User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bmw E46 3.30Ci manuel

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw E46 3.30Ci manuel

Arkadaşlar bu araç stock 230 hp. Ne gibi yüklemeler yapılabilir? Egzoz, headers, filitre, yazılım ile tahmini kaç hp olur araç? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde 330ci yapmıştım, motor içi girmeden dediğiniz uygulamalarla 5-6 boy hızlandı.

filtre ve egzoz yaptıktan sonra yazılıma geçin.

Performans adına beklentiniz olmasın iyileştirmeler olarak düşünebilirsiniz.

Tavsiyem Sc kiti ile yürütmek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LnchCntrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde 330ci yapmıştım, motor içi girmeden dediğiniz uygulamalarla 5-6 boy hızlandı.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.

Amacım aracı biraz yürütmek en azından stage 2 TSİ/THP araçlarla yürüyebilmek. Geçen rocco'nun biri iyi oynadı yolda madara etti bizi, insan ister istemez diyor altında 3.0 6 silindir 230 hp araba var ama yürümüyor böyle olunca can sıkıcı oluyor tabi. 240'la gidiyordum araba hala önümde gidiyordu aramızda 3 boy kadar vardı. Öyle olunca insanın keyfi biraz kaçıyor.

SC kit olayı maliyetli oluyor araştırdığım kadarıyla. Şimdi netten fiyatlara baktım da 5.000/8.000$ arasında değişiyor fiyatları. Mutlaka harici harcamalarda olacaktır. Baya aşar bütçeyi.

Aklımda aracı satıp Thp kısmında Pug RCZ düşüncesi, TSİ kısmında ise İbiza cupra ve Scirocco düşüncesi var.

ZePerfs sitesinden araçların F/P karşılaştırmasını yaptığımda durumlar şöyle;

RCZ vs Scirocco
    Peugeot RCZ THP vs VW Scirocco III 1.4 TSi DSG7 -> Duel 32973087

Buradaki veriler ne kadar gerçek bilemem tabi ama genel olarak Rcz daha iyi bir performansa sahip olmasının yanında F/P oranı daha iyi gözüküyor.
    ----------------------
    İbiza Cupra vs RCz
    Peugeot RCZ THP vs Seat Ibiza IV Cupra 2013 -> Duel 32974558

Cupra - Rcz kıyaslamasında Cupra verileri düşük olsa da, F/P olarak RCZ: 134 puan alırken, Cupra: 163 puan almış
    ----------------------
    Cupra vs Rocco
    Seat Ibiza IV Cupra 2013 vs VW Scirocco III 1.4 TSi DSG7 -> Duel 45583087

Bu karşılaştırmada da, aynı şekilde Cupra F/P olarak daha iyi fakat nedense 2 aracın yüklendiği durumlarda Top speed olarak 250 üzerini görmedim ben Cupra'da ama Rocco'da 280+ bir kaç video var. 1.4 TSİ için söylüyorum bunları.

Performans olarak Cupra daha iyi olmasına karşın, Top Speed konusunda Rocco kadar yürümemesinin sebebi nedir anlamadım.

Araca neler yapılabilir diye baktım da çok bir faydası olmicak galiba sizinde dediğiniz gibi performans adına değil de iyileştirme olarak olucak.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amaç roll falan kovalamak değilse zaten keyifle binilecek kaliteli bir arabanız var. Bence çok takılmadan ufak dokunuşlarla keyfini arttırın.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence hiçbirşey yapmayıp sadece 150 shot wet nos kiti kullanın. Yazılım dahi yapmayın. Alacağınız 2000-2500 tl lik güzel bir kit işinizi hayli hayli görrecektir. Sonuçta her daim basmıyorsunuz. Biri denk geldiğinde basarsınız siz süpriz yaparsınız.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e46 manuel 3.30 sahibi olsam komple supersprint eksoz takar defransiyele konforu çok bozmayacak oranda bir kilit koyar arkadan iterin keyfini çıkarırdım

Geçme geçilme işlerinin sonu gelmez size devamlı para harcatır.

Kozmetik iyileştimeler daha mantıklı olacaktır. M paket değilse komple iç dış m yapın m2 jant coilover vs ile çok yakışıklı olur birde harman kardon müzik sistemi takarsınız çok keyifli olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle araç zevkli fakat bazen denk gelip okuyorum forumlarda yaktığı kadar gitmiyor diye, diğer araçlarla kıyaslayınc getçekten öyle. Şehir içi 12-13 lt altında yakmıyor. Uzun yolda 8'in altına inmiyor. Birde böyle tabi araç basıyorsun ama o yakıta rağmen gitmeyince ister istemez insanın keyfi kaçıyor. Veriyorum ama karşılığını alamıyorum diyorsunuz kendi kendinize.

İbiza cupra'ya baktım da, şehir içi 7-9 arası yakıyor, uzun yolda sabit 90-100 4.8-5,5 lt arası yakıyor. Gidiş desek zaten videolara baktığım ve yaşadığım rocco olayını göz önüne getirince mermi gibi gidiyor. Açıkçası çok kararsız kaldım.

Aslında bilmiyorum, kafam hala çok karışık. Ama yakıt durumu da yormaya başladı hayvan ciddi içiyor çünkü.

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rocco cupra tsi geçecem derseniz o kasada o ağırlıkla çok para harcamanız gerekir. sonu gelmez. ya hiç bulaşmayın, tadını çıkarın ya da acil durumlar için nos kiti en ucuz ve mantıklısı gibi tabii altyapınız nosu kaldıracak durumdaysa.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle araç zevkli fakat bazen denk gelip okuyorum forumlarda yaktığı kadar gitmiyor diye, diğer araçlarla kıyaslayınc getçekten öyle. Şehir içi 12-13 lt altında yakmıyor. Uzun yolda 8'in altına inmiyor. Birde böyle tabi araç basıyorsun ama o yakıta rağmen gitmeyince ister istemez insanın keyfi kaçıyor. Veriyorum ama karşılığını alamıyorum diyorsunuz kendi kendinize.

İbiza cupra'ya baktım da, şehir içi 7-9 arası yakıyor, uzun yolda sabit 90-100 4.8-5,5 lt arası yakıyor. Gidiş desek zaten videolara baktığım ve yaşadığım rocco olayını göz önüne getirince mermi gibi gidiyor. Açıkçası çok kararsız kaldım.

Aslında bilmiyorum, kafam hala çok karışık. Ama yakıt durumu da yormaya başladı hayvan ciddi içiyor çünkü.
    Kıyasladığın arabalara bak (: İstediği kadar yürüsün gitsinler.3.30 bmw aşırı hızlı değildir tabi ama öyle yabana atılacak kadar da yavaş değil.Güzel bir egzoz sistemi ile ufak dokunuşlar yapıp keyfime bakardım şahsen.Netice de ha deyince 3.30 görmüyoruz sokaklarda.6 silindir sesi yeter.

westalim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    330 güzel bakılırsa değeriyle kalır. sesi yeter gitmesin sen kavşakta dön onlarda senin arkandan iç çeksinler :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mOTORUN KONDISYON ÇOK ÖNEMLİ bunlarda, temizi baya gider bakımlar sonrası dyno yapmak lazım öncelikli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylediklerinizi baz alarak konuşuyorum, şuan bu aracı satarsam pişman olucam. Yani söylediklerinizden onu anlıyorum. Çünkü gerçekten araç komfor olarak çok çok iyi, zaten dolu bir araç. En güzeli ilk başta aklıma gelen şekilde F/E/H ve yazılım yapıp keyfin dibine vurmak. Bunlara ekstra olarak sizin tavsiye edebileceğiniz şeyler var mıdır?

Noss basmak gibi bir düşüncem yok. Yinede teşekkür ederim tavsiyeniz ve yorumunuz için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    330 atmosferik bir makina. öncelikle kıyasmalarda bu husus öncelik olsun

1.4 tsı, 2.0tfsı gibi aşırı besleme araçlar hacima bakılarak kesinlikle küçümsememek laızm. Stock ıbıza cupra stock rocco 330 için çok ciddi rakipler.

Mantıklı olan 2 seçenek var, evet ben bu arabayı seviyorum ki keyifli arabadır e46. egzoz yapar binerim

ya da ben hızlı araba istiyorum o zaman thp felan hikaye kendi tecrübelerime göre söylüyorum tsı dan şaşma.

alırsın ıbıza cupra, filtre egzoz yazıllım ile 225 lerde gezeriz uçar kaçar falan sonu yok yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    330 atmosferik bir makina. öncelikle kıyasmalarda bu husus öncelik olsun

1.4 tsı, 2.0tfsı gibi aşırı besleme araçlar hacima bakılarak kesinlikle küçümsememek laızm. Stock ıbıza cupra stock rocco 330 için çok ciddi rakipler.

Mantıklı olan 2 seçenek var, evet ben bu arabayı seviyorum ki keyifli arabadır e46. egzoz yapar binerim

ya da ben hızlı araba istiyorum o zaman thp felan hikaye kendi tecrübelerime göre söylüyorum tsı dan şaşma.

alırsın ıbıza cupra, filtre egzoz yazıllım ile 225 lerde gezeriz uçar kaçar falan sonu yok yani
    Abi kesinlikle 330ci güzel bir araç. Keyif falan ama bir zaman sonra sanki sıkıcı oluyor böyle. Alıştığın güç, tepkiler. Bazen diyorum yeni model bir araba almak çok daha mantıklı olur. Bazen diyorum 330 var işte, heyecan arama. Sonra diyorum eee hem gitmiyor diğer araçlar gibi (cupra, rocco) tabi yine siz açıkladınız aşırı besleme olduğu için iyi yürüyorlar dediniz.

Bana böyle zevk ve keyif için daha makul geliyor mesela ibiza cupra. Çünkü gazlamak istenildiğinde fazlasını vererek kullanıcıyı tatmin ettiği gibi yakıt olarakta 330'dan farkı yok belki eksiği vardır. Keyif olarak böyle keyfe keder yola gideceğim dediğinizde de sakin kullanımda 5-5,5 lt yakıt tüketimi olan bir araç.

Her şey kulağa hoş geliyor şuan, kafa daha da çok karışıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi kesinlikle 330ci güzel bir araç. Keyif falan ama bir zaman sonra sanki sıkıcı oluyor böyle. Alıştığın güç, tepkiler. Bazen diyorum yeni model bir araba almak çok daha mantıklı olur. Bazen diyorum 330 var işte, heyecan arama. Sonra diyorum eee hem gitmiyor diğer araçlar gibi (cupra, rocco) tabi yine siz açıkladınız aşırı besleme olduğu için iyi yürüyorlar dediniz.

Bana böyle zevk ve keyif için daha makul geliyor mesela ibiza cupra. Çünkü gazlamak istenildiğinde fazlasını vererek kullanıcıyı tatmin ettiği gibi yakıt olarakta 330'dan farkı yok belki eksiği vardır. Keyif olarak böyle keyfe keder yola gideceğim dediğinizde de sakin kullanımda 5-5,5 lt yakıt tüketimi olan bir araç.

Her şey kulağa hoş geliyor şuan, kafa daha da çok karışıyor
    Çok yakın arkadaşımda full stock boyasız bocanegra var. Askere gideceği için satıyor.

Rolling felan bilmiyordu zorlamalarımla sıktı bi kaç kere o kadar

1.4 Tsı 180hp Stock hali biliyosun. düşünürsen kayseri de ki ilanlara bak bi.

yardımcı olurum

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TSI diyip küçümsemeyin Stg2 tsi ile yürümek için sizinde aşırı besleme yapmanız gerekir. Kendi aracım e36 328 stock, stock 3.30 manueli baya geçiyorum. Heralde ağırlık baya falza e36 ya göre. Onun dışında arkadaşlar önermiş, güzel bir eksoz yaptırın ,sağda solda dönmek daha keyifli çünkü bu arabalar roll arabası değil
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtec26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TSI diyip küçümsemeyin Stg2 tsi ile yürümek için sizinde aşırı besleme yapmanız gerekir. Kendi aracım e36 328 stock, stock 3.30 manueli baya geçiyorum. Heralde ağırlık baya falza e36 ya göre. Onun dışında arkadaşlar önermiş, güzel bir eksoz yaptırın ,sağda solda dönmek daha keyifli çünkü bu arabalar roll arabası değil

Bilemiyorum aslında. Dediğiniz gibi ağırlık meselesinden dolayı olabilir. Şuan bir turbo araç alma düşüncesi var ama tsi ibiza cupra ve cooper s, ds3 thp arasında kararsızım. En mantıklısı yine cooper s gibi duruyor ama 65'e düzgün cooper s yok. Modeli düşük. İbiza cupra tam kıvamında aslında 60-65'li fiyatlara şöyle cıncık gibi kırmızı renk 13-14 model bir cupra çok can yakar diye düşünüyorum. Ds3'ünde tipi ve fümesi çok güzel. Birde fiyat olarak uygun tabi bunlara nazaran ve cooper s ile aynı motor var diye biliyorum. Birde yükleme konusunda sıkıntılıymış biraz ds3 genelde 2. Pistonu kırıyormuş kronik olarak.

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilemiyorum aslında. Dediğiniz gibi ağırlık meselesinden dolayı olabilir. Şuan bir turbo araç alma düşüncesi var ama tsi ibiza cupra ve cooper s, ds3 thp arasında kararsızım. En mantıklısı yine cooper s gibi duruyor ama 65'e düzgün cooper s yok. Modeli düşük. İbiza cupra tam kıvamında aslında 60-65'li fiyatlara şöyle cıncık gibi kırmızı renk 13-14 model bir cupra çok can yakar diye düşünüyorum. Ds3'ünde tipi ve fümesi çok güzel. Birde fiyat olarak uygun tabi bunlara nazaran ve cooper s ile aynı motor var diye biliyorum. Birde yükleme konusunda sıkıntılıymış biraz ds3 genelde 2. Pistonu kırıyormuş kronik olarak.
    Ben olsam TSI alırdım, golf6 yada ibiza cupra
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ds3 teki motor Rcz de kullanılmıştı daha önce .

Tsı bu işler için çok uygun, bilgi için yardımcı oluurm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler