User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Honda Civic D14 Sedan Cıtır Cok Cıtır :)

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda Civic D14 Sedan Cıtır Cok Cıtır :)

Merhabalar arkadaslar.

1997 Model 183.xxx 1.4 Dyno Verisi Yazdıklarımla 92 Hp veriyor.

Yapılan İslemler

1.6 Emme
    4.2.1 Heardes
    Bıg Tube
    51 Düz Boru
    Ss magnum egsoz

Sırada Olanlar Yorumlarınıza burda ihtiyacim var.

Emme Port Polish (2-3 Hp alabilcegim yönünde kanaatim)
    Hafif Volan (Oem Volanı 8 Kg) Hafif 3 İla 4 kilo arasında.Hp vermese bile ivlenmeyi üst limitlere cıkarabildigi için istiyorum
    Exedy Baskı Stage 1 Buldum d16 Ya göre uyum saglarmı ? Saglamassa Ya Seramik yapıcaz Yada oem le devam edicez ısındımı Kacırma yaparmı?
    Custom Aem Cai V2 Yapalım Dedik Sag Farı kesip custom güzel bisey ? Bigtube cok sıkıstırma vermiyor dediler.

Aracın Dyno Verisi Ve 1-2-3 Vites Videom Burda

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni kesinlikle yanlış anlama emek var güzelde olmuş ama neden 1.6sını almak varken 1.4le uğraştın merak ettim gerçekten

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunların hepsini yapsan zır stock sağlıklı bir 1.6 ile anca yürürsün,ufak tefke şeylerle uğraşma bas turboyu gitsin
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni kesinlikle yanlış anlama emek var güzelde olmuş ama neden 1.6sını almak varken 1.4le uğraştın merak ettim gerçekten
    1.6 dan cok cok düsük fiyatlara 1.4 aldım ki dolu dolu degisensiz parca parca boyalı olması en güzel yanlarından ben bu arabaya 1.6 ya vercegim parayı yatırsamda içim acımaz Tessekür ederim

Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunların hepsini yapsan zır stock sağlıklı bir 1.6 ile anca yürürsün,ufak tefke şeylerle uğraşma bas turboyu gitsin
    1.6 Lar zten güzel gidiyor gecmek derdim degil ama sac bas yoldurmak amacım yetmesse swapa kadar yolu var

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İzzet Göçmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 dan cok cok düsük fiyatlara 1.4 aldım ki dolu dolu degisensiz parca parca boyalı olması en güzel yanlarından ben bu arabaya 1.6 ya vercegim parayı yatırsamda içim acımaz Tessekür ederim

1.6 Lar zten güzel gidiyor gecmek derdim degil ama sac bas yoldurmak amacım yetmesse swapa kadar yolu var
    Yap yapabildiğin kadar al hevesini sohc vtec yap Hasanın araba gayet başarılıydı
    ALLAH VAR GAM YOK..

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sohc vtecle ugrasma dostum 0.3 bar turbo bas gıtsın sohc vtece harcanan paraya yazık
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yap yapabildiğin kadar al hevesini sohc vtec yap Hasanın araba gayet başarılıydı
    Sohc herkez diyorda bakıcaz artık kararsız kaldım arabayı örttüm 5 gündür yatıyor izmire masterse ugramam lazım karar vermem lazım parca durumuna bakmam lazım.

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sohc vtecle ugrasma dostum 0.3 bar turbo bas gıtsın sohc vtece harcanan paraya yazık
    Turbo işine girmek istemiyorum atmosferikden devam edicem suanlık motor acmadan gitmek istiyoruz bakalım

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsi düşüncem atmo olarak devam edin. Ufak hacim ile şaşırtmanın tadı bambaşka Bende de 1.4 Polo var, gittiği yere kadar yüklemeyi düşünüyorum, şu an fena sayılmaz. Hedefimde yapılacak bir ayarlı kasnak bir de itb kaldı onlar da oldu mu güncel çoğu arabayı kısada deli eder
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten bir şeyler yapılmak isteniyorsa bence de turbo parasının karşılığını sonuna kadar verecektir. Sohc vtec için ayrılacak paraya göre geri dönüşü pek tatmin etmeyebilir.

By_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sohc vtec düşünme tavsiye etmem. 1.5 ex'in vtece dönmüş olanı vardı bizde alt yapısı atmosferik olarakda çok ekstrası vardı 135 hp civarındaydı , ciddi düşünüyorsan turbo ama o şekildede yeterli olur 1.6 ies emsaline denk gelir
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.3 bar motoru çok yormaz herhalde, ne kadar performansı olur kaç hp alınır tahmini?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten bir şeyler yapılmak isteniyorsa bence de turbo parasının karşılığını sonuna kadar verecektir. Sohc vtec için ayrılacak paraya göre geri dönüşü pek tatmin etmeyebilir.
    Atmosferik olarak devam edicem turbo malesef günlük kullandıgım araca istemiyorum

Alıntı By_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sohc vtec düşünme tavsiye etmem. 1.5 ex'in vtece dönmüş olanı vardı bizde alt yapısı atmosferik olarakda çok ekstrası vardı 135 hp civarındaydı , ciddi düşünüyorsan turbo ama o şekildede yeterli olur 1.6 ies emsaline denk gelir
    İesin emsaline denk gelsin hiç sorun degil fakat daha saglam olucagı asına ve sifir motorla gazlıcam

Alıntı atilla_88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.3 bar motoru çok yormaz herhalde, ne kadar performansı olur kaç hp alınır tahmini?

Oem motorla ne kadar dayanabilirki ? Parayı verip 10 20 bin sonra motor kırdıktan sonra anlamı yok malesef tbi hiçbirseyin garantisi yok elbette ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İzzet Göçmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atmosferik olarak devam edicem turbo malesef günlük kullandıgım araca istemiyorum

İesin emsaline denk gelsin hiç sorun degil fakat daha saglam olucagı asına ve sifir motorla gazlıcam

Oem motorla ne kadar dayanabilirki ? Parayı verip 10 20 bin sonra motor kırdıktan sonra anlamı yok malesef tbi hiçbirseyin garantisi yok elbette ama
    0.3 bar kaç hp verir bilmiyorum ama düşük bir yükleme, 1.0 bar basanlar motoru a dan z ye frenlere kadar güçlendirmek lazım ama 0.3 barda ne değiştirmeye gerek var ki?

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo, araca da motora da bisey yapmaz da sen rahat durmayıp bow sesini duymak için pedalla haşır neşir olacağın için sıkıntı olur diyorlar. Adam akıllı binersen 0.3 bar iyidir
    SWAT

Mesut AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzzet kardeşim selam. bendede 1.4is var bende 4-2-1 headers + kat iptali yaptırdım. 1.6 emme aldım bagajda cuma günü takılacak, bu işi yapan İzmitte Honda enes var 2 gün önce yanındaydım biraz konuştuk bu konuda 51 lik boru sıkıştırma konusunda performansı düşürür dedi senin yerinde olsam 48 lik boruya dönerim, ben 48 lik bıraktım, hayırlısı ile cuma günüde 1.6 emmeyi taktırıcam bakalım nekadar fark edecek bu işlemler sonunda. bu arada katı iptal etmeni öneririm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mesut AKIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzzet kardeşim selam. bendede 1.4is var bende 4-2-1 headers + kat iptali yaptırdım. 1.6 emme aldım bagajda cuma günü takılacak, bu işi yapan İzmitte Honda enes var 2 gün önce yanındaydım biraz konuştuk bu konuda 51 lik boru sıkıştırma konusunda performansı düşürür dedi senin yerinde olsam 48 lik boruya dönerim, ben 48 lik bıraktım, hayırlısı ile cuma günüde 1.6 emmeyi taktırıcam bakalım nekadar fark edecek bu işlemler sonunda. bu arada katı iptal etmeni öneririm
    Enesi biliyorum izmitten sevdigim abilerim kardeslerim var,48 işe yaramıyor bende malesef 51 tam kıvamı 1.6 emmeden cok memnunum ama işte hepsi bu kadar emmeyi acalım vs dedik,İş yapmıcagını biliyoruz 1.4 Ten alcagımız herseyi aldık bundan sonraki işlemler bu sekilde devam edicek gibi duruyor shoc u bosver dıyen herkeze yaptık oldu diyecegiz insallah + Vti fren tesisatıda dusunuyorum bi vtı olmus 45+ Lira kendim yapar ederım baktım oda yetmedi Shoc u turbolarım.

Mesut AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katı iptal ettirdinmi sen izzet ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mesut AKIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katı iptal ettirdinmi sen izzet ?
    0553 292 52 30 wp den yaz abi mobilden giremiom teche

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)