User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Vtec2 Heyecanlandırma :)

MrOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vtec2 Heyecanlandırma :)

Öncelikle herkeze selamlar

vtec2 gibi bi aracımıza ufak dokunuslarla oynamak istiyorum

headers egsoz safc egzantrik ies emme ecu tarzında onerilerinizi bekliyorum + - lerini belirterek yardımlarınızı istiyorum
    34 VML 18 / R9 Broadway
    34 KPK 39 / Honda Civic EF
    34BP7924 / Peugeot 106 GTI
    34BM9611 / Honda Civic Vtec2
    41NP089 / Honda Civic VTİ

Ucanadamyoktur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MrOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkeze selamlar

vtec2 gibi bi aracımıza ufak dokunuslarla oynamak istiyorum

headers egsoz safc egzantrik ies emme ecu tarzında onerilerinizi bekliyorum + - lerini belirterek yardımlarınızı istiyorum

Bildiğim kadarıyla yazayım her ne kadar düşman kardeş araçlar kullansakta

Aracı günlük kullanacaksan yani alt ve orta devirlerde lazımsa 4-2-1 headers ama yok mühim değil sürekli devir dönecem altlar ölebilir diyorsan 4-1 headers. DÜz boru şart ama vtec2lerde ortaya bi tüp susturucu takıyorlar diye biliyorum ama net bilgim yok 51mm son susturucu ile güzel olur filtre zaten olmazsa olmaz Emme takılırsa güzel olur ama sizlerde hangi motorunki takılır bilmiyorum sadece ben kendimden örnek vereyim 1.6 vvt-i corollam var 1.8 vvt-i avensis emme ve kelebeği taktım düz boruyla kaybettiğim alt devirleri biraz daha yukarısını kazandım üstlerde gayet güzel oldu safc ve ecu konusunda hondacılar net bilgi verebilir

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4-1 tak bence altlar bayagı boşalıyor ama bir defa devirlendikten sonra önemli değil. Komple 51lik düz boru +tüp susturucu tabi

Emme olarak ies emmesi takılıyor kelebekle birlikte. Denon ve despe var forumda konuları da vardı.

Ecu olarak d17 oem takanlar var, rolantiyi ciddi şekilde bozduğu söyleniyor ama 7200rpm dönmeye başlıyorsunuz. Oem d16 ya yazılım yapılmıyor.

fazlası haram bana göre ayrıca emme yapmadan filtrenın de bir işe yaramayacagını düşünüyorum vtec2de
    Konu Y.Emre tarafından (08-02-2017 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.

battalgazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gündelik kullanımda 4-2-1 headers daha çok işine yarar aracın alt devirleri çok canlı guzel oluyor araçdakı rahatlamayı hissediyorsun ilk taktığımda daha önce takmadığıma çok pişman olmuştum,4-1 üst devirlerde iyi oluyor fakat sürekli şehir içinde 4000-6000 devir kullanılmadığı için altlardakı cansızlık moralını bozar,komple düz boruda aracı geri düşürüyor araya birtane susturucu mutlaka koy,d17 beyin bildiğim kadarıyla sürekli arıza yakıyor takıntın varsa hiç bulaşma immo falan tanıtımı vs gereklı,simoota aeroform filtre performansa bir katkısı olmuyor emmeden dolayı fazla sesde vermiyor ona boşa para harcama ies emmeyle hem filtre sesi hemde performans alırsın

Apocaltique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan ki 2006 ES7 aracımızda 4-2-1 headers, 51 mm düz boru, 63mm varex mevcut, emme olarak ies emmesi mevcut, ucunda cai var, güzel bir subap ayarı yaptık, bronz baskı balata mevcut, kısa vites geçişleri de var oem ecu var, d17 ecu takmayı düşünüyorum safc ve afr'de koyucam gerisine gerek yok zaten, araç şuan ciddi anlamda heyecanlı, özellikle 1-2-3 çok zevklı (stock es7'e göre) yıne kendi aracım olan stock ies ile deniycem bakalım... D17 arıza ışığı söndürmüyor evet ama ies emmesi takıldığında kanister ies emmede bulunmadığı için arıza ışığı yine sönmüyor dert değil..
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34LA6012 B16A2 Sedan RED VTi
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES
    34RC7033 M42 RED E36 Coupe-34KV3945 M20B30 E30 Coupe

MrOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Headers olarak ne almami onerirsiniz 4-2-1 tamam noname mi sanayi isi yoksa belirli basli buunabilecek marka tavsiyeniz var midir ?
    34 VML 18 / R9 Broadway
    34 KPK 39 / Honda Civic EF
    34BP7924 / Peugeot 106 GTI
    34BM9611 / Honda Civic Vtec2
    41NP089 / Honda Civic VTİ

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok dandik olmayan bir noname bence. Fabrikasyon şekilde yapılmış ebay malı falan olabilir. Kaynak yerleri düzgün/çapaksız olsun yeter. Uzun tip 4-1 kullanıyorum 1 senedir muayene için sök tak yaptığımda baktım kırık çatlak vs yok. Zaten ölçüler tasarım vs markalı olandada noname olanda da aynı. 4-2-1 için kırık/çatlak konusu biraz daha önemli olabilir belki.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler