User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: 1.8 GT Toledo PL motor

Cupra_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.8 GT Toledo PL motor

Merhabalar herkese bir arkadaşıma 1993 Toledo GT PL motor aldık ve parça sorunu yaşamaktayız. İzmitte parça ve işçilik konusu her zaman sorun olmuştur. Arabayı benimde kullanma şansım oldu kısa bir mesafede olsa gidişi gerçekten çok iyi ve zevkli bir araç olduğu belli Arabamızın ve motorumuzun biraz toparlanması şart. Bu konu hakkında parça tedarriğinin nereden sağlanabileceği ve İzmit , İstanbul civarında bu araç hakkında bilgisi tecrübesi olan usta bulabilirmiyiz ?
    Bildiğin kadarıyla bu motorun bir versiyonu olan KR motor MK2 Golf GTI larda kullanılmakta. Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun oluruz
    Teşekkürler

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne tür yardımlara ihtiyacınız var yaptığım bir projenin linki

http://www.techturkey.com/forum/leti...onversion.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SNCKTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne tür yardımlara ihtiyacınız var yaptığım bir projenin linki

http://www.techturkey.com/forum/leti...onversion.html
    Motor içersinde revizyon olması gereken hortumlar var ve iç kısımda kapı döşemeleri kapı içi fitiller vs sorunlu yerlerimiz mevcut. Gördüğüm kadarıyla Pendiktesiniz sizde bir tanışmak bu araç hakkında bilgi paylaşımında bulunmak isteriz

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trakya tarafında kırmızı bir araç vardı.O mu acaba?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cupra_R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor içersinde revizyon olması gereken hortumlar var ve iç kısımda kapı döşemeleri kapı içi fitiller vs sorunlu yerlerimiz mevcut. Gördüğüm kadarıyla Pendiktesiniz sizde bir tanışmak bu araç hakkında bilgi paylaşımında bulunmak isteriz
    motorunuz k-jetlimi pendikteyim ben beklerim evin bahçesinde uğraşıyorum takıldığınız bir yer olursa sorun yardımcı olayım

corrado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın elektrik ,işletim ve yakıt sistemiyle ilgili problem varsa, doktor ayağınıza gelmiş. Serhat (SNCKTR) Çözer probleminizi.

dediğiniz gibi sadece hortum problemi ise izmitte halledersiniz. vw şseat yedek parçacılarına bakın ,bulamazsanız sanayi camiinin tam arkasında KARAKAŞ KAUÇUK firması var.oradan hortumları temin edebilirsiniz.

tam olarak ne aradığınızı bilmesemde ,kapı içi trim vesaire izmit değil, tr de zor bulunur. anca çıkmacılara bakmak lazım.

aracınız golf 2 gti lerde kullanılan pl kodlu 1.8 16 v motor .

SEHAT İÇİN NOT: Araç KE-JET çok az farklı k-jetten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı corrado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın elektrik ,işletim ve yakıt sistemiyle ilgili problem varsa, doktor ayağınıza gelmiş. Serhat (SNCKTR) Çözer probleminizi.

dediğiniz gibi sadece hortum problemi ise izmitte halledersiniz. vw şseat yedek parçacılarına bakın ,bulamazsanız sanayi camiinin tam arkasında KARAKAŞ KAUÇUK firması var.oradan hortumları temin edebilirsiniz.

tam olarak ne aradığınızı bilmesemde ,kapı içi trim vesaire izmit değil, tr de zor bulunur. anca çıkmacılara bakmak lazım.

Saol abi ezbere bilince elektrik tesisatlarını vag grubu araçların yollara çıkması için elimden geleni yapıyorum

KR, PL, 9A, 6A bu motorlar hepsi aynıdır sadece emme manıfoldlarında farklılık olur oda mengenteiler (benzin dağıtıcısı) yerine göre sağa veya sola bakar benim tavsiyem k jetten kurtulmanız ileriye yönelik düşünceniz varsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı corrado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şuanda alt takımı komple yeniledik orjinal parçalarla akisler , rotlar , direksiyon kutusu , salıngaçlar , burçlar frenler vs herşey tamam. Arabayı alalı 1 hafta oldu hala binemedik bindikmi sağlıklı bir şekilde binmek istiyoruz Şuanda alt takım haricinde geriye kalan elektrik aksamı olsun , motorun hortumları dağınık ve kötü durumda örneğin araç benzine geçmiyor iç kısımda kapı döşemeleri sıkıntılı koltuklar ve konsol iyi durumda. Daha hatırlayamadığım şeyler olabilir. Şöyle bu arabayı bilen birinin detaylı bir gözlem yapması şart Bizim bir ayağımızda Pendikte inşallah denk gelmek isteriz Serhat kardeşimizle hem bu araba hakkında sohbet ederiz hemde bir fikir yol gösterebilirse çok iyi olacaktır bizim için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saol abi ezbere bilince elektrik tesisatlarını vag grubu araçların yollara çıkması için elimden geleni yapıyorum

KR, PL, 9A, 6A bu motorlar hepsi aynıdır sadece emme manıfoldlarında farklılık olur oda mengenteiler (benzin dağıtıcısı) yerine göre sağa veya sola bakar benim tavsiyem k jetten kurtulmanız ileriye yönelik düşünceniz varsa
    Şuanda motor hakkında tek bildiğim bahsettiğiniz gibi PL motor olması ve diğer motorlarla aynı olması K-JET'in ne olduğunu bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cupra_R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuanda motor hakkında tek bildiğim bahsettiğiniz gibi PL motor olması ve diğer motorlarla aynı olması K-JET'in ne olduğunu bilmiyorum
    motor 16v mı daha once toledoda gormedimde k ve ke jet dediğimiz olay mekanik enjeksiyon sistemi benzinde çalışmadığına göre hep olduğu gibi bozuktur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor 16v mı daha once toledoda gormedimde k ve ke jet dediğimiz olay mekanik enjeksiyon sistemi benzinde çalışmadığına göre hep olduğu gibi bozuktur
    evet Serhat 16V motor Bakalım bugün aracımızı teslim alıcaz kalan eksiklerin gerekirse resimlerinide çekip paylaşıcam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler