User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Headers meselesi

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olan kişilere çok teşekkür ederim cevaplardan anladığım kadarıyla artısı oluyo 421 hıdırs 51araboru ve son oem kullanıcam
    Reçete bu olsun
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonucçları paylaşırsan memnun olucagım.

metedok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Neden oem son susturucu abi ? O zaman ses alamıyoruz değil mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı metedok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden oem son susturucu abi ? O zaman ses alamıyoruz değil mi
    Oem sonda sıkıştırma iyi olur ama ses olmaz..Hem sıkıştırma hem ses içinde ya orjinal 51mm giriş yuvarlak ağız olan Ss yada yine orjinal 51 mm girişli Hks hi Power kullanılmalıdır.
    ALLAH VAR GAM YOK..

Ferhatpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 2 1 de altlar 4 1 de üstler canlı olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Headers performansı düşürüyormuş muş mışta miş miş miş mişş

Headers aracınızın egzozu daha rahat tahliyesine böylelikle performansta diğer ekipmanlar ile orkestra şefi gibi çalışmakta .

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    El birliğiyle 421 takıcam yardımcı olan kişiler çok çok sağolun biraz zaman alabilir ama sonucu konuyu güncelleyerek haber ederim .
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben clio rs de 182 lik 4-2-1 taktim dyno da 3 hp dustum yolda denemedim.sesi guzel oldu ama sonrasinda egzantrik taktik gelmesi gerekende fazla güç geldi karısik isler.

Aracın motor yapisina ve speclere gore degisir brnce bu durum.kesin soyledir yada boyledir demek zor. Bide headersin yapisida onemli tabi. Iki farkli dizayda 4-2-1 yara 4-1 headerstan fari sonuclar cikabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben clio rs de 182 lik 4-2-1 taktim dyno da 3 hp dustum yolda denemedim.sesi guzel oldu ama sonrasinda egzantrik taktik gelmesi gerekende fazla güç geldi karısik isler.

Aracın motor yapisina ve speclere gore degisir brnce bu durum.kesin soyledir yada boyledir demek zor. Bide headersin yapisida onemli tabi. Iki farkli dizayda 4-2-1 yara 4-1 headerstan fari sonuclar cikabilir.
    İbo sen kitap yazsan 3-4 baskı satılırdı dediklerin doğru her zaman aynı sonucu vermeyebilir ama genel anlamda artısının olduğu tecrübelerle sabittir.Sese olan etkisi nettir ama
    ALLAH VAR GAM YOK..

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle header"s" degil dogrusu "header" . Eger aracınız V motorsa ozaman headers ınız olabılır. aracınıza 1 adet taktıgınız ıcın "header" dogru tabırdır.

Aracınızda kullangınız malzemeler neler ? Motorunuz stock mu yoksa aftermarket urunler kullanıldı mı ?
    Sıkıstırmanız nedır ? Egztrık lıft degerınz nedır ? Kac devır donuyorsunuz ? Emme manıfoldu var mı ? Gaz kelebegı var mı ? Enjektor var mı ? Port polıshed var mı ? Kapalta taslama var mı ? Ince conta var mı ?

Sen hıcbırsey soylememıssın yardım beklıyorsun. "dr benım basım agrıyo ılac yaz" olmus .

Ahmet
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi inan hiçbişey yok, konunun en başındada yazdım,güzel bir hava alan bir simota bigtubem ve shortshiftim var ,kat ile orta iptal son oem bu kadar spec birkaç haftaya şanzıman kısaltma projem var inşallah bir tık daha üst devirleri daha rahat dönmek için takmalımıyım header ?? Aracımda lpg yok,hiç takılmadı daha önce hiçbir işlem görmedi bildiğimiz stock d16y4

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi inan hiçbişey yok, konunun en başındada yazdım,güzel bir hava alan bir simota bigtubem ve shortshiftim var ,kat ile orta iptal son oem bu kadar spec birkaç haftaya şanzıman kısaltma projem var inşallah bir tık daha üst devirleri daha rahat dönmek için takmalımıyım header ?? Aracımda lpg yok,hiç takılmadı daha önce hiçbir işlem görmedi bildiğimiz stock d16y4
    4-2-2-1 header alıp takabılırsın tabi ki faydasını goruceksın. bıraz daha bısıler kıpırdasın dersen kapak polished yaptırıp(portları genişletmeden) 0.3 taşlatırsın ecu alıp ayar yaptırabılırsın.
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Tkrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aynı durumdaydım.
    Oem headers, 51'lik boru, oem orta, vti son susturucu sistemine ek olarak 4-2-1 alsam mı? Almasam mı? Çok kararsız kaldım ve en son, bir arkadaşımdan uygun fiyatlı EG SI'nin 4-2-1 headersını bulunca kaçırmadım aldım ve kendim deneyerek görmeye karar verdim. 4-2-1' taktıktan sonra aracımın alt ve ortalar harika oldu müthiş bir güç hissi veriyordu ancak üstlerde durum aynı değildi. Bunun hissin sebebinin altlar ve ortaların fazla rahatlamasından dolayı olduğunu düşündük ama yinede tedbiri elden bırakmayalım diye orta susturucuyu söktürdük. Orta sökülünce üstler eskiye göre daha iyi oldu. Alt ve orta devirlerde ise öyle çok hissedilir bir kayıp yaşanmadı.
    Bu kaybın yaşanmayışının nedenini de VTI son susturucudan olduğunu da ''sasuuke'' arkadaşımın IES'inin headers+51 düz boru+oem son susturucu sistemi alt devirlerde yetersizken son susturucusunu oem VTI sonu ile değiştirdiğimizde alt devirlerin güçlenmesiyle farkettik.
    Diğer yandan afr değerlerim eskiye göre değişti, belki bu durum benim aracıma has olarak yaşanmış olabilir bilmiyorum ama afr'deki değerler eskiye göre yer yer zengin ve fakir olarak değişti.
    US Performance'da Utku SELAMOĞLU yeniden bir yakıt ayarı yaparak optimum afr değerlerine ulaşmamızı sağladı.
    Daha önce çok kez denediğim bir tane arkadaşım olduğu için onunla deneme yapmadan güç alıp almadığımızı söyleyemiycem ama bu haliyle altların ve üstlerin dengeli oluşuyla tatlı bir normal kullanım hissi verdiğini söyleyebilirim.

Hepsinden ziyade 50 tl ye takıp kullanıcam diye yola çıktığım headers işleminin bana 400 tl ye mal olması da trajikomik oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 ies için en güzel egsoz sistemi 51'lik düz boru+orta tüp susturucu+performans son susturucu(tercih sizin vanalı tavsiye ederim) headers olarak da 4-2-1 en iyisi bence.Bende 14.iS'imde Airmass'ın 4-2-1'ini kullanıyorum gayet memnunum.VTi için herkes 4-1 tavsiye ederken bize 4-2-1 diyolar sebebini araştırmak lazım ama sonuç olarak durum bu.

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Up diyorum.

1.4İs te

4.2.1 Heardes Ss kullanıyorum tatminkar tabi bu göreceli bi kavram

Ucanadamyoktur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem konu hortlatılmış bende sorayım

1.6 vvti corolla kullanıyorum araçta büyük emme kelebek simota filtre 51lik düz boru ve oem son susturucu var (orta ve kat yok). Aracın üzerinde oem 42lik 4-1 header var bunu 51lik 4-2-1 yapmak mı 51lik 4-1 yapmak mı mantıklı olur ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ucanadamyoktur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem konu hortlatılmış bende sorayım

1.6 vvti corolla kullanıyorum araçta büyük emme kelebek simota filtre 51lik düz boru ve oem son susturucu var (orta ve kat yok). Aracın üzerinde oem 42lik 4-1 header var bunu 51lik 4-2-1 yapmak mı 51lik 4-1 yapmak mı mantıklı olur ?
    kardeşim ben iyi araştırdım,benim araç için yani ies en yygunu 421 karar kıldım,bir sürü dyno pdf va falan inceledim 41 header 7000+ rpm dönen ve daha güçlü araçlar için kullanıldığını gündelik kullanım 7000rpm altı ve güç olarak dahada az araçlar üçin en uygunu 421 miş benim görüşüm bu şekilde

Ucanadamyoktur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim ben iyi araştırdım,benim araç için yani ies en yygunu 421 karar kıldım,bir sürü dyno pdf va falan inceledim 41 header 7000+ rpm dönen ve daha güçlü araçlar için kullanıldığını gündelik kullanım 7000rpm altı ve güç olarak dahada az araçlar üçin en uygunu 421 miş benim görüşüm bu şekilde
    İşte en büyük avantajınız sizin o toyotanın maşallahı var bilirsiniz hiçbir yerde yayınlayan yada header olayını deneyen bile yok hatta üstüne üstlük aftermarket parçalarımız Türkiye de bile aman aman yok 4-1 üst 4-2-1 alt ve orta devirler için biliyorum fakat aracın orjinali 4-1 bu çelişkiye düşürüyor beni araç 6650 kesiciye düşüyor maksimum 6600de vites atıyorum kimiside vitesi attığında 4000inin üstünde kalıyorsan direk 4-1 tak diyor bu header mevzusu harbi karışık iş

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ucanadamyoktur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte en büyük avantajınız sizin o toyotanın maşallahı var bilirsiniz hiçbir yerde yayınlayan yada header olayını deneyen bile yok hatta üstüne üstlük aftermarket parçalarımız Türkiye de bile aman aman yok 4-1 üst 4-2-1 alt ve orta devirler için biliyorum fakat aracın orjinali 4-1 bu çelişkiye düşürüyor beni araç 6650 kesiciye düşüyor maksimum 6600de vites atıyorum kimiside vitesi attığında 4000inin üstünde kalıyorsan direk 4-1 tak diyor bu header mevzusu harbi karışık iş
    Gayet basit ercü Max gücü 5600-800lerde felan alıyorsun sanırım,senin ilacın 4-2-1 + 51lik hatta 48lik takıp işi noktalamak.Ortayada duruma göre küçük tüp susturucu takarsın 4-1 headers felan 4afenin işi değil..
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)