User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.4 karbüratörlü uno için

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.4 karbüratörlü uno için

araç 1.4 krb.uno orjinal 120binde.üzerinde filtre ve komple 51 düz sondada 51lik açık eksoz var.şuan gayet seri.fakat kafamda 1.6 (tipo,tempra,tofaş)emmesi ve karbüratörü koyma fikri var.uyguluyan veya fikri olan varmı.sizce nasıl bir fark olur.her türlü fikire açıgım.

birde araç 5.viteste 5000 devirde duvar oluyor.1-2-3. viteslerde rahat 6500+ oluyor.4.viteste biraz agırlaşıyor 5 te direk 5000de duvar.filtre ve eksozdan sonra karbüratör ayarı yaptırmadım acaba ondan olabilirmi.birde yakıt filtresi degiştiricem onunda etkisi olabilir die düşünüyorum.araçta hiç lpg kullanılmamış o yüzden yakıt pompasının sorunlu olucagını düşünmüyorum.hep fullenir çeyrek altına düşürülmez araç.

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EFİ sisteme geç abi madem manifold vs alıcan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SNCKTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EFİ sisteme geç abi madem manifold vs alıcan
    o tür işlerden pek anlamıyorum.genelde kafa mekanige çalışıyor.daha işin başındayım.çok para gömemem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o tür işlerden pek anlamıyorum.genelde kafa mekanige çalışıyor.daha işin başındayım.çok para gömemem
    fiatta nasıl bılmıyorum ama senın motora uyacak enjeksıyonlu bır fiatın uzerınden alıcagın

Emme manıfold
    Enjektörler
    Yakıt rayı
    gaz kelebeği

parçaların % 70 almıs olursun geriye standalone ecu kalır 5 tede duvar olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiatta nasıl bılmıyorum ama senın motora uyacak enjeksıyonlu bır fiatın uzerınden alıcagın

Emme manıfold
    Enjektörler
    Yakıt rayı
    gaz kelebeği

parçaların % 70 almıs olursun geriye standalone ecu kalır 5 tede duvar olmaz
    bu 2. unom ilkinde 5.te 5800 çeviriyordum.(200+)1.4tipo emme-51düz-filtre vardı.uno ie idi.

kafamı karıştırıyorsun .standalone ecu bile benim parasal limiti aşar.karbüratörlü 1.6 emmesi 200-250tl,karbüratörde o fiyatlarda.
    .sonuçta uno ie de alabilirdim.maksadım kafama göre ugraşmak.zaten 850-860kg araba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu 2. unom ilkinde 5.te 5800 çeviriyordum.(200+)1.4tipo emme-51düz-filtre vardı.uno ie idi.

kafamı karıştırıyorsun .standalone ecu bile benim parasal limiti aşar.karbüratörlü 1.6 emmesi 200-250tl,karbüratörde o fiyatlarda.
    .sonuçta uno ie de alabilirdim.maksadım kafama göre ugraşmak.zaten 850-860kg araba
    O zaman karburatörün mantığı büyük olanından koyucan abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman karburatörün mantığı büyük olanından koyucan abi
    şimdi aynı mantıktayız işte.

uygulayan yapan varmı acep

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahin desen itine dök de unocu çok yok heralde
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düz borudan ziyade headers var mı ?

yalan olmasın eksantrik ve kapak işlenirse çok eğlenceli olur. Şu an için fazla yakıt ve hava ne sağlayabilir ki ? Portları küçük bir araba
    Coğrafya kaderdir

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 motorlarla 1.4 motorlarda aynı karbüratör var zaten jet ölçüleri farklıdır emmelerinde farklı olacağını sanmıyorum weber 32/36 al bir tane sade ve çok verimli bir karbüratördür ancak manifolduna birebir uymaz flanş yaptırman gerekir taunuslardan çıkar jet ölçülerini veririm sana arabanın karakterini değiştirir şüphen olmasın.Yada çok ekstrem bir şey istiyorsan 4 boğaz racing karbüratörlerine yönel itb tadında olur.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düz borudan ziyade headers var mı ?

yalan olmasın eksantrik ve kapak işlenirse çok eğlenceli olur. Şu an için fazla yakıt ve hava ne sağlayabilir ki ? Portları küçük bir araba
    header yok.zaten size danışmıştım sonradan vazgeçtim.yalnız düz boruyu manifoldun 4-2-1 oldugu yerden degil.4ün 2 ye baglandıgı yerden std. boru çapının 1kalın boru ile 2ye devam edip 2nin birleştigi yerden 51 olarak devam ettik.sona kadar düz sonda 51lik susturucu var.

çok farketti. şöyle örnek vereyim.5. vites 1500 devirde çıkamadıgı yokuşları çok rahat tırmanıyor.(175-55r15 lastiklerle)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 motorlarla 1.4 motorlarda aynı karbüratör var zaten jet ölçüleri farklıdır emmelerinde farklı olacağını sanmıyorum weber 32/36 al bir tane sade ve çok verimli bir karbüratördür ancak manifolduna birebir uymaz flanş yaptırman gerekir taunuslardan çıkar jet ölçülerini veririm sana arabanın karakterini değiştirir şüphen olmasın.Yada çok ekstrem bir şey istiyorsan 4 boğaz racing karbüratörlerine yönel itb tadında olur.
    1.4ie uno ile tipo arasında 6-7hp fark var.bu farkında emme ve egzantrik farkından oldugu söyleniyordu.bu yüzden 99 senesinde ie unoma 1.4 tipo emmesi koymuştum.ama aradaki fark neydi hiç hatırlamıyorum.emme sesi bariz degişmişti hatırladıgım ona dayanarak 1.6nın emmesi daha farklıdır die düşündüm.veya elimdekini söküp içini biraz traşlıyayım veya üst kapak portlarına uygun hale getireyim diyorum.

araç günlük kullanılıyor.fakat kesinlikle trafige girmiyor diye bilirim.dur kalkı fazla yok yani.ekstrem bir amacım yok.farklı yürüsün bana yeter.taunus derken eski 2.0 ların karbüratöründenmi bahsediyorsunuz.nerden bulabilirim.fiyatları ne dolaylardadır.anladıgım bu karbüratör işi bana yeterli olur gibi.yakıtı çok arttırırmı

dediginiz bunlarmı???

Loading site please wait...
    Loading site please wait...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6-7 hp lik farkı sadece karbüratör jetlerini değiştirerek te elde edersin karbüratörlü aracın güzelliği bunlar güç almak kolay.Bahsettiğim karbüratör eklediğin linklerdekiler evet sadece uygun bir flanş yaptırman gerekir sade ve verimli her parçasını kolaylıkla bulabilirsin kelebekler kademeli çalışır bir seviyeye kadar 32mm. boğazdan besler bir seviyeden sonra 36 mm. lik boğaz açılmaya başlar.Bir tık üzeri weber 38/38 dgas dır 2.8 granadalardan çıkar iki kelebek aynı anda çalışır bulunması biraz zordur değerli bir karbüratördür ancak çıkmacılar dolaşılırsa temiz bir şey bulunabilir doğal olarak sesi daha güzeldir daha yukarısı dereceli olmadıktan sonra senin motorun için gereksiz olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dedigin gibi 6-7hp bile bana yeterli sonuçta araç 850kg.sadece jet kit ilemi 6hp den bahsediyoruz dün senin yazdıklarından sonra biraz araştırma yaptım.bu 1.6 jetleri bayagı işime geldi.bunu nerden buluruz.ölçüleri nedir???

araçta zaten karbüratör ayarı yapılıcak,daha önceden bu jetleri alsam karbüratörcü halledebilirmi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jet almana gerek yok weber in güzelliği bunlar tüm ölçüde jetlerini karbüratörcülerde rahatlıkla bulabilirsin ama bilgisayar ile ayar yapan bir karbüratörcü bulmalısın maksimum performans istediğini söylersen yardımcı olur fakat orijinal karbüratörü tatmin etmeyebilir seni karbüratör upgrade i tavsiye ederim.Dükkanın ismini hatırlamıyorum ama bostancı sanayide var bir karbüratörcü zaten meşhurdur bir iki yere sorarsan mutlaka yerini bulursun ali usta sana yardımcı olur aracını bitirene kadar abi bak çok yakar, köpek gibi içer, yakıt dayanmaz diye diye başını ağrıtabilir bilgin olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jet almana gerek yok weber in güzelliği bunlar tüm ölçüde jetlerini karbüratörcülerde rahatlıkla bulabilirsin ama bilgisayar ile ayar yapan bir karbüratörcü bulmalısın maksimum performans istediğini söylersen yardımcı olur fakat orijinal karbüratörü tatmin etmeyebilir seni karbüratör upgrade i tavsiye ederim.Dükkanın ismini hatırlamıyorum ama bostancı sanayide var bir karbüratörcü zaten meşhurdur bir iki yere sorarsan mutlaka yerini bulursun ali usta sana yardımcı olur aracını bitirene kadar abi bak çok yakar, köpek gibi içer, yakıt dayanmaz diye diye başını ağrıtabilir bilgin olsun
    ali dedigin eskiden ikiler hondanın yani,peugeotcu harunun karşı sag çaprazındaki yermi.işin kötüsü araç sakaryada karbüratörcümüzde akyazıda gayet iyi oldugu söyleniyor racing motorcular bile ona gidiyor deniyor.ama illa ali diyorsa,sorun yok aracı burayada getirtirim.bu arada 35krş yakıyordu eksozdan önce.şimdi normal kullanımda dahada düşer gibi.ama bu karbüratör ayarından sonra yakıt sence ne olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali usta şart değil tabi varsa iyi bir karbüratörcün oda olur bildiğin ustadan şaşmamak daha iyidir en azından nazın geçer.Karbüratör yükseltme uygulamalarında normal kullanımda yakıt çok artmaz ancak dip gazlarda güç de gelir yakıtta artar karbüratörlü motorlarda dip gaz ve yakıt tüketim oranı enjeksiyonlulara nazaran biraz saçmadır ama her zamanda dip gaz da gidilmez zaten o yüzden bir sorun yaşayacağını sanmam.Karbüratörü büyütülmüş bir motorun emiş sesi ve gaz tepkisi de çok farklı güzel olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali usta şart değil tabi varsa iyi bir karbüratörcün oda olur bildiğin ustadan şaşmamak daha iyidir en azından nazın geçer.Karbüratör yükseltme uygulamalarında normal kullanımda yakıt çok artmaz ancak dip gazlarda güç de gelir yakıtta artar karbüratörlü motorlarda dip gaz ve yakıt tüketim oranı enjeksiyonlulara nazaran biraz saçmadır ama her zamanda dip gaz da gidilmez zaten o yüzden bir sorun yaşayacağını sanmam.Karbüratörü büyütülmüş bir motorun emiş sesi ve gaz tepkisi de çok farklı güzel olur.
    zaten araç günluk sabit devirlerde kullanılıyor.anca hafta sonları benim elime geçerse gazlıyorum.

hayırlısı bakalım.yapıcaz bişeyler.sonuçları burda yazarım.
    hazır seni yakalamışım sorayım 1.6 piston nasıl olur sence veya olurmu

dostum verdigin bilgiler ve yardımların için teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim abi piston konusunda bir şey söyleyemicem Tofaş konusunda deneyimli arkadaşlar var onlar daha net kesin şeyler söylerler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler