User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Bitirme Projesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Bitirme Projesi

Merhabalar adım Bahadır Ömer Halisdemir Üniversitesinde Mekatronik Mühendisliği öğrencisiyim.
    Şuan okulu uzatmış durumdayım. Önümüzdeki yıl bitirme projesi almam gerekecek ve makine atölyesinde atıl durumda bir renault motoru var R12 mi Toros mu bilmiyorum. Sanırım farkları da yok
    Her neyse işimiz mekatronik olunca yıllardır forumu üye olmadan takip edip yakın zamanda da üye olunca aklıma bu motoru 4 nokta enjeksiyona çevirebileceğim geldi. MS2 4 tane enjektör vs. vs. ile değil de ECU sunu benim tasarladığım bir sistem olması lazım yoksa ne danışman hoca kabul eder nede ben kendime yedirebilirim böyle mantıksız bir işi.
    Motorun çalıştığını söylediler ayrıca üzerinde şanzımanı da var. Size sormak istediğim şu :
    krank pozisyon , maf , o2 , gaz kelebeği pozisyon sensorleri yakıt rayı, benzin pompası benzin regülatörü dışında hayati öneme sahip başka neler gerekir ? (enjektörleri saymıyorum bile işin temeli onlar zaten )
    Bitirme projesi önerisini haziranda hatta diğer yılın başında da yapabilirim ancak buradan alacağım bilgiye çok önem veriyorum. Sizlerin eksikleri söylemeniz çok önemli şimdiden teşekkürler

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maf a gerek yok map dan daha kolay calisir. Krank tekeri ve krank acisini ayarlaman ve bobin takman gerekli hava ve su sicakliginida ölcmelisin abartiyim dersen flex fuel ve fuel press de algoritma icine katilabilir. diger seyleri yazmissin zaten takildigin bi yer olursa sorabilirsin kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanıtın için çok teşekkürler @boosted_pug . şimdi maliyet hesabını yapıp biraz hurdalıklarda dolaşacağım eğer ki (inşallah) maliyetinin altından kalkabileceğim bir miktar olursa burdan seni de bilgilendiririm. Açıkçası yurtiçinde ECU üreten birisinden yanıt gelmesi beni biraz daha şevklendirdi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler