User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: Nissan sunny duz boru

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben olsam sona 60mm koymazdım 51 düz boru ortaya birşey koymam sonada 1.6 ies susturucu felan olabilir ben bu sisteme ek olarak civic aracımda 4 2 1 header kullanıyorum memnunum alt devirdende üst devirdende seste çok ufak bir cızırtı var.
    fiyat olarakda istanbulda yaptırdım 250tlye düzboru ve ağar marka oem on susturucu montaj dahil..

Ben ses istemiyorum, suan biraz sikistirdigimda arabada sanki atis talimi var gibi saga sola sıkıyor. Ses desen zaten v6 calistiyoruz sanki.
    Bana sadece son susturucu icin 275 tl liste fiyati cikardi, sonucta yalova tabiki. Sonrasinda 1tup, boru kivirma, oem son. 350Ye bagdastik gibi. Hafif bide degisiklik yaparim egzoz cikisinda, capraz yukari az meyilli. Arkayada renk gelir.

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sona 60mm koyma, baya öldürürsün arabayı..

Yine plana sadık kalıp OEM bir son kullan derim
    Son buyuk ihtimalle oem olucak. Bir fiyat aldim 51mm kivirma, kucuk orta tup susturucu, oem son gross. 350 ye biticek.
    TR - B13

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varex içinde geçerli mi bu ? Tabiki teknik olarak öyle ama varex biraz alengirli olduğu için soruyorum.

Mazda 3 te 73 lük tü sanırım varex kullanıyoruz, uçması kaçması için değil ses için.. O zaman performans olarak epey geriye düştük diyebilir miyiz?
    Alt devirler başta olmak üzere hissedilir bi yavaşlık vardır ..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

41AF101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim tüm mesajları okuyamadım ama sanırım Bursa civarında biryer arıyorsun , ben İstanbul'dan Bursa'ya TEZEL egzosta gitmiştim. Düz boru için yardımcı olurlar.
    1978 Opel Manta & 1990 Opel Kadett GSİ

ERkut 205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlamadıysam aracın performans arabası değil 1.6 hacimli bir motora sahipsen. 40 küsürlü ne tip bir boru var ise onu kullan daha büyüğüne çıkma. Boruyu da normal bir boru kullan. Paslanmaz kromnikel ömürlük olur araba çürür o çürümez ama hem pahalı hem gereksiz olur. Yaptığın gene seni en kötü 10 yılı aşkın işini görecektir.

Bizim ülkemiz de bu boru çapları çok abartılıyor. Egzoz sesinden etkilenipte muhteşem oldu diyen de çoktur. Yada inanmayıp işte dyno yapıyorum diyip motor gücüne bakarak işte güç geldi, teker gücünde bir artış olmayan psikolojik tedavi etmeyi seven bir yapımız var.

Tek başına egzoz işlemi çok bir anlam ifade etmez, bunları binek tip bir araba ve motoru için genelleme yaparak söylüyorum.

Zaten sende ses çıksın veya performans gelsin gibi bir gayen yok okuduğum kadarıyla. Arabamın alt devirler düşmesin , abuk sabuk ses çıkmasın, yakıtım düzenli olsun istiyorsun.
    //// PEUGEOT SPORT
    Peugeot 205 Gutmann Mi-16 & LeMans İskandinavian Market

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 41AF101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim tüm mesajları okuyamadım ama sanırım Bursa civarında biryer arıyorsun , ben İstanbul'dan Bursa'ya TEZEL egzosta gitmiştim. Düz boru için yardımcı olurlar.
    Tezeli duydum ama burda her isim dustugunde gittigim egzozcum var, ondan fiyat aldim ona yaptiricagim. Cok tesekkurler.

Alıntı ERkut 205 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamadıysam aracın performans arabası değil 1.6 hacimli bir motora sahipsen. 40 küsürlü ne tip bir boru var ise onu kullan daha büyüğüne çıkma. Boruyu da normal bir boru kullan. Paslanmaz kromnikel ömürlük olur araba çürür o çürümez ama hem pahalı hem gereksiz olur. Yaptığın gene seni en kötü 10 yılı aşkın işini görecektir.

Bizim ülkemiz de bu boru çapları çok abartılıyor. Egzoz sesinden etkilenipte muhteşem oldu diyen de çoktur. Yada inanmayıp işte dyno yapıyorum diyip motor gücüne bakarak işte güç geldi, teker gücünde bir artış olmayan psikolojik tedavi etmeyi seven bir yapımız var.

Tek başına egzoz işlemi çok bir anlam ifade etmez, bunları binek tip bir araba ve motoru için genelleme yaparak söylüyorum.

Zaten sende ses çıksın veya performans gelsin gibi bir gayen yok okuduğum kadarıyla. Arabamın alt devirler düşmesin , abuk sabuk ses çıkmasın, yakıtım düzenli olsun istiyorsun.
    Ben aracin sesi ciksin bagirsin cizirdasin beklentisi icinde degilim aynen dediginiz gibi. Suanki performansida ki gerek surekli lpg ile kullanildigindan dolayi gerekse ga16ds nin karburator ile bana gore ugrasilmaya gerek olmayan bir motor. Ama yapmisken, bu uzerindeki susturucular ve borular ile arac surekli bir yeri patlatiyordu. Susturucularin eski olup dolmasindan borunun omrunu doldurmasindan made, rahat rahat soluk vermiyordu araba

Bunun icin umarim yarin 51lik boru tup orta susturucu ve oem son ile noktaliyorum. Yakit vs cokta umrumda degil acikcasi, ama ses ve alt devirlerin suanda tepkisinin dusmesi canimi sikiyor. Az biraz devirlenincede koy dugunu etkisi yasatiyorum.
    TR - B13

burakcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonuç ne oldu
    ÜLKEMİN TOPRAĞINA GÖZ DİKENE KURŞUNDUR TEK SÖZÜM !!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)