User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 3.18is kat iptali hakkında

emrah-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

3.18is kat iptali hakkında

97 model 3.18is 1900cc araç için kat iptali düşünüyorum ,performans anlamında birşey alabilirmiyim.. yoksa gereksiz bir durummu olur , kat iptali yapılırsa neye dikkat etmeliyim araya konulan borunun çapı ne olmalıdır..bilgilendirirseniz sevinirim.
    BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME ' PDR DENT REPAİR

tunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor içine girmeden düşünüyorsan ;

chip + 51lik düz orta ve ön susturucu iptalli sonda güzel susturuculu kn kutu içili çok güzel zevk alırsın..port polishede yatabilirsin zararı değil yararı dokunur
    Aldığın sese kendinde şaşırabilirsin çevrendekileride şaşırtırsın üstten çift egzantrik m44 çok tatlı bu konuda

motor içine giricem fanteziye kaçıcam diyorsan ;
    koyarsın m47 krankını je pistonlarını dr schrick egzantriklerini 2100cc civarlarında eğlenirsin

turbolayanlar oldu lakin jdmworks haricinde memnun olanı henüz görmedim.

egzoz için ön fikir :

http://www.youtube.com/watch?v=IY-ELQgiF4U

motoriçi yapılıya örnek:

http://www.youtube.com/watch?v=iw4k1n9DBHU

kutuiçili düzborulu stock eski e36 is'im ;

http://www.streetfire.net/video/is-vti-3_737363.htm

Eray abi , Renç ve Jason nickli üyelerden tavsiye almanda fayda var
    Recent Project: ''Sharky'' E36 323TI Turbo
    Daily Drive: Mini Countryman Diesel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oo hocam reçeteyi yazmışsın çok çok teşekkürler

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı araç sadece kat iptali var ses beni tatmin edici düzeyde ne sessiz nede dikkat çekicek kadar sesli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ses değil biraz etkileşim performans amacıyla istiyorum? olabilirmi

By_MuGeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim aynı araçtan bendede mevcut orjinal egzos sistemi ile alt devirler şahaneydi üst devirlerde nazlanıyordu az yakıyordu daha sonra katalizörden sonraki yani orta susturucuyu iptal ettim yerine sona kadar 51 lik taktırdım (bu arada bu aracın orjinal boruları 60 lık ) sonra çift çıkış güzel bir abarth egzoz takıldı üst devirlerim biraz eglenceli hale geldi yakıt değişmedi gibi alt devirlerde pek bir fark göremedim daha sonra bu forumdan araştırdım konular açtım egzos manifoldundan itibaren sona kadar katı ve ortayı iptal ederek yerine 60 lık olan orjinal potsuz düz boru çekildi almış olduğum çift çıkış abart takıldı üst devirler şahane ses 320 i yi aratmadı ama bu kezde alt devirler hantalaştı yakıt arttı son olarak 60 lık boru sabit kalmak şartıyla sona oem orjinal susturucusunu taktım hem üst devir hem alt devir ve yakıt benim beklentilerimi karşıladı şunu söyleyim sakın ola bu araca açık hava spor filtre takma ben denedim yakıt bariz arttı ve eski performansını arattı çünkü bu araçların muhteşem bir filtre sistemi var en iyisi benim gibi tak kutu içi k&n i egzosuda dediğim gibi yap tadına doyamazsın stok 320 i kovalarsın dibinden ayrılmaszsın benden bu kadar birde sırf görsel olsun diye 17 jant takmamanı öneririm ben onuda denedim 225 45 17 lastikle motorsport jant taktım yol tutuş arttı görsele diycek yok ama hem hantallaştı hem yakıt arrtı konfor sıfır alt takıma sorunlar çıkartmaya başladı direksiyon sertleşti önler ve arkalar sürtme yaptı orjinale döndüm 15 inç 205 60 15 tadına doyamıyorum şuan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_MuGeN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim aynı araçtan bendede mevcut orjinal egzos sistemi ile alt devirler şahaneydi üst devirlerde nazlanıyordu az yakıyordu daha sonra katalizörden sonraki yani orta susturucuyu iptal ettim yerine sona kadar 51 lik taktırdım (bu arada bu aracın orjinal boruları 60 lık ) sonra çift çıkış güzel bir abarth egzoz takıldı üst devirlerim biraz eglenceli hale geldi yakıt değişmedi gibi alt devirlerde pek bir fark göremedim daha sonra bu forumdan araştırdım konular açtım egzos manifoldundan itibaren sona kadar katı ve ortayı iptal ederek yerine 60 lık olan orjinal potsuz düz boru çekildi almış olduğum çift çıkış abart takıldı üst devirler şahane ses 320 i yi aratmadı ama bu kezde alt devirler hantalaştı yakıt arttı son olarak 60 lık boru sabit kalmak şartıyla sona oem orjinal susturucusunu taktım hem üst devir hem alt devir ve yakıt benim beklentilerimi karşıladı şunu söyleyim sakın ola bu araca açık hava spor filtre takma ben denedim yakıt bariz arttı ve eski performansını arattı çünkü bu araçların muhteşem bir filtre sistemi var en iyisi benim gibi tak kutu içi k&n i egzosuda dediğim gibi yap tadına doyamazsın stok 320 i kovalarsın dibinden ayrılmaszsın benden bu kadar birde sırf görsel olsun diye 17 jant takmamanı öneririm ben onuda denedim 225 45 17 lastikle motorsport jant taktım yol tutuş arttı görsele diycek yok ama hem hantallaştı hem yakıt arrtı konfor sıfır alt takıma sorunlar çıkartmaya başladı direksiyon sertleşti önler ve arkalar sürtme yaptı orjinale döndüm 15 inç 205 60 15 tadına doyamıyorum şuan
    o halde kat ve orta iptal , arkaya kadar 60'lık boru oem susturucu ile çalışmaya başlıyoruz yanlış anlama yok dimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrah-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o halde kat ve orta iptal , arkaya kadar 60'lık boru oem susturucu ile çalışmaya başlıyoruz yanlış anlama yok dimi
    aynen öyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60lık boguyor susturucuları katları sokunce...oem susturucuyla korkunc zırıltı yapıyor ses rahatsız edebiliyor ..onun haricinde byMUGEN'in soylediklerine katılıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tunch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60lık boguyor susturucuları katları sokunce...oem susturucuyla korkunc zırıltı yapıyor ses rahatsız edebiliyor ..onun haricinde byMUGEN'in soylediklerine katılıyorum
    tunch deneme yanılma ile bu sonuca ulaşabildim bana en mantıklı bu geldi zırıltıya gelince çok abartılı değil bence hoş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_MuGeN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tunch deneme yanılma ile bu sonuca ulaşabildim bana en mantıklı bu geldi zırıltıya gelince çok abartılı değil bence hoş
    bence oem susturucudan ' ki söktüyseniz farketmişsinizdir kazanı fazla abartılı bir susturucu' uzak durmak daha iyi ... düzboru geldikten sonra 1-2 haftalığınada olsa noname de olsa dtm tipi 2 çıkış ufak kazanlı birşeyler takıp onun eğlencesini yaşamak lazım

zevkler ve renkler tartışılmaz zırıltı beni rahatsız ediyordu kimisinin hoşuna da gidebilir

son bir tavsiye 205-55-15 ebatı hatta mumkunse 195lerle araba çok güzel yürüyor görüntü için bozmayın

egzoz videonu bekliyoruz bitince kulak pası silelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tunch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence oem susturucudan ' ki söktüyseniz farketmişsinizdir kazanı fazla abartılı bir susturucu' uzak durmak daha iyi ... düzboru geldikten sonra 1-2 haftalığınada olsa noname de olsa dtm tipi 2 çıkış ufak kazanlı birşeyler takıp onun eğlencesini yaşamak lazım

zevkler ve renkler tartışılmaz zırıltı beni rahatsız ediyordu kimisinin hoşuna da gidebilir

son bir tavsiye 205-55-15 ebatı hatta mumkunse 195lerle araba çok güzel yürüyor görüntü için bozmayın

egzoz videonu bekliyoruz bitince kulak pası silelim
    elimde şuan çift çıkış susturucu var onuda denedim dedigin deli sesi var lastik olarak 225 45 17 motorsporttan den 205 65 15 orjin jantlara dönüş yaptım açık ara fark var . . hem konfor hem performans

samimi_1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum orta susturucuyu ve katı ben de iptal ettim ilkel bir biçimde yerine sadece düz boru kaynattırdım gaz pedalı yumuşadı diyebilirim.Benim aracım 320 idi m3 gibi ses veriyordu

akif52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kat iptali iş görür cokta güzel olur eger iptal ettikten sonra arıza lamban yanarsa pm at bana ben sana bi sistem sölim ynıltırsın yanmaz birdaha ..
    King performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akif52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kat iptali iş görür cokta güzel olur eger iptal ettikten sonra arıza lamban yanarsa pm at bana ben sana bi sistem sölim ynıltırsın yanmaz birdaha ..
    kat iptali güzel olurda , katın yerine kullanılcak olan sistemi söylerseniz daha iyi olur..arıza lambası yakmadı ama , aracı beyine baglattıgımda bir sürü egsozla ilgili arıza kayıtları cıktı , egsoz back pressure yapamadıgı için aracın performansı bitti tabi.

JaSoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kat iptalini yazılımla destekle mutlaka. Alt devirlerin bozulmasın. BMWden iyi anlayan bir yazılımcım var ,fiyatları da iyidir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JaSoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kat iptalini yazılımla destekle mutlaka. Alt devirlerin bozulmasın. BMWden iyi anlayan bir yazılımcım var ,fiyatları da iyidir...
    m44 motor için fiyat alabilirmisin ? pm atarsan sevinirim

YunusCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En ıyısı 60 lık duz borular . Kat ıptalıyle cok bırseyler bekleme derım . Max 5 hp dır . Ama aracın ust devırlerınde gucun arttıgını hafıften hıssedersın ozellıkle vıtes gecıslerınde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kat iptali, susturucular vs kısacası egzozları değiştiren is'ci arkadaşlar fikir açısından video ekleyebilirler mi acaba araçlarının ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)