User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
93 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Vtec2' im ve Dyno

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bladerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    140 verdiğine nasıl karar verdinizki ve de parçalara bakalım egz kasnak subap yay conta son susturucu bunların hp ye yansıması nasıl olur

video koydum seyret sen karar ver.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keremim yapma etme.. sen de böyle dersen başkaları neler der...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SONE-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keremim yapma etme.. sen de böyle dersen başkaları neler der...
    nan soner sen bu işleri bilen adamsın beni konuşturma şimdi
    komançero garage

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarı sentetik magnatec 10-40 yerine neden tam sentetik düşünmüyorsunuz, mesela edge 5-40 falan?

Maşallah bu arada.

palios
    Misafir
    bg ler kolay olmuyor beyler....bıras nakıt bırasda becerı ısı ama bu arabalrımız bu ıslere uygun dgl fıltre eksoz yapıp keyfe keder alman pesıne kosmalı yada turbo yapıp noktalamalı...kendı emsallerı arasında iii sayılır benı hıc uzmedı..tabı arabam 130 oldu deyıpte ona buna sarkmadım olcumu bıldım))

bladerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egsoz sistemindeki modifikasyon ciddi bi fark gösteriyo dynoda bu tip araçlarda ama dikkatinizi çekerim kasnak egz yay subap hp olarak çok yansımaz o araçdaki en büyük tutar dal egz ve ems olması 140 ını bilmem tork değerini görmek isterdim oradan bazı farkları görürüz net olarak
    ECUTECH İstanbul

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğru düzgün ölçen bir dyno olsa bizde sokacaz erkut ama maalesef yok.kabaca şöyle bir bakarsak 20 senelik 136 hp olan stock bir motor çok çok iyi ihtimalle 130 hp çevirse,sahibininde 3.vites geçirme problemi ile birlikte bu bordo'dan 1-1,5 boy yiyor.arada da 100-150 kg fark var.bu faktörlerin hepsinin tartıp biçersen bordonunda 140 civarı bişi olduğunu düşünürsün.hıı aynı bordo sizinde yakından tanıdığınız eski gny şimdiki boc vti'dan 3-4 boy yiyor.az çok kafanda canlandır işte.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru düzgün ölçen bir dyno olsa bizde sokacaz erkut ama maalesef yok.kabaca şöyle bir bakarsak 20 senelik 136 hp olan stock bir motor çok çok iyi ihtimalle 130 hp çevirse,sahibininde 3.vites geçirme problemi ile birlikte bu bordo'dan 1-1,5 boy yiyor.arada da 100-150 kg fark var.bu faktörlerin hepsinin tartıp biçersen bordonunda 140 civarı bişi olduğunu düşünürsün.hıı aynı bordo sizinde yakından tanıdığınız eski gny şimdiki boc vti'dan 3-4 boy yiyor.az çok kafanda canlandır işte.
    yok aslında bahsettiğim o değil crx in 120 hp olduğunu düşümelim 3.888 final 3.25 1 vites 900kg ağırlık LPG flan var mıdır ağırlık ekleyen bilmem vtec2 nin cevirme kabiliyetiyse burda kendini gösteriyo 1 vites sardığı halde öne doğru çıkışı var daha kısa 1 vites oranıyla egz yi burda görüyoruz ama ilerki viteslerde ağırlık devreye girmiş oluyo ve crx in kendini toparlayan diğer kısa oranları ve hafifliği

ya asıl anlatmak istediğim durum şu dynoda gördüğünüz değerleri hp yi aracın yürüyüşü olarak baz almayın dyno konusunda şöyle yapabilirsiniz eğer mesela serp de ölçerseniz ankarada da istanbulda da serp de ölçülmüş vtec 2 lerle kıyaslama mantıklı olur gibime geliyo ya da stock vtec 2 yi ölçüp aynı dynoda bunu ölçerek bu arada kapak işlenmeden ve piston olmadan emme tb de olmadan o araçtan yüksek hpler beklemek yanlış olur

yani araç bi şekilde kıslmışsa onu ortadan kaldırınca komik güçler çıkabilir bu da olmaz dedirtir
    ECUTECH İstanbul

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani araç bi şekilde kıslmışsa onu ortadan kaldırınca komik güçler çıkabilir bu da olmaz dedirtir
    atmosferik mini cooper'lar (düşük hp'li) da öyle değil mi mesela?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen son dyno çıktını koysana abi orda da bakalım duruma
    ECUTECH İstanbul

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen son dyno çıktını koysana abi orda da bakalım duruma
    hangi son çıktı erkut egzantrikten sonra güç daha düşük çıkmıştı ama o gün garipleşmişti araba.. önce sağırlaşıp sonradan açılmıştı.. şu ecu sonrası ise henüz dynoya çıkartmadım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SONE-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi son çıktı erkut egzantrikten sonra güç daha düşük çıkmıştı ama o gün garipleşmişti araba.. önce sağırlaşıp sonradan açılmıştı.. şu ecu sonrası ise henüz dynoya çıkartmadım..
    eh egz nin rodaj gerektirdiğini kabullenmek lazım son halini merak etmiyo değilim ama
    ECUTECH İstanbul

despe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ozaman benimde bi dynoya çıkmam şart oldu
    MTM-PROSTOCK GARAGE
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı
    oynama olm arabayla oyuncak gibi turbo yap dedik garip garip ecu lar bağlıosun

type-RRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gökhanın arabasının maşallahı var işallah daha fazla güçler görücez
    rüyalarını gerceklestirmenin en kolay yolu uyumaktır

ERkut 205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol müthişmiş.

Dyno çıktıları için bir yoruma gerek duymuyorum ölçümler ortada.
    Fakat şunu söylemek istiyorum.Örnek istanbulda paşaoğlu (kat sayı 1.36 çarpıldığında.)
    Ankara urazlar servis. gibi sağlıklı ölçüm yapılan noktalarda vardır. Şimdi hepsini yazmıyorum bilindikler diye bunları verdim.
    Özellikle izmit/kocaeli ender bosch car servisdir.Eski manuel dyno kullanılmakta.
    XY diagramına bir kalem vasıtası ile çizer. Bazı rallikross arabaları hazırlıyan özel servislerde burayı kullanırlar. En net ölçümleri buralarda alabilirsiniz.
    Hatta birçok kişi normali çok yüksek ama oralarda şok yaşıyan düşüklükte ölçümler ile karşılaşabiliyorlar.
    Ama bahsettiğim yerdeki dyno kullananlarında hepsi + birşeyler takmadan fabrikasyon değerleri yakalıyabiliyorlar.Yani normalin altında ölçüm yapan bir yer değil.
    Zaten genelde orayı kullananların çoğu arıza gidermek ve sağlıklı ayar yapmak amaçlı kullanırlar.
    //// PEUGEOT SPORT
    Peugeot 205 Gutmann Mi-16 & LeMans İskandinavian Market

likedead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence gökhan35 in aracının ölçüldüğü dyno çok sağlıklı değil bana göre..1.6 tipo ya egzantrik takılıp dynoya çıkarmışlar ..araç 200 hp vermiş ilk ölçümde daha sonra 2 defa daha ölçülmüş birinde 170 birindede 150 hp vermiş araç..ama yürüyüşü hiç 150 hp gibi değildidraglarda gördüm gökhanın aracı yinede güzel yürüyordu..maşallah..
    Sfi...

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar iyi güzel yazmışsınız kimisi iman demiş bişeyler demiş, biz tahta diyip element uydurmuyoruz, biyerimize güvendik ki bu dyno çıktısını koyduk buraya kaldı ki ben buraya bu çıktıyı dyno eğrisini bilgili arkadaşların yorumlaması + vtec2 sahiplerini araçlarını çok da yabana atmamaları konusunda birazcık daha olsun uyandırmak için açmıştım.

Neyse şimdi dyno konusuna gelince;

aynı dyno da benim son 2 orjinal susturucumun durduğu ve dyno ya çıktığım akşam, başka bir Vtec2 li arkadaşım aracını çıkardı dyno ya, "short ram + 4-1 headers + 51 lik komple + otto son susturucu" şeklinde onun aracı 115.4 hp çıktı, ben ondan sonra çıktım benim vtec2 çıktı 124.2 hp çıktı.

aynı dyno da aynı gece tamamen stock ve sağlıklı bir 110 hp lik megane 109.5 hp çıktı.

ben dyno ya çıkmadan önce benim rolling yaptığımızda 4. vitesin ortalarına kadar 2 boy geçtiğim başka bir arkadaşımın civic i de 122.2hp 147nm tork çıktı ki biz de o zaman benim arabanın az biraz fazla çıkması lazım dedik mantıken bakalım dedik çıktım 124.2hp 163nm tork çıktı. Allah bereket versin dedik.

bir abimizin vti yı da aem v2 + dc 4-1 + 51lik düz boru + ss replika ile 173 çıktı, bir diğer aynı spec vti 167 hp çıktı. vs. vs. vs.

bu en son ölçtürdüğümde de son 2 orjinal susturucuyu çıkartıp HKS style son susturucuyu takınca egsoz sistemim de tamamlandı basit olarak yapabiliceklerimi yaptım bu spor son susturucuyla ne kadar daha farketti dyno da da görmek istedim ve hem hp olarak hem de tork olarak fazlasını aldım, zaten bekliyordum, çünkü egsoz taktıktan sonra çok daha rahat çeviriyodu deviri dyno da da görmüş olduk.

dediğim gibi 5 senedir vtec2 lerin üzerindeyim ıvırını zıvırını çok şükür bilirim, kronik sorunları cartı curtu vs. o yüzden daha çok vtec2 kullanan ya da bu araçları yakınen tanıyan arkadaşların olumlu-olumsuz yorumlarını keyifle dinlemek yettiğim kadar cevaplamak isterim.

Soner ve erkut yazmış bu arabaların fabrikasyon egsoz sistemlerinin ne kadar sıkıntılı olduğunu, bilen biliyor, ben 2. vtec2 mi aldığımda 1 hafta sonra hemen taktırdım headersı, ilk yaptığım şey o cola pipeti gibi boruları olan orjinal manifoldu çıkarmak oldu. o yüzden hep diyoruz vtec2 ye bişey yapıcaksanız egsoz sisteminden başlayın diye, diğer araçlardan çok daha fazla güçler alabiliyorsunuz 2 kere 2 4 bu böyle yani. o yüzden başka bir araca yapılan egsoz sisteminden alınan güçle bu yüzden kıyaslamayın diye yırtınıyoruz.

bursa da bordo vtec2 yi yükleyen arkadaşı da tebrik ediyorum böyle bir araçla uğraştığı ve tr de öncülük yaptığı için. umarım istediği güçleri alır ki bence 145hp lerden az olmıycak gücü, fazlası çıkar eksiği çıkmaz diye düşünüyorum, daha da iyi olur inşallah hepberaber keyifle izleriz.

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarı sentetik magnatec 10-40 yerine neden tam sentetik düşünmüyorsunuz, mesela edge 5-40 falan?

Maşallah bu arada.
    hep 10-40 kullandım, memnun kaldım o yüzden değiştirmeyi düşünmedim hiç, sadece 1 kere servis e sorduğumda 10-40 da kalmamı tavsiye etmişlerdi, o yüzden karıştırmadım hiç, ama teşekkürler önerin için yine aklımda olsun bi daha kine düşünürüm.

sağolasın

Alıntı palios Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2 yıldır kullanıorum aracı sımota cai,4-1 headers spor orta type-r ın orj son susturucusu war..16 enkeı jant ile....125 fln cıkması mucıze bence..cok yuksek rakamlar 110 bg lık bu arac bunlarla 15 bg almaz arkadaslar..200 bg lık bır typer bu speclerle 220 olmuyor.tamam arabam su anda eskısınden ııı ama okdarda dgl.aile otomobılı bu araclar...ekonomık vtec bunlar
    Alıntı palios Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alınması guc sonuclar gıbı bı typer ın 20 25 alması dogal ama bu arac ıcın buyuk gucler...120 en babası bence..kendı kullandıgım araba sonucta hergun altımda..bır kat ıptalı 10 bg vermez..
    bir üstte ki msjında type o aynı spec lerle 220 olmuyor demişsin, bir altta ki msjında type-r ın 20-25 alması doğal demişsin? heralde aceleyle yazdın.

bir kat iptali 10bg vermez demişsin, çok şükür biliyoruz.

bu arada simota cai yi bir an önce sökmenizi tavsiye ederim, vtec2 yi en çok kasan filtre kitidir tecrübeyle sabit.

Alıntı type-RRR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gökhanın arabasının maşallahı var işallah daha fazla güçler görücez
    Mert sağolasın kardeşim inşallah yaza doğru seninkinin yanında lafı olmaz ama

Alıntı likedead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence gökhan35 in aracının ölçüldüğü dyno çok sağlıklı değil bana göre..1.6 tipo ya egzantrik takılıp dynoya çıkarmışlar ..araç 200 hp vermiş ilk ölçümde daha sonra 2 defa daha ölçülmüş birinde 170 birindede 150 hp vermiş araç..ama yürüyüşü hiç 150 hp gibi değildidraglarda gördüm gökhanın aracı yinede güzel yürüyordu..maşallah..
    açıklamaları yukarda yaptım zaten de, tipo nun ölçüldüğü zamanı bilmiyorum, biz ölçümleri yapmadan 1 hafta önce dyno nun kalibrasyonu yapılmıştı, ondan önceydi büyük ihtimalle hatta gösterge hata oranı dahi %1.1 dikkat ettiysen.

teşekkür ederim, drag larda hiç denemeden kullandığım lastiklerim sayesinde hiç kalkamadım hep 1. viteste olduğum yerde kaldım araçlar kalkışta 1 boy önüme geçtiler, geçtiğim ies i de arkadan gelip geçtim zaten görüşsünüzdür, palio sportingle de yarışırken açtığı farka rağmen arkadan yaklaşıp arka kapısında bitirdim yarışı, biraz şansız bi drag oldu benim için ama keyfine girmiştim iyi de eğlendim 2 ve 3. viteslerim çok güzeldi ama 1 de lastik sebebiyle hep patinaja düştüm. bi ara 2300 devirle kaldırdım yine sardı sonra saldım zaten bende drag tecrübesi oldu bize.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gökhan güzel yazmışsın.. ankaraya yolun düşmez mi arabanla?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)