User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: S2000 Atmosferik Besleme

FaTlH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Selcuk_RoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aries2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bana seçim konusunda yardımcı olacak bilgilere sahibim artık
    Ppr kaanin yaptigi isler ortada reklama ihtiyaci olan biri degil setupunda yaptigi her arac kafaya oynamistir ozelden iletisime gecip fikir alabilir yada is yaptirabilirsin

salih mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen Selcuk abi yapilan isler ortada ppr nin yapip yuruttugu o kadar cok araba varki sayisi belli degil.

Ben size sole soyliyeyim yunanistana bile s2000 icin setup yapan ve burdan parca yolluyor ben acikcasi dunyadada adimizi duyurdugu icin gurur duyuyorum.
    ROLL 106
    CRM PPR DR.ECU

Redbull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarda eksik verilen bir bilgiyi düzelteyim yanlış anlaşılma olmasın CUK ve HP denemesinde CUK s2k egzatriksiz ve kapak açılmamış hali dir bolt on dur.

Kapak işlenmiş ve işlenmemiş aynı set up ta iki aracın deneme videosu.

Cuk s2k f,e,h Flah pro BC egz
    Red s2k f,e,h Flah pro BC egz stage 2 emme ve kapak işleme

Buda deneme videosu

Cuk s2k vs Red s2k - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=XD0e3o4jMkY
    402mt İstanbul Park ısınma kalkışı 13.6xx sec
    402mt İstanbul Park n/a s2k Best time 13:407 sec

PPR engineering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hp cuk denemesinde egzantirik vardı ama söylenmiyordu ilk vafc ve kısayı takıp söylenmediği gibi sonradan egzantirik olduğu ortaya cıkınca zaten soft bir egzantirik pek bir şey katmıyor denmişti.

2 gün önce Mezura ile gelip hp s2000 nin filtresini egsozunu headersını ölçtükten sonra burda böle yazman çok manidar.

Koyduğun deneme videosunda red satılmıştı üzerinden filtre ve egsoz sökülmüştü bunlar o denemeler tarih tutuyor
    Yani sen red s2000 geciyordun ölemi nerdeyse o tarihlerde her gün deneme yapıyordunuz geçildiğin için video konulmasını istemiyordun.Hatta hafıza tazeliyeyim red cuk u gecince red de difizör var o yüzden geçiyor diyordun Neyse uzatmaya gerek yok konuyuda amacından saptırmayalım defalarca denedik gördük.Hatırlayanlar bilir.
    Zahida, aklına ehl-i hikemin olma hasud, vermeyince sana Ma’bud ne yapsın Mahmud. ( Şinasi )

Redbull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzantrik olmadığını bildiğin halde şimdi vardı demenin bir nedeni kendi yaptığın işi övmek ama bunu herkez biliyor.
    Bora egzantrikleri Amerikadan gelirken yanında getirdi RED ve CUK a aynı anda takıldı!! O denemede egzantrik olma ihtimeli bile yok ki sen bunu çok iyi biliyorsun!!

Olay hp,red,cuk olayı değil zaten S2K da kapak işe yariyormu yaramıyormu?

Benim kendi testim ve kendi tecrübemdir.

Aynı iki set up ta iki araç diyorum

RED 249, kusür HP 25c sıcaklık ölçüm Emme kapak işleme
    CUK 247, kusür HP 34c sıcaklık ölçüm Orjinal kapak

Yaptığın işlem 2 hp fark etmiş süper.

Bak bu işlemlerden sonra olan deneme vidoları yukarıya koydum tekrar izle.

Burada yazdıklarım benim kendi tecrübelerim ve bunları genç arkadaşlarıma ve isteyenlerle paylaşmamdır.
    Bunları paylaşırken biri gücenirmi diye bir şey düşünmem, kimseye bir borcum ve eyvallahım yok.

Konuyu daha fazla kirletmek istemiyorum.

İyi forumlar,
    402mt İstanbul Park ısınma kalkışı 13.6xx sec
    402mt İstanbul Park n/a s2k Best time 13:407 sec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende ondan bahsediyorum zaten olay cuk hp olayı değil öle olsa koyulacak çok video var

bahsedilen olay benim işim ise tabiki yazma hakkı hissederim kendimde bu kendimi övmek değildir.

Bazı şeyleri yazarken geniş kapsamlı düşünek gerekir sığ düşünceler hepiizi yorar

siz 247 hp cıkardığını savunuyorsunuz ve test ettiğiniz araç sayısı sadace 1 bizim ise en az 4 5 bu sadece türkiye sınırlarındaki rakam yurt dışındaki yaptığım işleri saymıyorum benzinidir vs vs

red s2000 de 237 bir kere dynoda görülüştü daha sonra hep 235 idi sonrası sadece kapak yapıldı

Egzantirik savunuyorsunuz ama sizdeki gaz kelebeğini hiç bir zaman hesaba katmıyorsunuz bu araçlarda gaz kelebeği yoktu.

O zaman açıklamasını yap hp s2000 neden gaz kelebeği olmadığı ve egzantirik olmadığı halde 247 aldı ve bir kere bile önüne geçemediniz 2 ye tek sökük dahil.

Bence siz uzatmayın bu konuyu dediğim gibi kendi testlerinizi sölerken bizim yaptığımız testlerden bahsetmeyin o zaman size kimse bir şey yazmaz.

Kaldiki yaptığımız işler bizi över ve bir yerlere getirir yoksa sabaha kadar yazalım hiç bir şey değiştirmez
    Zahida, aklına ehl-i hikemin olma hasud, vermeyince sana Ma’bud ne yapsın Mahmud. ( Şinasi )

Eyup Duygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S2000 ıcın bırcok ornek var.Kaan ayrıntılı bır sekılde yazmıs.Elıne saglık.

Bende örnek acısından soylıyım flashpro filtre egzost header kelebek emme ısleme ıle 238 dynodynamıcs guc cıkmıslıgı var bur s2k.

bu gucte s2000 baya keyf verir butcesıne gore cok tatmınkar gıder.Bundan uzerı zaten fıyat hp oranı cok dusuyor.

kı bahsettıgım gucte s2k hafıfletılırse bıraz cokda tehlıkelı olur. 100-200 11.xx sec kosar.
    DynoDynamics in Ecutuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eyup Duygun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S2000 ıcın bırcok ornek var.Kaan ayrıntılı bır sekılde yazmıs.Elıne saglık.

Bende örnek acısından soylıyım flashpro filtre egzost header kelebek emme ısleme ıle 238 dynodynamıcs guc cıkmıslıgı var bur s2k.

bu gucte s2000 baya keyf verir butcesıne gore cok tatmınkar gıder.Bundan uzerı zaten fıyat hp oranı cok dusuyor.

kı bahsettıgım gucte s2k hafıfletılırse bıraz cokda tehlıkelı olur. 100-200 11.xx sec kosar.
    Ben bur s2000'i tamamen unutmuşum oda vardısizinde elinize sağlık Eyüp güzel gidiyordu sanırım 11.xx tabanı bir süresi vardı

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu kirliliği yapmamak için burdan sormak istedim sorum şu
    stock aem v2 ve skunk2 testpipe'lı bir s2k sahibiyim sonda oem susturucular duruyor test pipe'tan sonra kaç lık boru çektirip sona kaçlık bir eksoz koymam gerekir ? Genel kullanıcıalr hepsi 76 varex kullanıyor 76 bana biraz fazla gibi geliyor araç turbo değil sonuçta 63 70 ne kullanmak gerekir ?
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle tek çıkış mı olucak çift çıkış mı?
    varex falan yazıldığı için tek olucak diye düşünüyorum.
    eğer filtre ve test pipe kalacak ise sadece bence 63mm lik yaptırın hem abartılı ses olmaz. 63mm bence doğru seçin olur
    BATIKAN

Özel Fiyatlar - Kaliteli Ürünler için Ziyaret Edin!!
    Maslak Warehouse Shop

Yeni Ürün bildirimleri, Kampanyalar ve fırsatlar için
    Instagram: @maslakwarehouse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Engin kendi deneyimim derken? Her araba aynı setupta aynı gücü verecek diye bişey yok. Sen arabanda kapak denedin mi de bunu deneyim olay farz ediyorsun. Şunu kabul et senin kapak ile alakalı hiç bir deneyimin yok çünkü bloğunun üzerine hiç bir zaman race port yapılmış bir üst kapak takılmadı. Yani daha önceden kapağına port yaptırıp güç kaybı artışı yada aynı gücü almış olsan ve kapak üzerinde çalışmış olsan ok deneyim diyebiiirsin ama sen tamamen varsayımlara dayanarak kendini büyük tecrübe gurusu gibi gösterme çabasındasın. Dünya kadar deneme yaptın geçildin ve kabul etmedin. Bunu da kabul etmeyeceksin biliyorum ama genede yazıyorum.
    IN BOOST WE TRUST

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaslakWarehouse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle tek çıkış mı olucak çift çıkış mı?
    varex falan yazıldığı için tek olucak diye düşünüyorum.
    eğer filtre ve test pipe kalacak ise sadece bence 63mm lik yaptırın hem abartılı ses olmaz. 63mm bence doğru seçin olur
    tek çıkış istiyorum filtre ve test pipe kalacak en sağlıklı yürüyecek sistemi merak ediyorum kaçlık eksoz kullanmak gerek diye typeRda 63 kullanmıştım s2000 için biraz sıkabilir mi ? ara boruları kaçlık yaptırmam gerek
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Onur typer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklasık 3-5 gun oldu aracımıza ppr eli değeli... Öncelıkle kaana tesekkur ederım kayserıye gelıp bızzat kendı ugrastıgı ıcın bızım ıs yogunlugumuzdan dolayı pek ılgılenemedık. Aracımız kng s2000.. Üzerınde aldıgımızda headers fıltre varex son vardı bıraz bınınce ıllakı artı bıseyler ıstedık cunkı oncesınde ep3umde kapak gaz kelebegı emme kaanın ıslemınden sonra harıka olmustu s2000ede yapalım dedık ve hıssedılır derecede kıng oldu kng daha tam ayar olmadıgı halde tekrar bı ayarla dahada ıyı olucagına emınım dyno verısı soyleyemıorum cunkı kayserıdekıler pek saglıklı degıl uzatmayım ve konu ıle alakalı sunu soyleyebılırım s2knın daha keyıflı olmasını ıstıosan bır kac da roll yapıosan adres ppr

Burak Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üst kapak açılmadan ve ek ecu olmadan yapılacak işlemler neler olabilir ? fiyat/ perf olarak getirisi açısından emme portpolish ve kelebek değişimi ve headers işlem görse ne gibi güçler alınabilir değermi yapılan fiyat performans olarak en iyi getiri tablosu nedir su arabalarda aslında hep merak konusu.
    özellikle kelebek işleme veya değişim arasında fark varmı ***** s2000de 62 mm iç 66 mm dıs çapı diye biliyorum bunun polisden sonraki son limiti kaç mmdir iç çapı genişletilen bir kelebekde ortadaki kapakçığın etrafında boşluk olmucakmı buda rölantide dengesizlik yapmazmı polishde kelebeğin içindeki kapakda değişiyormu ?

stage 2 emme denildiğinde polisde sadece kanallar polish yapılıp bırakılıyormu yoksa kesilip yandan içine borazan felan birşeylermi kaynatılıp özel bir sistemmi yapılıyor ?
    Mahşein üç atlısı
    dmrc garaj
    35 cvk 31 s2000
    35 eu 122 vti
    35 ke 9481 egk20

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burak bey yanılmıyorsam ppr info adresine mail attınız ve face sayfamızdanda yazdınız ordada ayrıntılı belirtmiştim yine yazıyorum

filtre.ex.header dyno dynamics'de 218-220 arası güç üretiyor

Filtre.ex.redesing cnc intake.header 230-236 cıkartıyor

Filtre.ex.redesing cnc intake.header.dr ecu Özün güleç ayarı ile 238-240 arası cıkartıyor dyno dynamics'de cok sayıda dyno sonucu var paylaştık sizle bunları tekrar paylaşılır ben açıklayıcı yazayım insanlar bilsin bir daha bir soru geldiğinde bu yazdıklarımdan faydalanılır

