User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Doğan L Motor gıdıklama HK.

MuzafferKirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Doğan L Motor gıdıklama HK.

Beyler konu başlığında belirttiğim üzere aracım 1.6 Doğan L (Tofaşta yeniyim.) Sanırım bunların karamotor-p.çmotor-Tempramotor olarak 3 çeşiti varmış.
    Sanırım benimki düz motor olan araç.

Aldığım eleman aracın üzerinde 0.6 piston var öyle gidiyor böyle gidiyor demişti, fakat yazılımlı corsadan sonra bayağı traş geldi araba
    Abartmadan şöyle beni biraz tatmin edecek şekilde gıdıklamak istiyorum, ATMOSFERİK Değil !!
    Sadece çıtırdan oynamalar örneğin 1.3 kapak uyuyormuş bunlar gibi, Hard bir setup istemiyorum kesinlikle araçta.
    Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar ile konuyu konuşabilirmiyiz, yardımcı olursanız sevinirim.
    Slammed Society Corci !

tornado38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam 1300 kapak hararet ten başka bişeye yaramaz sıkıştıkça hararet yapar uzun yokuş veya sıkıştırmalarda. atmosferik olmasın diyorsan turbo dan başka bişey akla gelmiyor tofaşa kompressor düşünmüyorsan tabi
    1.7-2.0 gibi bir stok araba turbosuyla yürür vaziyete gelir hafif dereceli eksantrik de fena olmaz şu an benim arabada turbo sökük kanı gibi turbolu tofaşta hayat var kendine göre tabi çak turboyu bak keyfine
    bu arada 0.6 honlamalı motorda silindir ler arası (2-3) çok daraldığı için conta patlatma ihtimali artıyor kısa devresi iptal edilmiş ve boş termostat ile hararret biraz azaltılabilir çelik conta dayanımı artırır daha uzun süre kullanırsın kolay kolay yanmaz turbo yaparsan cooler şart cooler olmazsa hararet artar performans düşer arıza verme ihtimali artar cooler büyük olursa iyi olur uzun gazlama için yağ soğutucu gerekir ben passat yağ sandviç kullandım memnunum yağ basıncı uzun gazlamalarda düşmüyor takmadan öncesine göre çok fark var
    Alıntı _Burak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amotisörleri presleticem Allah ne verdiyse + yaylarıda dibine kadar kesicem tek sarım kalacak
    araba 33 cm düşecek
    çıkarken hepinizden helallik alacam
    ordan kınalı otobana basıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullan kardeşim ama,, Bence bu araçlarla çok oynamayın, Bir tanıdığımın doğanını kullanıyorum 2 gündür yok abi sürate gelecek bir araba değil, en asından artık değil,,

tornado38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    para köfte ve hayat ne yapalım paramız bu köfteden alabiliyor köfte her ne kadar güzel görünüp tadı iyi olsada sindirimi zor vucuda faydası yok ömrü kısaltıp tehlike saçıyor o yüzden tedbirsiz ve bilinçsiz hız her araçta tehlikeli tofaş kuşlarında ise tamamen FATAL ERROR....
    Alıntı _Burak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amotisörleri presleticem Allah ne verdiyse + yaylarıda dibine kadar kesicem tek sarım kalacak
    araba 33 cm düşecek
    çıkarken hepinizden helallik alacam
    ordan kınalı otobana basıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tempra krank ı ile stoker yapanlar vardı...lakin kesinlikle 1.3 kapak sorun cıkartır.. ateşlemeyi 94 şahındeki sisteme çevirip yine slx karbüratör slx sübap yayı takanlar vardı yani bu liste uzarda uzar ilk basta ateşleme ve yakıt olayı yapmak gerekir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba oncelikle benlm tavslyem lpg kullaniyorsaniz karb. Sagli sollu delin ve gazi cift vanayla dagitin sökmüskende güzel bir temizleyin bence ben oyle yaotim araç gayet serilesti bu arada lpg ayarinizi yapan ustayida uyarin o koli bandini arabaniza yapistirmasin hatta mumkunse hava filitresi kazani sokuk ayar yapsin cok sever bizim ustalar koli bandini

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)