User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Shoc Vtec 1.4İS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    335349389 İlan no bu 26 binlira isteniyo araca ama hakediyo bence

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    335349389 İlan no bu 26 binlira isteniyo araca ama hakediyo bence
    Pistonsuz nasıl yürütmüsler bu arabayı izledim videolarını biliyorum sedan olsa +30 liraları görürür

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam 1.4 sohc vtec

ne devir döner belli degil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben olsam 1.4 sohc vtec

ne devir döner belli degil
    8000 dönsün daha fazla döner de öyle sürekli sıkılmıcak arabayla zevkine yapıcaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede fazla dönmeye gerek yok 8000 yeterli olur bide kısa yaptınmı tadından yenmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede fazla dönmeye gerek yok 8000 yeterli olur bide kısa yaptınmı tadından yenmez
    3-4-5 Kısa olucak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğlenceli bişey ortaya çıkıcak yani merakla belliyorum resim paylaşırsanız sevinirim

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    satıp 16 almak mantıklı değilki sohc yüklenince 1.6dan daha hızlı olur diye düşünüyorum.sohc kapak güzel bi ayar port polish f/e/h ve crx dişli ile bence baya bi hızlanır yazdığınız tahminimce 4 lira civarı yapılabilir
    Hakkı Can Eryüzlü...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğlenceli bişey ortaya çıkıcak yani merakla belliyorum resim paylaşırsanız sevinirim
    Hemde cok eglenceli birsey cıkıcak Vtı ın 40 + lira oldugu yerde sıfır motorla vtı avcısı gibi birsey olucak sanıyorum

Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    satıp 16 almak mantıklı değilki sohc yüklenince 1.6dan daha hızlı olur diye düşünüyorum.sohc kapak güzel bi ayar port polish f/e/h ve crx dişli ile bence baya bi hızlanır yazdığınız tahminimce 4 lira civarı yapılabilir

Feh zaten var emme var , Piston subap egzantırık,Beyin kapak crx disli 4 veren 7 de 8 de verir saglam birseyler cıkarmak amac gerekirse 1 yıl sürer gene biter kafam atıpta ugrasamam diyip sıfır araba almassam cok güzel bi makine cıkarıcam ortaya niye böyle dedim diceksnizi kaporta boya da olucak arabaya keyfe keder

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konusu değil ama yeri gelmişken sorayım.

Loading site please wait...

ilandaki aracı alsak manuel vitese dönmek mümkün müdür ne kadar gibi bir rakamla karşılaşırız ?
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ILongBoardDude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konusu değil ama yeri gelmişken sorayım.

Loading site please wait...

ilandaki aracı alsak manuel vitese dönmek mümkün müdür ne kadar gibi bir rakamla karşılaşırız ?
    Sanzuman beyin 1800 lira sadece gösterge yi ve iscilikleri saymıyorum bile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İzzet Göçmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanzuman beyin 1800 lira sadece gösterge yi ve iscilikleri saymıyorum bile
    Çok teşekkür ederim .

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sohc vtec yapmak parayi cöpe atmakdan baska bisi degil vtec yazisina aldanmayin ne yani senin arabandaki kapak sohc vtec kapakdan cok cok cok daha kötü bi kapakmi ? Al bitane deteceli egzantrik cok hard olmayanindan 1.6 emme, crx piston, vti kelebek, standalone ecu 150hp allah bereket versin 10 hp fazla almak icin 4,5000 fazla harcamanin hic mantigi yok

Yerinde olsam hatta satilik ilaninda b16 motorlar var 7000,9000 arasi fiyatlari var al tak komple kendi motorunu koy depoya sıkılınca sök hem motoru sat hemde arabani orjinal motoruyla sat cok daha az zarar edersin. ( bu söledigim k20 icin gecerli degil ama b, f, h, icin gecerli)

Kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sohc vtec yapmak parayi cöpe atmakdan baska bisi degil vtec yazisina aldanmayin ne yani senin arabandaki kapak sohc vtec kapakdan cok cok cok daha kötü bi kapakmi ? Al bitane deteceli egzantrik cok hard olmayanindan 1.6 emme, crx piston, vti kelebek, standalone ecu 150hp allah bereket versin 10 hp fazla almak icin 4,5000 fazla harcamanin hic mantigi yok

Yerinde olsam hatta satilik ilaninda b16 motorlar var 7000,9000 arasi fiyatlari var al tak komple kendi motorunu koy depoya sıkılınca sök hem motoru sat hemde arabani orjinal motoruyla sat cok daha az zarar edersin. ( bu söledigim k20 icin gecerli degil ama b, f, h, icin gecerli)

Kolay gelsin
    Peki sadece bazı parcaları yeniliyerek nasıl 150 hp oluyormus bu araba siboplar ,piston kolları sanzuman dislileri nasıl olucak peki ? dereceli egzantirik piston vs demesi kolay gerisini gözden gecirmeden toplanıcakmı bu motor sıkarken piston kafamıza gecsin gibi bisey bu B16 düsündük söyle düşünüdünüzmü aldınız b16 yi 10 15 k sonra kırdık motoru 5 lira rektefe ee 12 13 e motor geldi iscilikle 5 de motor yaz 20 lira vizesi var sök taki var git geli var, 7-8 Verip oem motor sıfır iç güclendirilmiş malzemeler daha mantıklı olmuyormu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki sadece bazı parcaları yeniliyerek nasıl 150 hp oluyormus bu araba siboplar ,piston kolları sanzuman dislileri nasıl olucak peki ? dereceli egzantirik piston vs demesi kolay gerisini gözden gecirmeden toplanıcakmı bu motor sıkarken piston kafamıza gecsin gibi bisey bu B16 düsündük söyle düşünüdünüzmü aldınız b16 yi 10 15 k sonra kırdık motoru 5 lira rektefe ee 12 13 e motor geldi iscilikle 5 de motor yaz 20 lira vizesi var sök taki var git geli var, 7-8 Verip oem motor sıfır iç güclendirilmiş malzemeler daha mantıklı olmuyormu ?
    7, 8000 liraya yapilan 160 hp lik setupda ne var bana bi yazsana ? Kim bugüne kadar Tr de Atmosferik yada Turbo D serisi yapip straight cut sanziman almis bide onu sölermisin yada D serisine forged piston ferrea subap alan kac kisi gördün? Turbo yapanlarda oem sanziman kullaniyor sende setup yapicaksan oem sanziman kullanicaksin cünki baska alternatifin YOK.

Hee kol piston subapmi alicaksin (7,8000 e yapman inlansiz onu bi kenara koy) durma çöp D serisine 20k tl harcamak istiyorsan buyuk bir keyifle harciyabilirsin elde edecegin tek haz vteclerin 1 boy önünde veya kafa kafaya yürümek olucaktır.

D serisinide yapsan kirilirsa rektefiye yapicaksin. D serisi motorlar kendi kendinemi iyilesiyor? Vizede sorun yok git illa isleticeksin die bisi yok bu islemleri yapicaksan zaten kendin anlamak zorundasin yurtdisinda elemanlar d to b swabi evinin garajinda 1 günde yapiyorlar yoksa bu tarz modifiye islerinde ustalar insani cok öpüyolar kendin yapmiyosan o paralar her halukarda cebinden ucup gidecek.

Sana yukarida yazdigim 2014 de kendi ef civicime yaptigim setup !!! kan senin kemik senin kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7, 8000 liraya yapilan 160 hp lik setupda ne var bana bi yazsana ? Kim bugüne kadar Tr de Atmosferik yada Turbo D serisi yapip straight cut sanziman almis bide onu sölermisin yada D serisine forged piston ferrea subap alan kac kisi gördün? Turbo yapanlarda oem sanziman kullaniyor sende setup yapicaksan oem sanziman kullanicaksin cünki baska alternatifin YOK.

Hee kol piston subapmi alicaksin (7,8000 e yapman inlansiz onu bi kenara koy) durma çöp D serisine 20k tl harcamak istiyorsan buyuk bir keyifle harciyabilirsin elde edecegin tek haz vteclerin 1 boy önünde veya kafa kafaya yürümek olucaktır.

D serisinide yapsan kirilirsa rektefiye yapicaksin. D serisi motorlar kendi kendinemi iyilesiyor? Vizede sorun yok git illa isleticeksin die bisi yok bu islemleri yapicaksan zaten kendin anlamak zorundasin yurtdisinda elemanlar d to b swabi evinin garajinda 1 günde yapiyorlar yoksa bu tarz modifiye islerinde ustalar insani cok öpüyolar kendin yapmiyosan o paralar her halukarda cebinden ucup gidecek.

Sana yukarida yazdigim 2014 de kendi ef civicime yaptigim setup !!! kan senin kemik senin kolay gelsin.

Konustugumuz setubun parcaları suanda aklımda degil acıkcası pekte öyle o bu diye söyleyen biri degilim OEMM sanzuman kullanmıyoruz , Bu kadar kesin nasıl konusabiliyorsunuz veya D serisine 20 Bin TL yatırmıcagımı nerden biliyorsunuz ? Erkut abiyle konustum bu kendisi D14 ten 147 Hp aldı beyinden,sanzumana pistionlardan üst kapaga hepsi degişiyor meraklanmayın,Suanda karar asaması ve dogru zamanda yapmayı düşünüyorum.

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim senin bilgiye ihtiyacın yok istediğini yap,araç senin para senin
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar konuya tekrar bi güncel çekeyim.

Şimdi dün ben bir araç satın aldım 1.4 is.Araçta Radar Hondadan alınma Kapak, stage 1 egzantrik,ies emme,vti gaz kelebegi var.Öncesinde araçta p28 takılıymış.Neyse hikaye şu benden önce araca niyetlenen orjinal beyinle satın almak isteyip beyni söktürmüş sonrasında satıştan vazgeçmiş.Aracı alırken p28 + eprom şeklinde abimiz güzelliğini yaptı.Bunun tekrar montajı ve yazılımı için İstanbulda önereceğiniz bir yer var mı ? Bir de tahmini ne gibi rakamlar öderim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konustugumuz setubun parcaları suanda aklımda degil acıkcası pekte öyle o bu diye söyleyen biri degilim OEMM sanzuman kullanmıyoruz , Bu kadar kesin nasıl konusabiliyorsunuz veya D serisine 20 Bin TL yatırmıcagımı nerden biliyorsunuz ? Erkut abiyle konustum bu kendisi D14 ten 147 Hp aldı beyinden,sanzumana pistionlardan üst kapaga hepsi degişiyor meraklanmayın,Suanda karar asaması ve dogru zamanda yapmayı düşünüyorum.
    Kardesim sana yapma diyen yok PARANA YAZIK sadece onu anlatmaya calisiyorum hee abi benim param cok sanane diyosan Allah isini gucunu rast getirsin ozaman buralara bilgi ögrenmek icin bisiler yazmana gerek yok git erkut ustaya abi al bu araba buda para arabami yap de olsun bitsin.

Neyse olurda setup yaparsan buraya konu acip kullandigin parcalarinda fotolarini paylasirsan cok sevinirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler