User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Afr tunİng yada afr ayari nedİr kİm yapabİlİr veya nasil yaptirabİlİrİm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Afr tunİng yada afr ayari nedİr kİm yapabİlİr veya nasil yaptirabİlİrİm.

Selamun aleyküm arkadaşlar bu afr ayarını kime yaptırabilirim arabama filtre eksoz düz boru spor son susturucu ve 4-2-1 header attim araç 1.6 ies biyerden duydum afr ayarı diye bişey varmiş biraz performans verilebiliyormuş ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wideband daki afr değerlerin kaçlarda rolantide dip gaz yapınca ?

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wideband var mı bide onu sormak lazım ?

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16NUT07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm arkadaşlar bu afr ayarını kime yaptırabilirim arabama filtre eksoz düz boru spor son susturucu ve 4-2-1 header attim araç 1.6 ies biyerden duydum afr ayarı diye bişey varmiş biraz performans verilebiliyormuş ?
    Kardeşim aracının motorunu gectim suanki haliyle yapman birsey ifade etmeyecek.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aracının motorunu gectim suanki haliyle yapman birsey ifade etmeyecek.
    kardeşim valla forumlarda araştırdım öyle stock arabalarda bile ayarı kötüyse ayaralanınca gayet güzel sonuçlar elde etmişler

bide wide band nedir nerden alabilirim geçen gazcıya gittim afr deyince afr ne dedi

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şinasi was here
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    donanımhaber için tıklayın

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wideband dediğimiz şey afr'yi yani hava yakıt karışımını ölçen saatin ismi oluyor ustam. Düzgün bir wideband almak istiyorsanız 800 lira civarı bir parayı gözden çıkarmanız lazım. Buda stok bir araba için fazla maliyetli ve gereksiz olur değil mi ?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Afr dedigin şeyi yazılıma falan karıştırmış olmayasın? Araca güç falan vermez, afrnin düzgün olması arabanın düzgün çalışmasını gösterir sadece.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gazcının bağlandığı bilgisayar senin aracında narrowband'ı okuyor. sana lazım olan wideband. bence bu işlerle uğraşacağına tüp tesisatını söksen 60 kg yük atmış olursun. düzgün afr'li bir ies'te anca o altmış kiloyu atmış kadar gider. masraf yapma yani.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wideband AFR ölçerle ayarı genelde lpg'li araçlara yapıyorlar. Benzinli araçlarda böle bi olay yok. Varsa da bildiğin yazılım olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı forwett Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wideband AFR ölçerle ayarı genelde lpg'li araçlara yapıyorlar. Benzinli araçlarda böle bi olay yok. Varsa da bildiğin yazılım olur.
    kardeşim bilmediğin konu hakkında neden adamı yanıltıyorsun? lpg beyni de piggyback bir ünitedir enjektör sinyalinden veri alır.benzinli araçlarda afc tipli piggyback üniteler satılmaktadır. bunların memlekette en çok kullanılanı apexi safc'dir. wideband yardımı ile afr değerini okur belli devir aralıklarında hava yakıt karışımına müdahale ederek beyinden gelen sinyalleri kandırırsın. ayrıca bahsettiğin lpg bağlantı programlarında yapılan ayarlar aracın kendi oksijen sensörünün gönderdiği sinyalleri okur. bu da wideband değil narrowband'tır. türkçesi pek bişi ifade etmez.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bilmediğin konu hakkında neden adamı yanıltıyorsun? lpg beyni de piggyback bir ünitedir enjektör sinyalinden veri alır.benzinli araçlarda afc tipli piggyback üniteler satılmaktadır. bunların memlekette en çok kullanılanı apexi safc'dir. wideband yardımı ile afr değerini okur belli devir aralıklarında hava yakıt karışımına müdahale ederek beyinden gelen sinyalleri kandırırsın. ayrıca bahsettiğin lpg bağlantı programlarında yapılan ayarlar aracın kendi oksijen sensörünün gönderdiği sinyalleri okur. bu da wideband değil narrowband'tır. türkçesi pek bişi ifade etmez.
    Sen de bilmediğin konularda konuşuyorsun biraz. Memlekette Wideband AFR ölçeri araca bağlayıp benzinde aldığı değerleri referans alarak lpg ayarı yapan insanlar var. Arkadaşın aracında ekstra beyin olduğuna dair de bişey yazmamış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen de bilmediğin konularda konuşuyorsun biraz. Memlekette Wideband AFR ölçeri araca bağlayıp benzinde aldığı değerleri referans alarak lpg ayarı yapan insanlar var. Arkadaşın aracında ekstra beyin olduğuna dair de bişey yazmamış.
    manevra güzel ama kurtarmaz ben beyin olduğunu yazmış yazmamış demedim. piggyback üniteden bahsettim.bir arabanın afr ayarı yapılması için kendi beyni olması yeterli. geri kalanı piggyback ünite halleder.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında forum'a bir sosyal mesaj vereyim. Hani hep soruyorlar ya eskiler neden yazmıyor?

Şimdi bu forwett nickli vatandaş 14 yaşındayken ben bu forumda yazıyormuşum. Bu konuda birisi bir bilgi istemiş ben bildiğimi paylaşmışım.Adam gelmiş altına hayali bişiler yazıp savunuyor. "wideband afr ölçer" olarak hem ingilizce hem türkçe bilenler bilmiyenler içinde açıklamış sağolsun. neyse ne işte kısacası yazmış bişiler.

gelelim konuya,

Bu forumda eskiden sormak ayıp değildi bilmemek te ayıp değildi. Birisi bişi sorardı konu hakkında eğer net bilgileri olanlar varsa yazardı. eğer yoruma açık bir konuysa herkes kendi fikrini yazardı.hatta konu boka sararsa iş geyiğe dönerdi. güzel günlerdi yani.

Sonra bir tayfa çıktı ortaya."Herbokolog" isminde. Bütün konularda ateş etmeye başladılar.Kalite otomatik olarak düştü.Kavgalar çıkmaya başladı eskiler elini ayağını çekti.

Unutmayın bu forum bilgi paylaşımı yapılırken güzel ama gerçek bilgi.. Zaten bilgisi olanlar birşeyler paylaşırsa uzun soluklu ve teknik anlamda bilgi kaynağı olarak kalır burası.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında forum'a bir sosyal mesaj vereyim. Hani hep soruyorlar ya eskiler neden yazmıyor?

Şimdi bu forwett nickli vatandaş 14 yaşındayken ben bu forumda yazıyormuşum. Bu konuda birisi bir bilgi istemiş ben bildiğimi paylaşmışım.Adam gelmiş altına hayali bişiler yazıp savunuyor. "wideband afr ölçer" olarak hem ingilizce hem türkçe bilenler bilmiyenler içinde açıklamış sağolsun. neyse ne işte kısacası yazmış bişiler.

gelelim konuya,

Bu forumda eskiden sormak ayıp değildi bilmemek te ayıp değildi. Birisi bişi sorardı konu hakkında eğer net bilgileri olanlar varsa yazardı. eğer yoruma açık bir konuysa herkes kendi fikrini yazardı.hatta konu boka sararsa iş geyiğe dönerdi. güzel günlerdi yani.

Sonra bir tayfa çıktı ortaya."Herbokolog" isminde. Bütün konularda ateş etmeye başladılar.Kalite otomatik olarak düştü.Kavgalar çıkmaya başladı eskiler elini ayağını çekti.

Unutmayın bu forum bilgi paylaşımı yapılırken güzel ama gerçek bilgi.. Zaten bilgisi olanlar birşeyler paylaşırsa uzun soluklu ve teknik anlamda bilgi kaynağı olarak kalır burası.
    Gereksiz bir tartışmaya sebep olduğunun farkındasın değil mi? Piggyback'in ne olduğunu herkes biliyor. Halk arasında beyin diye geçtiğini de bal gibi biliyorsun. Forumda Piggyback beyin diye konu bile var!

http://www.techturkey.com/forum/-let...ack-beyin.html

Gelip burada gereksiz ortam geren ben değilim sizsiniz. 44 yaşında olup da 15 yaşındaki çocuk gibi kelime oyunları yapan da yapan da sizsiniz.

Ben de bi sosyal mesaj vereyim. Bir konuda gelip de birilerine yüklenme, onu gömme çabasında olanları anlamıyorum. Geçen adamın biri insigniasında alt devir vidyosu koymuş denmeyen bırakılmadı adama. Herkes işine baksın beğenmediyseniz beğenmedim butonu var basar eksiyi geçersiniz. Yok sen 14 yaşındayken ben uzay gemisine biniyodum yazmakla olmaz paylaşım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gereksiz bir tartışmaya sebep olduğunun farkındasın değil mi? Piggyback'in ne olduğunu herkes biliyor. Halk arasında beyin diye geçtiğini de bal gibi biliyorsun. Forumda Piggyback beyin diye konu bile var!

Gelip burada gereksiz ortam geren ben değilim sizsiniz. 44 yaşında olup da 15 yaşındaki çocuk gibi kelime oyunları yapan da yapan da sizsiniz.

Ben de bi sosyal mesaj vereyim. Bir konuda gelip de birilerine yüklenme, onu gömme çabasında olanları anlamıyorum. Geçen adamın biri insigniasında alt devir vidyosu koymuş denmeyen bırakılmadı adama. Herkes işine baksın beğenmediyseniz beğenmedim butonu var basar eksiyi geçersiniz. Yok sen 14 yaşındayken ben uzay gemisine biniyodum yazmakla olmaz paylaşım.
    bence politikaya girmelisin geleceğin parlak senin
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

.
    iki saattir cevap yazamayıp bunu mı aradın buldun pm atsaydın ben yardımcı olurdum. çaktırmazdım kimseye
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence politikaya girmelisin geleceğin parlak senin
    Offf tamam sonuca ulaşmayacak tartışma çabalar boşa. Ben yatıyorum. En büyük sensin. Sonuçta ben 14 yaşındayken foruma mesaj atıyodun aman Allahım !!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler