User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
63 sonuçtan 58 ile 63 arası

Konu: 1.7 106 hp motor

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okunuyo okunuyo kimse birşey yazlıyo hiç mi yapan eden yok yav bu arabaya birşeyler

CliooBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K.Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman hortun kralını yapayım ben aldık eski aracımızı uğraş içindeyiz. ne olur de biter diye.. klpg söküldü iyi bir karbüratör yapmam gerekiyor. 4 lü weber yada yine çift boğaz bi karbüratör yapacağım ama getirisi götürüsü ne olur bilmiyorum bu konuda bilgili kişiler yardımcı olabilirse sevinirim...

bir de sword abimiz yazmış manager egzantriği +12 hp diye böyle bir durum söz konusu mu acaba cidden... bana direk b16b egz ile b16a2 farkı gibi geldi varsa öyle bi durum alıp takalım..
    Ben manager degilde megane 2.0 egzantirigi diye duymuştum clio rsi'im varken pek fark etmedigi yazıyordu kullananlar tarafında ben catcamsden dereceli egzantrik almıştım bi abim sayesinde çok memnundum baya fark etmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CliooBurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben manager degilde megane 2.0 egzantirigi diye duymuştum clio rsi'im varken pek fark etmedigi yazıyordu kullananlar tarafında ben catcamsden dereceli egzantrik almıştım bi abim sayesinde çok memnundum baya fark etmişti.
    rsi lerin kapakları flash ların ki ile farklı o yüzden begane egzantriği konusunda birşey diyemiyorum zaten 16v 8v farkı var ama teknik anlamda cidden o kadar bilgişe sahip değilim. zaten dediğim gibi manager egzantriği kullanılııyosa da 2 3 bg verse öpte başına koy olur zaten fabrikasyon 90 bg 24 yık ve 245.xxx km yorgunluğunu da düşününce çok birşey beklemekte saçma olur

teşekkürler ilginize

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hem toprakta hemde asfaltta bir süre yarıştığım otomobildir,nacizane fikrimi söylemek isterim kranktan yukarı doldurulmuş (yatık weber piston+egzantrik+şanzıman) halinide kullandım,standarta yakın bir halinide.Boş hali ile dolu hali arasında karşılaştırma yapmam gerekirse harcanan çok ciddi rakamlara karşılık geriye dönüp baktığınızda hayal ettiğiniz tatminkarlığı vermeyen bir motor olduğunu görürüsünüz.

Ben yarışırken otomobili standarta yakın haliylemi yarışalım yoksa doldurmalımıyız soruma türkiyenin eski pilotlarından ve hala yarışan bir abimin bana bir sözü vardır şöyle der,

''Fabrikası bu otomobilleri yılında yarıştırdığında yaklaşık 120 hp gibi rakamlar ile yarıştırdı.''

Umarım kafanızda bir tablo canlandırabilmişimdir,sevgiler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler yorum için. tecrübeli birinden araçla ilgili bilgi almak cidden sevindirici. zaten motor içiyle uğraşmayı düşünmüyorum artık, çünkü öyle veya böyle 24 senenin metal yorgunluğu söz konusu. 1 2 sene içerisinde swap düşüncem var o zamana kadar hızlı bir otomobil almazsam tekrardan. karbüratör sorunum vardı hallettim şu anda gayet tatminkar benim için ki zaten amaç gazlamak değildi bu araba için bende. ayna mahruti bizden sonraki sahipleri değiştirmiş sanırım viteslerde ciddi bir kısalık söz konusu bunun artısı sice var mıdır araca? kolay devir dönmesi tamamda 8v karbüratörlü bir aracın sürekli yüksek devir bandında yürümeye çalışması çok mantıklı gelmiyor bana. aşağıdaki iki video size bir fikir verebilir aynı aracın vites oranları ile ilgili sanırım. fikrinizi belirtirseniz sevinirim orjinale dönmeli miyim böyle mi devam etmeliyim.?

Yıl 2006:

https://www.youtube.com/watch?v=ZDngmiQat-s

Şu an ki hali:

Renault Flash 40/120 Pictures, Renault Flash 40/120 Images, Renault Flash 40/120 Photos, Renault Flash 40/120 Videos - Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

hiroshima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    flash 95 hp orjinali kaynak http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_9_%26_11
    Ne mutlu Türk'üm diyene.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)