User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Nissan sunny duz boru

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Nissan sunny duz boru

Iyi gunler,
    Oncelikle aractan bahsedecek olur isem Nissan sunny b13 kasa ga16ds motor kodlu kalburatorlu.

Konuyu acma sebebim ise bir suredir aklimda olan egzoz sistemi. Artik orta susturuculara kaynak yapa yapa miyadini doldurdugumuzu dusunuyorum. Aracima manifolddan itibaren 48lik boru bukturup sona kadar sonda ise oem bir susturucu dusunuyorum. Amacim ses almak degil. Sikistirma yuzunden sonu oem dusunuyorum. Borular kazanlar artik kacirdigi icinde ister istemez alt devirlerdede sorun olmaya basladi tepki olarak, yakitta cabasi.

Simdi bu aracin ustundeki boru 48lik diye biliyorum. Ustunden cikan boyutta komple duz boru cektirmeyi dusunuyorum.
    Sona orjinal susturucu bulmam imkansiz gibi hangi arabaninki takilabilir.
    Boru olarak krom veya baska bisey tercih etsek f/p oraninda sonucta harclik arttirarak bu islemi yapacagim.

Genel olarak sorularim bunlar, egzoz ve sikistirma hakkinda bilgim yok okuduklarim ve arac ici gozlemlerimle bu gibi yargilara vardim.
    Manifold degisimini suan dusunmuyorum.

Birde yalovada yaptiracagimi sanmiyorum ozellikle bukum isini, bursada veyahut cevre illerde yaptiralacak yer onerilerinede acigim.

Iyi forumlar tesekkurler
    TR - B13

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 karbratörlü için yazdığın gayet iyi, 48 olur hatta sona 51 ss replika falan takabilirsin.
    oem eksoz istiyosan nissan eksozu nasıl duruyor bilmiyorum ama type r eksozu 51 lik olması lazım takablirisin.
    aynı şekilde toyota'nın tsport ları falan var onlar olabilir, hatta 1.8 almera eksoz ölçüsüne bak ona göre yerine oluyorsa takabilirsin.
    sakarya uzak ama burda cok güzel bi eksozcumuz var o sana yardımcı olabilir.krom da yapıyor normalde.

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Magic pipe onur abi , küçük sanayideki ersin egzoz ikisinden birini tercih edebilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim yorumlarınız için, Sakarya'ya gelebilme durumum var lakin Bursa benim için hem daha yakın, hemde ustalarım hep bursada eminim daha rahat olacaktır benim için.
    2.0 gt primeranınkinide düşünmüştüm. şuan üzerinde zaten mazdanınki olması gerekiyor sonda.

Peki böyle bir yola çıkarken bütçemiz ne olmalı ?
    Anladığım kadarıyla krom paslanmaz konusunda. peki başka ne çeşit alaşım/metaller kullanılıyor, hangisi tercih edilmeli bu konuda ?

tekrar çok teşekkür ederim.
    TR - B13

crazydog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır düz boruya giriyorsun madem 51mm çektir derim en azından aracı biraz rahatlat

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    51 düz boru 150tl.oem 51li son 100-300tl.

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    48mm boru ve sona ağar eksoz oem(sıfır) derim ben
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı crazydog Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır düz boruya giriyorsun madem 51mm çektir derim en azından aracı biraz rahatlat
    abi konu hakkında tecrubem yok ama okuduğum kadarıyla 51 likte alt devirlerde bir cansızlık olursa çoğunlukla şehir içinde kullandığım için bende daha çok gaza basacağım. ga16de veya ga16ds olarak yapılmış bir arabayada henuz rastlamadğım için ne takılır ne edilir deneyerek öğreneceğiz.
    Ozaman size bir soru sorayım, amacım aracın patlak yama olan egzoz sistemini yenileyip burdaki kaçaklardan dolayıda oluşan fazla sarfiyatı önlemek. siz hangisini önerirsin

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    51 düz boru 150tl.oem 51li son 100-300tl.
    abi peki kullanılan ürün nedir ?

Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    48mm boru ve sona ağar eksoz oem(sıfır) derim ben
    ağarda sunnyi bulamadım ama sanırım 2.0primera tercih edicem sonda teşekkür ederim.
    TR - B13

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    tsport son susturucusu bulma ihtimali düşük ve pahalı olur, 48 lik değildir oem borular max 42-45 tir diye düşünüyorum açıkçası,

ama 48 lik düz boru sona oem susturucu mantıklı, susturucu olarak o ölçülerde 2.0 hacimlilerinki veya 1.4-1.6 dizel türevleri karşına çıkması muhtemel, carina / corona veya primera 2.0 susturucuları işini görebilir oem olarak.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paslanmaz 51lik düz 150tl. buarada nekadar düz desekte büküm yerleri katlandıgı için 48 e düşer.o yuzden 51 kullan derim.alt devir için okadar korkma sonuçta manifoldun oem.

şuanki aracımda.son susturucu olarak önce yeni kasa corolla ortası kullandım 100tl idi.çok ses oldugu için çıkardım.şuan 51lik boruya uygun kapalı son kullanıyorum.ama neyin sonu bilmiyorum. baya buyuk bir kazan.ona 200tl verdim.

bu zamana kadar bir çok aracımda,bir çok kombinasyon denedim.bence 51 boru ve 51e uygun sonla devam et.toplamda 300tl.-350tl tutar.zaten orjin yenileyim dersen gene o paraları belki daha fazlasını verirsin. 51 e geç aracından birazda zevk al.

Burak VTEC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ga15 vardı bende sunny b14te, 55 cok fazla geldi bende motorda ufak tefek oynamalar olmasına rağmen, 48mm boru ile spor tip egzoz ya da 51mm ve oem egzoz kullan derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tsport son susturucusu bulma ihtimali düşük ve pahalı olur, 48 lik değildir oem borular max 42-45 tir diye düşünüyorum açıkçası,

ama 48 lik düz boru sona oem susturucu mantıklı, susturucu olarak o ölçülerde 2.0 hacimlilerinki veya 1.4-1.6 dizel türevleri karşına çıkması muhtemel, carina / corona veya primera 2.0 susturucuları işini görebilir oem olarak.
    Abi ben primeranin susturucusu guzel olur diye dusunuyorm bakalim. Boru icinde orta susturucuyu bosaltip takan bi arkadas var yine sunnysi var o 48 demisti ondan yola cikarak, yoksa benim son bile 4 5 senedir degismesi yani bilmiyorum nedir ne degildir.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paslanmaz 51lik düz 150tl. buarada nekadar düz desekte büküm yerleri katlandıgı için 48 e düşer.o yuzden 51 kullan derim.alt devir için okadar korkma sonuçta manifoldun oem.

şuanki aracımda.son susturucu olarak önce yeni kasa corolla ortası kullandım 100tl idi.çok ses oldugu için çıkardım.şuan 51lik boruya uygun kapalı son kullanıyorum.ama neyin sonu bilmiyorum. baya buyuk bir kazan.ona 200tl verdim.

bu zamana kadar bir çok aracımda,bir çok kombinasyon denedim.bence 51 boru ve 51e uygun sonla devam et.toplamda 300tl.-350tl tutar.zaten orjin yenileyim dersen gene o paraları belki daha fazlasını verirsin. 51 e geç aracından birazda zevk al.
    Abi orjin yenileme gibi bir planim yok. 51 48 arasinda cok kaldim ama 51 yapariz herhalde bu yorumdan sonra. Ayrintili bilgi icin cok tesekkur ederim.

Alıntı Burak VTEC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ga15 vardı bende sunny b14te, 55 cok fazla geldi bende motorda ufak tefek oynamalar olmasına rağmen, 48mm boru ile spor tip egzoz ya da 51mm ve oem egzoz kullan derim.
    Kibrista falanmi ? Ben spor istemiyorum yani araba bagirsinda istemiyorum. Sadece hem rahatlasin hemde artik orta susturucu ve bos kazan var 1 tane onlar kendini saldi hepten. 51 ve oem yapicagim ozaman.

Boruda alasim veya metal olarak ne kullanilmali ve malzemeye gore faydalari nelerdir?
    Krom yaptirmayi maliyet acisindan dusunmuyorum.
    TR - B13

Burak VTEC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kibrista falanmi ? Ben spor istemiyorum yani araba bagirsinda istemiyorum. Sadece hem rahatlasin hemde artik orta susturucu ve bos kazan var 1 tane onlar kendini saldi hepten. 51 ve oem yapicagim ozaman.

Evet Kıbrıs'ta eski aracımda denemiştim düz 55i olmadı çok fazla gürültü ve düşük gaz tepkisi ile karşılaştım 2 gün sonra söktürdüm orjinalden bi üst kalınlıkta yeni borularla yaptırdım sistemi sadece orta susturucu delik olduğu için spor tip olanından taktırdım, son susturucu iyi durumdaydı 55te de yeni sistemde de hep orjinal son susturucu kullanıldı. Orjinal boru kaçtı sonra yapılan kaçtı hatırlamıyorum malesef baya süre geçti üstünden.

51 orta borular, spor tip orta susturucu ve orjinal boyutlarda bi son susturucu ile hem gürültüsü fazla olmayan hemde aracı kısıtlamayan bir sistem olur bence. Olurda ilerde motorda az daha oynama yaparsanız ya da ses az geldi biraz artırayım derseniz son susturucu değişimi yeterli olur, geri kalanda değişiklik yapmak gerekmez.

Orta susturucu olmazsa fazla ses olabilir ama kesin olur diyemem yanlış yönlendirmiş olmayayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ederim ayrintili icin ortaya bisey koymak istemiyorum. Sona sadece oem bisey koyma istegim var.
    Bunun icinde ortaya *****ak bisey olmayinca acaba 48 mi 51 mi diye dusunup duruyorum.
    TR - B13

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim ben civicte 4.2.1 heardes -51 Düz boru-SS magnum kullanıyorum 3000 den sonra yırtınıyor araba devirler dolu dolu tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zamandır bir kaç aksilik yüzünden egzoza girememiştim.
    Sonunda egzozum koptu, muayneyide atlattık.
    Şimdi araştırmalarım ve konuma gelen yorumlar sonucunda,
    51mm boru + 51mm tüp şeklinde orta + 60mm son susturucu.

ama son hakkında ve borunun cinsi konusunda araştırmalarım hep yarım bu konuda görüşünüzü bekliyorum.
    son susturucu oem olarak çift çıkış bir şey düşünüyorum, çıkış ucuna planlarım var
    boru olarak 304 paslanmaz ve dirseklere 6,7 bin serisi diye bir konu buldum yine forumda onlar nedir?
    farklı bir boru önerirmisiniz?
    Maliyet hesabı olarak hemen hemen ne olur? Ayakta öpülmeyelim

arabada şuan sonun hemen kıvrımından boru kopmuş vaziyette gürültü çekilmiyor aklımdakileri giderdiğim en kısa zamanda sanayiye geçeceğim.

saygılar, iyi forumlar.
    TR - B13

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam sona 60mm koymazdım 51 düz boru ortaya birşey koymam sonada 1.6 ies susturucu felan olabilir ben bu sisteme ek olarak civic aracımda 4 2 1 header kullanıyorum memnunum alt devirdende üst devirdende seste çok ufak bir cızırtı var.
    fiyat olarakda istanbulda yaptırdım 250tlye düzboru ve ağar marka oem on susturucu montaj dahil..
    Hakkı Can Eryüzlü...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Sona 60mm koyma, baya öldürürsün arabayı..

Yine plana sadık kalıp OEM bir son kullan derim
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sona 60mm koyma, baya öldürürsün arabayı..

Yine plana sadık kalıp OEM bir son kullan derim
    Varex içinde geçerli mi bu ? Tabiki teknik olarak öyle ama varex biraz alengirli olduğu için soruyorum.

Mazda 3 te 73 lük tü sanırım varex kullanıyoruz, uçması kaçması için değil ses için.. O zaman performans olarak epey geriye düştük diyebilir miyiz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)