User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: İTB sorunsalı

mukremin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İTB sorunsalı

Merhaba arkadaşlar.

Bir Kaç senedir Fn2 typer kullnıyorum.
    Türkiyede gerek k20 gerekse k24'ten güzel güçler çıkan projeler gördük.Ama Fn2 icin itb kullanan hiç denk gelmedi.bu konu hakkında fikir araştırıyorum,itb neden fn2 ler kullanmıyor ayar problemi yüzünden mi? Verimsizlik yüzünden mi? (Tabi düşük bi ihtimal)
    Eğer İtb takarsak ne olur? Bunu merak ediyorum. bugun rrc rbc yada port polish emme ile alınan verimin kat be kat fazlası alınma şansı varken neden uygulanmıyor?
    FV 396 1.4 is
    FG 332 Fn2 Typer
    EK 959 Vti
    Red Fn2 Typer

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    instagramda bende fazlasıyla itb'li k serileri görüyorum ama bizim ülkede neden tercih edilmiyo bi rez alıyim konuya
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FN2 de gaz kelebeği elektronk olduğu için henüz hiçbir firma elektronik ITB üretmemiş olabilir K20 için. Ayrıca K20'de oldukça iyi manifoldlar kullanılabiliniyor. ITB'den verim almak için ciddi bir setup yapılması lazım K20'de.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz araştırdım yurt dışı forumlarında mapper yada tunerler biraz daha açık bu konuda türkiyedeki bi kaç yazılımcı abilninde fikri ile mevzunun elektronik kelebek ile alakalı olup yazılım yapıldıgındada sapıttıgından dolayı yapmıyolarmış,yurt dışında deneyenler olmuş fakat stabil kullanamamışlar, fn2'yi telli gaz kelebeği ile kpro ya çevirmek yerine sc yapsan daha ucuza gelir. yani sonuç olarak fn2 yapılış itibarı ile itb'ye uygun değil,onun yerine hard emmeye polish yapıp devam eetmek itb'ye harcanacak parayı başka yerlere harcayıp güç almak daha mantıklıymış.
    FV 396 1.4 is
    FG 332 Fn2 Typer
    EK 959 Vti
    Red Fn2 Typer

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mukremin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırdım yurt dışı forumlarında mapper yada tunerler biraz daha açık bu konuda türkiyedeki bi kaç yazılımcı abilninde fikri ile mevzunun elektronik kelebek ile alakalı olup yazılım yapıldıgındada sapıttıgından dolayı yapmıyolarmış,yurt dışında deneyenler olmuş fakat stabil kullanamamışlar, fn2'yi telli gaz kelebeği ile kpro ya çevirmek yerine sc yapsan daha ucuza gelir. yani sonuç olarak fn2 yapılış itibarı ile itb'ye uygun değil,onun yerine hard emmeye polish yapıp devam eetmek itb'ye harcanacak parayı başka yerlere harcayıp güç almak daha mantıklıymış.
    Hard polish kelebek yerine ortadan kelebek bağlanan aftermarket emmelere bakabilirsin. Tabi dediğim gibi stok motora yapılacak işlemler değil bunlar.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Pistona mistona girmeden itb fayda etmez devir dönmekte cabası

Maliyeti yüzünden de turbo en mantıklısı her zaman

Bundan dolayı k serisinde itb çok nadir görülür

Ben bu yüzden zamanında vazgeçmiştim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pistona mistona girmeden itb fayda etmez devir dönmekte cabası

Maliyeti yüzünden de turbo en mantıklısı her zaman

Bundan dolayı k serisinde itb çok nadir görülür

Ben bu yüzden zamanında vazgeçmiştim
    yo zaten ben k24 all motor yaptım,işin fantazisinde oldugum icin itb yi araştırdım yoksa al stock motora itb koy kafasında değilim. ama itb kullanılmamasının başlıca sebebi cok stabil olmaması sürekli sorun yani elinden gelmeyen birisinin uğraşması gerekir yoksa itb bugun kaliteli emmeden ucuz bile.ama gel gelelim ayar tutmuyor beyin tesisat değişmesi lazım yani çok alangirli oldugu icin diğer setup parçalarına yöneliniyor.Ha turbo mantıklı mı? Tabi ki fn2'de mantıksız denendi zevk vermedi yıllar önce volkan abide vardı k24 turbo 500hp 500 tork ama gel gelelim şimdi adam feh fp fn2 ye biniyor.Atmosferiğin ruhunu veremiyor maalesef turbo,fakir edebiyatı giibi gelmesin bugun feh fp emme kelebek flashpro zaten bi turbo parası turboda 3 lira koy 50hp al atmosferikte 3 lira koy 15hp al ama zevk bambaşka sürdüysen zaten k motoru sende biliyosundur.
    FV 396 1.4 is
    FG 332 Fn2 Typer
    EK 959 Vti
    Red Fn2 Typer

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Insanlar arabayi daha almadan nasil saticaklarinin hesabini yaptiklari icin artik kimse aracini turbolamiyor kimse ruhdan, keyiften baska seylerden bahsetmesin onlar arkasina sığınılacak bahaneler sadece.

Turbo arabami aman uzak olsun nasil satariz araba perisan olmustur turbomu var onun motor bitmistir derdinde insanlar sadece fn2 icinde gecerli degil bu yazdiklarim 106 dan bmw dan tutda akla gelen her spor araba icin gecerli. Birtek tofaÈ™ bu konuda istisna turbo tofaslarin piyasası masallah

Insanlarada hak vermek lazim arabalar pahali parcalar pahali getirtilmesi iyicene zorlasti yakit pahali kimse 60k liraya aldigi arabanin üzerine bi araba parasi harcayip sonra satarken bi ton zarar etmeyi göze alamiyor doğal olarak da yeni trent atmosferik feh yeterli oluyor tsi vs onlarda ayni downpipe duz boru cin mali kess ile bas yazilimi bitti gitti 106 cilar 52 bile takmaz oldular herkes bi stock sarkisi tutturmus devam. keske dolar 1tl, 2tl civarina düssede daha cok hard setuplar görsek

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    K serisi turbo dan nasık zevk alınmıyor

Cupracıkları bir güzel pişirip yiyorsun

SS ligine göz kırpıyorsun

Ben iyi bir usta ve yazılımcın varsa k serisi turbo bambaşka

İtb çok çeltefilli devir döndürmek gerek yakıt gerek

Turboda standart dönsede olur

Ben kesinlikle haram beygir olacaksa turboya oy atarım

İtb hard core keyif projesi olur
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Insanlar arabayi daha almadan nasil saticaklarinin hesabini yaptiklari icin artik kimse aracini turbolamiyor kimse ruhdan, keyiften baska seylerden bahsetmesin onlar arkasina sığınılacak bahaneler sadece.

Turbo arabami aman uzak olsun nasil satariz araba perisan olmustur turbomu var onun motor bitmistir derdinde insanlar sadece fn2 icinde gecerli degil bu yazdiklarim 106 dan bmw dan tutda akla gelen her spor araba icin gecerli. Birtek tofaÈ™ bu konuda istisna turbo tofaslarin piyasası masallah

Insanlarada hak vermek lazim arabalar pahali parcalar pahali getirtilmesi iyicene zorlasti yakit pahali kimse 60k liraya aldigi arabanin üzerine bi araba parasi harcayip sonra satarken bi ton zarar etmeyi göze alamiyor doğal olarak da yeni trent atmosferik feh yeterli oluyor tsi vs onlarda ayni downpipe duz boru cin mali kess ile bas yazilimi bitti gitti 106 cilar 52 bile takmaz oldular herkes bi stock sarkisi tutturmus devam. keske dolar 1tl, 2tl civarina düssede daha cok hard setuplar görsek
    yo ben sadece turboya cok sıcak bakamıyorum yoksa hali hazırda rotrex 3094 aldım, 1-2 ay atmosferik bu setup'ın keyfini sürmek istiyorum,yaz ortasında sc yi koymayı planlıyorum.ama şu bi gerçek turbo araba 3 koşuyo 5 yatıyo neden risk alsın ki insan.bugun tsi lar dahi bu sıkıntıları setup ilerledikçe yaşıyor.ama sc daha soft güç alma şekli tabi bence.
    ama arabamı nasıl satarım kaygım hiç olmadı satma taraftarı değilim çünkü.ben fn2'yi seviyorum kasası çizgileri hoşuma gidiyor.o yüzden motor içide giriyorum sc de yapıyorum.kimsenin ne dediğinden ziyade aldıgım zevk taraftarıyım.aman kapak açmamış araba yok bilmem ne king kaygım yok ki.colugum cocugumla güvenle binebiliyorum,hem konfor hem güvenlik var.
    ama milleti bu hale getirende al satçılar,yok kapak açmış yok egzantrik varmş yok turbo takmış yok roll koşmuş,milletin bu olaylara kötü bakmasının algısının kırılması lazım.
    FV 396 1.4 is
    FG 332 Fn2 Typer
    EK 959 Vti
    Red Fn2 Typer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K serisi turbo dan nasık zevk alınmıyor

Cupracıkları bir güzel pişirip yiyorsun

SS ligine göz kırpıyorsun

Ben iyi bir usta ve yazılımcın varsa k serisi turbo bambaşka

İtb çok çeltefilli devir döndürmek gerek yakıt gerek

Turboda standart dönsede olur

Ben kesinlikle haram beygir olacaksa turboya oy atarım

İtb hard core keyif projesi olur
    hali hzırda türkiye'de K serisinde kaç turbo var koşan?
    ben bi müconun arabayı biliyorum fd6 k20 swap turbo.
    DD vardı ep3 hikmet ustanın yaptıgı şuan turbosuz.
    yani inanın turboya para yatıracak insanlar var ama ozaman olayın zevki cidden kaçıyo,kiminle neyle deniceksin :/ o k serisinin devir çevirip verdiği haz asla olmayacak tamam güçlü olacaksın ama ruhsz olacaksın.o eski ruhu arıyo insanlar bi süre sonra,
    FV 396 1.4 is
    FG 332 Fn2 Typer
    EK 959 Vti
    Red Fn2 Typer

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler