User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: N/A --> F/I yardım sorunsalı, eksik bilgilerim neler??

-batu- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

N/A --> F/I yardım sorunsalı, eksik bilgilerim neler??

Merhabalar,
    Gecenin bu saatinde internette parça arayışından, atmosferik için 2-3 hpnin peşinde koşmaktan sıkıldım ve sitem ettim. Artık ciddi ciddi turbo düşünüyorum. Öncelikle nedenlerimi sayiyim. Not : Motorum 4a-fe, 1595 cc, 9.5:1 comp, turboya oldukça elverişli.
    -Fiyat/Performans oranı kesinlikle atmosferikten daha düşük.
    -Beklediğim güçleri için atmodan daha az uğraştırıcı.
    -En azından benim motorum için, fazlasıyla uygun.
    Ancak turbo besleme hakkında, teoriler ve temel bilgi dışında çok da fazla bilgiye sahip değilim. Listem ve beklediğim güçler aşağıda olucak. Sitedeki Turbo tecrübesi benim yaşımın 3435321 katı olan abilerden biraz destek bekliyorum
    Listem
    -Ebay tarzı bir turbo manifoldu alıp Kaynakla güçlendirmek.
    -Mitsubishi K04-2275 Ayarında bir turbo (önerilerinize sonuna kadar açığım.)
    -Custom Downpipe
    -Yaklaşık 4 Lt lik bir IC
    -Custom IC boruları
    -Filtre kelepçe dirsek cart curt.
    -HKS SSQV BOV
    -380-420 cc arası enjektörler. Sanırım High emp. olmak zorunda.
    -Yakıt basınç regülatörü.
    -Benzin pompası.
    -Iridium bujiler.
    -Mekanik kontrollü bir wastagate ama bu konuda bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.
    -Greddy e-manage ultimate tarzı ucuz(stand alonlelara göre) bir piggy back.(tavsiye bekliyorum.)
    -EGT-Boost-AFR göstergeleri
    Kesinlikle eksik kalan şeyler olmuştur. Tamamlamanızı rica ederim.
    Beklediğim güç 175-180 HP aralığı, stock internaller kullanıcam. 6750-7000 aralığında devir çeviricem ve turbonun 4000 de dolmasını istiyorum. Diğer çoğu topicte özellikle daha fazla bütçe ile işin sağlama alınması gerektiğini okuyorum ama bunu yapıcak bütcem maalesef yok. Olabildiğince Ucuz bana 0.45-0.5 barlık bir sistem gerekiyor.
    Turbonun başka ne gibi ihtiyaçları olabilir. Yağ besleme sistemi gibi, ve bu iş için bana tuner olarak kim yardımcı olur. Özgün abinin çok iyi işler çıkardığını okuyorum ama bana anlatırmı acaba?? Ecu konusunda küçük tecrübelerim var bu konuda öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye son derece hevesliyim.
    Yardımlarınızı bekliyorum, en ucuz yollu parça temini ve süreç konusunda.
    Eğer vaktinizi ayırıp naçizane isteklerimi okuduysanız ne mutlu bana ve teşekkürler şimdiden.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz araştırınca yurt dışında 0,5 -0,6 stock internal 185 hp gibi güçler almışlar aşağıdaki gibi listeler ile ...

-Log Manifold
    -Nissan Motors (T3 .42/.60) Full boost at 2500rpms (has 4k miles on turbo)
    -Turbosmart Stealth wastegate
    -Supersonic BOV
    -2.5" Custom downpipe with flex pipe and two sensor bungs for 02 sensor and band 02 sensor.
    -All Powercoated in Mil-Spec Hummer Black Aluminum Intercooler piping with Tig welds.
    -Custom Coach Intercooler(Air to Air)
    -Blue SAMCO piping connectors and ATP Turbo bolt clamps
    -K&N 2.5 Air Intake
    -95 Civic Radiator
    -315cc Supra injectors

Tabi ülkemizin muhteşem benzini bu gücü almanı yada bu basınçları basmanı nasıl etkiler stock internal ile orası tartışılabilir.

İşini sağlama almanı makinanın içini yapıp daha sonra turbo uygulamanı tavsiye ederim .
    Sonuç itibariyle eski bir makine üstüne üflemek demek risk almak demek .
    Bütçe ile ilgili sıkıntın olmasa durma hemen yap derim ama oldu ki kırıldı o zaman tekrar toplamaya çalışmak daha çok yoracaktır seni (maddi manevi) ...
    O nedenle bence sıraya koy işleri ve bir liste yap .
    yada yedekte makinanı sıfırdan yapabilecek miktarı kenara koy ve o şekilde gir bu işe derim ben .
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

UnnAmeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mıtsubıshı k04 dedıgın sanırım kkk k04.k04 22 1.6 ıcın buyuk gelebılır.ama sen 4000de dolsun demıssın aynen o sekılde olur hatta daha fazla.4000de dolmasını neden ıstıyorsun onu ogrenebılırmıyım ? ıstegın guc,cevırecegın devır,turbonun gelmesı ıcın ıstedıgın devır ve basıcagın basınc ılıskısı bıraz mantıksız olmus benım sana tavsıyem stock 1.8t 150/180 makınanın k03 yada k03s turbosu olur.bu turbo muhtemelen senın aracında 2500+ devırlerde dolucaktır fazla gec kalmadan.1.8 motorda 0.6barda 9.5cr ıle 150hp veren bu turbo,senın aracındada 1bar cıvarı basıncta senın ıstedıgın guclerı verır dıye tahmın edıyorum.sonucta bu 2 motor tamamen farklı olsada yınede 1bar cıvarı senı tatmın eder dıye dusunuyorum.manıfold ıcın bırsey dıyemem.hazırı varsa onu al ebayde olsa.gelınce dedıgın gıbı guclendırıp kullanabılırsın ama hazır yoksa ısın ehlı bır ustaya yaptırmanda fayda var.dp dedıgın gıbı custom olabılır.60mm dp+60mm freeflow komple egzoz senın ısını gorur dıye dusunuyorum.cooler ıcın ltsını fazla abartmadan bır secım yap egerkı k03 kullanıcaksan.ufak turbo buyuk cooler olayı cok laggy olur soyledıgın gıbı 170-180hp bandında kalıcaksan bence enjektore gerek kalmaz.tabıkı yınede kac cc orjınalı onu bılmek lazım ama sanırım orjınaller+daha yuksek barda calısan bır fpr+guzel bı pompa yeterlı olur.yazılım&ecu konusunda bırsey yazmak terbıyesızlık olur aramızda bu kadar ustad varken ,onlar gereklı bılgılerı verırler sanırım konuyu gorunce.cok yuzeysel kabaca bılgı vermek ıstedım,yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana turbo projende basarılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırınca yurt dışında 0,5 -0,6 stock internal 185 hp gibi güçler almışlar aşağıdaki gibi listeler ile ...

-Log Manifold
    -Nissan Motors (T3 .42/.60) Full boost at 2500rpms (has 4k miles on turbo)
    -Turbosmart Stealth wastegate
    -Supersonic BOV
    -2.5" Custom downpipe with flex pipe and two sensor bungs for 02 sensor and band 02 sensor.
    -All Powercoated in Mil-Spec Hummer Black Aluminum Intercooler piping with Tig welds.
    -Custom Coach Intercooler(Air to Air)
    -Blue SAMCO piping connectors and ATP Turbo bolt clamps
    -K&N 2.5 Air Intake
    -95 Civic Radiator
    -315cc Supra injectors

Tabi ülkemizin muhteşem benzini bu gücü almanı yada bu basınçları basmanı nasıl etkiler stock internal ile orası tartışılabilir.

İşini sağlama almanı makinanın içini yapıp daha sonra turbo uygulamanı tavsiye ederim .
    Sonuç itibariyle eski bir makine üstüne üflemek demek risk almak demek .
    Bütçe ile ilgili sıkıntın olmasa durma hemen yap derim ama oldu ki kırıldı o zaman tekrar toplamaya çalışmak daha çok yoracaktır seni (maddi manevi) ...
    O nedenle bence sıraya koy işleri ve bir liste yap .
    yada yedekte makinanı sıfırdan yapabilecek miktarı kenara koy ve o şekilde gir bu işe derim ben .
    Öncelikle zaman ayırıp, sorularımı cevapadığın için teşekkürler. Benim önümde 2 büyük engelim var, 1.si maddiyat. Geçen ayı aç geçirip yatan bursu Eibach yaylara yatırdım mesela. Turbo parçalarınıda bu şekil toplıyıp. Yaza kadar bitirmeyi planlıyorum. Buda bana yaklasık 2500 tl civarı bir bütce bırakıyor. 2. si de babam. Kendiside bu işlerden az çok anladığı için motor yaptırmada onunda desteği gerekli ve sanırım kırmadan motor yaptıracak gibi görünmüyor. Yani stock internallerle devam edicem galiba. Verdiğin liste tam istediğim gibi aslında. Göreli olarak kaliteli ve ucuz parçalar. Aynen dediğin gibi yapıyorum öncelikle, listemi yapıcam fiyatları saptiycam ve her ay almaya başliycam parçalarımı. Yazında DIY turbo project Tekrar teşekkürler ve iyi sabahlar.

Alıntı UnnAmeD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mıtsubıshı k04 dedıgın sanırım kkk k04.k04 22 1.6 ıcın buyuk gelebılır.ama sen 4000de dolsun demıssın aynen o sekılde olur hatta daha fazla.4000de dolmasını neden ıstıyorsun onu ogrenebılırmıyım ? ıstegın guc,cevırecegın devır,turbonun gelmesı ıcın ıstedıgın devır ve basıcagın basınc ılıskısı bıraz mantıksız olmus benım sana tavsıyem stock 1.8t 150/180 makınanın k03 yada k03s turbosu olur.bu turbo muhtemelen senın aracında 2500+ devırlerde dolucaktır fazla gec kalmadan.1.8 motorda 0.6barda 9.5cr ıle 150hp veren bu turbo,senın aracındada 1bar cıvarı basıncta senın ıstedıgın guclerı verır dıye tahmın edıyorum.sonucta bu 2 motor tamamen farklı olsada yınede 1bar cıvarı senı tatmın eder dıye dusunuyorum.manıfold ıcın bırsey dıyemem.hazırı varsa onu al ebayde olsa.gelınce dedıgın gıbı guclendırıp kullanabılırsın ama hazır yoksa ısın ehlı bır ustaya yaptırmanda fayda var.dp dedıgın gıbı custom olabılır.60mm dp+60mm freeflow komple egzoz senın ısını gorur dıye dusunuyorum.cooler ıcın ltsını fazla abartmadan bır secım yap egerkı k03 kullanıcaksan.ufak turbo buyuk cooler olayı cok laggy olur soyledıgın gıbı 170-180hp bandında kalıcaksan bence enjektore gerek kalmaz.tabıkı yınede kac cc orjınalı onu bılmek lazım ama sanırım orjınaller+daha yuksek barda calısan bır fpr+guzel bı pompa yeterlı olur.yazılım&ecu konusunda bırsey yazmak terbıyesızlık olur aramızda bu kadar ustad varken ,onlar gereklı bılgılerı verırler sanırım konuyu gorunce.cok yuzeysel kabaca bılgı vermek ıstedım,yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana turbo projende basarılar.
    Sanada cevabın için çok teşekkür ederim. Biraz daha büyük bir turbo kullanma isteğimin nedenini şöyle açıkliyim. Gece gece turbo calc de kafayı fena çatlattıktan ve yarım paketten sonra, arabanın günlük kullanılacağı 0-3000 RPM aralığından turboyu uzak tutmak ve üst devirlerde daha düşük bir basınçla aynı güçleri yakalamak oldu. Şimdi düşününce motoru minimum şekilde zorlama isteğim hala geçerli. Ancak daha ufak bir turboyla daha keyifli bir motor karakteristiği elde edebilirim ama 1 bar sence çok değilmi stock 12 yaşında bir motora? hadi güç bandını biraz indirelim 160-170 yapalım. Sanırım k03s konusunda oldukça tecrübelisin, ortalama bir manifold, 6750 RPM devir, 9,5:1 comp, 1595 cc hacim, 0.60-0.65 bar basınç şimdi ne olur güç? Enjektörler olarak orj. yeterli gelmese bile yine toyota ailesinden bir enjektör üstüne de de FPR + Walbro türevi ile desteklenebilir.

sportinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eger bütcen gerçekten kısıtlıysa lüks yapmaya gerek yok. motor bileşenleri ile başlamanı tavsiye ederim. veya ileri dönük ii bir setup'ı kaldıracak malzemeler almalısın. cooler, borular, turbo, üniten ve enjektörlerin hep ileri dönük olmalı ki tekrar tekrar masraf etme. malzeme de 2. el olarak alına bilir cooler, ünite (fic olabilir), afr(mutlaka alınmalı),enjektör, üniversal borular. bunların hepsini ikinci el olarak düşün ama kaliteli malzemeleri tercih et.

buarada sakın manifoltu alıpta burda kaynakla güçlendireyim yoluna gitme heme hemen yeni yapılmış kadar işcilik alırlar ii kaynak için.

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    mitsubishi td25 yada tf035 turbolara yönelsen daha iyi olur, hem çok fazla hem çok ucuz, hem de erken dolar... kkk k03 de olabilir.
    Built to fall....

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    k03 ü 7000 7000 çevirirsen çabuk bozarsın ki ucuz bi turboda değil ben 1.5 yıl tdo4 kullandım subaru turbosu daha sağlam olduğunu söliyebilirim 250hp ye kadarda destekler o devirlerdede dolar geçen biri 350 liraya satıyodu........ manifold kolay kromcudan alıyosun dirsekleri ortalama 14 tane kesiyosun biçiyosun yapıyosun yada dediğin gibi ebaydan al tak........... beyin olarakda ms al üç beş fazla verirsin ama piggybackden daha rahat edersin 450cc enjektörde işini çok rahat görür low emp. da alsan araya resistor box bağlar kullanırsın çok rahat sorun değil yani bide altda dolmasın istiyosun sanırım yakıt ekonomisi bakımından o şekilde bişi olmuyo kafan rahat olsun vacuumda gittiğin sürece araba az yakıyo ister turbon 5000 de dolsun ister 3000 de vacuumda gidebiliyosun

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işler adam şişler kolay gelsin diyorum şimdiden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı corolla117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle zaman ayırıp, sorularımı cevapadığın için teşekkürler. Benim önümde 2 büyük engelim var, 1.si maddiyat. Geçen ayı aç geçirip yatan bursu Eibach yaylara yatırdım mesela. Turbo parçalarınıda bu şekil toplıyıp. Yaza kadar bitirmeyi planlıyorum. Buda bana yaklasık 2500 tl civarı bir bütce bırakıyor. 2. si de babam. Kendiside bu işlerden az çok anladığı için motor yaptırmada onunda desteği gerekli ve sanırım kırmadan motor yaptıracak gibi görünmüyor. Yani stock internallerle devam edicem galiba. Verdiğin liste tam istediğim gibi aslında. Göreli olarak kaliteli ve ucuz parçalar. Aynen dediğin gibi yapıyorum öncelikle, listemi yapıcam fiyatları saptiycam ve her ay almaya başliycam parçalarımı. Yazında DIY turbo project Tekrar teşekkürler ve iyi sabahlar.

Sanada cevabın için çok teşekkür ederim. Biraz daha büyük bir turbo kullanma isteğimin nedenini şöyle açıkliyim. Gece gece turbo calc de kafayı fena çatlattıktan ve yarım paketten sonra, arabanın günlük kullanılacağı 0-3000 RPM aralığından turboyu uzak tutmak ve üst devirlerde daha düşük bir basınçla aynı güçleri yakalamak oldu. Şimdi düşününce motoru minimum şekilde zorlama isteğim hala geçerli. Ancak daha ufak bir turboyla daha keyifli bir motor karakteristiği elde edebilirim ama 1 bar sence çok değilmi stock 12 yaşında bir motora? hadi güç bandını biraz indirelim 160-170 yapalım. Sanırım k03s konusunda oldukça tecrübelisin, ortalama bir manifold, 6750 RPM devir, 9,5:1 comp, 1595 cc hacim, 0.60-0.65 bar basınç şimdi ne olur güç? Enjektörler olarak orj. yeterli gelmese bile yine toyota ailesinden bir enjektör üstüne de de FPR + Walbro türevi ile desteklenebilir.
    0.6da 1.8 makına 150 alıyor ıste ordan tahmın yurutebılırsın.ama bu tahmın dogru cıkacak dıye bır durum malesef soz konusu degıl,bambaska 2 motoru karsılastırarak yapıyoruz tahmını cunkı arkadasında dedıgı gıbı turbon ıster 1500de gelsın ıster 5500de gelsın sen gaz pedalına yumusak davrandıkca yanı vakumda kullandıkca yıne benzın tasarrufu saglarsın.o yuzden turboyu alt devırde uzak tutmak gıbı bırsey dusunme.ılla 1 bar degıl,0.9 olur 0.8 olur sonucta k03le 150hp sınırını rahat rahat asarsın.bu arada senınde tahmın edecegın uzere,bır k03un ufledıgı 1barla k04un ufleyecegı 1bar arasında oldukca fark var.sen ufak turboyla 1bar basıcaksın.ıllakı atmosferık halıne gore ınternallerın daha cok zorlanacak,daha cabuk yıpranacak ama buyuk turbo koyup 0.5 bassanda degısen bısı olmayacak ıcın rahat olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    k03 ü 7000 7000 çevirirsen çabuk bozarsın ki ucuz bi turboda değil ben 1.5 yıl tdo4 kullandım subaru turbosu daha sağlam olduğunu söliyebilirim 250hp ye kadarda destekler o devirlerdede dolar geçen biri 350 liraya satıyodu........ manifold kolay kromcudan alıyosun dirsekleri ortalama 14 tane kesiyosun biçiyosun yapıyosun yada dediğin gibi ebaydan al tak........... beyin olarakda ms al üç beş fazla verirsin ama piggybackden daha rahat edersin 450cc enjektörde işini çok rahat görür low emp. da alsan araya resistor box bağlar kullanırsın çok rahat sorun değil yani bide altda dolmasın istiyosun sanırım yakıt ekonomisi bakımından o şekilde bişi olmuyo kafan rahat olsun vacuumda gittiğin sürece araba az yakıyo ister turbon 5000 de dolsun ister 3000 de vacuumda gidebiliyosun
    k03 u 7000 7000 cevırmek neyını bozacak anlayamadım?k03u 1bardan daha yukarda kullanmak cabuk bozar tamamda motorun cevırdıgı devırle turbonun bozulmasının alakası nedır ? bu arada td04 dedıgın gıbı daha saglam daha guzel bır turbo ona katılıyorum fakat k03 dedıgın turboda pahalı bısı degıl,250-400tl arasında bı dunya bulunuyor ıstedıgın zaman 2.el

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    k03 u 7000 7000 cevırmek neyını bozacak anlayamadım?k03u 1bardan daha yukarda kullanmak cabuk bozar tamamda motorun cevırdıgı devırle turbonun bozulmasının alakası nedır ? bu arada td04 dedıgın gıbı daha saglam daha guzel bır turbo ona katılıyorum fakat k03 dedıgın turboda pahalı bısı degıl,250-400tl arasında bı dunya bulunuyor ıstedıgın zaman 2.el
    daha çok devir daha çok egzost gazı oda turbonun daha çok dönmesi oda ufacık yatakları olan k03 ün daha çabuk aşınması tabiki iyi bir turbo bulursun alırsın bişi olmaz ama piyasadaki k03 lerin hemen hemen hepsi ya pert arabalardan çıkma 100.000 i devirmiş yada tekrardan yapılıp toplanmış ama subaru turbolarını herkes modlamak için söküyo o yüzden az km yapılmış bi tdo4 bulmak az km yapmış bi k03 bulmakdan daha kolay ve ucuz

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın kac binde? 2500cok tehlikeli bi rakam cünkü parcalarını alırsın motoruna fazladan güc basarsın fakat zaten aracın motoru bazı parcalara yaptıgı km sebebiyle ihtiyac duyuyosa ekstra güc ekstra stres olusturur ve motorun basına iş gelince tüm paran turbo ve parcalarına harcandıgı için aracın yatar. bence imkanın varsa ilk aracının motor durumunu acıp ogrenmeye bak. sonrası daha üzücü olmasındansa bastan kendini garantiye al öyle basla turbo projene.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sportinger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger bütcen gerçekten kısıtlıysa lüks yapmaya gerek yok. motor bileşenleri ile başlamanı tavsiye ederim. veya ileri dönük ii bir setup'ı kaldıracak malzemeler almalısın. cooler, borular, turbo, üniten ve enjektörlerin hep ileri dönük olmalı ki tekrar tekrar masraf etme. malzeme de 2. el olarak alına bilir cooler, ünite (fic olabilir), afr(mutlaka alınmalı),enjektör, üniversal borular. bunların hepsini ikinci el olarak düşün ama kaliteli malzemeleri tercih et.

buarada sakın manifoltu alıpta burda kaynakla güçlendireyim yoluna gitme heme hemen yeni yapılmış kadar işcilik alırlar ii kaynak için.
    Cevabın için teşekkür ederim, listemi yaptım, çeyizlik turbo takımımı toplamaya başliycam Turbo takımı bir yanda duruken, finallerden sonra eve gidince komp. testi yaptırıcam, ana kol yataklarını ve sübapları kontrol ettiricem. Eğer durum iyise Yaz başında Tek turbo AE101 olmak istiyorum inş.

Manifol olayınıda malzeme metalurjiden son sınıf bir arkadaşımla bakıyoruz internetekilere kaynak vs. durumu en iyi olanı seçicez alıdığımız turboya göre.
    Alıntı ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mitsubishi td25 yada tf035 turbolara yönelsen daha iyi olur, hem çok fazla hem çok ucuz, hem de erken dolar... kkk k03 de olabilir.

dediğin turbolar hangi araçlardan çıkma acaba? Şimdi birde şu olay var manifold turbo uyumu, bu T25, T28, T3, T4 sanırım turbonun kullandığı altyapı. dediğin turbolar hangisini kullanıyor ve her manifoldu her turboya uydurabiliyim? çok soru oldu biraz k.bakma

TD04 bilidğim GC8 den çıkma turbo değilmi ? öyleyse T3 mü Td mü ne oluyor ki ?
    Peki MSin wiring i ve tuning i tabiki diğerlerine göre daha zor ama ne gibi artıları var. Ayrıca istanbulda MS in wiringini ve tuningini yapabilecek bir yer varmı??

Alıntı fsunnetci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işler adam şişler kolay gelsin diyorum şimdiden
    Hahah aynen öyle valla teşekkür ederim.

0.6da 1.8 makına 150 alıyor ıste ordan tahmın yurutebılırsın.ama bu tahmın dogru cıkacak dıye bır durum malesef soz konusu degıl,bambaska 2 motoru karsılastırarak yapıyoruz tahmını cunkı arkadasında dedıgı gıbı turbon ıster 1500de gelsın ıster 5500de gelsın sen gaz pedalına yumusak davrandıkca yanı vakumda kullandıkca yıne benzın tasarrufu saglarsın.o yuzden turboyu alt devırde uzak tutmak gıbı bırsey dusunme.ılla 1 bar degıl,0.9 olur 0.8 olur sonucta k03le 150hp sınırını rahat rahat asarsın.bu arada senınde tahmın edecegın uzere,bır k03un ufledıgı 1barla k04un ufleyecegı 1bar arasında oldukca fark var.sen ufak turboyla 1bar basıcaksın.ıllakı atmosferık halıne gore ınternallerın daha cok zorlanacak,daha cabuk yıpranacak ama buyuk turbo koyup 0.5 bassanda degısen bısı olmayacak ıcın rahat olsun
    K03ü biraz araştırdım sanırım s olursa daha iyi. Birde o 1.8 makinayı turbo yaparken komp. vs. iyice düşürdükleri için + 20 valve olmasına rağmen çok devir çeviremediği için bol kayıplı olduğunu düşünüyorum. Benim motorum 114 hp orjinalinde ve sadece kalın conta +0.65 barda 160 + vermesini umuyorum. Dediğin gibi turbo calc.te bazı verileri yanlış okuyormuşum. erken dolan bir turbo bakınıyorum artık

Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın kac binde? 2500cok tehlikeli bi rakam cünkü parcalarını alırsın motoruna fazladan güc basarsın fakat zaten aracın motoru bazı parcalara yaptıgı km sebebiyle ihtiyac duyuyosa ekstra güc ekstra stres olusturur ve motorun basına iş gelince tüm paran turbo ve parcalarına harcandıgı için aracın yatar. bence imkanın varsa ilk aracının motor durumunu acıp ogrenmeye bak. sonrası daha üzücü olmasındansa bastan kendini garantiye al öyle basla turbo projene.
    Aracım 188.011 de tam olarak Öncelikle Yatak, Sübap ve Komp. Kontrollerini yapıcam, ona göre önce piston vs. mi yoksa direk turbo mu gireceğime karar vericem. Kalın conta ile işimi biraz olsun garantiye alabilirim belki diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tdo4 bildiğin wrx lerin çoğundan çıkan turbo tdo4 oluyo t3 yada td olmuyo flanşıda farklı zaten....... flanş işi basit iş lazerde kestirtiyosun 15 lira tutuyo kaynatıyosun oda 10 lira bitti onun haricinde 114 hp arabana stock internal larla 0.65 bastın calculatorda hesapladın 160 hp safc aldın dielim enj. sürmek için peki araban atmosferiğe göre avanslandırılmış sağlıklı bi şekilde nasıl biniceksin? buyüzden standalone alman daha mantıkli hem ilerisi için büyük enj. sürebilirsin hemde istediğin özelliklerine mudahale etme şansın war avansıda istediğin gibi düzeltebilirsin hee bu ms olur haltech olur aem olur vs vs en ucuzu ms die söledim wiring i istanbul için bişi diemem ankaraya gelirsen gayet basit tune içinde zaten sitede birkaç arkadaş war bu işle uğraşan

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    tf035,
    ford transit, fiat scudo,pajero, forester,l200,iveco,kanter, çeşitli hyundai'ler gibi bir çok araçta var, çıkması bol herşeyi bol
    (0 ı 650 lira düşün),

td25 daha da uygun fiyatlı, ama biraz daha az üflüyor.

td04 subarulardan çıktığı için daha maliyetli olur.
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı corolla117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K03ü biraz araştırdım sanırım s olursa daha iyi. Birde o 1.8 makinayı turbo yaparken komp. vs. iyice düşürdükleri için + 20 valve olmasına rağmen çok devir çeviremediği için bol kayıplı olduğunu düşünüyorum. Benim motorum 114 hp orjinalinde ve sadece kalın conta +0.65 barda 160 + vermesini umuyorum. Dediğin gibi turbo calc.te bazı verileri yanlış okuyormuşum. erken dolan bir turbo bakınıyorum artık
    1.8 makınayı turbo yapmıyorsun ama stock turbo zaten c.r dıye yazmıstım orayı kacırdın sanırım,comp 9.5 standart 1.8t 150hp makınada.cok devır cevırmemesı gıbı bır durumda yok ,stock olarak 6500 cıvarı cevırır "k03le gelen 1.8t".daha fazlada cevırmesıne cevırır ama 6000den sonra k03 1.8 makınada bıttıgı ıcın fazlasına gerek duymamıslar.bu arada k03s bulabılırsen oda olur.180lık makınada cıkan turbodur.cok cok az farklılıkları var,pervane tasarımı vs gıbı.son olarak 0.6barda kalın contayla 160+ cok cok ıyımser bır rakam.umarım yakalayabılırsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tdo4 bildiğin wrx lerin çoğundan çıkan turbo tdo4 oluyo t3 yada td olmuyo flanşıda farklı zaten....... flanş işi basit iş lazerde kestirtiyosun 15 lira tutuyo kaynatıyosun oda 10 lira bitti onun haricinde 114 hp arabana stock internal larla 0.65 bastın calculatorda hesapladın 160 hp safc aldın dielim enj. sürmek için peki araban atmosferiğe göre avanslandırılmış sağlıklı bi şekilde nasıl biniceksin? buyüzden standalone alman daha mantıkli hem ilerisi için büyük enj. sürebilirsin hemde istediğin özelliklerine mudahale etme şansın war avansıda istediğin gibi düzeltebilirsin hee bu ms olur haltech olur aem olur vs vs en ucuzu ms die söledim wiring i istanbul için bişi diemem ankaraya gelirsen gayet basit tune içinde zaten sitede birkaç arkadaş war bu işle uğraşan
    Ya kesinlikle SAFC la geçiştirmiycektim zaten. Avans konusu çok önemli bu yüzden en en kötü ihtimalle hem fuel a hem de avasa müdahale edebileceğim, farklı enjektör kullanabileceğim bir ünite bakıyorum. AEM Fic ya da Greddy E-Manage düşünüyorum. Ama MS de kafamda fiyatıda uygun gerçekten. Tek korkum wiringi işte.

Alıntı ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tf035,
    ford transit, fiat scudo,pajero, forester,l200,iveco,kanter, çeşitli hyundai'ler gibi bir çok araçta var, çıkması bol herşeyi bol
    (0 ı 650 lira düşün),

td25 daha da uygun fiyatlı, ama biraz daha az üflüyor.

td04 subarulardan çıktığı için daha maliyetli olur.
    TF035 gerçekten çok avantajlı ya onu ya da K03s bakıyorum teşekkür ederim tavsiyelerin için.

1.8 makınayı turbo yapmıyorsun ama stock turbo zaten c.r dıye yazmıstım orayı kacırdın sanırım,comp 9.5 standart 1.8t 150hp makınada.cok devır cevırmemesı gıbı bır durumda yok ,stock olarak 6500 cıvarı cevırır "k03le gelen 1.8t".daha fazlada cevırmesıne cevırır ama 6000den sonra k03 1.8 makınada bıttıgı ıcın fazlasına gerek duymamıslar.bu arada k03s bulabılırsen oda olur.180lık makınada cıkan turbodur.cok cok az farklılıkları var,pervane tasarımı vs gıbı.son olarak 0.6barda kalın contayla 160+ cok cok ıyımser bır rakam.umarım yakalayabılırsın.
    Turbo olarak K03s çok kafama yattı, iyice bakıyorum şimdi internetten. Ya 1.8 makinanın atmosferikleri varya 125 hp lik ben onlardan bahsediyorum. Onun hem c.r si daha yüksek diye biliyorum ben. Ya bende isterim tabiki 1+ barlar basmakta ilk aşama olarak bunu düşündüm. Önümüzdeki kış güzel bir set buldum. İnternallerde kollar hariç her şeyi değiştiriyo bende kol olarak agzeninkileri uydurursam içini de yapmış olurum o zaman işte 220-230 hp zorlarım. Ki içi yapıldıktan sonra afe yle 300+ görenler var. Turboya vs. bağlı tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir de flanş konusunda örneğin aşağıdaki manifoldun flanşı TH035 ya da K03s e uyarmı?
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Toyot...#ht_1897wt_939
    büyük ihtimalle uymaz ama örneğin bunun flanşını kesip yerine istediğim turboya uygun flanş kaynatılırsa hallolurmu sorun???

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)