Şimdi emme manifoldu içi parlatılarak güç almak tabikide mümkün değil biz emme manifoldundan atmo güç cıkartabilmek için 2-3 adet s2k emme manifoldu feda ettik sonunda sonuca ulaştık dyno sonuçları flow testleri vs hepsi belgeli durumda test için uzattık kısalttık hava hızını artırma yönünde testler yaptık flow arttırdık düşürdük yani örnek olsun diye yazıyorum bunları insanlarda bilsin biz pek fazla paylaşmıyoruz yaptığımız işlerin ayrıntılarını öle uygun görüyoruz.Ama kısaca ne gibi şeylerle uğraşarask güç cıkardığımız bilinsin.Sizin yazdığınız gibi port polish le alakalı bir şey söz konusu değil detaylar cok

Emre Güvenir.

Burak Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu buradada konuşmak arandıgı anda bilginin bulunması daha çok arkadaşın görmesı açısından buradada sordum ama, ecu ayarı olmadan emme ve headers işlemiyle yakıta ateşlemeye herhangi bir müdahaleyde bulunmadan dynodnamıcde 10 15 hp gibi güçler alınabiliyorsa zaten bu başarının göstergesidir. yapılan işin sırrı mutlaka vardır ama ,stock emme ile stage 2 emme arasındaki flow testlerını yayınlama imkanınız varmı mesela yapılan ıslemın verimini görmek adına.

ve 4.2.1 olan oem headersı 4 1 e çevirerek ne gibi katkısı olabilirki sonuçda boru çapı aynı sadece çıkışlara müdahale ediliyor bildiğim kadarıyla berk headers yada başka bir üründen farkı nedir mutlaka gözlemleriniz olmuştur bunlar adınada
    Mahşein üç atlısı
    dmrc garaj
    35 cvk 31 s2000
    35 eu 122 vti
    35 ke 9481 egk20

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Flow test sonuçlarını size atarım dyno test verilerini zaten yaptıran arkadaş bu konuya yazmış dyno üzerinde test eden kişi ise Özgün Güleç.Ben sitenin kanunlarına aykırı gereksiz reklam yapmak istemediğim için biraz daha işin özüne uygun yazmaya çalışıyorum.

Oem header dizayn gücünü nerden alıyor kısaca bilgi vereyim her şey keşke çap ile bitse öle olsa idi en basit şekilde 4 borunun basitce birleştirilip eksoza bağlanırdı ama gel gelelim açılar dereceler cok cok daha büyük önem taşıyor bunlardan sebep oem header bizim dizaynımızla stock motorda diğer headerslara nazaran daha tork'a yönelik yapıya sahip.

Emre Güvenir

Akın-S2K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu kirliliği yapmamak için burdan sormak istedim sorum şu
    stock aem v2 ve skunk2 testpipe'lı bir s2k sahibiyim sonda oem susturucular duruyor test pipe'tan sonra kaç lık boru çektirip sona kaçlık bir eksoz koymam gerekir ? Genel kullanıcıalr hepsi 76 varex kullanıyor 76 bana biraz fazla gibi geliyor araç turbo değil sonuçta 63 70 ne kullanmak gerekir ?
    Bolton ile çok egzoz denemişliğim var kendi fikrimi söyliyeyim.

63 lük T1R Sparrow duyup sesine hasta olmuştum , daha sonra 63 bulamadım 70 lik bulunca çok fark yoktur aliym deyip aldım ama ses olarak aşırı kötü. 76 lığı düşünmek bileistemiyorum.
    Test pipe ile Mugen kullandım , çok kafa ağrıtmasada ses olarak hoşuma gitmedi.

Şuanda 63 lük berk TP ile HKS Dual kullanıyorum ve ses ve gidiş olarak acayip iyi. Extrada Flashpro var birde.

Bence Atmosferikte 63mm çok uygun , aşırı beslemede 70 uygun ama benden daha iyi bilenler var zaten onlarda fikir beyan ederler.
    TTS'11

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)