User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
21 sonuçtan 20 ile 21 arası

Konu: 4A-FE AE101 Corolla ECU resetlemek ve Pimaş Filtre hk.

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aküyü çevir, filtreyi arkasına uzat, filtrenin boynundan da yalıt bölme ile motor bölümünden. Pimaş'ın üzerini de yalıtım malzemesiyle kaplayabilirsin. Pimaş bence de şu aşamada alüminyum ve kromdan daha iyi yalıtım konusunda.
    Alttan hava gelen borunun ucunu da filtreye uzat yine. Faydası olur.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ysnaiwa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet sanırım biraz sıcak hava çekiyorum özellikle gece ve gündüz sürüşlerinde farkı daha belirgin oluyor.

Osman abi senin attığın linkteki aracı araştırırken görmüştüm. Havayı aşağıdan alması çok mantıklı. Normalde orada bir delik var ve filtre sistemine bağlı. Fakat bende oradan hiç ama hiç hava çekmiyor. Ben oradan tampon altından hava aldığını sanıyordum ta ki gaz verip elimle yukarıdaki şnorkeli tıkayana kadar. Yani havayı sadece üstte kalan akü ile far arasındaki şnorkelden alıyor. Sanırım bi problem var yada orjiali böyle. Söküp inceleyip sonucu bildirecem inşallah.

IAT sensörü takılı olmadığında araç ciddi ciddi güç kaybediyor yürümüyor. Şuanki yeri kelebeğe daha yakın konumda. Gidişi diğer konumdakilerden daha tatminkar durumda.

Pimaş boruyu tercih sebebim özellikle buradan yapılan olumlu yorumlardı. Mantığıma da uydu zaten hafif, dayanıklı, düşük ısı iletimi, kolay soğuma gibi şeyler duydum. Metal, alüminyum vs. tercih etmedim çünkü çabuk ısınan zor soğuyan malzemeler genelde. Alüminyum kolay soğuyor ama yine çabuk ısınıyor. Bide duruma göre kesip biçme uydurma denemeleri için ucuz bi malzeme.

Fazla kurcalamadan aküyü dik çevirip filtreyi oraya taşımak daha kestirme çözüm olacak sanırım
    corollanın orginal akü ebadı küçük olduğu için o araya verme konusunda şanslı olabilirsiniz.ancak ben daha büyük ebat kullandığım için akünün altındaki boşluğa vermiştim.Ve evet orginal filtre far ile akü arasından çekiyor ve oldukça dolanarak geliyor.en iyi yöntem aküyü bagaja alıp filtreyi en uca vermek ve etrafına duvar gibi bir şey yapmak.zamanında yapan olmuştu resim bulursam paylaşırım.
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)