hallerini görebilseydiniz bu kadar konuşmazdınız.

O gördüğün düz viteslisidir. Zaten o da fena gidiyordu. Zamanın arabalarına göre tabiki.
    otomatik olan kalkışta o zaman popüler olan ve hızlı sayılan 106 gti yi geçiyordu.
    not: bu geçme işine yorum yapan eğer 0 km 106 veya 406 V6 sahibi olmadı ise rica ederim yorum yapmasın. yıkık arabaları birbirleri ile karşılaştırmayınız.
    Eray in 4 kapi v6 406 si cok gti vti geçti zamanında forumda birsürü videosu vardi net hatırlıyorum
    Boşunamı Şehit Oldu O Kadar Vatan Evladı
    Uyanmak Gerek Uykulardan Artık